Πώς μπορώ να βρω σε ποιον ανήκει ένα νούμερο κινητού;

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Με αφορμή του προβλήματος της kajira να σας ρωτήσω και γω κάτι που με προβληματίζει τις τελευταίες μέρες?
Λοιπόν. Είδα στην τηλεόραση μια διαφήμιση για κάποια εταιρία με πληροφορίες καταλόγου, η οποία, λέει, σου δίνει οποιαδήποτε κινητό αναζητάς! "Βλακείες" σκέφτηκα, αφού ο αριθμός του κινητού είναι προσωπικό δεδομένο και αφού παλιότερα μόνο με εισαγγελική απόφαση μπορούσες να βρεις τέτοιου είδους πληροφορίες.
Παρόλα αυτά, πήρα τηλέφωνο από περιέργεια και ζήτησα το τηλέφωνο μου!!! Με ρώτησαν αν γνωρίζω την περιοχή που μένει η κυρία Εγώ, τους είπα την περιοχή που μένω και με ρώτησαν και το όνομα πατρός της κυρίας Εγώ. Μέσα σε δευτερόλεπτα μου βρήκαν και μου έδωσαν τον αριθμό του κινητού μου και με πληροφόρησαν ότι η κυρία Εγώ, έχει άλλον έναν αριθμό στο όνομά της (όντως) και αν θέλω και αυτό το νούμερο πρέπει να τηλεφωνήσω ξανά, γιατί δίνουν μόνο μία πληροφορία ανά κλήση.
Και ερωτώ : Εμένα ποιός με ρώτησε αν γουστάρω να διατίθεται το κινητό μου τηλέφωνο φόρα παρτίδα? Έχουν δικαίωμα οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας να δίνουν τέτοιου είδους πληροφορίες σε εταιρίες πληροφοριών και να αφήνουν εκτεθειμένους τους πελάτους τους?
Ναι
απο τη στιγμή που δεν έχεις ζητήσει το νούμερο σου να είναι απόρρητο, τότε μπορούν να το δώσουν.
Αν δεν κάνω λάθος και παλιοτερα δίνανε οι εταιρίες τηλεφωνο αν τους έδινες όνομα. Αυτο που δεν έκαναν ποτε και χρειάζονταν εισαγγελική εντολή είναι να δίνεις το νούμερο και να ζητάς να μάθεις ποιός είναι.
Είναι ακριβώς όπως με το νούμερο του ΟΤΕ...
ειπες ποτέ σε κανέναν ότι θες να μπει το τηλ σου στον τηλεφωνικό κατάλογο?
Μάλλον όχι.. κι οχι εσυ αλλά όλοι μας :P
Κι όμως τα τηλεφωνα μας είναι μέχρι και στο διαδύκτιο (www.whitepages.gr)
αρκεί να ξέρεις επωνυμο και όνομα ;)

Μόνο αν έχεις ζητήσει απόρρητο αριθμό δεν στο δίνουν (κινητό ή σταθερό)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Με αφορμή του προβλήματος της kajira να σας ρωτήσω και γω κάτι που με προβληματίζει τις τελευταίες μέρες?
Λοιπόν. Είδα στην τηλεόραση μια διαφήμιση για κάποια εταιρία με πληροφορίες καταλόγου, η οποία, λέει, σου δίνει οποιαδήποτε κινητό αναζητάς! "Βλακείες" σκέφτηκα, αφού ο αριθμός του κινητού είναι προσωπικό δεδομένο και αφού παλιότερα μόνο με εισαγγελική απόφαση μπορούσες να βρεις τέτοιου είδους πληροφορίες.
Παρόλα αυτά, πήρα τηλέφωνο από περιέργεια και ζήτησα το τηλέφωνο μου!!! Με ρώτησαν αν γνωρίζω την περιοχή που μένει η κυρία Εγώ, τους είπα την περιοχή που μένω και με ρώτησαν και το όνομα πατρός της κυρίας Εγώ. Μέσα σε δευτερόλεπτα μου βρήκαν και μου έδωσαν τον αριθμό του κινητού μου και με πληροφόρησαν ότι η κυρία Εγώ, έχει άλλον έναν αριθμό στο όνομά της (όντως) και αν θέλω και αυτό το νούμερο πρέπει να τηλεφωνήσω ξανά, γιατί δίνουν μόνο μία πληροφορία ανά κλήση.
Και ερωτώ : Εμένα ποιός με ρώτησε αν γουστάρω να διατίθεται το κινητό μου τηλέφωνο φόρα παρτίδα? Έχουν δικαίωμα οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας να δίνουν τέτοιου είδους πληροφορίες σε εταιρίες πληροφοριών και να αφήνουν εκτεθειμένους τους πελάτους τους?


