Κουικάρας

Ποιόν προτιμάτε?
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 30)

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Είμαι πολέμια της νοσταλγίας.
Ειδικά της νοσταλγίας για πράγματα που ποτέ δε ζήσαμε
Τη θεωρώ πολύ λίγη.

Αν όλα ήταν καλά "τότε", είναι κάτι που δεν ξέρουμε.

Πάντα ο χρόνος είναι τώρα, και όσο μπορούμε κάνουμε τις ζωές μας καλύτερες.

Κάνε τη ζωή σου τέχνη που λέει κι ένας φίλος μου.
Στα πλαίσια που σου παραδόθηκαν και όσο μπορείς άλλαξε τα

Αν και αποφεύγω να νοσταλγώ, γιατί μελαγχολώ, για εμένα η νοσταλγία είναι στοιχείο ζωτικότητος και έμπνευσης. Δε μπορώ Εδάδ μου να μη νοσταλγώ αυτά που δεν έζησα, γιατί αυτά κατά βάση, είναι άξια νοσταλγίας. Νοσταλγώ τον Χατζιδάκι, την παραδοσιακή ζωή, την Αμερική του Woodstock, τη δεκαετία του '60.. Δεν τα έζησα. Κι όμως, κάτι με τραβάει εκεί. Το αν ήταν τότε "καλά" είναι κάτι που δεν με ενδιαφέρει. Σίγουρα η νοσταλγία αυτών που ζήσαμε (παιδικά χρόνια) είναι πολύ πιο δυνατή, δεν έχει όμως αυτό το συναίσθημα του δεσμού με πρόσωπα και καταστάσεις που θέλεις τόσο να τα αγγίξεις, αλλά είναι άκρως δύσκολο.
Ο χρόνος είναι το τώρα, κανείς δεν είπε να γυρίσουμε πίσω. Να στάξουμε όμως λίγο στις ζωές μας εκείνη την αύρα των αλλοτινών καιρών.
Τέλος, τη ζώη μας άνετα την κάνουμε Τέχνη. Πως θα δημιουργήσεις όμως, εάν δεν συμπεριλάβεις την κληρονομιά σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
κουίκι φορ εβερ λεμε:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι επίσης δεν θυμάμαι κανένα Κουϊκάρα.. και το 90 ήμουν ήδη γριά, 11 χρονών! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Εγώ τον θυμάμαι με νοσταλγία ! Ξενέρωσα με τον χαζό-Κουίκι :mad::mad:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γιατί καλέ? Τι έχει? Πιστεύω ότι ο κουικάρας ήταν αρκετά Ελληνάρας.

Προτιμώ τον Κουίκι.

Άσε που είναι και ένα συμπαθέστατο λαγουδάκι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puunchy

Νεοφερμένος

Ο puunchy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
I summon this topic back from the dead :

For years I have been trying to unveil the connection of Nestle's Groquik and Arthur Clarke's "Squeak" critters from the Sands of Mars novel
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top