Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όσοι ψηφίσατε DumeNuke μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν δεν το κάνατε ωστόσο, δεν έχει απουσία!

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> ~Melania~

  9. i_lie_us --> ~Melania~

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> ~Melania~

  12. Johnny15 --> ~Melania~

  13. ~Melania~ --> Alma Libre

  14. sophie_96 --> ~Melania~

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> ~Melania~

  17. tsarachaf --> ~Melania~

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf


Ψήφοι
8 ~Melania~
8 tsarachaf
1 Alma Libre
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
1)Λογική = να μαλώνεις με την Σοφία στον 1ο γύρο χωρίς λόγο(κατάφερε να σε κάνει τρίγκερ από τότε)
να σχολιάζεις χωρίς ουσία μόνο και μόνο για να αναμασήσεις αυτά που έχουν ειπωθεί(ευχαρίστως να βρω ποστ αλλά μπορεί να το κάνει ο καθένας αν πάει στις 3-4 πρώτες σελίδες),
να αθωώνεις Χιμέλα ΚΑΙ Ικαρίονα στον 1ο γύρο και χωρίς προφανή λόγο(ιδιαίτερα γι'αυτό μου'χε κάνει τρομερή εντύπωση εκ των υστέρων από το πόσο νωρίς τόλμησες να τους αγαπήσεις, αλλά μετά λέω : αν είμαι μαφιόζος, δεν θέλω τα δυνατά μέλη να μ'αγαπάνε; )
να κάνεις σήματα στον Κομφορταμπλι(το Βατερλώ σας...)
να μας πεις ότι ο Τσάρα μπορεί και να είναι ΔΑ οπότε να τον παρατήσουμε και ίσως να τον αφήσουμε ν'αράζει στο λιμάνι του Παλέρμο(καλές οι υποθέσεις αλλά it all adds up και αυτά που έχεις πει έχουν μόνο αρνητική επίπτωση για τους πολίτες Μελανία μου)
να μας πεις για κύμα σε Σαμαελ, τον Κρυφό Μαφιόζο που η Μαφία δεν κατάφερε να σώσει αλλά ΣΙΓΟΥΡΑ εκτέθηκε
να κάνεις με λίγα λόγια ΜΗΔΕΝΙΚΗ συνεισφορά για τους πολίτες, και υποθέτω ότι δεν θα βρω και τίποτα ουσίας και σε αυτά που έχεις γράψει τώρα τελευταία - ευχαρίστως πάω για να επιβεβαιωθώ.


Βλέπω ότι σε πείραξε η "απουσία επιχειρημάτων", ορίστε λοιπόν. Αυτά που σου έγραψα τα βρήκα σε μηνύματα που ήδη είχαν γραφτεί από μένα και από άλλους πολίτες, και χρησιμοποίησα και το τεφτέρι με τις σημειώσεις που χρησιμοποιώ για να γράφω 2 πράγματα για κάθε παίκτη, εξ'ου και η απουσία συγκεκριμένων παραθέσεων.

Και μας ρίχνεις και την ψηφάρα στην Άλμα στο τέλος για να το παίξεις ηρωική αυτοάμυνα στο τέλος, σε περίπτωση που πειστούν οι πολίτες και σε πάνε ψηλά μαζί με Τσαρα...

Btw, όλως τυχαίως από Μελανία 6 Τσάρα 5, μας βρέθηκε ο Τσάρα να πετάει στους 8 πόντους νωρίς το απόγευμα και ο Καραντάκος να μας λέει ότι η ισοψηφία είναι καταστροφή και ότι πρέπει να'χουμε καθαρή αποχώρηση. Δεν θέλω να πω για Καραντάκο στην παρούσα φάση, το αναφέρω για να σας δείξω τι περίεργα πράγματα γίνονται.

Αν μου έρθει κάτι άλλο κατά νου, συμπληρώνω.



Η Μαφία ΔΕΝ θέλει να φύγει η Μελανία σήμερα γιατί είναι η μόνη τους ελπίδα.
Να σου πω κατι? όταν όλοι βγαίνετε και λέτε ο τάδε κι ο δείνα είναι ένοχος απλώς και δεν αναλύετε σκέψεις, πώς περιμένετε να το κάνω εγω? Να κατσεις να κανεις παραθεσεις γιατι ετσι πολυ βολικα τα παρουσιαζεις. 1) η Σοφία ξεκινησε να παιζει υποπτα και για αυτο ξεκινησα να πιεζω και να ρωταω. Απο ενα σημειο και μετα απλα αυτη ασχολιοταν μαζι μου. Αν εσενα σου αρεσει περισσότερο αυτο που λεει ξελεει δεν εχει μια αποψη δικη της και απλα ακολουθει το τροπο που παιζουν 2 3 δεν εχω να σου πω κατι.
2) δεν αθωωσα ουτε χιμελα ουτε ικαριωνα απλα ειχα αναφερει μια φορα οτι δεν τους υποπτεύομαι. Αργοτερα με στοιχεια τους αθωωσα.
3) σηματα στον κομφι πού?
4) κι αλλοι υπεθεσαν για λιγο οτι μπορει να ειναι ΔΑ ο τσαρα.
5) με τη σχεδόν μηδενική παρουσία σου τις πρώτες μέρες στην τελική αυτά που έγραψα εγω ήταν πολύ πιο στρωτά και είχαν συλλογιστική σε σχέση με αυτά που λες εσυ από την αρχή. Τωρα εχεις ξεκινησει μια προσπαθεια να αιτιολογήσεις.
6) εχετε κολλησει σε ενα πράγμα και πραγματικα νευριαζω με τις βλακειες. ΕΛΕΙΠΑ ολη μερα γιατι ειχα γενεθλια εφυγα με μια ισοψηφια 2 ατόμων και γυρισα με μια ξαφνική ισοψηφία 3. Αμα ηξερα οτι ηταν μαφιοζος γιατι να εβγαινα να τον υποστηρίξω (που δεν τον υποστηριξα απλα ξαφνιαστηκα με την ισοψηφια) πατε καλα? Ουτε καν συμμετειχα στη δημοσκοπηση εμεινα σε αυτη που θεωρησα.εγω υποπτη.

