[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Εκει που ειναι θα μεινει το ΤΕΙ φυσιοθεραπειας. Οσοι δεν περνανε Νοσηλευτικη ΑΕΙ π.χ. μια χαρα θα βολευτουν εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Εκει που ειναι θα μεινει το ΤΕΙ φυσιοθεραπειας. Οσοι δεν περνανε Νοσηλευτικη ΑΕΙ π.χ. μια χαρα θα βολευτουν εκει.

μπα εγω πιστευω θα πεσει 1500-2000 μορια δες καλυτερα τα στατιστικα και θα καταλαβες το γιατι:clapup:
αρχιτεκτονικη εμπ 20800 μορια τελευταια αρχιτεκτονικη κατω απο 20000 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ούτε στα όνειρά σου...τέλοσπάντων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ούτε στα όνειρά σου...τέλοσπάντων!

για ποιο πραγμα ουτε στα ονειρα μου?

για ποιο πραγμα ουτε στα ονειρα μου?

παιδαγωγικο αλεξανδρουπολης κατω απο 17000 μορια λογω χαμηλης ζητησης:) και γενικα εκτιμω οτι οσοι θελετε παιδαγωγικα που ειναι πολυ λιγοι φετος ακομα και 1000 μορια κατω να στε δηλωστε τα αναμενονται επικες πτωσεις εκει ανευ προηγουμενου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

danai-elpida

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δαναη-Ελπιδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 970 μηνύματα.
Τι άλλο θα ακούσω θεε μου :/ Σιγα μην πάει και 19500!!!
Η Νομική Αθηνών και Θεσσαλονίκης δεν πρόκειται να ανέβουν και η Νομική Κομοτηνής παρά την αφαίρεση των 80 θέσεων,επειδή κάποιοι πήγαιναν εκει για να πάρουν μετεγγραφή για Αθήνα και Θεσσαλονίκη αντίστοιχα θα μικρύνει το χάσμα και λόγω δύσκολότερων->χαμηλότερης επίδοσης (σε ΟΛΑ τα μαθήματα εκτός απο Λογοτεχνία) , θα ισοσταθμιστεί και το πολυ να έχουμε μια οριακή άνοδο (αλλά εγώ επιμένω για κάθοδο) :)
Σορρυ,αλλα η Νομικη Κομοτηνης παιρνει 450 ατομα ενω μεχρι περυσι επαιρνε 600 αρα 150 μειον,τωρα οσον αφορα Αθηνα κ Θεσ/κη παιζεται... Στο φροντιστηριο μας ειπαν για ανοδο 100 μοριων περιπου με την δικαιολογια οτι οσοι αριστουχοι τις προηγουμενες χρονιες επελεγαν παιδαγωγικα φετος θα επιλεξουν Νομικη ξανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elwing

Νεοφερμένος

Η elwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
μπα εγω πιστευω θα πεσει 1500-2000 μορια δες καλυτερα τα στατιστικα και θα καταλαβες το γιατι:clapup:
αρχιτεκτονικη εμπ 20800 μορια τελευταια αρχιτεκτονικη κατω απο 20000 μορια
θεωρεις δηλαδη οτι το εμπ θα πεσει 1500 μορια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
θεωρεις δηλαδη οτι το εμπ θα πεσει 1500 μορια?

για το τει φυσικοθεραπειας ειπα θα πεσει 1500 μορια το εμπ σε καμια περιπτωση τοσο το εμπ θα ναι γυρω στο 18950

Σορρυ,αλλα η Νομικη Κομοτηνης παιρνει 450 ατομα ενω μεχρι περυσι επαιρνε 600 αρα 150 μειον,τωρα οσον αφορα Αθηνα κ Θεσ/κη παιζεται... Στο φροντιστηριο μας ειπαν για ανοδο 100 μοριων περιπου με την δικαιολογια οτι οσοι αριστουχοι τις προηγουμενες χρονιες επελεγαν παιδαγωγικα φετος θα επιλεξουν Νομικη ξανα

οταν μιλαω εγω κρις εσυ διαφωνεις αρα επιβεβεωνομαι για ακομη μια φορα οταν το λενε κοτζαμ καθηγητες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Σορρυ,αλλα η Νομικη Κομοτηνης παιρνει 450 ατομα ενω μεχρι περυσι επαιρνε 600 αρα 150 μειον,τωρα οσον αφορα Αθηνα κ Θεσ/κη παιζεται... Στο φροντιστηριο μας ειπαν για ανοδο 100 μοριων περιπου με την δικαιολογια οτι οσοι αριστουχοι τις προηγουμενες χρονιες επελεγαν παιδαγωγικα φετος θα επιλεξουν Νομικη ξανα

Ναι οκ...επειδή δε γουστάρω να μου την "μπαίνουν" (χωρίς να ξέρουν) γενικά θα σου πω κατι για να μάθεις :

Τα 600 άτομα που έπαιρνε πέρσυ είναι το 100%!
Το 100% χωρίζεται σε 90% και 10%
Άρα,περσυ 540 φοιτητές έμπαιναν με 90% και 60 με 10%
Φέτος,όμως δίνουν 500 θέσεις (450 για το 90% και 50 για το 10%)
Άρα,για το 90% που μας ενδιαφέρει 540-450=90
*Πριν,μου ξέφυγε το 8 , ήθελα να πατήσω 9*
Κατάλαβες Danai-Elpida?

