Κάνετε ή δέχεστε φάρσες;

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Είμαι νέος στο e-steki και αυτό είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω.Έχετε κάνει ή δεχθεί φάρσες (οποιοδήποτε είδος φάρσας, τηλεφωνική κ.τ.λ.) ? Πώς νοιώσατε? Αν έχετε ιδέες για φαρσες (κατά προτίμηση τηλεφωνικές), προτείνετέ τις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Είμαι νέος στο e-steki και αυτό είναι το πρώτο θέμα που ανοίγω.Έχετε κάνει ή δεχθεί φάρσες (οποιοδήποτε είδος φάρσας, τηλεφωνική κ.τ.λ.) ? Πώς νοιώσατε? Αν έχετε ιδέες για φαρσες (κατά προτίμηση τηλεφωνικές), προτείνετέ τις.

Θεωρώ ανοησίες όλες αυτές τις φάρσες που δείχνουν την χαμηλή νοημοσύνη των φαρσέρ και οι οποίοι θα έπρεπε να μπουν στη φυλακή αφου παρενοχλούν τον αθώο κοσμάκη. Πάντως δεν έχω γελάσει περισσότερο από το άκουσμα διαλόγων όπως

-είμαι ο Ανέστης
-ποιος Ανέστης;
-ο π***** μου ο πυροσβέστης

σκεπτόμενος το πρόσωπο αυτών που δέχονται αυτή την φράση σαν απάντηση της λογικής απορίας τους :P

Εκτός από τις τηλεφωνικές πέραση έχουν και οι ιντερνετικές πια στα τσατ ρουμ (αλλά και στα φεϊσμπούκια αν και εκεί πρέπει να είσαι καλύτερα προετοιμασμένος βέβαια) όπου εκτυλίσσονται σκηνές απείρου κάλλους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΑΡΑ7427

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ΛΑΡΑ7427 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Ναι, δέχομαι, και κάνω φάρσες, σε μικρότερη ηλικία πολλές, δεν υπήρχε η αναγνώριση στο τηλέφωνο τότε και ήμασταν άνετοι με τη παρέα... ντρέπομαι να τις πω δημόσια.:redface: Γενικά είμαι πειραχτήρι, μέσα στα πλαίσια της ευγένειας πάντα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Ξέρετε κανένα κόλπο για να μην γελάει αυτός που κάνει την τηλεφωνική φάρσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Θεωρώ ανοησίες όλες αυτές τις φάρσες που δείχνουν την χαμηλή νοημοσύνη των φαρσέρ και οι οποίοι θα έπρεπε να μπουν στη φυλακή αφου παρενοχλούν τον αθώο κοσμάκη. Πάντως δεν έχω γελάσει περισσότερο από το άκουσμα διαλόγων όπως

-είμαι ο Ανέστης
-ποιος Ανέστης;
-ο π***** μου ο πυροσβέστης

σκεπτόμενος το πρόσωπο αυτών που δέχονται αυτή την φράση σαν απάντηση της λογικής απορίας τους :P

Εκτός από τις τηλεφωνικές πέραση έχουν και οι ιντερνετικές πια στα τσατ ρουμ (αλλά και στα φεϊσμπούκια αν και εκεί πρέπει να είσαι καλύτερα προετοιμασμένος βέβαια) όπου εκτυλίσσονται σκηνές απείρου κάλλους
Μόλις με γύρισες 5-6 χρόνια πίσω...

"-Καλησπέρα σας, σας τηλεφωνουμε από ηλεκτρονική Αθηνών για να σας πούμε ότι θα μπείτε στην κλήρωση για ένα πλυντήριο. Το μόνο που θέλουμε είναι να μας πείτε 3 φορές τη λέξη όμο.
-Όμο, όμο, όμο.
-Παρ' την π**τσα μου και δρόμο."

και αρκετές άλλες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

love_angel

Επιφανές μέλος

Η vik-vik! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αρφαρά (Μεσσηνία). Έχει γράψει 11,721 μηνύματα.
εχω κανει πιο μικρη οι φαρσα μποειτε να φανταστειτε:P

αυτη που μου ρχεται τωρα στο μυαλο ειναι οταν περναγαν στο δρομο 2 πιτισιρικαδες και τους πεταξαμε με τη κολλητη μου ενα μανταλακι κ ο ενας νομιζε οτι τον χτυπησε ο αλλος κ τσακωνοντουσαν! ειχαμε λιωσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Έβρεχα με το λάστιχο τους περαστικούς, αν αυτό θεωρείται φάρσα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Εγώ έχω κάνει μια κάπως ηλίθια τηλεφωνική φάρσα σε μια πιτσαρία.
Εγώ:Γειά σας.
Πιτσ:Γειά σας.
Εγώ:Θέλω να κάνω ένα παράπονο. Δεν μου έχετε φέρει ούτε μια φορά σωστή παραγγελία (αυτό είναι αλήθεια).
Πιτσ:Φυσικά. Πείτε μου το τηλέφωνό της σημερινής παραγγελίας σας να δω που έχουμε κάνει λάθος.
Εγώ:Βασικά, δεν είναι δικό μου το παράπονο. Είναι ενός φίλου μου και έχει γίνει πριν από μήνες.
Πιτσ:Δηλαδή θέλετε να μου πείτε ότι κάνετε εσείς παράπονα για λογαριασμό του φίλου σας και για παραγγελία που έγινε πριν από αρκετές μέρες?(εκεί μάλλον δεν άκουσε καλά)
Εγώ:Ναι.
Πιτσ:Πείτε μου το παράπονό σας.
Εγώ:*αμήσου.
Πιτσ:Ευχαριστώ πολύ. Θα το γράψω.
Μετά από αυτό γελάω και το κλείνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Μόλις με γύρισες 5-6 χρόνια πίσω...