Κανε ο.τι καταλαβαινεις. Οτι μου ορμανε ξαφνικά εσενα δεν σου κανει καμια εντύπωση. Οκ.
Βρε μελανια παντως εγω διαβασα ολα τα μηνυματα σου γιατι θελω να δω αν θα σε ψηφισω. Εσυ η ιδια μαλιστα ειπες ξαναδιαβαστε τα . Δεν βρηκα κατι που να σε αθωωνει. Κατηγορουσες μπλου εξαρχης, εχεις μια εμμονη με σοφια, σε χθεσινο η προχθεσινο ποστ σου λες οτι εχεις κυριους υποπτους σου εμενα σοφια και ηλια. Εγω για την παρτη μου ξερω οτι ειμα αθωα. Η σοφια παιζει με εναν τροπο που μου φαινεται ακραιο σεναριο να εχει καποιον μαζι της και να μιλαει για το παιχνιδι. Για ηλια δεν ξερω.
Επισhς σε ενα σημειο ελεγες οτι ο ικαριονας σε κατηγορουσε για ΔΑ. πραγμα που δεν εγινε ποτε. Κατηγορουσε τον comfy για ΔΑ και εσενα για μαφιοζα του.

Ο τσαρα σε ψηφισε και αυτος.προσπαθω λιγο να δω τι μας συμφερει να βγαλουμε περισσοτερο. Για τον τσαρα ειμαστε σιγουροι οτι ειναι κακος και θελω λιγο να σκεφτω και γω αυτο το επιχειρημα που δινεται ολοι με τις καρτες. Arithmitika παντως μεχρι στιγμης εφοσον εχει φυγει και dume και σαμαελ θεωρω οτι παμε καλα. ποιο ειναι το χειροτερο σεναριο το οποιο μπορει να συμβει? Να παρει η μαφια αμεση προφυλακυση και νεκροφανεια και σε συνδυασμο με καρφωματα να ανεβουν?

Ο ικαριωνας με ειπε ΔΑ δεν τα ειδες καλα. Ή δεν ηθελες να τα δεις καλα (και τα δικά σου επιχειρήματα ειναι "ειμαι αθωα και το ξερω" και δεν το κανεις πρωτη φορα σε αυτο το παιχνίδι). Εχεις δει πολλους να υποστηρίζουν εμενα? Η μαφια είναι στριμωγμένη θα με αφηνε να φυγω ετσι? Δεν ειδες οτι εβγαλαν το ενα ατομο που με κατηγορούσε και απο τοτε επεσαν πανω μου? Προσπαθώ να σας κανω να καταλάβετε κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ο ικαριωνας με ειπε ΔΑ δεν τα ειδες καλα. Ή δεν ηθελες να τα δεις καλα (και τα δικά σου επιχειρήματα ειναι "ειμαι αθωα και το ξερω" και δεν το κανεις πρωτη φορα σε αυτο το παιχνίδι). Εχεις δει πολλους να υποστηρίζουν εμενα? Η μαφια είναι στριμωγμένη θα με αφηνε να φυγω ετσι? Δεν ειδες οτι εβγαλαν το ενα ατομο που με κατηγορούσε και απο τοτε επεσαν πανω μου? Προσπαθώ να σας κανω να καταλάβετε κατι.
Εγω ξεροντας το φυλλο μου και βλεποντας να κατηγορεις εμενα και αυτα τα 2 ατομα και να μην στρεφεσαι σε αλλους ειναι λογικο να βγαζω συμπερασματα. Δεν στο εδωσα σαν επιχειρημα για να πιστεις. Εξηγησα απλα την οπτικη μου.
θα τσεκαρω ξανα τα ποστ του ικαριονα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TasosZG

