Ηλίθιοι και αστείοι λόγοι χωρισμού που έχετε ακούσει/πει

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολλές φορές όταν μας χωρίζει κάποιος δεν θέλει να μας πει τον πραγματικό λόγο αλλα μας λεει κάτι άλλο για να μην πληγωθούμε. Μερικές φορές το κάνουμε και εμείς. Μερικές φορές δεν μπορούν όμως οι άνθρωποι να σκεφτούν κάτι καλό και λένε ηλιθιότητες! Επίσης παίζει και η περίπτωση όντως να χωρίζουν για ηλίθιο λόγο γιατι έχουν κάλο στον εγκέφαλο. Εσάς τι σας έχει αποτυπωθεί ως ο απόλυτα γελοίος λόγος χωρισμού που μπορεί τότε να είχατε στεναχωρηθεί αλλά τώρα το σκέφτεστε και σας έρχεται να ξεραθείτε στο γέλιο? Μήπως έχετε πει εσείς κάτι ανάλογο? :rofl:

Ξεκινήστε εσείς και μετά απο μερικά ποστς θ γράψω κι εγώ την ιστορία μου γιατι τώρα βαριέμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
θα σας πώ την απάντηση μιας κοπέλας σε εναν κολλητό μου,

Είμασταν ~18 χρονών σε ένα παρτάκι... ο ενας κολλητός λοιπόν την είχε ψιλοπατήσει με μια κοπελίτσα και ήταν η κατάληλη ευκαιρία να της εκδηλώσει τον έρωτά του! σαν καλοί κολλητοί λοιπόν πέρνουμε με κάθε δικαιολογία οποιονδήποτε ήταν δίπλα της και του δίνουμε χώρο να κινηθεί έχοντας στήσει βέβαια αφτί για να μάθουμε τις εξελήξεις! αφού λοιπόν βάζει όλη του την τέχνη, εκείνη γυρνάει ψυχρά, του λέει.. ."Δεν κάνω σχέσεις με αγόρια!" και σηκώνετε και φέυγει!
Δεν ξέρω τί μας είχε πιάσει αλλά όλο το υπόλιπο βράδυ σκάσαμε στα γέλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χμμμ μια δικαιολογία που έχω ακούσει για χωρίσμο είναι
Χώριζουμαι τώρα που είναι νώρις γιατί στο μέλλον θα δεθούμε περισσότερο και θα πληγωθούμε περισσότερο .... :bleh: :bleh: :bleh: :bleh: :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Founes :
θα σας πώ την απάντηση μιας κοπέλας σε εναν κολλητό μου,

Είμασταν ~18 χρονών σε ένα παρτάκι... ο ενας κολλητός λοιπόν την είχε ψιλοπατήσει με μια κοπελίτσα και ήταν η κατάληλη ευκαιρία να της εκδηλώσει τον έρωτά του! σαν καλοί κολλητοί λοιπόν πέρνουμε με κάθε δικαιολογία οποιονδήποτε ήταν δίπλα της και του δίνουμε χώρο να κινηθεί έχοντας στήσει βέβαια αφτί για να μάθουμε τις εξελήξεις! αφού λοιπόν βάζει όλη του την τέχνη, εκείνη γυρνάει ψυχρά, του λέει.. ."Δεν κάνω σχέσεις με αγόρια!" και σηκώνετε και φέυγει!
Δεν ξέρω τί μας είχε πιάσει αλλά όλο το υπόλιπο βράδυ σκάσαμε στα γέλια!

Αστείο όντως αλλά αυτό δεν ειναι χωρισμός ειναι χυλόπιτα! Να το μεταφέρω στο ανάλογο thread?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
οχι γιατι ο φίλος μου νόμιζε οτι ήδη τα έχουν... ;)

