Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

RebeccaforJimani

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρεβέκκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
Είμαστε :)
Έχει κιόλας ο καθένας τη σχέση του και είμαστε κι οι δυο χαρούμενοι.

Μπράβο ρε Αρνάκι(έτσι νόμιζα ότι σε λένε μόλις πρωτομπήκα στο forum, το είχα διαβάσει λάθος:P). Φαίνεται ότι με την Κρου έχετε κάτι πολύ ωραίο. Μπράβο σας!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tonia_BAIL

Νεοφερμένος

Η Tonia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Είχα κάνει σχέση εξ αποστάσεως πριν 2χρόνια (που ήμουν ακόμη πιο μικρούλα) και όμως ήμουν πολύ ερωτευμένη....Παρ' όλ' αυτά, εκείνος με χώρισε πάνω στους 3 μήνες γιατί δεν άντεχε την απόσταση, πράγμα που σημαίνει (κατά τη γνώμη μου) ότι δεν ήταν τόσο ερωτευμένος (ή καθόλου) και ότι δεν μ αγαπούσε όπως έλεγε.... Αν και έφαγα μια "τρελή" κατάθλιψη για 2 μήνες (πείτε το ανωριμότητα) και δεν έτρωγα τίποτα στο τέλος κατάλαβα ότι δεν άξιζε....(το συγκεκριμένο άτομο) γιατί μετά από 2 χρόνια ακριβώς, βρίσκομαι στην ίδια θέση αλλά αυτή τη φορά αισθάνομαι ασφάλεια και ότι δεν πρόκειται να χαλάσει αυτή η σχέση.....ο "αντρούλης" μου κατεβαίνει συχνά και με βλέπει και νιώθω πιο ευτυχισμένη από ποτέ......απλά πιστεύω ότι οι σχέσεις αυτές μπορούν να αντέξουν...αρκεί να είναι ερωτευμένοι και οι 2....και να υπαρχουν δυνατά συναισθήματα:):):inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
φορ μι εξαρτάται :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
οντως εξαρταται απο τι θελει ο καθενας.αν ειναι για να περνας απλως την ωα σου δεν κραταει.
εγω παντως που εχω λεω οτι κραταει.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Ειναι ολα θεμα 1)ωριμοτητας και 2)ερωτα. Αν εισαι ερωτευμενος και ετοιμος να κανεις οση υπομονη χρειαστει για να δεις τον αλλον, τοτε μια σχεση απο αποσταση θα κρατησει. Με τα σκαμπανεβασματα της βεβαια, δεν μπορει να εισαι σε μια μακροχρονια σχεση και ολα να πηγαινουν μελι γαλα διαρκως, ολο και καποιος θα νιωσει πρωτος μια μικρη αγανακτηση.
Ειμαι ξανα σε σχεση απο αποσταση μετα απο αρκετους μηνες με τον ιδιο ανθρωπο ομως. Αποσταση ξεαποσταση, μερικοι ανθρωποι υπαρχουν μονο για να σε γεμιζουν.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Ειναι ολα θεμα 1)ωριμοτητας και 2)ερωτα. Αν εισαι ερωτευμενος και ετοιμος να κανεις οση υπομονει χρειαστει για να δεις τον αλλον, τοτε μια σχεση απο αποσταση θα κρατησει. Με τα σκαμπανεβασματα της βεβαια, δεν μπορει να εισαι σε μια μακροχρονια σχεση και ολα να πηγαινουν μελι γαλα διαρκως, ολο και καποιος θα νιωσει πρωτος μια μικρη αγανακτηση.