Νεοφερμένος

Ο TasosZG αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παίζω Ηχώ από το Υπερπέραν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παιδιά ο Τσαρα: υποστήριζε κρυφό μαφιόζο, φυλάκισε γιατρό, έδινε σήμα στον ΔΑ. Δεν έχει νόημα να συζητάμε μαζί του για την αθώωση του. Είναι 100% μαφιόζος. Το θέμα μας τώρα είναι να καταλάβουμε σε ποιον να στραφούμε. Η Μελανία έχει ψηφίσει Αλμα έτσι ώστε αν κινδυνέψει να φύγει να το αλλάξει σε Τσαρα. Απλά το αναφέρω αυτό εδώ. Συνεπώς θεωρώ και γω ότι καλύτερα να πάμε προς Μελανία. Αλλάζω την ψήφο μου σε αυτήν.
Καλα εσυ πας για βραβειο εξυπναδας επιχειρηματολογιας και παρατηρητικότητας. Προφανως και θα θελω να βγει ο τσαρα για 2 λογους, αρχικα γιατι ειναι μαφιοζος και 2ον για να σωθω εγω. Το ύποπτο εδω που ειναι? Α οτι θα προσπαθησω να βγει ο τσαρα. Θα με πεθάνετε εδω μεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Να σου πω κατι? όταν όλοι βγαίνετε και λέτε ο τάδε κι ο δείνα είναι ένοχος απλώς και δεν αναλύετε σκέψεις, πώς περιμένετε να το κάνω εγω? Να κατσεις να κανεις παραθεσεις γιατι ετσι πολυ βολικα τα παρουσιαζεις. 1) η Σοφία ξεκινησε να παιζει υποπτα και για αυτο ξεκινησα να πιεζω και να ρωταω. Απο ενα σημειο και μετα απλα αυτη ασχολιοταν μαζι μου.

Πόσες φορές σου είπα να ξεκολλήσεις μαζί μου,και μου έλεγες ότι πρέπει να με ρωτάς για να δεις τι συμπεράσματα βγάζεις από αυτά που γράφω Εγώ βλέπω να είχες εμμονές με μεμονωμένα άτομα αντί να κοιτάς συνολικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλα εσυ πας για βραβειο εξυπναδας επιχειρηματολογιας και παρατηρητικότητας. Προφανως και θα θελω να βγει ο τσαρα για 2 λογους, αρχικα γιατι ειναι μαφιοζος και 2ον για να σωθω εγω. Το ύποπτο εδω που ειναι? Α οτι θα προσπαθησω να βγει ο τσαρα. Θα με πεθάνετε εδω μεσα.


Σε ευχαριστώ. Αυτό το είπα ότι αν θελήσουμε να βγάλουμε εσένα και είσαι στη μαφία και η μαφία βολεύεται με το να παραμείνεις εσύ εσύ θα αλλάξεις σε tsara. Είναι η ίδια ιστορία με τον Samael. Αν θες να σωθείς παίξε σε Tsara και άσε τους υπόλοιπους να αποφασίζουν χωρίς να κάνεις πονηριές τελευταίου δευτερολέπτου όπως ο Samael.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όσοι ψηφίσατε DumeNuke μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν δεν το κάνατε ωστόσο, δεν έχει απουσία!

Τα φαντασματάκια μπορείτε να μιλάτε και να ψηφίζετε μέχρι και τις 21:01. Κάρτες και ρόλους δεν παίζετε.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> ~Melania~

  9. i_lie_us --> ~Melania~

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> ~Melania~

  12. Johnny15 --> ~Melania~

  13. ~Melania~ --> Alma Libre

  14. sophie_96 --> ~Melania~

  15. Soukouu --> tsarachaf

  16. TasosZG --> ~Melania~

  17. tsarachaf --> ~Melania~

  18. ultraviolence --> tsarachaf

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος --> tsarachaf


Ψήφοι
8 ~Melania~
8 tsarachaf
1 Alma Libre
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ. Αυτό το είπα ότι αν θελήσουμε να βγάλουμε εσένα και είσαι στη μαφία και η μαφία βολεύεται με το να παραμείνεις εσύ εσύ θα αλλάξεις σε tsara. Είναι η ίδια ιστορία με τον Samael. Αν θες να σωθείς παίξε σε Tsara και άσε τους υπόλοιπους να αποφασίζουν χωρίς να κάνεις πονηριές τελευταίου δευτερολέπτου όπως ο Samael.

Τα εχεις μπερδεψει. Πονηρια δεν ειναι να προσπαθήσεις να σωσεις τον εαυτό σου τελευταια στιγμη, πονηρια ειναι να προσπαθησεις να σωσεις κάποιον αλλον τελευταια στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα,



Ας μιλήσουμε για υπόπτους,

Μελη μαφίας για μένα είναι σίγουρα Samael, Tsarachaf, και DumeNuke.

O SouKou δεν έδειξε σημεία ενοχής άρα αυτός ήταν η δολοφονία της μαφίας
και ο DumeNuke ήταν η δολοφονία της μάγισσας.

Άλλοι ύποπτοι για εμένα είναι Emilouko και Melania.

Ίσως είμαι λίγο προκατειλημμένη με την Emilouko λόγω
παλιών πράξεων της όπως το μπέρδεμα που είχε γίνει στην αρχή με το ζεύγος Τάσος –Σόφη και που είχε ψηφίσει Deutsch όταν
αποχώρησε ο Samael. Από
την άλλη αισθάνομαι ότι προσπαθεί να υπερασπιστει να εαυτό της όπως στο ποστ #1049 .

Η μελάνια είναι όπως λέμε ελληνιστί all over the place αλλά
από την άλλη αισθάνομαι σαν να έχουν πέσει πάνω της όπως τη blue butterfly και
φοβάμαι μην γίνει λάθος όπου την κατηγορούσαν πολλοί παίχτες και εν τέλει ήταν γιατρός.

Για την ώρα θα κρατήσω τη ψήφο μου σε κάτι σίγουρο στον Tsarachaf και δε θα ρισκάρω να φύγει κάποιος λιγότερο ύποπτος

Σχολιο: Να δούμε τι θα πουν και τα φαντασματάκια :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σχολιο: Να δούμε τι θα πουν και τα φαντασματάκια :thumbup:

Καλησπέρα,
Ελπίζω να το προσέξουν ότι έχουν την δυνατότητα να μιλήσουν- ψηφίσουν! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Λοιπον εδω Ζωντανος Νεκρος.