ps. και κάτι που άκουσα εγώ... "εισαι πολύ καλός, γλυκός και τρυφερός για μένα..." (???????????????????) ερώτηση προς τον γυναικείο πλυθησμό του φόρουμ... Αυτό μεταφράζεται ως α. είσαι μαλaκας β. είμαι μαζόχα και δεν εχεις πάρει γραμμή τίποτα με αποτέλεσμα να άρχίσω να σε βαριέμαι γ. οτι και να πεις και να κάνεις... τελειώσαμε εδω, τελειώσαμε εδώ, μπορείς πια να πάς στο καλό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Δεν ήταν ακριβώς ατάκα χωρισμού, αλλά την ημέρα που ήταν να τα "φτιαξω" με ένα παιδί που παιζόταν για δύο μήνες(απλά δεν είχαμε καταφέρει να βρεθούμε μόνοι), όταν ήμουν 15(πολλάααααα χρόνια πριν) έρχεται και μου λέει¨"δεν πάμε κάπου να τα πούμε επίτέλους μόνοι μας??" "μπα.... βαριέμαι... Ξέχνα το καλύτερα...". :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Λοιπόόόόν...Ύστερα από πολύχρονη σχέση χωρίζω...παθαίνω ψυχολογικά κτλ και κανά δίμηνο μετά (όταν αποφασίζω να βγω από το σπίτι μου) βγαίνω με ένα παιδί που τον ήξερα από μικρή αλλά είχα να δω χρόνια. Δεν τρελάθηκα μαζί του (Αυτός πάλι ναι), τα φτιάχνουμε, όλα καλά και όλα ωραία μου έχει ξανανεβάσει την ψυχολογία κτλ και στο μήνα πάνω γνωρίζω ΑΥΤΟΝ (όπου αυτός το τωρινό μου αγόρι)... Πως να χωρίσω όμως; Ο τότε νυν θα πήγαινε (καααααποια στιγμή) φαντάρος. Ύστερα από 1 μήνα σχέσης λοιπόν, και ενώ όλα πήγαιναν καλά με πιάνουν εμένα ψυχολογικά γιατί σε 6 μήνες θα πήγαινε φαντάρος... Και εν τέλει αυτός ήταν ο λόγος που του είπα να χωρίσουμε... Δεν ξέρω αν είναι γελοίος αλλά για μένα είναι ότι πιο ηλίθιο μπορούσα να πω - "θέλω να σε χωρίσω τώρα γιατί σε 6 μήνες θα πας φαντάρος και τότε θα γίνω χάλια"- και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ το πίστεψε και γιατί ακόμα εξακολουθεί (έχουμε ιντερνετική επικοινωνία) να το πιστεύει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν εμένα το προηγούμενο καλοκαίρι τα είχα με ένα παιδι 2 βδομάδες. Εκει που ήταν μες τα μέλια ξαφνικά αλλαξε συμπεριφορά και τη δευτερη μέρα της αλλοπρόσπαλης συμπεριφοράς μου στέλνει μήνυμα οτι δεν θέλει να σταθεί εμπόδιο στην καριέρα μου και "έχεις και μια σχολή να περάσεις" και οτι ΜΠΟΡΕΙ να φύγω Θεσ/νίκη και να μην περάσω Αθήνα άρα καλύτερα να χωρίσουμε. Το γελοίο ήταν οτι εγώ δεν έδινα εξετάσεις τότε αλλά είχα ήδη καταθέσει και μηχανογραφικό!! Όταν εγώ του είπα εντάξει αλλά να μου πει τον πραγματικό λόγο γιατι κάποτε μου είχε πει οτι δεν του αρέσουν τα ψέματα μου ομολόγησε ότι...είδε ενα παλιό του κόλλημα στο δρόμο και ξανακόλλησε!!! Αργότερα μου είπε οτι είχα πει κακία σε ένα φίλο μας στην παρέα και "ο Βαγγέλης δεν είναι φίλος είναι αδελφος!" και ήταν κ αυτός ένας λόγος που με χώρισε. Το ότι τον έθαβε ασύστολα βέβαια όσο είμασταν μαζί είναι άλλο θέμα! :P ʼσε που δεν θυμόταν τι κακία είχα πει και καλά! Λες και αν ήταν τόσο σοβαρό γι'αυτόν δεν θα το θυμόταν!
Τελικά ακόμα έχω μείνει με την απορία γιατι με χωρισε στην πραγματικότητα! :P :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
"Το καλοκαιρι θα ειμαι στη δουλεια του πατερα μου, στη Χαλκιδικη (ημασταν Θεσσαλονικη..) και δεν το αντεχω που θα μαι μακρια σου" (οποτε ας χωρισουμε για να πω τον πονο μου σε καμια στη Χαλκιδικη που γινεται και πανικος :p Η πλακα με τον συγκεκριμενο ηταν οτι λιγες μερες πριν του ειχα κανει σοβαρη συζητηση για το αν θελει να χωρισουμε(επεεεεεφτε το ενδιαφερον) και μου ειχε πει 'με τιποτα'. Ας τους μαζεψει καποιος ολους μαζι :p

Αρχική Δημοσίευση από Founes :
ps. και κάτι που άκουσα εγώ... "εισαι πολύ καλός, γλυκός και τρυφερός για μένα..." (???????????????????) ερώτηση προς τον γυναικείο πλυθησμό του φόρουμ... Αυτό μεταφράζεται ως α. είσαι μαλaκας β. είμαι μαζόχα και δεν εχεις πάρει γραμμή τίποτα με αποτέλεσμα να άρχίσω να σε βαριέμαι γ. οτι και να πεις και να κάνεις... τελειώσαμε εδω, τελειώσαμε εδώ, μπορείς πια να πάς στο καλό!