αυτο ειναι οντως ενα προβλημα,οι καβγαδες.
το οτι δε βλεπεις τον αλλο σε καπνει καπως...μυγιαγγιχτο και αρπαζεσαι ευκολα για χαζομαρες.κι εκει που θα μπορουσες να τα διορθωσεις ολα με μια μικρη κινηση αν τον ειχες διπλα σου,πρεπει να κανεις μακροσκελείς αναλυσεις μεσω sms.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boubou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Καλλονή (Λέσβος). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
εγω εχω σχεση 4 χρονια κ τα 2 ειμασταν χωρια γιατι σπουδαζε κ τον επομενο χωρια θα ειμαστε γιατι θα σπουδαζω!:lol:
ειμαστε μαζι απο το σχολειο κ πιστευω οτι η σχεση μασ κρατησε γιατι ειχαμε περασει τοοοοσα μαζι κ ξεραμε κ αγαπουσαμε πολυ ο ενς τν αλλο...οταν ελειπε χωρισαμε 2 φορες για 3 μερες μετα απο μεγαλους καβγαδες...γενικα ειναι πολυ δυσκολο να χειριστεις τον θυμο σου αν δν βλεπεις τον αλλο...παντως να κρατησει μια σχεση εξ αποστασεως δν ειναι ακατορθωτο..απλα χρειαζεται πολλη αγαπη κ απεριοριστη (πραγματικα)υπομονη...η ζηλια ειναι μεγαλο ζητημα....ολοι τν νιωθουμε αλλα το θεμα ειναι πως τν δειχνουμε..εγω ειμαι ζηλιαρα αλλα δν κανω σκηνες..προσπαθω τουλαχιστον...αν τσακωνεστε συνεχεια γι αυτο θα κουραστειτε στο τελος..α!κ απο μια αποψη η αποσταση σε κανει να εκτιμησεις αυτο που εχεις...γιατι βλεπεις ποσο σου λειπει κ ποσο τον αγαπας.κ ναι υπαρχει αγαπη σε τετοια ηλικια!εγω το εχω νιωσει οπως κ πολλες φιλες μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
Πολυ δυσκολο αλλα οχι και ακατορθωτο.Χρειαζεται μεγαλη ψυχικη αντοχη και πρεπει τα ατομα να αγαπιουνται πραγματικα.Και φυσικα δεν πρεπει να ξενοκοιτας.Πολυ δυσκολο για τα γουστα μου.Δεν θα το τολμουσα τουλαχιστον οχι σε αυτη την ηλικια που ειμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αορ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the less you know,the better it is.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 184 μηνύματα.
Παιδια δεν την παλεύω αλλο...Εχω σχέση με μια κοπέλα εδω και ενα χρονο..Φετος αυτη δινει πανελλήνιες...Ως εδω καλα...Ομως εγω σπουδάζω Θεσσαλονίκη και αυτη μενει στην αλλη ακρη της Ελλάδος...Πέρσυ βρισκόμασταν(μιας και ηταν 2α λυκειου και ημουν και γω στο 1ο ετος)το λιγότερο δυο φορές το μήνα..Φέτος ενδέχεται να τη δω...τα χριστουγεννα και αν....Δε λεω την αγαπάω..Αλλα ενα χρονο περίπου εγω θα μαι ουσιαστικά χωρις σχέση...Σκέφτηκα να ψαχτω στην Θεσσ αλλα θα πρεπει να πω στην κοπέλα μου να τα χαλάσουμε..Αν της πω ομως κατι τετοιο οχι απλα θα συγχιστει αλλα φοβαμαι μηπως την αποσυντονισω κιολας...ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟΟΟΟΟ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αν την αγαπουσες πραγματικα δεν θα σκεφτοσουν να την χωρισεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Παιδια δεν την παλεύω αλλο...Εχω σχέση με μια κοπέλα εδω και ενα χρονο..Φετος αυτη δινει πανελλήνιες...Ως εδω καλα...Ομως εγω σπουδάζω Θεσσαλονίκη και αυτη μενει στην αλλη ακρη της Ελλάδος...Πέρσυ βρισκόμασταν(μιας και ηταν 2α λυκειου και ημουν και γω στο 1ο ετος)το λιγότερο δυο φορές το μήνα..Φέτος ενδέχεται να τη δω...τα χριστουγεννα και αν....Δε λεω την αγαπάω..Αλλα ενα χρονο περίπου εγω θα μαι ουσιαστικά χωρις σχέση...Σκέφτηκα να ψαχτω στην Θεσσ αλλα θα πρεπει να πω στην κοπέλα μου να τα χαλάσουμε..Αν της πω ομως κατι τετοιο οχι απλα θα συγχιστει αλλα φοβαμαι μηπως την αποσυντονισω κιολας...ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟΟΟΟΟ


Ψάξου στη Θεσσαλονίκη χωρίς να της το πεις. Εκτός κι αν έχεις αναστολές να το κάνεις. Πάντως να ξέρεις οτι υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες εκει που θα πάει να ψάχνεται κι αυτή, οπότε μην έχεις τύψεις. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Αυτο ακριβως. Αν πια σου ειναι τοσο δυσκολο να κανεις υπομονη για να ειστε ξανα μαζι τι να πω. Και γω δινω φετος πανελληνιες και θα ειναι πολυ δυσκολο να βλεπω το αγορι μου αλλα αγαπιομαστε πολυ, και πλεον δεν μας πειραζει λιγη παραπανω αναμονη.
Εσυ ντε και καλα πρεπει να εχεις καποια σωματικη επαφη με το αντιθετο φυλο, μ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto.s