Πρωτον: οποιος υποστηριζει οτι με εφαγε η μαγισσα να μην ξαναμπει στο φορουμ
Δευτερον: Η μαγισσα φοβερη ιδεα να φαει εναν που εχει 20 ψηφους και τον ηθελαν ολοι σημερα νεκρο.Που να φαει καποιον που ειχαμε πιο ντεμι για να μην χαναμε τζαμπα πληροφοριες;Καμια Μελανια,Κομφ ή Αγγελογιανο αντε βαρια βαρια Ουλτρα.Λεγατε και ευχαριστω που εφαγε το ατομο με 24 ψηφους.Μπραβο παιδια.
Τριτον:Τζονι μην γινεσαι μποτ αγορακι μου καλο,παρε πρωτοβουλιες και παιξε με την ικανοτητα του ρολου σου η των καρτων σου.Λεει κατι η Χιμελα "ναι ναι ετσι οπως τα λες" το οτι ειναι αθωα δεν σημαινει ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ.Προσεξτε μην μεινετε πισω χωρις λογο.
Τεταρτον :Χιμελα,Χοακιν καλα το πατε,αλλα θελω οπωσδηποτε να δω τι παιζει με την Αλμα και την δινετε τοσο,αν ξερετε κατι πασο,αν εχετε στοιχεια μονο απο το γκειμ δεν ειναι υποπτη ακομα.
Πεμπτον:Τασουλη κουβαλα,Ζαξ,Μπιλαρε (αν και αφκ),για μενα και Σοφη αθωοι.
Εκτον:Εχω στα υποψιν Εμιλουκο λιγοτερο για μαφιοζα,αλλα μετα μεγαλυτερο ερωτηματικο εχω Ουλτρα,αγριοπαιδι και I_lie_us.
Εβδομον:Ο Τσαρα ενοχος απο την Τριτη ειναι,Παρασκευη πηγαμε και ακομα παιζει.Προσεξτε γιατι τα γαλονια του μπορουν εκτος απο γιατρο να φανε και γιλεκο με μαγισσα μαζι.(ΠΟΛΙΤΑΡΑ ΜΟΥ ΕΣΥ)Μαντεψτε γιατι πεθαναμε εγω και Ικαριωνας σερι.
Ογδοων:H Melania σαν κακια εχει λογικα μερική τύφλωση και δεν εχει δει οτι εχω πει για αυτην ΣΕ ΛΟΓΟΥΣ και ο Χοακιν εξίσου.Δες ποστ μου #956 μπας και.
Ενατον:Φερτε πισω τον Ικαριωνα που τον ακουτε τουλαχιστον οσο το δυνατον πιο γρηγορα.

Καντε ερωτησεις στα μπαμ γιατι μεχρι τις 9 θα μπορω να μιλαω και δεν εχω παντα χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Καλησπέρα και πάλι,


Ευχαριστώ για την ηχώ Τάσο. Έχω να πω πολλά πράγματα.


1) Αρχικά ρε παιδιά κάποια απ' αυτά που έβλεπα να λέτε με έκαναν να βγαίνω απ' τα ρούχα μου. Λέτε όλοι ότι τις δυο εναπομείνασες νεκροφάνειες τις έχουν οι μαφιόζοι, και πολύ καλά κάνετε αφού κι εγώ το ίδιο πιστεύω. Και παρ' όλ' αυτά ακόμη δεν έχετε ρίξει τυμβωρυχία στον Dume? Kαι όχι μόνο αυτό αλλά το συζητάτε και δημόσια ρωτώντας ο ένας τον άλλο, τι πρέπει να κάνετε, προειδοποιώντας έτσι τους μαφιόζους; Έχετε καταλάβει ότι οι μαφιόζοι θέλουν να πάρουν όσο περισσότερες κάρτες μπορούν την Κυριακή; Αν ήμουν στη θέση σας και είχα τυμβωρυχία θα περίμενα πώς και πώς να ανακοινωθεί η δολοφονία και να δω ποιον σκότωσε η μάγισσα για να του τη ρίξω σε δευτερόλεπτα. Τι κάθεστε και συζητάτε; Πάτε καλά; Συμφωνείτε όλοι ότι έχουν, όχι μια αλλά δυο νεκροφάνειες, και κάθεστε και το συζητάτε; Και μια μόνο να έχουν, πάλι ζημιά κάνει. Πρέπει να βγάζετε εκτός παίκτες δικούς τους για να μην πάρουν μετά κάρτες. Πραγματικά απορώ με το πώς σκέφτεστε. Ακόμη δεν έχει πέσει νεκροφάνεια. Δεν ξέρω γιατί. Να είμαστε τόσο τυχεροί που να την είχε τελικά ο Dume? Kαι την δεύτερη να την είχε ο Σαμαέλ; Δεν ξέρω. Αλλά αν ισχύει αυτό, ακόμη ένας λόγος για να ρίξετε τυμβωρυχία στον Dume, για να του κάψετε την νεκροφάνεια. Αν δεν έχουν άλλη νεκροφάνεια και πάρουν μια την Κυριακή θα την παίξουν στον Dume και θα έχουν μετά και τη δική του. Τι κάθεστε και σκέφτεστε, απορώ....Όλοι έχουμε άτομα που τα θεωρούμε αθώα αλλά δεν χρειάζεται να ρωτάμε πρώτα για να πάρουμε έγκριση στο οτιδήποτε. Αν ρωτούσα εγώ ''να ρίξω ή όχι νεκροφάνεια στον Joachim;'' τώρα θα είχε φάει τυμβωρυχία απ' την Άλμα. Αν είναι δυνατόν δηλαδή ρε Johnny μαζί με τη Σοφία που ρωτάτε τη γνώμη των άλλων για τέτοια πράγματα. Σε κάποιες στιγμές πρέπει να ρισκάρεις. Και χρειάζεται και λογική.


