Πώς οργανώνετε τα usergroups στο MSN;

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στην αρχή τα 'χουμε χύμα, αλλά όταν ξεπερνάμε τις 10-20 επαφές, τα usergroups επιβάλλονται! :D



Με ποιο σκεπτικό χωρίζετε συνήθως τις επαφές σας σε usergroups; Βάση του από πού τους γνωρίσατε; Βάση με ποιους μιλάτε συχνότερα; Με βάση επαγγελματικά κριτήρια; Συνδιασμός των αποπάνω ή/και άλλων παραμέτρων;

Έχετε group για τους blocked ή δεν κάνετε ποτέ block, αλλά κατευθείαν διαγραφή; :devil:
Συνηθίζετε να αφήνετε άτομα στις "άλλες επαφές"; Αν ναι, επειδή έχετε σκεφτεί ότι αξίζουν usergroup, επειδή δεν έχετε σκεφτεί πού ταιριάζουν, ή για άλλο λόγο;

Αν θέτε πείτε και πόσους (αριθμό) έχετε σε καθένα - τετραψήφια νούμερα++ δεν γίνονται δεκτά, μόνο ο Μάκης το κάνει αυτό. :P





Ε ρε τι σκέφτεται ο κόσμος εν μέσω εξεταστικής. :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χμμμ με διάφορα κριτήρια, το κυριότερο εκ των οποίων να βρίσκω γρήγορα όποιον χρειάζομαι.
Έγω γκρουπς:
  • Admins(10) με άλλους admins διαφόρων sites
  • Coders(11) με προγραμματιστές και developers
  • Designers(graphics)(19) με γραφίστες εντύπου
  • Designers(web)(11) με web designers
  • e-steki(36) με μέλη του e-steki
  • e-steki team(15) με μέλη της ΟΔ του e-steki και Innovators
  • MyCat(9) με μέλη/ΟΔ του MyCat
  • Pelates(δεν σας λέω νούμερο :P)
  • Ένα για τον σύντροφο μου μόνο :P
  • Πληροφορική ΑΣΟΕΕ (8) με συμφοιτητές
  • Φίλοι (4) με φίλους που δεν κολλάνε στις παραπάνω κατηγορίες αλλά μπαίνουν νετ
  • Άλλες επαφές (19)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lala

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άσπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 227 μηνύματα.
Λοιπόν..

Είναι χωρισμένοι σε κατηγορίες..οι οποίες είναι οι εξής:
family
friends
erasmus friends

Αυτά! Βlocked δεν έχω κανέναν..

Συνολικά έχω 62!!

Όσο για τον τρόπο καταχώρησης μάλλον είναι αρκετά απλός αν και ο πρώην είναι ακόμα στους friends..αλλά τι να κάνω? Να φτιάξω ειδική κατηγορία.. Δε λέει.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Απλα και ωραια....
Οικογενια (4)
φιλοι(25)
αλλες επαφες(300+)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Πφ, δεν είμαι βέβαιη ότι τα έχω οργανώσει καλά, αλλά είναι:
  • a...onoma-polis-mou (6, αλά Αρέθυμνο), για να έχω πάνω-πάνω κάτι φίλους από εδώ.
  • forum (13), για φιλαράκια από τα φόρα.
  • friends (5), για την κολλητή μου και κάτι άλλες παλιές φίλες.
  • manares (9), για την αδερφή μου και κάτι άλλες τρελές.
  • school (10), για παρέες από το σχολείο και από την εποχή που πήγαινα σχολείο.
  • zzz (12), για επαφές με τις οποίες μιλάμε ελάχιστα.
  • Other Contacts (9), για αυτούς που ακόμα να αποφασαίσω να σβήσω!!!
Γενικά σβήνω τακτικά, δε γουστάρω τις ατελείωτες λίστες...
Επίσης μου βγάζει Non-Instant Messaging Contacts (50!!!), γιατί; 'Εν το θέλωωω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
χεχε...εγω με τις 9 επαφες ολες κι ολες, η οργανωση σε κατηγοριες με μαρανε!!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Επίσης μου βγάζει Non-Instant Messaging Contacts, γιατί; 'Εν το θέλωωω!
Menu Contacts > Filter Contacts > Messenger Contacts only :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Α τέλειο!!! Αλλά ο τίτλος φαίνεται ακόμα, ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Α τέλειο!!! Αλλά ο τίτλος φαίνεται ακόμα, ε;
Ναι, αυτό δεν έχω βρει πως να το σβήσω :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
1. To γραφείο που δουλεύω (4) : τα άτομα με τα οποία καθόμαστε στην ίδια αίθουσα
2. Βιο-όνομα καθηγητή (5) : τα άτομα που ανήκουμε στην ίδια ομάδα εργασίας στο ΕΜΠ
3. ΕΜΠιτες (6) : παλιοί συμφοιτητές που ξέρω από τη σχολή (προπτυχιακοί)
4. Family (1) : το αδέρφι από την ξενιτιά :)
5. ΜΔΕ (6) : φίλοι και συμφοιτητές από τη μεταπτυχιακό
6. Οι δικοί μου! (7) : Οι πιο κολλητοί+ο καλός μου (αυτοί που μιλάω συχνότερα δλδ για απλό...chat)
7. Όνομα καθηγητή_rest (5) : άλλα άτομα του ευρύτερου εργαστηρίου που ούτε στην ίδια ομάδα εργασίας ανήκουμε ούτε στον ίδιο χώρο καθόμαστε
8. Rest (10) : Συνεργάτες από την παλιά μου δουλειά, γνωστοί από τα παλιά που μιλάμε αραιά και που, άσχετες γνωριμίες κτλ.
9. zForums (22) : το z για να βγαίνει τελευταίο (:redface:) και είναι επαφές από δύο φόρα που έχω.


:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Εγώ θα κάνω την διαφορά και θα πω ότι χρησιμοποιώ 2 msn accounts, ένα για τον "πραγματικό" κόσμο και έναν για τον "internetικό". Συνήθως τα έχω ανοιχτά και τα δύο, αλλά έχω την ευκολία να έχω διαφορετικές καταστάσεις για το καθένα, αναλόγως την όρεξη μου.
Στο μεν αυτό του πραγματικού έχω επαφές τις οποίες γνώρισα πρώτα και μετά πήρα το msn τους, οι οποίοι με ξέρουν και τους ξέρω πρώτα από κοντά.
Τον δε δεύτερο λογαριασμό τον άνοιξα για άτομα που γνωρίζω από forum και τα οποία χωρίζω σε Coworkers, Friends και others. Οι λόγοι προφανείς :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Αν και έχω δημιουργήσει κάποιες κατηγορίες , συνήθως προτιμώ να έχω όλες τις επαφές χύμα (sort contacts by Status) , για να βλέπω κατευθείαν ποιοι είναι μέσα.

Τα groups μου είναι :
1. family(7) : Συγγενείς,ξαδέρφια και ο αδερφός μου.
2.forum(24) : Επαφές από φόρουμς.
3.hm(6) : Είναι η μαγική κατηγορία "Χμ.." (βλέπε σε θυμαμαι μόνο σε εξεταστικές και όποτε σε πετύχω σου πρίζω τα συκώτια :P ) ->σε εξεταστικές περιόδους συνήθως είναι blocked μετά από έναν αριθμό παραβάσεων.:redface:
4.rest(5) : Καλοί φίλοι και φίλες που κρατάμε επαφή εδώ και πολλά χρόνια.
5.sxoli(9) : Η παρέα μου από τη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Λοιπόν... εγώ έχω τις εξής κατηγορίες:
Blogs (για άτομα που ξέρω διαδικτυακά μέσω blogging)
Εστία (για άτομα που ξέρω από τις εστίες που έμενα για 4 χρόνια, μέχρι κ πέρυσι)
FIG-Esteki (για άτομα που κάποτε ήξερα από το fig forum -έχω να μπω 2 χρόνια :P- και φυσικά από το στέκι)
NETfriends (για τύπους που γνώρισα διαδικτυακά και με τους οποίους έχουμε πει 2 κουβέντες παραπάνω)
Tuebingen People (για όλους όσους ξέρω από την πόλη που διαμένω τώρα)
Γνωστοί-Άγνωστοι (για κάποιους ξεκάρφωτους που έχω τους οποίους ούτε καν θυμάμαι από που τους ξέρω! :P)
Οικογένεια-Αίσθημα (η φαμίλια και το μωρό μου)
Φίλοι

:)

Σύνολο: 111 επαφές :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Παρόλο που έχω μπόλικες επαφές (καμιά 60αριά) έχω τον απλό διαχωρισμό: online,oflline :P.Με "μπερδεύουν" οι πιο σύνθετοι. Αν μπλοκάρω κάποιον τον διαγράφω κιόλας, αν και μόνο κάτι άτομα που με έβαλαν μσν να με βρίσουν έχω μπλοκάρει μόνο :P. Πιο συχνά διαγράφω, αν δε μιλάω με κάποιον κι αν χρειαστεί τον ξαναβάζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

T_Chameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T_Chameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Μετά την τελευταία κάθαρση στο μσν μου έχω συστηματικά 100 User και άλλους τόσους να μπαίνουν αραιά…δεν έχω οργανώσει κανένα usergroup…Αντιμετωπίζω τον καθένα σαν ξεχωριστεί οντότητα και δεν ομαδοποιώ καταστάσεις..ο καθένας και μια ξεχωριστεί ιστορία και μια άλλι φιλοσοφία και ένα άλλο ουσιαστικό ύφος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Τα groups μου είναι:

Φίλοι: οι οποίοι είναι απλά οι κολλητοί-ες (οκ έχει ξεμείνει κι ένας πρώην αλλά λόγω πολύ καλών σχέσεων δεν μου κάνει καρδιά να τον αλλάξω :P)
Οικογένεια: Μπαμπούλης, αδερφούλης... Ξάδερφος (αυτός είναι διακοσμητικός βασικά εκεί...δεν μιλάμε :P)
Συνεργάτες: ε...όλοι οι συνεργάτες από όλες τις πόλεις που έχω πάει :P
Κορίτσια: Φίλες αλλά όχι κολλητές
Fora: άτομα που έχω γνωρίσει από φόρουμ (τι επεξηγώ δηλαδής...λες και δεν φαίνεται :P)
Διάφοροι: Που δεν προσάπτουν σε καμία κατηγορία... που υπάρχουν, δεν υπάρχουν δεν τους κοιτώ...αλλά οκ δεν έχω και λόγο να τους κάνω block
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δεν έχω groups! :)


Eίμαι ενάντια στον κομφορμισμό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top