Όσο για την στροφή απο τα Παιδαγωγικά στα Νομικά,ισχύει αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που θα ισοσταθμίσει την χειρότερη επίδοση των υποψηφίων (και μπορώ να στο τεκμηριώσω με πολλά παραδείγματα)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Ναι οκ...επειδή δε γουστάρω να μου την "μπαίνουν" (χωρίς να ξέρουν) γενικά θα σου πω κατι για να μάθεις :

Τα 600 άτομα που έπαιρνε πέρσυ είναι το 100%!
Το 100% χωρίζεται σε 90% και 10%
Άρα,περσυ 540 φοιτητές έμπαιναν με 90% και 60 με 10%
Φέτος,όμως δίνουν 500 θέσεις (450 για το 90% και 50 για το 10%)
Άρα,για το 90% που μας ενδιαφέρει 540-450=90
*Πριν,μου ξέφυγε το 8 , ήθελα να πατήσω 9*
Κατάλαβες Danai-Elpida?

Όσο για την στροφή απο τα Παιδαγωγικά στα Νομικά,ισχύει αλλά όχι σε τέτοιο βαθμό που θα ισοσταθμίσει την χειρότερη επίδοση των υποψηφίων (και μπορώ να στο τεκμηριώσω με πολλά παραδείγματα)!
νομικη αθηνας 19000-19100 πιστευω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θα πω και γω την γνωμη μου...καμια υψηλοβαθμη σχολη δεν θα εχει αυξηση ουτε 1 μορια αλλα μονο πτωση...τελευταια ιατρικη 18500-18600..για νομικη δεν μπορω να κανω προβλεψη μιας και δεν ξερω καθολου απο παιδια θεωρητικης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elwing

Νεοφερμένος

Η elwing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
για το τει φυσικοθεραπειας ειπα θα πεσει 1500 μορια το εμπ σε καμια περιπτωση τοσο το εμπ θα ναι γυρω στο 18950
βασικα ειπες οτι η αρχιτεκτονικη εμπ θα ειναι 20800 με περσυνη βαση 22313...αρα υποστηριζεις οτι θα πεσει 1500 μορια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristinakimika

Νεοφερμένος

Η kristinakimika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Αχ μακάρι να είμαι μέσα!!! Έχω τόσο άγχος...δεν μπορώ να ηρεμήσω και να κοιμηθώ ήσυχα!!! Μέχρι στιγμής όλοι οι καθηγητές μου, μου λένε ότι είμαι μέσα...έστω και άνοδος να υπάρξει, λένε, θα είναι μικρή... αλλά δεν θα υπάρξει γιατί φέτος οι αριστούχοι είναι ελάχιστοι στη θεωρητική κατεύθυνση...Μολις 2, κάτι οι αριστούχοι στα αρχαία ....λιγότεροι από κάθε άλλο μάθημα :( Εγώ πάλι καλά 17,5 έγραψα.... Αλλά δεν ξέρω...κρατώ μία πισινή όπως σωστά είπατε... Αλλά μου φαίνεται απίθανο μακάρι και εξωπραγματικό να ανέβει η Νομική Κομοτηνής πάνω από 18.400...δεν ξέρω.... εξαλλου η υψηλότερη βάση που έχει σημειώσει ήταν το 2000 ή το 2001 με 18.286 μόριααα!!! :hmm: :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ifigenia18

Νεοφερμένος

Η ifigenia18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 48 μηνύματα.
υπομονη μεχρι να ανακοινωθουν οι βασεις..αληθεια ποτε θα ανακοινωθουν?ακουσα για αρχες Αυγουστου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgekod92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο georgekod92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Παιδιά μπορεί φέτος η Νομική Κομοτηνής να δέχεται 500+10 άτομα από 600 πέρσι, αλλά δεν πρέπει να ξεχνάμε πως η Αθήνα θα δεχτεί 400+80 και η Θεσσαλονίκη 350+40(περίπου, δε θυμάμαι). Με λίγα λόγια πραγματική μείωση εισακτέων γενικά στις Νομικές δεν υπάρχει φέτος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

χκτηνίατρος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο χκτηνίατρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Κτηνιατρικής Θεσσαλίας (Καρδίτσα) και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
υπομονη μεχρι να ανακοινωθουν οι βασεις..αληθεια ποτε θα ανακοινωθουν?ακουσα για αρχες Αυγουστου...
ολοι κατι ακουσαμε........

τελη Αυγούστου παιδιά !!!!!!!! :popcorn: :jumpy: :wall: :beer: :angry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristinakimika

Νεοφερμένος

Η kristinakimika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Πάντως πιστεύω ότι άνοδος στη Νομική Αθήνας ΔΕΝ μπορεί να υπάρξει ίσως κινηθεί στα ίδια... ακόμη και να πέσει γύρω στα 100 μόρια... πτώση ίσως και μεγαλύτερη και στης Θεσσαλονίκης! Όσο για την Κομοτηνή πιστεύω ότι η ζήτηση φέτος δεν θα είναι τόσο μεγάλη...αφού όσοι από Αθήνα και κάτω την δήλωναν με το σκεπτικό να πάρουν μετεγγραφή ...φέτος απλά θα στραφούν σε άλλες σχολές! Ίσως βέβαια αν σημειωθεί άνοδος αυτή να είναι μικρή... πιο μικρή και από την περσυνή των 176 μορίων! Αυτό πιστεύω ... ή μάλλον θέλω να πιστεύω!:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia_BAIL

Νεοφερμένος

Η Tonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Τι λέτε για Δημόσια Διοίκηση Παντείου;
Υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει 250 μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τι λέτε για Δημόσια Διοίκηση Παντείου;
Υπάρχει καμία περίπτωση να πέσει 250 μόρια;
Oλες οι σχολες μπορουν να πεσουν τοσο φετος;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina09

Νεοφερμένος

Η katerina09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
πως βλέπετε την αγγλική φιλολογία θεσσαλονίκης?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia_BAIL

Νεοφερμένος

Η Tonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top