2) Ένα σωρό άτομα, όπως εγώ, ο Σούκου, η Χιμέλα, η Εμιλούκο και ο Τζοαχίμ έχουμε πει ένα σωρό επιχειρήματα για τη Μελανία. Σας έβαλα ποστ που αναφέρω τα πάρε δώσε της με τον Comfortably. Κανείς δεν το σχολίασε πέρα από γενικόλογα της ίδιας και υπεκφυγές. Ο soukou σας είπε το πολύ σωστό ότι έχει μηδενική συνεισφορά στο παιχνίδι. Στο μισό παιχνίδι αντάλλασσε μηνύματα με τη Σοφία και επαναλάμβανε ό,τι λέγαμε εμείς. Ακόμη δεν έχει φτιάξει λίστες αθώων και ενόχων. Κατηγορεί Τάσο που έριξε τυμβωρυχία σε μαφιόζο και θέτει ερωτηματικά σε ένα σωρό άτομα. Είχε δείξει έκπληξη για το κύμα στον Σαμαέλ (γενέθλια ξεγενέθλια, δεν μπορείς να το αρνηθείς). Επειδή οι μαφιόζοι έχουν λυμένο εξαρχής το παιχνίδι, αφού ξέρουν ποιοι είναι οι κακοί, συχνά πέφτουν σε λούμπα του να μην προσπαθούν να βρίσκουν επιχειρήματα. Παίζουν εκ του ασφαλούς. Αυτό ήταν το λάθος της Μελανίας. Γι' αυτό την κατηγορώ εξαρχής. Παίζει σαν να έχει το παιχνίδι λυμένο. Δεν ψάχνει να βρει στοιχεία ή να τα συνδυάσει. Και παρ' όλ' αυτά σε όλα τα ποστ λέει ''δεν λέτε επιχειρήματα για μένα''. Επειδή η γλώσσα μας μπορεί να λέει και το μη πραγματικό, είναι εύκολο να λένε άλλοι ένα σωρό επιχειρήματα κι εσύ να γυρνάς να λες ότι ''δεν λένε επιχειρήματα''. Μου θυμίζει μια πρώην μου που της έδειχνα μπροστά της ένα σωρό πράγματα που έκανε με αποδείξεις και μου έλεγε, όχι δεν τα έκανα. Ε είναι εύκολο να λες ότι δεν έκανες κάτι που έκανες. Γι' αυτούς τους λόγους και για όλα όσα έχουν αναφερθεί, θεωρώ τη Μελανία σίγουρη μαφιόζα. Μην έχετε κανέναν δισταγμό. Πάρα πολλοί μαφιόζοι την πατάνε επειδή επαναπαύονται στο ότι ξέρουν ποιοι είναι οι κακοί και δεν ασχολούνται να συγκρίνουν και να ταξινομήσουν στοιχεία. Το ίδιο έκανε κι αυτή. Κι αν παιχτεί τυμβωρυχία, κατά τη γνώμη μου θα πρέπει να παιχτεί άμεσα σε Ντιουμ και όχι στη Μελανία γιατί ο Ντιούμ μπορεί να έχει τη νεκροφάνεια. Αν την είχε η Μελανία θα τον έφερνε πίσω. Επίσης, δεν βλέπετε ότι όλοι πάνε να βγάλουν Τσάρα; Δεν σας λέει τίποτα αυτό. Ναι είναι σίγουρος μαφιόζος αλλά έχει μια κάρτα που και δυνατή να είναι, κάτι θα έπρεπε να σας λέει το ότι άτομα που δεν έχουν αθωωθεί ακόμη ή είναι ύποπτα πάνε στον Τσαρατσάφ. Δεν ξέρω για ποιο λόγο θέλουν να τον βγάλουν αλλά δεν χρειάζεται να μάθουμε κιόλας. Και μόνο το ότι πηγαίνουν τόσοι ύποπτοι σε Τσάρα, σημαίνει ότι δεν πρέπει να πάμε οι αθώοι εκεί. Karadakov, Ultra, Wild Boy, ακόμη και η Alma πηγαίνει εκεί. Και δεν ξέρω για την Bilire. Με εξαίρεση την τελευταία που έχουμε κάποια υποψία για το φίλο της, όλοι οι υπόλοιποι δεν έχουν αθωωθεί και μπορεί κάλλιστα να υπάρχει κακός ανάμεσά τους, (ακόμη και η Alma εκεί βρίσκεται). Και όλοι τους ψηφίζουν Tsara. Kαι πάτε και μου ψηφίζετε Τσάρα εσείς ή το σκέφτεστε για το που θα πάτε; Και ηχώ να μην παιζόταν έπρεπε να πάτε Μελανία όλοι. Επίσης ο Confortably έχει ψηφίσει Μελανία. Πιστεύετε δεν θα αλλάξει την ψήφο του; Να υπολογίζετε τη Μελανία μια ψήφο πιο κάτω πάντα. Συν ότι θα ψηφίσει και η ίδια Tsara. Επίσης μια σκέψη της στιγμής και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που θα πω, θα ήθελα να με επιβεβαιώσει ή να με απορρίψει σχετικά η ΣΕ. Κάρφωμα κάνουν μόνο κρυφοί μαφιόζοι και αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι τουλάχιστον δύο; Γιατί αν είναι έτσι, ίσως αυτός είναι ο λόγος που θέλουν να βγάλουν Τσάρα και όχι Μελανία. Σαμαέλ ήταν κρυφός, Dume ίσως κρυφός και Τσάρα φανερός ενώ Μελανία κρυφή. Αν φύγει η Μελανία μένει μέσα μόνο ένας κρυφός και δεν μπορούν να κάνουν κάρφωμα. Αν δεν ισχύει αυτό το σενάριο, με βάση τους κανόνες, ζητώ συγγνώμη αλλά δεν αλλάζει βέβαια τίποτα απ' τα παραπάνω που σας λέω. Απλώς ήθελα να το θέσω ως σκέψη. Ακόμη δεν έκαναν κάρφωμα γιατί ασφαλώς δεν γνωρίζουν τον πληροφοριοδότη. Περιμένουν να τους έρθει όνειρο την Κυριακή για να ρωτήσουν για υποψήφια άτομα που έχουν. Οπότε προσεκτικές κινήσεις όλοι σας και προσπαθήστε οι αθώοι, ό,τι ρόλο κι αν έχετε να καλύψετε τους υπόλοιπους ρόλους.

