Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει την Δευτέρα 27/09.

Ωστόσο μπορείτε να postάρετε από τώρα.

Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Γιώργο, focko και ορίζει τέσσερεις από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα, εναν serial killer και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 22 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:


  • 14 πολίτες
  • 4 δολοφόνοι
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 τσιράκι/ιερόδουλη
  • 1 νοσοκόμα
  • 1 serial killer
Οδηγίες και λοιπές διευκρινήσεις θα τις βρείτε >>>εδώ<<<.


Εάν κάποιος δεν έλαβε pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με τον ρόλο σας.

Λίστα για Παλέρμο #29


  1. aporw
  2. athene
  3. bill13
  4. CiNeFiL
  5. Edmund
  6. elenaki_arnea08
  7. Eupatridis
  8. foreverfreak
  9. Himela
  10. jj!
  11. JellyFish
  12. Kleop(?)
  13. Κλεοπάτρα
  14. lacky
  15. love_angel
  16. maria_lulu
  17. Μάρω
  18. MissKit
  19. Myrtle
  20. Phoebe
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy



Αύριο Δευτέρα δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αρχίσαμε:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Καλό μας παιχνίδι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει την Δευτέρα 27/09.

Ωστόσο μπορείτε να postάρετε από τώρα.

Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Γιώργο, focko και ορίζει τρεις από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα, εναν serial killer και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 22 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:


  • 14 πολίτες
  • 4 δολοφόνοι
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 τσιράκι/ιερόδουλη
  • 1 νοσοκόμα
  • 1 serial killer
Οδηγίες και λοιπές διευκρινήσεις θα τις βρείτε >>>εδώ<<<.


Εάν κάποιος δεν έλαβε pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με τον ρόλο σας.

Λίστα για Παλέρμο #29


  1. aporw
  2. athene
  3. bill13
  4. CiNeFiL
  5. Edmund
  6. elenaki_arnea08
  7. Eupatridis
  8. foreverfreak
  9. Himela
  10. jj!
  11. JellyFish
  12. Kleop(?)
  13. Κλεοπάτρα
  14. lacky
  15. love_angel
  16. maria_lulu
  17. Μάρω
  18. MissKit
  19. Myrtle
  20. Phoebe
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy



Αύριο Δευτέρα δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

:confused::eek::hmm: αποφασιστε! 3 ή 4! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #29 27-09-10
Ψηφίζετε μέχρι τις 20:00
Δεν υπάρχει δολοφονία τη Δευτέρα


  1. aporw
  2. athene
  3. bill13
  4. CiNeFiL
  5. Edmund
  6. elenaki_arnea08
  7. Eupatridis
  8. foreverfreak
  9. Himela
  10. jj!
  11. JellyFish
  12. Kleop(?)
  13. Κλεοπάτρα
  14. lacky
  15. love_angel
  16. maria_lulu
  17. Μάρω
  18. MissKit
  19. Myrtle
  20. Phoebe
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy
Ψήφοι

Αποχωρήσεις

Αύριο Δευτέρα δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Αν δείτε λάθος ενημερώστε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Πάλι μπερδέψατε τα μπούτια σας:P

Τι θα γίνει αν η kleop αποφασίσει να μην παίξει;;:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
:confused::eek::hmm: αποφασιστε! 3 ή 4! :P

Τι 3 ή 4 δεν κατάλαβα.

edit: Κατάλαβα 4 είναι οι δολοφόνοι. Απλώς έκανα copy paste και ξεχάστηκε το 3

Πάλι μπερδέψατε τα μπούτια σας:P

Τι θα γίνει αν η kleop αποφασίσει να μην παίξει;;:eek:
Θα μείνει από απουσίες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τι 3 ή 4 δεν κατάλαβα

στο κειμενο λεει 3 ως δολοφονους και κατω λεει 4 ως δολοφονους...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλό μας παιχνίδι! :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Άνοιξε το Παλέρμο! Τέλεια! :D Καλό μας παιχνίδι..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Αχ... Αρχισε το Παλερμο και δεν εχω πολυ χρονο... Οποτε θα αναγκαστω να ειμαι ο πρωτος ακυρος που θα δωσει ψηφο για να μην παρω απουσια ετσι και δεν προλαβω να μπω πριν τις 8 αυριο(σημερα δηλαδη)...

Ετσι λοιπον θα δωσω ψηφο στην maria_lulu... Πριν προλαβει να αρχισει να σπαμμαρει!!


Υγ. Ειπα να ψηφισω την Αννα, αλλα θα με πει εμπαθη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Με το καλημέρα πάλι εμένα θες να βάλεις μέσα; Αμαν βρε τσαφ τσουφ όμως. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Με το καλημέρα πάλι εμένα θες να βάλεις μέσα; Αμαν βρε τσαφ τσουφ όμως. :P

Μα ειδες?? Δεν σε ψηφισα!! Ειμαι καλο παιδι...:angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ασχολίαστο :ermm: Κάτσε, αν δε δω καμιά ύποπτη κίνηση σήμερα θα δεις. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλη αρχη παιδια, να εχουμε ενα ωραιο και ανατρεπτικο παιχνιδι:)!!

Λοιπον, επειδη δεν ειμαι σιγουρος αν θα προλαβω να συνδεθω αυριο πριν τη μια (αληθεια, θα γινει δολοφονια αυριο??) και επειδη δεν εχει ποσταρει σχεδον κανεις ακομα, θα ψηφισω προς το παρον χωρις πολλα στοιχεια...

Η μικρη Λουλου δεν πιστευω πως ειναι δολοφονος, καθως δεν ηξερε ποσοι ειναι οι δολοφονοι και ρωτουσε το Focko!! Βεβαια μπορει και να το εκανε για να μπλοφαρει, αλλα δε νομιζω πως θα εφτανε μεχρι εκει:P... Γι αυτο το λογο λοιπον, ψηφιζω τον tarachaf, γιατι αν και δεν εχει χρονο οπως λεει, θα μπορουσε να σκεφετι αυτη τη μικρη λεπτομερεια και να ψηφισει οποιονδηποτε αλλο!!

Επειδη ομως ειναι αρχη ακομα και τιποτα δεν ειναι σιγουρο, η ψηφος μου μπορει να αλλαξει!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Η μικρη Λουλου δεν πιστευω πως ειναι δολοφονος, καθως δεν ηξερε ποσοι ειναι οι δολοφονοι και ρωτουσε το Focko!! Βεβαια μπορει και να το εκανε για να μπλοφαρει, αλλα δε νομιζω πως θα εφτανε μεχρι εκει:P... Γι αυτο το λογο λοιπον, ψηφιζω τον tarachaf, γιατι αν και δεν εχει χρονο οπως λεει, θα μπορουσε να σκεφετι αυτη τη μικρη λεπτομερεια και να ψηφισει οποιονδηποτε αλλο!!

Επειδη ομως ειναι αρχη ακομα και τιποτα δεν ειναι σιγουρο, η ψηφος μου μπορει να αλλαξει!!

Ωραία σκέψη. Τσακάλι είσαι φρικ ε.. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Αρχίσαμε!!!!! :D:D:D

Καιρό έχω να παίξω! Δεν ξέρω ακόμα ποιον να ψηφίσω, αφού είναι πολύ νωρίς! Εδώ θα είμαι πάντως και θα παρακολουθώ! :shifty::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Ψήφος στη Φοίβη γιατί έτσι μου κάπνισε και γιατί έτσι της υποσχέθηκα. Αν έχει να παίξει καιρό δεν φταίω εγώ. Όλη δικιά σου η ψήφος Φοίβη μη μου κρατάς κακία. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Ψήφος στη Φοίβη γιατί έτσι μου κάπνισε και γιατί έτσι της υποσχέθηκα. Αν έχει να παίξει καιρό δεν φταίω εγώ. Όλη δικιά σου η ψήφος Φοίβη μη μου κρατάς κακία. :D

Ευχαριστώ για την ψήφο εμπιστοσύνης! :P

Δεν θα σου κρατήσω κακία, όμως, ούτε θα σε εκδικηθώ με το να σε ψηφίσω και εγώ!
Αν σε ψηφίσω, θα σε ψηφίσω μόνο όταν φαίνεται η ιδιότητά σου γιατί πολλές φορές έχουμε πέσει θύμα της γοητείας σου (:ρ) και ξέρουμε όλοι τι λαμόγιο μπορείς να γίνεις! :D
Πάνω από όλα, δεν κρατάω κακίες! :P

Για να γίνει παιχνίδι, και επειδή βαριέμαι στην δουλειά, θα ψηφίσω και εγώ!
Και ο κλήρος πέφτει... (πω πω οι περισσότεροι μου είναι άγνωστοι στον τρόπο που παίζουν :worry:)... στην aporw!

πσ. Τελικά είναι πολύ δύσκολο να επιλέξεις τον παίχτη που θα ψηφίσεις πρώτη φορά όταν δεν ξέρεις από πριν την πρώτη σου ψήφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top