Πολύ δραστήριο μέλος

Η myrto.s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,379 μηνύματα.
Παιδια δεν την παλεύω αλλο...Εχω σχέση με μια κοπέλα εδω και ενα χρονο..Φετος αυτη δινει πανελλήνιες...Ως εδω καλα...Ομως εγω σπουδάζω Θεσσαλονίκη και αυτη μενει στην αλλη ακρη της Ελλάδος...Πέρσυ βρισκόμασταν(μιας και ηταν 2α λυκειου και ημουν και γω στο 1ο ετος)το λιγότερο δυο φορές το μήνα..Φέτος ενδέχεται να τη δω...τα χριστουγεννα και αν....Δε λεω την αγαπάω..Αλλα ενα χρονο περίπου εγω θα μαι ουσιαστικά χωρις σχέση...Σκέφτηκα να ψαχτω στην Θεσσ αλλα θα πρεπει να πω στην κοπέλα μου να τα χαλάσουμε..Αν της πω ομως κατι τετοιο οχι απλα θα συγχιστει αλλα φοβαμαι μηπως την αποσυντονισω κιολας...ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟΟΟΟΟ
Συγνώμη αλλα το πρόβλημά σου είναι να χωρίσεις με την κοπέλα ή να μην μείνεις χωρίς σχέση για ένα χρόνο? Γιατί αν είναι αυτό το πρόβλημα καλά κάνεις να τη χωρίσεις γιατί μάλλον χάνει το χρόνο της μαζί σου...
φιλικά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Παιδια δεν την παλεύω αλλο...Εχω σχέση με μια κοπέλα εδω και ενα χρονο..Φετος αυτη δινει πανελλήνιες...Ως εδω καλα...Ομως εγω σπουδάζω Θεσσαλονίκη και αυτη μενει στην αλλη ακρη της Ελλάδος...Πέρσυ βρισκόμασταν(μιας και ηταν 2α λυκειου και ημουν και γω στο 1ο ετος)το λιγότερο δυο φορές το μήνα..Φέτος ενδέχεται να τη δω...τα χριστουγεννα και αν....Δε λεω την αγαπάω..Αλλα ενα χρονο περίπου εγω θα μαι ουσιαστικά χωρις σχέση...Σκέφτηκα να ψαχτω στην Θεσσ αλλα θα πρεπει να πω στην κοπέλα μου να τα χαλάσουμε..Αν της πω ομως κατι τετοιο οχι απλα θα συγχιστει αλλα φοβαμαι μηπως την αποσυντονισω κιολας...ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΕΞΟΔΟΟΟΟΟ
Κοίταξε, αν όπως λες την αγαπάς, τότε αυτό που πρέπει να κάνεις είναι υπομονή να τελειώσει με αυτή τη δύσκολη χρονιά, σκεπτόμενος ότι ο καιρός θα περάσει γρήγορα και μέτα θα μπορείτε και πάλι να περνάτε πολύ χρόνο μαζί! Να την στηρίζεις και να είσαι δίπλα στον αγώνα της... Είναι πολύ δύσκολο να έχεις μια σχέση από απόσταση, όμως, η απόσταση είναι αδύναμη μπροστά στα συναισθήματα! Τί είναι κάποιοι μήνες μπόστά στο να είσαι με το άτομο που λατρεύεις?!!

Τώρα από την άλλη, αν έχεις και την παραμικρή αμφιβολία για το αν μπορείς να αντέξεις μακριά της και αρχίσεις να ''ψάχνεσαι'' στη θεσσαλονίκη, τότε πρέπει να ξεκαθαρίσεις τη θέση σου απέναντι της. Δεν πρέπει να την κορο'ι'δεύεις! Δε νομίζω να της αξίζει! Εξήγησέ της τους λόγους...Βέβαια το πιο πιθανόν είναι να πληγωθεί (που το απεύχομαι, γιατί είναι δύσκολη χρονιά γι'αυτήν που απαιτεί αφοσίωση στο στόχο της), αν είσαι σημαντικός γι'αυτήν.Απλά ψάξε για τον κατάλληλο τρόπο να της το πεις... Τον πιο ανώδυνο (που δεν ξέρω αν υπάρχει...).

Φιλικά πάντα :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

phanis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο phanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
η σχεση εξ'αποστασεως δεν μπορει να κρατησει 100%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pauline

Δραστήριο μέλος

Η pauline αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Ψάξου στη Θεσσαλονίκη χωρίς να της το πεις.

ιιιιιιιιιιιιιιιι :ntomata::ntomata::ntomata::ntomata::P


emενα μου ερχονται σε αντιθεση αυτα που λες "την αγαπαω αλλα θα ειμαι ενα χρονο ουσιαστικα χωρις σχεση".ποιο ειναι το θεμα??να εχεις σχεση η να εισαι μαζι της επειδη την αγαπας??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ψάξου στη Θεσσαλονίκη χωρίς να της το πεις. Εκτός κι αν έχεις αναστολές να το κάνεις. Πάντως να ξέρεις οτι υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες εκει που θα πάει να ψάχνεται κι αυτή, οπότε μην έχεις τύψεις. :D
Μύρισες τα νύχια σου?
Δεν το ξερεις αυτό.
Μπορεί αυτή η καημένη να έχει πραγματικά αισθήματα και να νομίζει το ίδιο για αυτόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Καλυτερα να την χωρισει εγω λεω γιατι η κοπελα χαραμιζετε κοντα του. Δεν την αγαπει απο τη στιγμη που σκεφτεται να βρει αλλη. Καλυτερα λοιπον χωριστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Συμφωνώ απολύτως.
Χαραμίζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top