Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το Chat and fun! είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,964 μέλη και 2,478,120 μηνύματα σε 78,927 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το Chat and fun! άλλα 533 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο Chat and fun!!

Εγγραφή Βοήθεια

Ένας παρ' ολίγον ορθόδοξος χριστιανός ψάλτης γράφει ...επί παντός επιστητού

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O worshipperjesus έγραψε: στις 04:53, 03-09-10:

Ποιες είναι οι απόψεις σας για την οδική ασφάλεια στην Ελλάδα;

Έχετε και εσείς αγανακτήσει με το κυνήγι της ηδονής στο οποίο επιδίδονται οι Έλληνες οδηγοί;

Ποια είναι η θέση του χριστιανισμού στο θέμα της οδικής ασφάλειας;

Νιώθετε και εσείς την υποταγή στον ΚΟΚ και στο Θεό όταν φοράτε ζώνη ή κράνος;

Αναγνωρίζετε ότι ο ΚΟΚ έχει θεόπνευστες βάσεις;

Μπορείτε να διαβάσετε και μερικές σκέψεις μου στο http://odiki-asfaleia.blogspot.com
7
5
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

DrStrangelove

Επιφανές Μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μοντέλο . Έχει γράψει 4,021 μηνύματα.

O DrStrangelove έγραψε: στις 07:08, 03-09-10:

H θέσπιση μόνιμης, 24 ώρες το 24ώρο, 7 ημέρες την εβδομάδα χρήσης κράνους full face που προτείνεις, και μάλιστα από την γέννα (ταπηροκρανίωση από κούνια που λέμε) έχει κι άλλο ένα φοβερό ατού. Θα μας προετοίμαζε από πολύ νωρίς να αποκτήσουμε συνείδηση στρατιώτη - χριστιανού που είναι πρόθυμος να δώσει τη ζωή του για την πίστη του, και όχι μόνο, θα απέτρεπε την ενεργειακή είσοδο καινών δαιμονίων, κακών πνευμάτων, νεφελίμ, ελοχίμ, καλικατζαραίων κ.α στο εσωτερικό της κεφαλής, και θα μας θωράκιζε και από τυχόν λιθοβολισμούς από τους άπιστους χλευαστές την ώρα του κηρύγματος.

μετανοείτε
11
Παράθεση

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

Ο worshipperjesus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 39 ετών . Έχει γράψει 167 μηνύματα.

O worshipperjesus έγραψε: στις 11:28, 03-09-10:

Δεν το είχα σκεφτεί έτσι. Να ακόμα ένα πλεονέκτημα της χρήσης κράνους.

Τώρα που το σκέφτομαι, τα κράνη πρέπει να είναι μονόχρωμα και ολόιδια, για να αποτρέπουν την επίδειξη και την διαφορετικότητα.
3
4
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,850 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 11:40, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από worshipperjesus

Τώρα που το σκέφτομαι, τα κράνη πρέπει να είναι μονόχρωμα και ολόιδια, για να αποτρέπουν την επίδειξη και την διαφορετικότητα.

αφιερωμένο.Με έμφαση στο "βοδώς"
3
1
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 12:20, 03-09-10:

Εμένα η ζώνη μου με στενεύει λίγο, θα πρέπει να έχω πάρει ένα-δυο κιλά το καλοκαίρι... Λέω να την καταργήσω.
Όσο για κράνος, έχω βρει την τέλεια λύση, για να μου θυμίζει πάντα τη θνητή μου φύση:

Κατά τα άλλα, δεν ξέρω να οδηγώ και ο ΚΟΚ δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Λέτε να αμαρτάνω;
4
Παράθεση

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 12:43, 03-09-10:

Θα έχουν ένα σταυρό στο κούτελο και στο πίσω μέρος θα γράφουν made by Ι.Ν.Β.Ι. Φυσικά θα είναι στα ελληνικά χρώματα
4
Παράθεση

DreamsRevenge

Επιφανές Μέλος

H DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,241 μηνύματα.

H DreamsRevenge sans toit, ni loi έγραψε: στις 12:43, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Isiliel
Εμένα η ζώνη μου με στενεύει λίγο, θα πρέπει να έχω πάρει ένα-δυο κιλά το καλοκαίρι... Λέω να την καταργήσω.
Όσο για κράνος, έχω βρει την τέλεια λύση, για να μου θυμίζει πάντα τη θνητή μου φύση:

(...)