Αν τυχόν υπάρχει νεκροφάνεια σε αθώο, πιστεύω πως μπορώ να βοηθήσω με τον ρόλο μου. Δεν ξέρω τι ρόλο ή τι κάρτες είχε ο Σούκου δυστυχώς. Δεν θα με πειράξει αν φέρετε πίσω Σούκου. Μπορεί να έχει καλύτερα όπλα. Αλλά κι εγώ μπορώ να βοηθήσω ως ένα βαθμό νομίζω. Σκεφτείτε το καλά.

Υ.Γ. Δεν θεωρώ καθόλου τυχαίο ή προβοκάτσια ότι πέθανε εγώ και αμέσως μετά ο Σούκου. Κάποιος το είπε, νομίζω ο i lie us, ότι το kill μου ήταν εκδικητικό. Το πιστεύω. Και οι δυο διαπληκτιστήκαμε κάπως με Τσάρα και Μελανία. Η Μελανία σε κάποια φάση λίγο πριν ανακοινωθεί η δολοφονία χρησιμοποίησε ένα επίθετο για μένα, αξιολύπητος ή κάτι σχετικό, δεν θυμάμαι και δεν με ενδιαφέρει να το ψάξω. Θα δούμε ποιος είναι ο αξιολύπητος χρυσή μου, στο τέλος του παιχνιδιού. Πάντως οι αθώοι μην παίρνουν τα μυαλά σας αέρα, φαίνεται εύκολο παιχνίδι, είναι ως ένα βαθμό γιατί έχουν αποκαλυφθεί πολλά αλλά δεν είναι σίγουρη η νίκη μας. Δεν χρειάζονται βιασύνες ή αθωώσεις ατόμων που δεν έχουν αθωωθεί ακόμη από κάτι τρανό. Έχετε μείνει μέσα 20 άτομα. 7 κακοί ρόλοι (5 μαφιόζοι, ΔΑ και πόρνη). Άρα κατεβαίνουμε στα 13. Από εσάς τους 13 εντελώς αθώους αν γίνει επιτυχές κάρφωμα σε ντετέκτιβ και πληροφοριοδότη, θα φύγει μαζί και μέντιουμ και θα πάτε αμέσως μείον τρία άτομα, συν ένα από τον φόνο, μείον 4 άτομα. Πάτε στους 9. Μια προφυλάκιση να έχουν (δεν έχουν παιχτεί άλλες δυο προφυλακίσεις μην ξεχνάτε), μαζί με μια δολοφονί ακόμη, ισοφαρίζετε στο 7-7. Τυμβωρυχίες πρέπει να πέφτουν άμεσα χωρίς δεύτερη σκέψη σε μαφιόζους.

Αυτά προς το παρόν. Να δούμε πώς πάει.

Ψηφίζω ασφαλώς ΜΕΛΑΝΙΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Το ότι η Μελανία δεν έχει ψηφίσει καν Τσαρα και έριξε Αλμα για πλάκα δεν σας πονηρεύει; Περιμένουν να μας την φορέσουν σήμερα, ξέρουν ότι και η Μελανία δεν γλιτώνει και θέλουν να την βγάλουν στην αντίπερα όχθη σήμερα για να χρησιμοποιήσουν τις κάρτες της.

Όλοι οι περίεργοι ενεργοποιήθηκαν κι έχουν πάει κι έχουν ψηφίσει Τσαρα.


