Περί προκαταρκτικών...

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Τι ακριβος ειανι τα προκαταρτικα και που βοηθανε; Ακομα να καταλαβω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Δεν βοηθάνε ιδιαίτερα και ως άνδρας δεν θα έπρεπε να ενδιαφέρεσαι για προκαταρκτικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Είναι οτιδήποτε προηγείται της "διείσδυσης".. Φιλάκια, αγκαλίτσες κ.ά. Θα πρέπει να δίνεις αρκετή σημασία σε αυτά αν θέλεις η κοπέλα να το ευχαριστηθεί.. Μάλιστα πολλοί λένε να είναι αρκετή ώρα τα προκαταρκτικά και η ουσιαστική επαφή δεν πειράζει αν είναι σύντομη σχετικά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ???!!!

Δεν ειναι και τόσο συμαντικά? Πιστεύω οτι είναι το συμαντικότερο part!!! και για τον ανδρα και για την γυναικα! και επειδή στον έρωτα θέλεις και η κοπέλα σου να φχαριστηθεί αλλά και εσύ, την φέρνεις σε τέτοια κατάσταση που ούτε εσυ γλυτώνεις... για αυτο θέλω να εχουμε χρόνο... να το ευχαριστηθούμε... (3.5-4 ωρες min)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Συγγνώμη, αλλά τι αφορά τον άνδρα η απόλαυση της θυληκιάς? Ο άνδρας τελειώνει anyway. :) :) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ???!!!

Δεν ειναι και τόσο συμαντικά? Πιστεύω οτι είναι το συμαντικότερο part!!! και για τον ανδρα και για την γυναικα! και επειδή στον έρωτα θέλεις και η κοπέλα σου να φχαριστηθεί αλλά και εσύ, την φέρνεις σε τέτοια κατάσταση που ούτε εσυ γλυτώνεις... για αυτο θέλω να εχουμε χρόνο... να το ευχαριστηθούμε... (3.5-4 ωρες min)

:clapping: :clapping: :clapping: :worship: :worship: :worship:

porcelain :tongue: :tongue: :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Porcelain χαίρομαι που δεν θα σε έχω ποτέ σύντροφο μου.

Τα προκαταρκτικά Dark_kronos είναι, όπως σου είπαν και οι άλλοι οτιδήποτε προηγείται του σεξ, απο φιλάκια και αγκαλίτσες μέχρι στοματικό σεξ (sic). Είναι αρκετά ερεθιστικά για τον άντρα αλλά είναι βασικό στοιχείο του σεξ για να μπορέσει να τελειώσει και η γυναίκα όπως και για να είναι σε θέση να μπει το πέος καθώς μπορει να μην είναι αρκετά "υγρή" απο την αρχή.

Πάντως Founes ωραία όλα αυτά αλλά νομίζω οτι μερικές φορές και ένα "στα γρήγορα" δεν είναι κακή ιδέα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ???!!!

Δεν ειναι και τόσο συμαντικά? Πιστεύω οτι είναι το συμαντικότερο part!!! και για τον ανδρα και για την γυναικα! και επειδή στον έρωτα θέλεις και η κοπέλα σου να φχαριστηθεί αλλά και εσύ, την φέρνεις σε τέτοια κατάσταση που ούτε εσυ γλυτώνεις... για αυτο θέλω να εχουμε χρόνο... να το ευχαριστηθούμε... (3.5-4 ωρες min)

