Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Άντε επιτέλους:)

Ψηφίζω maria_lulu..Για τους λόγους που αναφέρθηκαν :P

Καλή μας αρχή!Και με περισσότερο ενδιαφέρον αυτό το Παλέρμο..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JellyFish

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κακόβουλο Λογισμικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Ψηφίζω maria_lulu γιατί όσο γρηγορότερα φύγει τόσο το λιγότερες άσχετες ερωτήσεις θα υπάρχουν στο παιχνίδι!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μήπως γινόμαστε λίγο κακοί; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μπα..:)
Μα δεν είναι θέμα κακίας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Kαλημερα!:vroum::vroum::vroum::vroum:

Τι γινεται εδω??:sly: Κατι υποπτο??:shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Σιμώνη, επειδή ετοιμάζω τον πίνακα, θα ψηφίσεις τώρα; :P Να περιμένω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Σιμώνη, επειδή ετοιμάζω τον πίνακα, θα ψηφίσεις τώρα; :P Να περιμένω;

οχι ετοιμασε τον! θελω να παρακολουθησω πρωτα!:smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #29 27-09-10
Ψηφίζετε μέχρι τις 20:00
Δεν υπάρχει δολοφονία τη Δευτέρα


  1. aporw
  2. athene - maria lulu
  3. bill13
  4. CiNeFiL
  5. Edmund - Phoebe
  6. elenaki_arnea08 - CiNeFiL
  7. Eupatridis
  8. foreverfreak - tsarachaf
  9. Himela
  10. jj!
  11. JellyFish - maria_lulu
  12. Kleop(?)
  13. Κλεοπάτρα
  14. lacky
  15. love_angel
  16. maria_lulu
  17. Μάρω
  18. MissKit
  19. Myrtle
  20. Phoebe - aporw
  21. tsarachaf - maria_lulu
  22. Wild_Boy
Ψήφοι
3 maria_lulu
1 tsarachaf
1 Phoebe
1 aporw
1 CiNeFiL

Αποχωρήσεις

Αύριο Δευτέρα δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Αν δείτε λάθος ενημερώστε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλημέρα και καλό μας παιχνίδι! :D

Με τρώει το χέρι μου να συμφωνήσω με την πλειοψηφία, αλλά νομίζω ότι είναι πολύ νωρίς ακόμα για ψήφο! Θα παρακολουθήσω λίγο το παιχνίδι και θα δώσω την ψήφο μου το απόγευμα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλημέρα και σε 'σένα Myrtle! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
νομίζω πως θα ψηφίσω τη cinefil... δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος, απλά όπως οι περισσότεροι στην πρώτη ψηφοφορία δίνουν τη ψήφο τους στα τυφλα... φυσικά το θέμα θα παρακολουθείται στενά για πιθανή αλλαγή ψήφου αν θεωρηθεί κάτι ύποπτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Καλημέρα σας και από μένα :happy:

Χμμ...ακόμα δεν θα ψηφίσω...γιατί είναι πολύ νωρίς και δεν θέλω να την χαραμίσω την ψήφο μου (κι ας είναι η πρώτη). Για να δούμε..... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #29 27-09-10
Ψηφίζετε μέχρι τις 20:00
Δεν υπάρχει δολοφονία τη Δευτέρα


  1. aporw
  2. athene - maria lulu
  3. bill13
  4. CiNeFiL
  5. Edmund - Phoebe
  6. elenaki_arnea08 - CiNeFiL
  7. Eupatridis
  8. foreverfreak - tsarachaf
  9. Himela
  10. jj!
  11. JellyFish - maria_lulu
  12. Kleop(?)
  13. Κλεοπάτρα
  14. lacky
  15. love_angel
  16. maria_lulu
  17. Μάρω
  18. MissKit
  19. Myrtle
  20. Phoebe - aporw
  21. tsarachaf - maria_lulu
  22. Wild_Boy
Ψήφοι
3 maria_lulu
1 tsarachaf

1 Phoebe

1 aporw

1 CiNeFiL


Αποχωρήσεις

Αύριο Δευτέρα δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Αν δείτε λάθος ενημερώστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Λοιπόν. Μου φαίνεται λίγο ύποπτο το "ψηφίζω τη marialulu για να μη μιλήσει πολύ". Αν προέρχεται από δολοφόνους, είναι μια πολύ καλή δικαιολογία να βγει ο πρώτος πολίτης και καλά .... για χαβαλέ.

Άλλο που παρατήρησα: ο edmund ψήφισε τη phoebe "γιατί της το υποσχέθηκε" και εκείνη δεν ανταποδίδει την ψήφο (όπως κατά την άποψή μου θα έκανε κάποιος πολίτης που δεν έχει ιδέα για το ποιος είναι ο δολοφόνος, ψήφος στα τυφλά δηλαδή). Μου μπαίνουν υποψίες στο κεφάλι λοιπόν για το οτι ο edmund κι η phoebe είναι συνδολοφόνοι και ο edmund ψηφίζει τη phoebe "επειδή της το υποσχέθηκε" για ξεκάρφωμα. Θα δείξει...