Εγώ θυμάμαι πως η ΤΙΜ με είχε ρωτήσει αν θέλω τα στοιχεία μου να υπάρχουν στον κατάλογό της και είχα πει όχι..

Ποιο είναι αυτό το νούμερο αλήθεια μπας και βρω άκρη με το δικό μου θέμα; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αν δεν κάνω λάθος και παλιοτερα δίνανε οι εταιρίες τηλεφωνο αν τους έδινες όνομα. Αυτο που δεν έκαναν ποτε και χρειάζονταν εισαγγελική εντολή είναι να δίνεις το νούμερο και να ζητάς να μάθεις ποιός είναι.
Είναι ακριβώς όπως με το νούμερο του ΟΤΕ...

Μα στον ΟΤΕ μπορείς να δώσεις (σταθερό) τηλέφωνο και να σου πούνε όνομα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Μα στον ΟΤΕ μπορείς να δώσεις (σταθερό) τηλέφωνο και να σου πούνε όνομα!
ναι το ξέρω
απλά στα κινητά δεν το κάνανε.... δεν ξέρω για ποιό λόγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Τελικά εκείνο το νούμερο θα το πει κανείς ή πρέπει να γίνω εγώ νούμερο πρώτα; :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
γίνε λίγο........ακόμα :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Πάντως υπάρχει και καλύτερη λύση.

Συστατικά
- Παίρνεις 1 μαύρο ανεξήτηλο μαρκαδόρο
- ένα οδικό χάρτι
- Πληροφορίες για τα δημόδια ουρητήρια
- Αρκετά εισήτήρια

1. Ενημερώνεις τους τοίχους στα δημόσια ουρητήρια ότι είσαι διαθέσιμη για καυτό σεχ μόνο με ένα τηλεφώνημα στο ΧΧΧ ΧΧΧ (Όπου Χ το νούμερο του μ@λ@κ@)
2. Τυπώνεις αγγελίες και τις κολάς στις κολόνες για ολοκαίνουριο smart με 6500€ λόγω αναχώρηση στο εξωτερικό τηλέφωνω ΧΧΧ.ΧΧΧ
3. Πετάγεσε μέχρι το Καραισκάκη και ενημερώνεις τους φίλους γαύρους ότι είσαι ο "Μήτσος" και ότι αν θέλουν να κλείσουν τους λογαριασμούς που ανοίξαν πρόσφατα να τον πάρουν στο ΧΧΧ ΧΧΧ να καθαρίσουν
4. Αν βαριέσαι κιόλας μπορείς να βάλεις και αγγελίες στην Χρυσή Ευκαιρεία με το συγκεκριμένο κινητό, μπορείς να πουλάς σκηρό δίσκο 120 GB ΜΕ 70 ευρώ λόγω αναβάθμισης, Ζόντιακ φουσκοτό ή ακόμα και πιο πικάντικες αγγελίες οπως μικρή αφέντρα θέλει να σε υποτάξει κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως υπάρχει και καλύτερη λύση.

