"My life in Ruins" vs "My Big Fat Greek Wedding"

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Είδα το "My life in Ruins" περισσότερο από περιέργεια.
Μην τη δείτε ούτε καν από αυτή.

Δε νομίζω να έχω δει χειρότερη.
Δεν ξέρω πως της τα ΄χουν παρουσιάσει της Nia Vardalos , αλλά αυτό που περιγράφει όχι δεν είναι ο Έλληνας.
Στο "My Big Fat Greek Wedding" οι χαρακτήρες πλησίαζαν κατά κάποιο τρόπο τον μέσο Έλληνα μετανάστη, στην καινούργια της η απογοήτευση η σκέτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
εγω νομιζω οτι ηταν ειρωνικο και αυτο και το προηγουμενο

σιγα μην ειναι ετσι ο μεσος μεταναστης και σιγα μην ειναι ετσι ο μεσος ελληνας


η τυπισσα εκανε μια ταινια 60ιλα επιτηδες

ουτε μου αρεσε ουτε δε μου αρεσε

αλλα παλι δε νομιζω οτι στην ταινια παρουσιαζε τους συγχρονους ελληνες και το ηξερε οτι δεν το εκανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
σιγα μην ειναι ετσι ο μεσος μεταναστης και σιγα μην ειναι ετσι ο μεσος ελληνας

Καλά για τον μέσο μετανάστη μιας ή και παραπάνω δεκαετίας πριν, μη βάζεις κι όρκο.:P
Σε κάποια σημεία ήταν πολύ εύστοχη.
Το ανακάλυψα κι εγώ πρόσφατα σχετικά μέσω facebook
Το σόι μου που δεν έτυχε ποτέ μου να το επισκεφτώ σε Γερμανίες, Αμέρικες είχε βάλει με καμάρι φώτος από το σπίτι τους!
Ο κορινθιακός ρυθμός με τι μαγεία έδενε με τον δωρικό.. άλλο να σου λέω κι άλλο να το βλέπεις!:D

Ρε συ το my life in ruins δεν είχε καν γέλιο!
Προφανώς και ήταν ειρωνικό, αλλά δεν είχε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εδάδ

Διάσημο μέλος

Η Εδάδ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,958 μηνύματα.
χαχαχα

μπορει να εχεις δικιο


δεν ειχε γελιο, αλλα ειχε γεωργουλη χωρις πουκαμισο, δεν μπορεις να τα εχεις ολα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top