Επίσης η ψήφος της elenaki_arnea μου φαίνεται ύποπτη, ψηφίζει χωρίς να δίνει κάποιο λόγο ιδιαίτερο. Αν ήταν πολίτης θα περίμενε λίγο να "κόψει κίνηση".

Αυτά από μένα, θα ψηφίσω αργότερα για να δω τι θα γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Λοιπόν. Μου φαίνεται λίγο ύποπτο το "ψηφίζω τη marialulu για να μη μιλήσει πολύ". Αν προέρχεται από δολοφόνους, είναι μια πολύ καλή δικαιολογία να βγει ο πρώτος πολίτης και καλά .... για χαβαλέ.

Άλλο που παρατήρησα: ο edmund ψήφισε τη phoebe "γιατί της το υποσχέθηκε" και εκείνη δεν ανταποδίδει την ψήφο (όπως κατά την άποψή μου θα έκανε κάποιος πολίτης που δεν έχει ιδέα για το ποιος είναι ο δολοφόνος, ψήφος στα τυφλά δηλαδή). Μου μπαίνουν υποψίες στο κεφάλι λοιπόν για το οτι ο edmund κι η phoebe είναι συνδολοφόνοι και ο edmund ψηφίζει τη phoebe "επειδή της το υποσχέθηκε" για ξεκάρφωμα. Θα δείξει...

Επίσης η ψήφος της elenaki_arnea μου φαίνεται ύποπτη, ψηφίζει χωρίς να δίνει κάποιο λόγο ιδιαίτερο. Αν ήταν πολίτης θα περίμενε λίγο να "κόψει κίνηση".

Αυτά από μένα, θα ψηφίσω αργότερα για να δω τι θα γίνει.

Himela μπράβο! Για παίκτη που δεν έχει καταλάβει πως παίζεται το παιχνίδι, μια χαρά μου φαίνεται το ποστ σου!
Αλήθεια που είναι οι ερωτήσεις που θα μας ζάλιζες; :hmm:
Έχεις παίξει λάιβ μήπως και μας το έχεις κρύψει; :hmm:
Ότι απορία έχεις μπορείς να μας ρωτήσεις... μην ντρέπεσαι! :D

Δεν ψήφισα τον Edmund γιατί, όπως είχε πει και πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, θα ψηφίσει εσένα μετά από εμένα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να του ανταποδώσω την ψήφο μου! :P
Επιπλέον, είπα οτι θέλω να τον ψηφίσω όταν θα φαίνεται η ιδιότητα του και ποτέ δεν ψηφίζω κάποιον επειδή με έχει ήδη ψηφίσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έτσι όπως τα λέει. Το οφθαλμός αντί οφθαλμού εδώ δεν εφαρμόζεται συχνά. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Έτσι όπως τα λέει. Το οφθαλμός αντί οφθαλμού εδώ δεν εφαρμόζεται συχνά. :shifty:

Σωστό, σωστότατο! Κι αυτό γιατί όταν εφαρμόζεται, κρίνεται ύποπτο (όπως και ο,τιδήποτε άλλο δηλαδή...) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Μη συμφωνείτε θα με κλείσουν μέσα. :P Αρνητικές να βλέπω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Himela μπράβο! Για παίκτη που δεν έχει καταλάβει πως παίζεται το παιχνίδι, μια χαρά μου φαίνεται το ποστ σου!
Αλήθεια που είναι οι ερωτήσεις που θα μας ζάλιζες; :hmm:
Έχεις παίξει λάιβ μήπως και μας το έχεις κρύψει; :hmm:
Ότι απορία έχεις μπορείς να μας ρωτήσεις... μην ντρέπεσαι! :D

Δεν ψήφισα τον Edmund γιατί, όπως είχε πει και πριν ξεκινήσει το παιχνίδι, θα ψηφίσει εσένα μετά από εμένα, οπότε δεν υπάρχει λόγος να του ανταποδώσω την ψήφο μου! :P
Επιπλέον, είπα οτι θέλω να τον ψηφίσω όταν θα φαίνεται η ιδιότητα του και ποτέ δεν ψηφίζω κάποιον επειδή με έχει ήδη ψηφίσει!

Ναι έχω παίξει λάιβ.:)

Το οφθαλμός αντί οφθαλμού εδώ δεν εφαρμόζεται συχνά.

Όταν όμως είσαι πολίτης (δεν έχεις ιδέα δηλαδή, στην αρχή τουλάχιστον ποιος είναι ποιος) δεν είναι άσχημη δικαιολογία να ψηφίσεις κάποιον επειδή σε ψήφισε. Εγώ τουλάχιστον αυτό θα έκανα, ίσως.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Himela το όλο point του παιχνιδιού είναι να εντοπίσεις τις "κλίκες", γιατί κατά πάσα πιθανότητα εκεί κρύβονται οι δολοφόνοι. Στην αρχή αυτό είναι δύσκολο. Όσο προχωράει το παιχνίδι τα πράγματα γίνονται πιο ξεκάθαρα. Αυτό εξαρτάται πάντα κι από το πως παίζουν οι δολοφόνοι. :hmm: Οπότε το να ψηφίσεις κάποιον άσχετο χωρίς να έχουν μιλήσει πολύ δεν είναι και πολύ εξυπηρετικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top