Κατά τα άλλα, δεν ξέρω να οδηγώ και ο ΚΟΚ δεν μου λέει απολύτως τίποτα. Λέτε να αμαρτάνω;

Θου κύριε φυλακήν το στόματι μου...
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  isi6666.JPG
Εμφανίσεις:  209
Μέγεθος:  14,1 KB  
15
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,147 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 12:44, 03-09-10:

Ποιες είναι οι απόψεις σας για την οδική ασφάλεια στην Ελλάδα;

Έχετε και εσείς αγανακτήσει με το κυνήγι της ηδονής στο οποίο επιδίδονται οι Έλληνες οδηγοί;

Ποια είναι η θέση του χριστιανισμού στο θέμα της οδικής ασφάλειας;

Νιώθετε και εσείς την υποταγή στον ΚΟΚ και στο Θεό όταν φοράτε ζώνη ή κράνος;

Αναγνωρίζετε ότι ο ΚΟΚ έχει θεόπνευστες βάσεις;

Μπορείτε να διαβάσετε και μερικές σκέψεις μου στο http://odiki-asfaleia.blogspot.com

Δάσκαλε!!!
Προτείνω την ταπεινή μου ιδέα σε εσένα, επειδή γνωρίζεις αν και πως πρέπει να αξιοποιηθεί!
Σκέφτηκα, πως θα ήταν καλό και για την εκκλησία και τα έσοδα αυτής για την παροχή βοήθειας στους απόρους ,να κατασκευάζει εκείνη κάποια κράνη, τα οποία θα έχουν σχεδιάσει ειδικοί επιστήμονες με ιδιαίτερη κλίση στην θρησκεία μας και θα έχουν κοσμίσει αγιογράφοι ώστε και να έχουμε το κράνος που θα μας προστατεύει,
και να ευλογείται από τους ιερές και το άγιο πνεύμα για ενίσχυση της προστασίας
και να παίρνει ο καθένας το κράνος με τον αγαπημένο του Άγιο!!!!
Έτσι, ναι μεν θα υπάρχει μία διακριτική διαφορετικότητα, αλλά θα είμαστε πάλι μία μεγάλη μάζα πιστών και αφελών ανθρώπων στα χέρια της Εκκλησίας!!!

Μπορεί επίσης η εκκλησία να δίνει το κράνος στον κάθε πιστό μετά την βάφτισή του (ή και παράλληλα!!)
Φυσικά η τιμή θα συμπεριλαμβάνεται στο μυστήριο!

Ευλόγησον!
5
Παράθεση

Vkey (Κοινό Μυστικό!!!)

Επιφανές Μέλος

H Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός . Έχει γράψει 4,179 μηνύματα.

H Vkey ,αφού σκέφτηκε λίγο, έγραψε: στις 12:45, 03-09-10:

'Ισι μου...εσύ είσαι μια σωστή Ελληνίδα μάνα που δεν οδηγείς...και πάνω απ' όλα καλή Χριστιανή!

Αλί σε εμένα που οδηγώ...πάει η κόλαση με περιμένει! (βέβαια εξαρτάται και με πόσα χλμ την ώρα θα φτάσω στον Άγιο Πέτρο )
2
Παράθεση

tsarachaf (Allah 1/3 MEΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 13:00, 03-09-10:

Τωρα εγω πως να απαντησω????

Εχει πονεσει πονεσει το στομαχι μου απο τα γελια...

Ναι κι γω θεωρω ιδανικη την χρηση κρανους ολημερις κι ολονυχτις...Μα ειναι απαραιτητο διοτι επειδη θα εμποδιζει την αναπτυξη του κεφαλιου θα σταματησουν οι ανθρωποι να σκεφτονται και στο τελος θα μαι εγω ο πιο εξυπνος επι της γης!! Μουαχαχαχαχαχα!!!

Ελεος πια!!!
3
Παράθεση

borat (Γιάννης.-)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ερμιόνη (Αργολίδα). Έχει γράψει 6,369 μηνύματα.

O borat ΖΟΡΤ έγραψε: στις 13:06, 03-09-10:

Αλήθεια είσαι δεξιός ή αριστερός ψάλτης.
15
Παράθεση

Eileen (Athena (1/3 ΜΕΤΣ))

Τιμώμενο Μέλος

H Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,147 μηνύματα.

H Eileen έγραψε: στις 13:07, 03-09-10:

Και άλλη ιδέα Μεγάλε Δάσκαλε της Πίστης μας!

Μπορούμε να φοράμε στα κοράσια πάνω από το εσώρουχο, ένα πράγμα από μέταλλο ώστε να το κλειδώνουμε και να μην μπορούν να ικανοποιήσουν τις σαρκικές τους επιθυμίες, αλλά θα υποχρεούνται να περιμένουν μέχρι το γάμο - όπως και αρμόζει-. Όταν με το καλό νυμφεύονται, το κλειδάκι θα το παίρνει ο σύζυγος και όποτε θα κλειδώνει και κοκό γιοκ, αλλά όποτε θέλει θα ξεκλειδώνει!!

Το ξέρω ότι δεν σχετίζεται αυστηρά με το θέμα, αλλά μου 'ρθε σαν ιδέα και το είπα!!!