ΧΑΧΑ εσύ το έκανες part-time δουλειά το sex! Όντως είναι ΄πολύ σημαντικά και για τους 2, ο οργανισμός γίνετε πιο χαλαρός, σημαντικά "σημεία" υγραίνονται περισσότερο και φυσικά η αναμονή το κάνει βασανιστικά ωραίο! Τι γράφουμε πρωινιάτικα πάλι!
@michelle Φυσικά και ένα στα γρήγορα επιβάλετε δεν θα κάνουμε και κάθε φορά τα ίδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Rattlehead :
Είναι οτιδήποτε προηγείται της "διείσδυσης".. Φιλάκια, αγκαλίτσες κ.ά. Θα πρέπει να δίνεις αρκετή σημασία σε αυτά αν θέλεις η κοπέλα να το ευχαριστηθεί.. Μάλιστα πολλοί λένε να είναι αρκετή ώρα τα προκαταρκτικά και η ουσιαστική επαφή δεν πειράζει αν είναι σύντομη σχετικά..
Πολλά ζευγάρια έχουν ανάγει τα προκαταρτικτά σε στάνταρ ερωτικό παιχνίδι.Και δεν κάνουν λάθος όντως ένα αρκετά καυτό "ορεκτικό"μπορέι να ζυγοσταθμίσει ένα μέτριο "κυρίως πιάτο".
Καλέ μου porcelain ο άντρας μπορεί σχεδόν πάντα να τελείωνει όμως το πόσο ερεθισμένος είναι κάνει τη διαφορά.Το ξέρεις ότι και οι άντρες μπορούν να έχουν πολλαπλούς οργασμούς;Μάλλον θα πρέπει να αρχίσεις να αναθεωρείς τις απόψεις σου περί προκαταρκτικών.Δεν γίνονται μόνο για να ερεθιστεί η γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
συμφωνω απολυτα με κλεφτρα και να συμπληρωσω σε οσα εχετε πει οτι οταν ενα ζευγαρι ειναι χρονια μαζι και μενει μαζι και ολα τα σχετικα δεν ειναι τοσο απλο το θεμα, θα υπαρχουν οι μερες που εχουν απλα ορεξη και μερες που κατι δεν κολλαει, μου χει τυχει να θελω μεν να κανω σεξ αλλα να ειμαι καπως βαριεστημενη, κουρασμενη κτλ ειναι πολυ συμαντικο ο αλλος να σε βοηθησει να μπεις στο κλημα... θυμαμαι εον πρωτο καιρο που ειμασταν μαζι και μονο το οτι τον εβλεπα εφτανε...τωρα τις μισες μερες πρεπει να μπουμε σε μια διαδικασια... μικρε πορσελανουλη το σεξ δεν ειναι ψεκαστε σκουπιστε τελειωσατε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Porcelain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Porcelain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 173 μηνύματα.
Το σεξ είναι αρκετά διασκεδαστικό χωρίς τα προκαταρκτικά, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να περιπλέκουμε τα πράγματα και να μην απολαμβάνουμε τις απλές χαρές της ζωής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Το σεξ είναι αρκετά διασκεδαστικό χωρίς τα προκαταρκτικά, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να περιπλέκουμε τα πράγματα και να μην απολαμβάνουμε τις απλές χαρές της ζωής.
boy you'll be a man soon!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Porcelain :
Το σεξ είναι αρκετά διασκεδαστικό χωρίς τα προκαταρκτικά, δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να περιπλέκουμε τα πράγματα και να μην απολαμβάνουμε τις απλές χαρές της ζωής.
Μην λες ανοησιούλες!Τίποτα στη ζωή δεν είναι τόσο καλό ωστέ να μην μπορεί να γίνει και καλύτερο(δυστυχώς ισχύει και το αντίστροφο).Συν τοις άλλοις κάποια στιγμή θα χρειαστεί να το δοκιμάσεις γιατί μπορει τώρα η σύντροφος σου να μην έχει πρόβλημα με το ωμό σεξ αλλά ο ανταγωνισμός είναι μεγάλος και οι κοπέλες πλέον ξέρουν τι ζητάνε στο κρεββάτι.Για να μην βρεθείς χωρίς συμπαίχτη άρχισε απο τώρα να αναθεωρείς τις απόψεις σου.Και η ικανοποίηση της γυναίκας είναι πολύ σημαντική κι αν εσύ δεν είσαι πρόθυμος υπάρχουν πολλοί που είναι (μην με βάζεις τώρα να σου γράφω για πορτοκάλια και για πορτοκαλιές).Υ.Γ.Πάντως δεν ξέρεις τι χάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ποιός λέει ότι δεν χρειάζονται τα προκαταρκτικά να τον μπατσίσω? :P
δε θέλω να ακούω χαζά....ο έρωτας χωρίς προκαταρκτικά είναι ανούσιος... δεν τραβάς και μια μαλ*κία καλύτερα? να μην έχεις και καμία υποχρέωση στον άλλον :P
Στα προκαταρκτικά βρίσκεται όοοοοοολη η ουσία... και αυτό το ξέρουν καλά οι έχοντες εμπειρία ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
ποιός λέει ότι δεν χρειάζονται τα προκαταρκτικά να τον μπατσίσω?  :P
δε θέλω να ακούω χαζά....ο έρωτας χωρίς προκαταρκτικά είναι ανούσιος... δεν τραβάς και μια μαλ*κία καλύτερα? να μην έχεις και καμία υποχρέωση στον άλλον  :P
Στα προκαταρκτικά βρίσκεται όοοοοοολη η ουσία... και αυτό το ξέρουν καλά οι έχοντες εμπειρία  ;)