"-Καλησπέρα σας, σας τηλεφωνουμε από ηλεκτρονική Αθηνών για να σας πούμε ότι θα μπείτε στην κλήρωση για ένα πλυντήριο. Το μόνο που θέλουμε είναι να μας πείτε 3 φορές τη λέξη όμο.
-Όμο, όμο, όμο.
-Παρ' την π**τσα μου και δρόμο."

και αρκετές άλλες...
Αυτό μου θυμίζει μια φάρσα που είχα δει στο youtube που ήταν μια παρέα 4 νομίζω παιδιών και πέρνανε διάφορους και σε κάποιο σημείο τουςλέγανε αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Κάναμε φάρσες μικροί και ακούγαμε φοβερές κατάρες
από διάφορους εκνευρισμένους:
-Nα σας σπάσουν και τα δυο σας τα ποδάρια
-Να φυτρώσει καρκίνος στο στόμα σας
-Να σας θάψει ο παπάς
-Να μην σας χαρούν οι μάνες σας

...:ermm:

Και δε λέγαμε και τίποτα σπουδαίο εμείς :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Κάναμε φάρσες μικροί και ακούγαμε φοβερές κατάρες
από διάφορους εκνευρισμένους:
-Nα σας σπάσουν και τα δυο σας τα ποδάρια
-Να φυτρώσει καρκίνος στο στόμα σας
-Να σας θάψει ο παπάς
-Να μην σας χαρούν οι μάνες σας

...:ermm:

Και δε λέγαμε και τίποτα σπουδαίο εμείς :P
Γράψ' τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Καλά μωρέ, δε μ'ενθουσιάζει πια το να κάνω φάρσες χωρίς νόημα...:)

Η μόνες που αξίζουν είναι οι "πολιτικές". Σαν αυτήν έκαναν πρόσφατα στη Σάρα Πέιλιν. Με τον δήθεν Σαρκοζί να της λέει ότι του αρέσει να σκοτώνει τα ζώα κι εκείνη να ενθουσιάζεται. Πιο πολύ απ'όταν της ανέφερε για το τελευταίο τραγούδι της Κάρλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Θέλετε μια φάρσα του φουσέκη να λυθείτε στα γέλια? Όμως, δεν ξέρω αν επιτρέπεται γιατί έχει βρισιές. Να μου πουν την γνώμη τους οι υψηλοί του e-steki και εντάξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rozer56

Νεοφερμένος

Ο rozer56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
φουσέκης τα σπάει τις έχω ακούσει όλες xaxa
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


ναι!!
φυσικά και κάνω (και δέχομαι) :D:D:D


η τελευταία μου μάλιστα ήταν την προπερασμένη εβδομάδα όταν ένας συνάδελφος ξέχασε στη κουζίνα το
μπουκάλι με το νερό που παίρνει στο γραφείο του για να μη σηκώνεται στη διάρκεια της ημέρας και του
πρόσθεσα μια γερή δόση NaCl !!!!

όσοι ήταν παρόντες στη διαδικασία της "μίξης" τον περιμέναμε όλη την ημέρα για να δούμε την αντίδραση του!!
:D :D :D :D :D :D :D


ο καϋμένος, μετά το χουνέρι που έπαθε , δεν το άφηνε από τα μάτια του όλη την ημέρα μπας και του
ξανακάνουμε τίποτα!!!

:whistle: :whistle: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.
Τελικά να βάλω φάρσα του φουσέκη ή όχι? Θέλω την γνώμη ενός moderator, ex-moderator ή adminstrator.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.


γιατί δεν αυτοσχεδιάζεις δημιουργικά με τις "ακατάλληλες" λέξεις ??


(υπάρχει μήπως κανένας που δεν ξέρει τι ακριβώς εννοούμε με την 100% καθωσπρέπει
φρασούλα "της επί χρήμασι εκδιδομένης γυνής το σιδηρούν παραπέτασμα" ?? )


:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannis4ever

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giannis4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 833 μηνύματα.


γιατί δεν αυτοσχεδιάζεις δημιουργικά με τις "ακατάλληλες" λέξεις ??


το σιδηρούν παραπέτασμα" ?? )


:P:P:P
Δεν καταλαβαίνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WhiteDrum

Διάσημο μέλος

Η Κατίγκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,786 μηνύματα.
Να παραθέσεις γραπτώς τη φάρσα βάζοντας αστεράκια στις λεξούλες που χρειάζονται *μπιπ* για τους έυθιχτους εννοεί :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Estartu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η τρελή κι αλλοπαρμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 61 ετών, επαγγέλεται IT και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω.



"σιδηρούν παραπέτασμα" = κάγκελο :P :P :P


(κατάλαβες τώρα ή να πάρουμε και τη βοήθεια του κοινού ?? :whistle: :whistle: :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top