Ευλόγησον
3
Παράθεση

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

O worshipperjesus έγραψε: στις 13:11, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από borat
Αλήθεια είσαι δεξιός ή αριστερός ψάλτης.
Λαμπαδάριος
2
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 26 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,246 μηνύματα.

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 13:15, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από z0itCa

Και άλλη ιδέα Μεγάλε Δάσκαλε της Πίστης μας!

Μπορούμε να φοράμε στα κοράσια πάνω από το εσώρουχο, ένα πράγμα από μέταλλο ώστε να το κλειδώνουμε και να μην μπορούν να ικανοποιήσουν τις σαρκικές τους επιθυμίες, αλλά θα υποχρεούνται να περιμένουν μέχρι το γάμο - όπως και αρμόζει-. Όταν με το καλό νυμφεύονται, το κλειδάκι θα το παίρνει ο σύζυγος και όποτε θα κλειδώνει και κοκό γιοκ, αλλά όποτε θέλει θα ξεκλειδώνει!!

Το ξέρω ότι δεν σχετίζεται αυστηρά με το θέμα, αλλά μου 'ρθε σαν ιδέα και το είπα!!!

Ευλόγησον
Πολυ ιδεα, αγαπητη εν Χριστω αδερφη, αλλα εχω να προτεινω κατι προς διορθωσιν της ιδεας σου... Επειδη και ο συζυγος μπορει να ενδωσει εις τας σαρκικας επιθυμιας, ορθοτερον θα ειτο το κλειδι να διατηρειτο εις ειδικον χωρον εις την ενοριαν της περιοχης και να το αποδιδει ο πατερας της ενοριας στον συζυγο αποκλειστικα τας γονιμας ημερας της γυναικος...
11
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,850 μηνύματα.

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 13:37, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από tsarachaf
Πολυ ιδεα, αγαπητη εν Χριστω αδερφη, αλλα εχω να προτεινω κατι προς διορθωσιν της ιδεας σου... Επειδη και ο συζυγος μπορει να ενδωσει εις τας σαρκικας επιθυμιας, ορθοτερον θα ειτο το κλειδι να διατηρειτο εις ειδικον χωρον εις την ενοριαν της περιοχης και να το αποδιδει ο πατερας της ενοριας στον συζυγο αποκλειστικα τας γονιμας ημερας της γυναικος...
Kαι θα τα βρει ο λαμπαδαριος ολα τα κλειδια...τυχερε worshipper
4
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O tsarachaf Do/Νot έγραψε: στις 13:38, 03-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Chemwizard
Kαι θα τα βρει ο λαμπαδαριος ολα τα κλειδια...τυχερε worshipper
Κι απ'οτι ειδα του καλαρεσε του λαμπαδαριου η ιδεα!!!
2
Παράθεση

worshipperjesus

Δραστήριο Μέλος

O worshipperjesus έγραψε: στις 13:46, 03-09-10:

Είμαι άνθρωπος του Θεού, παρθένος με ενάρετη ζωή. Θα μπορούσα άνετα να διαχειριστώ την ευθύνη της φύλαξης των κλειδιών.
2
2
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 13:50, 03-09-10:

Είμαι άνθρωπος του Θεού, παρθένος με ενάρετη ζωή. Θα μπορούσα άνετα να διαχειριστώ την ευθύνη της φύλαξης των κλειδιών.
Μην είσαι ανόητος.Αν εμποτίσεις το σπόρο σου σε ολη την ενορία,οι απογονοί σου θα αποτελέσουν τους πιστούς του μέλλοντος.Δες το σαν αποστολή.Νταξ περιλαμβανει και λιγη υδονή μεσα.αλλα who cares,ο σκοπος αγίαζει τα μεσα.
5
Παράθεση

Isiliel (Φεγγάρω)

Επιφανές Μέλος

H Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.

H Isiliel Salus populi suprema lex esto έγραψε: στις 14:30, 03-09-10:

Και πώς συνάδει φίλτατε η κολασμένη Harley Davidson IRON (883cc) με την ενάρετη ζωή;
Δεν είναι αυτή μια ηδονή στην οποία έχεις υποπέσει;
5
Παράθεση

Chemwizard (Γιάννης)

Τιμώμενο Μέλος

O Chemwizard "Science, bitch!" έγραψε: στις 14:42, 03-09-10:

Τι σλογκαν πιστεύεται θα βοηθούσε;

-Ο Χριστός σώζει, Το κράνος σώζει
-Οι πιστοί φορούν κράνος
-Κράνος, προστασία και για τη μεταθάνατο ζωή

Iσα ,ισα,ενας πιστος που ανυπομονεί μπορει να μη φορά κράνος,για να εισελθει στο βασίλειο του Κυριου γρηγοροτερα.
3
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια