Αν υπήρχε η μηχανή του χρόνου πού θα ήθελες να ταξιδέψεις;

Με λένε Γιώργο

Νεοφερμένος

Ο είπαμε.. Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χαλκίδα (Εύβοια). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
χαχαχ μια μερα πριν θα πηγαινα και θα επαιζα τα νουμερα του τζοκερ που βγηκαν χθες... εκεί να δεις κλάμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.

Όταν φτιάχτηκε ο δίσκος της Φαιστού για να λυθεί επιτέλους το μυστήριο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πού και πότε. Το έχω σκεφτεί ακριβώς. Θα ήθελα να ήμουν γύρω στα 23 το 1970 στην Αθήνα ή το Λονδίνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αν είχα μια δική μου μηχανή του χρόνου, πρώτα απ'όλα θα βεβαιωνόμουν οτι διέθετε και κουμπάκι άμεσης επιστροφής στο παρόν (για περίπτωση που τα συναντούσα σκούρα:P).
Κι επειδή τελευταία έχω πέσει με τα μούτρα και διαβάζω βιβλία για τη Σμύρνη, θα'θελα να τη ζούσα όταν ήταν στο απώγειο της ακμής της- κατά προτίμηση γύρω στα 1909-1920.

Παρεπιπτόντως, υπήρχε μια (πολύ παλιά) cult σειρά στην τηλεόραση σχετικά με τα ταξίδια στο χρόνο, την οποία παρακολουθούσα ανελλιπώς.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Στην Αρχαία Ρώμη (ναι μαλάκα μαθηματικέ, θα ανοίξουμε συζήτηση με Ρωμαίο, γι'αυτό μαθαίνουμε λατινικά) και την Αρχαία Ελλάδα. Επίσης στην εποχή της αναγέννησης κάπου στη Βόρεια Ιταλία. Ή στο 1500 κάπου στην Κεντρική Ευρώπη (δεν ξέρω γιατί). Για κανένα λόγο στο μέλλον, πόσω μάλλον στο κοντινό μέλλον. Δε θέλω να ξέρω πώς θα είμαι σε μερικά χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Επειδή ο μέσος όρος ζωής του ανθρώπου αυξάνεται και τα 130 χρόνια ζωής μου είναι αρκετά νομιζω οτι το έτος 2600 είναι οτι πρεπει για μένα... Θα έχει αυξηθεί αρκετά περισσότερο ο μέσος όρος ζωής που σήμερα είναι γύρω στα 80 έτη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
@Βασίλης
Το 2600 είτε δεν θα υπάρχει ανθρώπινος πολιτισμός, είτε θα υπάρχει αλλά θα έχουμε γυρίσει στην εποχή του χαλκού, είτε θα υπάρχει και θα έχει αναπτυχθεί πολύ.
Στην τρίτη περίπτωση (αυτή που σε ενδιαφέρει ;) ) δεν θα χρειάζεται να αυξήσεις την διάρκεια της ζωής σου. Θα σου φορτώσουν την συνείδηση σε ένα μεταλλικό σώμα και θα ζήσεις για πάντα υγιής και αύθαρτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Στην εποχή του 1960. Θεωρώ οτι ήταν από τις πιο ευτυχισμένες εποχές, με τα πάρτυ, την αθωότητα, την άγνοια για κάποια πράγματα, το σεβασμό προς τις γυναίκες. Θα ήθελα πάρα πολύ να ζούσα εκείνη την εποχή. Πιστεύω οτι τότε οι ανθρώπινες σχέσεις ήταν πολύ πιο αληθινές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RockGeek

Νεοφερμένος

Η RockGeek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
θα ταξιδευα στο παρελθον, δεκατια του '70/'80 σιγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Στην στιγμη που εγινε το big bang φυσικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top