@Μελανία
1.Η διαμάχη με την Σοφία και η εμμονή σου με την άπειρη παίκτρια είναι παραπάνω από εμφανής.
2.Αθώωσες Ικαρίονα και Χιμέλα στις πρώτες 3 4 σελίδες, θυμάμαι που έγραψες ότι τους έχεις αθώους.Όποιος θέλει να πάει να τσεκάρει.
3. Τα σήματα στον Κομφ για όποιον ενδιαφέρεται είναξ αρχή αρχή του δράματος Κομφ.Αν θυμάμαι καλά ήσουν απ'τους πρώτους, αν όχι η πρώτη που άρχισε τα ζογκλερικά για να καταλάβει ο Κομφ.Όποιος θέλει ας πάει να το βρει, πάλι στις σελίδες 5-7 το πολύ εκεί να είναι ας το βρουν αυτοί που είναι από πισί.Επίσης, γι'αυτό είχε μιλήσει και ο Ικαρίοναε το ποστ του οποίου μπορείτε να βρείτε λίγο πριν τη δολοφονία του.Κάποιοι έχετε ξεχάσει ότι έχουν δολοφονήσει τον πιο μεθοδικό πολίτη, ο οποίος ήταν πιστεύω ο πρώτος που μίλησε για θέμα με Μελανία.
4. Το ότι μπορεί να το είπε κι άλλος(που δεν θυμάμαι αν κάποιος περίεργος το ισχυρίστηκε εκτός από σένα) ΔΕΝ έχει να κάνει με σένα.Συνολικά στο φορτώνω, μαζί με τα άλλα κουφά.
5. Το μεγάλο σου λάθος είναι ότι αγνόησες τις κατηγορίες όταν σου ετέθησαν.Στην σημερινή ψηφοφορία που αποφασίσαμε κάποιοι να σας κάνουμε ντρίμπλα και να σε ζορίσουμε έρχεσαι να μου γράψεις μια απάντηση για να μου πεις να παραθέσω τι;Αυτά για τα οποία δεν απάντησες ποτέ κι αυτά για τα οποία δεν υπάρχει αμφιβολία; Γιατί δεν είναι όλα υποκειμενικά : και τον Τσαρα πήγες να βγάλεις λάδι και τον Σαμαελ. Οπότε δεν τα κατεβάζω απ'το μυαλό μου.

Πότε θα ψηφίσεις Τσάρα και θα βγάλεις την τρολοψήφο από Άλμα, θα μου πεις;

Ένα τελευταίο:

Ας διαβάσει κάποιος τα μηνύματα του Τσαρα και ας μου πει.Με τον τρόπο που μιλάει σήμερα ΘΕΛΕΙ ή δεν θέλει να φύγει απόψε κιόλας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Ένα τελευταίο:

Ας διαβάσει κάποιος τα μηνύματα του Τσαρα και ας μου πει.Με τον τρόπο που μιλάει σήμερα ΘΕΛΕΙ ή δεν θέλει να φύγει απόψε κιόλας;


Η αληθεια ειναι οτι εχει μπει φουλ σε μοουντ μαφιοζου που τον εχουν βρει και απλα εχει υιοθετισει ενα ψιλοτρολλιαρικο ειρωνικο υφος μεταξυ σοβαρου και αστειου. Μπιν δεαρ νταν δατ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μελανία ψήφισαν: Tsara (θα αλλάξει την ψήφο του ασφαλώς), Comfortably (επίσης θα αλλάξει την ψήφο του), Χιμέλα, Τάσος, Τζόνι, Τζοακίμ, Σοφία, Ηλίας (αν είναι κακός θα αλλάξει).

Τσάρα ψήφισαν: Wild Boy, Zaxremios, Ultraviolence, Bilire, Karadakov, Alma (κακιά), Deutsch Lover, Soukou.

Συγκρίνετε λίγο τα ονόματα και δείτε ποιοι έχουν αθωωθεί περισσότερο. Έχει αθωωθεί από κάτι ο Wild? O Ultra? O Karadakov? η Alma? Mόνο ο Σούκου αθωώθηκε που τον είχε ψηφίσει από πριν και ίσως η Deutsch Lover κάπως ή ο Ζαχρέμ χωρίς μεγάλη σιγουριά. Απ' την άλλη έχουμε Χιμέλα, Τζόνι, Τζοακίμ και Τάσο (ας προσθέσουμε και τη Σοφία) που έχουν αθωωθεί καραμπινάτα κάποιοι και ψηφίζουν Μελανία. Και πηγαίνετε αθώοι και μου ψηφίζετε Τσαρατσάφ?

Και μην ξεχνάμε και την ψήφο του Αγγελόγιαννου στον Dume που ακόμη δεν την άλλαξε. Αν είναι όντως κακός, θα ψηφίσει Τσάρα, ο Τσάρα θα πάρει την ψήφο του από την Μελανία, το ίδιο ο Confort και το ίδιο και ο Ηλίας αν είναι κακός.

