Ποιό είναι το καλύτερο στοιχείο του χαρακτήρα σας;

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Όπως λέει και ο τίτλος, το θέμα αυτό ανοίχτηκε, για να πει ο καθένας ποιό θεωρεί ότι είναι το καλύτερο στοιχείο του χαρακτήρα του.;)

Ας ξεκινήσουμε λοιπόν.:D

Σχετικά με εμένα πιστεύω πως το καλύτερο στοιχείο του χαρακτήρα μου, είναι ότι ξέρω σέβομαι τους άλλους:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Η μετριοφροσύνη μου.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
ευγενεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
το οτι ειμαι τολμηρη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Silence_

Διάσημο μέλος

Η _Silence_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,382 μηνύματα.
Η οξυδέρκειά!=]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Όταν ειμαι φιλος,ειμαι φιλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Το οτι ειμαι εγω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
Η μετριοφροσύνη μου. lol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
η ευαισθησια μου :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Χμ νομιζω η ευγενεια κ το οτι ειμαι χαμογελαστη, φιλικη αλλα αυτο καλυτερα οι αλλοι το απαντουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Η ειλικρίνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
Η γαϊδουρινή υπομονή μου:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Το μεγαλύτερο εύσημο που μου έχουν αποδώσει είναι "ήρεμη δύναμη"! Αυτό το έχω πετύχει τα τελευταία χρόνια μετά από πολύ προσωπικό αγώνα, όχι για να με που οι άλλοι/ες καλή, έχω φύγει χιλιόμετρα από τέτοιου είδους ανασφάλειες, απλώς, όταν είμαι ήρεμη και ψύχραιμη, μου πηγαίνουν όλα καλύτερα σε όλα τα επίπεδα της ζωής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Ενα ακομα που μου ρθε,

Ειμαι ευελικτη, προσαρμοζομαι παντου..


Το μεγαλύτερο εύσημο που μου έχουν αποδώσει είναι "ήρεμη δύναμη"! Αυτό το έχω πετύχει τα τελευταία χρόνια μετά από πολύ προσωπικό αγώνα, όχι για να με που οι άλλοι/ες καλή, έχω φύγει χιλιόμετρα από τέτοιου είδους ανασφάλειες, απλώς, όταν είμαι ήρεμη και ψύχραιμη, μου πηγαίνουν όλα καλύτερα σε όλα τα επίπεδα της ζωής μου.


Αυτο θα ηθελα κι εγω να το εχω!! Δε διακρινομαι για την ψυχραιμια μου, αλλα το δουλευω! Που θα παει θα πετυχει!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Αυτο θα ηθελα κι εγω να το εχω!! Δε διακρινομαι για την ψυχραιμια μου, αλλα το δουλευω! Που θα παει θα πετυχει!:D

΄Εχει τα θετικά του και το γήρας μου. :PΓεροντική σύνεση που λένε.:P Συντρόφια, όσο μεγαλώνουμε καταλαβαίνουμε ότι δεν πρέπει να σκάμε χωρίς λόγο. Κάποτε είχα εμμονή να λένε όλοι/ες τα καλύτερα για εμένα. Έκανα υπεράνθρωπες προσπάθειες γι' αυτό. Δεν κοιμόμουν όλη τη νύχτα κι έκλαιγα όταν άκουγα ένα κακό λόγο για εμένα ή ένιωθα φοβερές ενοχές αν κάπου έκανα λάθος. Επίσης, ήμουν τελειομανής. Όταν έπαιρνα κάτω από 9 το θεωρούσα αποτυχία. Ε, και να πάρω 5, 6, ή 7 και τι έγινε; Αρκεί να περάσω.
Τι με άλλαξε; ένα πρόβλημα υγείας. Πριν τρία χρόνια παρουσίασα λευκοπενία (έπεσαν πάρα πολύ κάτω από το φυσιολογικό τα λευκά μου αιμοσφαίρια). Το ξεπέρασα βέβαια και τα κρατάω στα κατώτερα φυσιολογικά. Όταν έδειξα στον παθολόγο τις εξετάσεις μου, φοβήθηκε τα χειρότερα. Ευτυχώς δεν ήταν κάτι σοβαρό, αλλά μέχρι να έρθει η άλλη μέρα να πάω και στον αιματολόγο για δεύτερη γνώμη, πέρασαν πολλές σκέψεις απ' το μυαλό μου. Μπορεί να σας φανεί περίεργο, αλλά δεν έκατσα να κλαίγομαι. Είπα το εξής: Αφού έχασα την υγεία μου, τα έχασα όλα. Γραμμένους/ες τους/τις έχω όλους/ες τι θα πούνε για εμένα. Θα κοιτάω μόνο τον εαυτό μου. Ντρέπομαι που το λέω, αλλά μέχρι να ξεπεράσω το πρόβλημα της υγείας λειτουργούσα όλο αυτό το δίμηνο ωφελιμιστικά. Όταν το ξεπέρασα, κατάλαβα ότι δεν πρέπει να παύσω να είμαι ευαίσθητη, αλλά πρέπει να μάθω να βάζω και όρια. Τίποτα δεν είναι άσπρο ή μαύρο. Ούτε να είμαστε εγωιστές/στριες, αλλά ούτε και άβουλα όντα να μας κάνουν ό,τι θέλουν.