Καλά ρε παιδιά ο καθένας έχει την άποψη του και είναι σεβαστή. Τον κρεμάσαμε στην πλατεία τον άνθρωπο! Αν δεν γουστάρει να κάνει προκαταρκτικά μεγιά του με χαρά του. Λάθος η όχι ο καθένας κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του. Κακή επιρροη σταμάτα παιδί μου να μπατσίζεις τον κόσμο!!! :worry: Έχεις σαπίσει στο ξήλο το μισό forum !!! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis :
Καλά ρε παιδιά ο καθένας έχει  την άποψη του και είναι σεβαστή. Τον κρεμάσαμε στην πλατεία τον άνθρωπο! Αν δεν γουστάρει να κάνει προκαταρκτικά μεγιά του με χαρά του. Λάθος η όχι ο καθένας κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του. Κακή επιρροη σταμάτα παιδί μου να μπατσίζεις τον κόσμο!!! :worry: Έχεις σαπίσει στο ξήλο το μισό forum !!! :hehe:

φυσικά φυσικά!!!
ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του (Αρκεί να περιλάμβάνει και προκαταρκτικά :rofl:)
παρεπιπτώντος...και τα μπατσίσματα ενίοτε είναι στα προκαταρκτικά :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
φυσικά φυσικά!!!
ο καθένας μπορεί να κάνει ότι θέλει στο κρεβάτι του (Αρκεί να περιλάμβάνει και προκαταρκτικά  :rofl:)
παρεπιπτώντος...και τα μπατσίσματα ενίοτε είναι στα προκαταρκτικά  :devil:
οπως εχω ξαναπει και σε αλλο φορουμ ;) οχι και τοσο κακη αυτη η επιρροη... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ :
ποιός λέει ότι δεν χρειάζονται τα προκαταρκτικά να τον μπατσίσω?  :P
δε θέλω να ακούω χαζά....ο έρωτας χωρίς προκαταρκτικά είναι ανούσιος... δεν τραβάς και μια μαλ*κία καλύτερα? να μην έχεις και καμία υποχρέωση στον άλλον  :P
Στα προκαταρκτικά βρίσκεται όοοοοοολη η ουσία... και αυτό το ξέρουν καλά οι έχοντες εμπειρία  ;)
:worship: :worship: :clapping: :clapping: :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
ΤΙ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ???!!!

Δεν ειναι και τόσο συμαντικά? Πιστεύω οτι είναι το συμαντικότερο part!!! και για τον ανδρα και για την γυναικα! και επειδή στον έρωτα θέλεις και η κοπέλα σου να φχαριστηθεί αλλά και εσύ, την φέρνεις σε τέτοια κατάσταση που ούτε εσυ γλυτώνεις... για αυτο θέλω να εχουμε χρόνο... να το ευχαριστηθούμε... (3.5-4 ωρες min)

Πού ήσουν τόσα χρόνια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρε παιδιά πειράζει που εγώ δεν θα ήθελα να κάνω τόσες ώρες σεξ ή προκαταρκτικά? Απο τη 1-1.5 ώρα και μετά νομίζω ότι καταντάει βαρετό... :redface:
No offence, ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top