Διαφωνώ με Τζοακίμ για ισοψηφία. Η ισοψηφία δεν έχει κανένα απολύτως όφελος τώρα που ο ΔΑ δεν έχει ιδιότητα και έχουν αποκαλυφθεί κάποιοι μαφιόζοι. Δεν ξέρω τι όφελος βρίσκεις σε ισοψηφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επίσης μια σκέψη της στιγμής και δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει αυτό που θα πω, θα ήθελα να με επιβεβαιώσει ή να με απορρίψει σχετικά η ΣΕ. Κάρφωμα κάνουν μόνο κρυφοί μαφιόζοι και αν θυμάμαι καλά πρέπει να είναι τουλάχιστον δύο;
Θα το πω λίγο πιο μπακάλικα για να καταλάβουν όλοι. Κάθε βράδυ πρέπει ένας Μαφιόζος να εκτελεί δολοφονία. Απ εκεί και πέρα όσοι περισσέψουν μπορούν να κάνουν κάρφωμα. Άρα στο απλό κάρφωμα χρειάζεται 1 Μαφιόζος για δολοφονία + 1 Μαφιόζος για κάρφωμα. Στο κάρφωμα μακελειό χρειάζεται 1 Μαφιόζος για δολοφονία + 2 Μαφιόζοι για κάρφωμα. Τα καρφώματα επίσης, τα εκτελούν οι κρυφοί Μαφιόζοι, εφόσον υπάρχει αυτή η δυνατότητα. Εάν δεν υπάρχουν κρυφοί τότε το κάρφωμα μπορεί να το εκτελέσει και φανερός Μαφιόζος. Για παράδειγμα, αν μείνουν στο παιχνίδι οι δύο φανεροί Μαφιόζοι μόνο, μπορεί ο ένας να εκτελέσει τη δολοφονία κι ο δεύτερος το απλό κάρφωμα. Ενώ αν μείνουν ένας φανερός κι ένας κρυφός, τότε υποχρεωτικά ο φανερός εκτελεί τη δολοφονία κι ο κρυφός το απλό κάρφωμα. Αντίστοιχα και για το κάρφωμα μακελειό, απλά σ αυτό χρειάζονται 3 Μαφιόζοι στο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι εχει μπει φουλ σε μοουντ μαφιοζου που τον εχουν βρει και απλα εχει υιοθετισει ενα ψιλοτρολλιαρικο ειρωνικο υφος μεταξυ σοβαρου και αστειου. Μπιν δεαρ νταν δατ.
Άντε μπράβο...
Θα δει κανένας πολίτης το λούσιμο που πάει να γίνει σήμερα επιτέλους σε περίπτωση που φύγει ο Τσάρα και όχι η Μελανία;

Η ψήφος στο Τσάρα δεν είναι safe που λέτε, χάρη του κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Btw, όλως τυχαίως από Μελανία 6 Τσάρα 5, μας βρέθηκε ο Τσάρα να πετάει στους 8 πόντους νωρίς το απόγευμα και ο Καραντάκος να μας λέει ότι η ισοψηφία είναι καταστροφή και ότι πρέπει να'χουμε καθαρή αποχώρηση. Δεν θέλω να πω για Καραντάκο στην παρούσα φάση, το αναφέρω για να σας δείξω τι περίεργα πράγματα γίνονται.
Ακόμα περιμένω να μου πεις πως θα μας βοηθήσει η ισοψηφία σήμερα.

Εγώ ξαναλέω ότι πρέπει να φύγει ο τσάρα γιατί αν δεν έχουν βρει την πορνη έχουν 48 ώρες να κατσουν να την βρουν και να βγει να της βγάλει μια ξεγυρισμένη οδηγία κάτι που κάποιος άλλος μαφιόζος δεν μπορεί τόσο απροκάλυπτα και δυο βράδια να είναι σίγουρες δολοφονίες. Ξαναλέω σκεφτείτε και εγώ τουλάχιστον είμαι διατεθημένος να αλλάξω την ψήφο μου.
Παίζω Ηχώ από το Υπερπέραν.
Ρε παιδιά, συγνώμη κιόλας αλλά δεν σκέφτεστε;

Ηχώ για να μιλήσουν 4 άτομα, το ένα είναι afk απο την πρώτη μερα και δεν έχει παίξει ποτέ, ο άλλος είναι μαφιόζος με άκυρη ψηφο και λέμε ας τον επαναφέρουμε να βοηθήσει την μαφία και μετά τι μας μένει 2 πολίτες.

Η Ηχώ είνια για ψηφοφορίες όπου οι πολίτες χρειάζονται τα νούμερα (!) και εδώ δεν τα χρειαζόμασταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Όσοι ψηφίσατε DumeNuke μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν δεν το κάνατε ωστόσο, δεν έχει απουσία!

Τα φαντασματάκια μπορείτε να μιλάτε και να ψηφίζετε μέχρι και τις 21:01. Κάρτες και ρόλους δεν παίζετε.

Ψηφοφορία για Παρασκευή 3/8

  1. aggelogiannos --> DumeNuke

  2. Alma Libre --> tsarachaf

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> ~Melania~

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. DumeNuke --> Emilouko

  7. Emilouko

  8. Himela --> ~Melania~

  9. Ikarionas --> ~Melania~ (φάντασμα)

  10. i_lie_us --> ~Melania~

  11. JKaradakov --> tsarachaf

  12. Joaquin --> ~Melania~

  13. Johnny15 --> ~Melania~

  14. ~Melania~ --> Alma Libre

  15. sophie_96 --> ~Melania~

  16. Soukouu --> tsarachaf

  17. TasosZG --> ~Melania~

  18. tsarachaf --> ~Melania~

  19. ultraviolence --> tsarachaf

  20. Wild_Boy --> tsarachaf

  21. Ζαξρεμιος --> tsarachaf


Ψήφοι
9 ~Melania~
8 tsarachaf
1 Alma Libre
1 Emilouko

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] -Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός]- Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top