Δεν αφήνω πλέον τίποτα να μου τη χαλάσει και να πει κάποιος/α κάτι κακό για μένα έχει κάθε δικαίωμα. Συγνώμη για την παρένθεση, αλλά ήθελα να καταλήξω στο ότι , για να κερδίσω την ψυχική μου ηρεμία, έπιασα τα άκρα και άγγιξα τα όριά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Θεωρώ πολύ σημαντικό το γεγονός ότι έχω βρει τις ισορροπίες μου ως άτομο και μπορώ πλέον να εξισορροπώ την ευαισθησία με τον δυναμισμό. Το καλύτερο στοιχείο του χαρακτήρα μου βέβαια θεωρώ ότι είναι η φιλομάθεια. Πάντα τα "έπαιρνα πολύ τα γράμματα", τα αγαπούσα και διάβαζα πολύ χωρίς να με πιέζει κανένας/μία (παρά μόνο από τη δική μου θέληση). Γι' αυτό και είμαι σε μια διαδικασία δια βίου μόρφωσης. Δυστυχώς όμως υπάρχουν άτομα που με έχουν επικρίνει γι' αυτό, επειδή τάχα είμαι μεγάλη για να σπουδάζω. Δεν μασάω όμως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

σπιλ

Νεοφερμένος

Η βικυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
πολυ καλο να το εχεισ καταφερει αυτο!!ωραια ιδεα μου εδωσες,θα το δουλεψω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
πολυ καλο να το εχεισ καταφερει αυτο!!ωραια ιδεα μου εδωσες,θα το δουλεψω!

Όντως, αν κάτι το αγαπάς, δεν το βλέπεις ως πίεση. Τη σημερινή εποχή υπάρχουν πολλές ευκαιρίες να μορφωθεί κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αναισθησία. Δεν θυμάμαι την τελευταία φορά που αγχόθηκα για κάτι.


Θεωρώ πολύ σημαντικό το γεγονός ότι έχω βρει τις ισορροπίες μου ως άτομο και μπορώ πλέον να εξισορροπώ την ευαισθησία με τον δυναμισμό. Το καλύτερο στοιχείο του χαρακτήρα μου βέβαια θεωρώ ότι είναι η φιλομάθεια. Πάντα τα "έπαιρνα πολύ τα γράμματα", τα αγαπούσα και διάβαζα πολύ χωρίς να με πιέζει κανένας/μία (παρά μόνο από τη δική μου θέληση). Γι' αυτό και είμαι σε μια διαδικασία δια βίου μόρφωσης. Δυστυχώς όμως υπάρχουν άτομα που με έχουν επικρίνει γι' αυτό, επειδή τάχα είμαι μεγάλη για να σπουδάζω. Δεν μασάω όμως!

Γιατί σπουδάζεις? Υπάρχουν πολλοί καλύτεροι και αποδοτικότεροι τρόποι για να μάθεις πράγματα από τις σπουδές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wonderfullife

Νεοφερμένος

Η wonderfullife αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Νομίζω το ότι δίνω απλόχερα αγάπη και τη βοήθειά μου, χωρίς να σκέφτομαι αν θα κερδίσω εγώ κάτι....
Ναι, είναι το μόνο για το οποίο νιώθω καλά με τον εαυτό μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top