Συστατικά
- Παίρνεις 1 μαύρο ανεξήτηλο μαρκαδόρο
- ένα οδικό χάρτι
- Πληροφορίες για τα δημόδια ουρητήρια
- Αρκετά εισήτήρια

1. Ενημερώνεις τους τοίχους στα δημόσια ουρητήρια ότι είσαι διαθέσιμη για καυτό σεχ μόνο με ένα τηλεφώνημα στο ΧΧΧ ΧΧΧ (Όπου Χ το νούμερο του μ@λ@κ@)
2. Τυπώνεις αγγελίες και τις κολάς στις κολόνες για ολοκαίνουριο smart με 6500? λόγω αναχώρηση στο εξωτερικό τηλέφωνω ΧΧΧ.ΧΧΧ
3. Πετάγεσε μέχρι το Καραισκάκη και ενημερώνεις τους φίλους γαύρους ότι είσαι ο "Μήτσος" και ότι αν θέλουν να κλείσουν τους λογαριασμούς που ανοίξαν πρόσφατα να τον πάρουν στο ΧΧΧ ΧΧΧ να καθαρίσουν
4. Αν βαριέσαι κιόλας μπορείς να βάλεις και αγγελίες στην Χρυσή Ευκαιρεία με το συγκεκριμένο κινητό, μπορείς να πουλάς σκηρό δίσκο 120 GB ΜΕ 70 ευρώ λόγω αναβάθμισης, Ζόντιακ φουσκοτό ή ακόμα και πιο πικάντικες αγγελίες οπως μικρή αφέντρα θέλει να σε υποτάξει κτλ

:P:P:P:P

Αλλά είναι 11ψήφιο νούμερο λέμε και ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΓΡΑΜΜΗ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΑΝΕΞΗΓΗΤΟ ΛΟΓΟ!

Ευχαριστώ! :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Δοκίμασε να καλέσεις από κινητό ΤΙΜ το 11818 και να ρωτήσεις.
ΥΓ: έχει ακριβή χρέωση...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
To δοκίμασα Μποράτ, ευχαριστώ! :)

(Φυσικά δεν ήξεραν να μου πουν τπτ.. )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μπορείς να γραψεις το νουμερο σε μας και να αρχίσουμε να παίρνουμε όλοι τηλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Κουεδίνι θα σε τσακίσω που δεν με προσέχεις! :P

Το νούμερο είναι 11ψήφιο λέμε και από πουθενά δεν βγάζει γραμμή (από σταθερο ή άλλο κινητό) εκτός από το δικό μου!!:blink:

Κακό κουεδίνι! :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
το πρόσεξα αυτο που το είχες πει αλλά... ξέρω γω? χάνουμε τπτ να δοκιμάσουμε να βγάλεις το νουμερο στον αέρα? :devil:

δεν ειμαι κακο κουεδινι εγώ... :angelnot:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
69339159300.

Ελπίζω να μη φάω μπαν! :P Για κάντε καμιά δοκιμή.. :D

Αν και σήμερα δεν με ενόχλησε και βασικά έχω μια διάισθηση πως θα μάθω σύντομα ποιος/α είναι.. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλει απ το σπιτι μου καλε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Σοβαρά καλεί;; :blink: Kαι το σήκωσε κανείς;



(αν με δουλεύεις ψιλό γαζί, πέσανες! :D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
οχι λογω τιμής... καλούσε!
αλλά δεν απάντησε κανένας
υποψιάζομαι ότι είναι εταιρίας είτε για κάρτα είτε για ασφάλεια είτε δάνειο ή τηλεφωνία κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eμένα δεν καλεί γμτ.. μου λέει πως ο αριθμός δεν υπάρχει!

Τέλος πάντων, δεν έχει σημασία, βαρέθηκα με αυτό! :) Θενκς! :bigarmhug
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
οχι λογω τιμής... καλούσε!
αλλά δεν απάντησε κανένας
υποψιάζομαι ότι είναι εταιρίας είτε για κάρτα είτε για ασφάλεια είτε δάνειο ή τηλεφωνία κλπ
Και εγώ κάτι τέτοιο πιστεύω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Απλά βρε παιδάκια αν ήταν από τράπεζα ή κάτι τέτοιο, δεν θα μιλούσαν όταν το σήκωνα; Και δεν το έχω σηκώσει μόνο μία φορά.. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top