"γ" ..δεν μπορω να εξηγησω γιατι, και δεν ειναι θεμα φυλων (το χει ακουσει κι η κολλητη μου:O)..μου φαινεται ακομη χειροτερο απ'το "σε βλεπω σαν φιλο" παντως! (αν και το φιλικο που και που ειναι και ειλικρινες -δυστυχως-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
παντως εγω μια εποχη χωρησα γιατι δε μπορουσα την αποσταση, βεβαια ποιο μεγαλη αποσταση, αλλα δε μπορουσα την ιδεα να καθομαι να μυξοκλαιγομαι στα τηλεφωνα ουτε να δινω αναφορα στον αποντα αντρα...με το μυαλο που κουβαλουσα τοτε...

το χειροτερο παντως ειναι το: δε μου αξιζεις εισαι πολυ καλη/ος...τι λες ρε φιλε σοβαρα? η κολλητη μου ειπε (4ρονη σχεση) μολις της το πε αυτος: μη μου λες αυτα τα λιγοψυχα, πες μου εναν λογο σαν αντρας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
καλά αυτό το σε βλέπω σαν φίλο είναι η μεγαλύτερη μλκια που μπορεί να πεί κάποιος. Τι σαν φίλο? αφου μετά τον αποφέυγεις οπως ο διάολος το λιβάνι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
το χειροτερο παντως ειναι το: δε μου αξιζεις εισαι πολυ καλη/ος...τι λες ρε φιλε σοβαρα? η κολλητη μου ειπε (4ρονη σχεση) μολις της το πε αυτος: μη μου λες αυτα τα λιγοψυχα, πες μου εναν λογο σαν αντρας!
Αυτό δεν είναι σχεδόν ποτέ μούφα, το πιστεύουν οι περισσότεροι που χωρίζουν χωρίς να τους έχει κάνει κάτι η κοπέλλα. Η σωστή ερώτηση είναι "τί έγινε και άρχισες να το πιστέυεις αυτο;".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rattlehead

Δραστήριο μέλος

Ο Rattlehead αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Είχα πει σε μία που τα είχαμε μερικές μέρες ότι "Προσπαθώ να τα βρω με την πρώην μου από Κατερίνη" (Ενώ ήμασταν Σαλονίκη, και Κατερίνη είχα να πατήσω κανά μηνα+) και μετά από λίγες μέρες τα έφτιαξα με άλλη (η οποία ήταν και ο πραγματικός λόγος :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αλήτη.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από XRZ :
Λοιπόόόόν...Ύστερα από πολύχρονη σχέση χωρίζω...παθαίνω ψυχολογικά κτλ και κανά δίμηνο μετά (όταν αποφασίζω να βγω από το σπίτι μου) βγαίνω με ένα παιδί που τον ήξερα από μικρή αλλά είχα να δω χρόνια. Δεν τρελάθηκα μαζί του (Αυτός πάλι ναι), τα φτιάχνουμε, όλα καλά και όλα ωραία μου έχει ξανανεβάσει την ψυχολογία κτλ και στο μήνα πάνω γνωρίζω ΑΥΤΟΝ (όπου αυτός το τωρινό μου αγόρι)... Πως να χωρίσω όμως; Ο τότε νυν θα πήγαινε (καααααποια στιγμή) φαντάρος. Ύστερα από 1 μήνα σχέσης λοιπόν, και ενώ όλα πήγαιναν καλά με πιάνουν εμένα ψυχολογικά γιατί σε 6 μήνες θα πήγαινε φαντάρος... Και εν τέλει αυτός ήταν ο λόγος που του είπα να χωρίσουμε... Δεν ξέρω αν είναι γελοίος αλλά για μένα είναι ότι πιο ηλίθιο μπορούσα να πω - "θέλω να σε χωρίσω τώρα γιατί σε 6 μήνες θα πας φαντάρος και τότε θα γίνω χάλια"- και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω ΓΙΑΤΙ το πίστεψε και γιατί ακόμα εξακολουθεί (έχουμε ιντερνετική επικοινωνία) να το πιστεύει!!!
:lol: :lol:Καλό!!!!
Τελικά τις πιο μούφες δικαιολογίες τις λες όταν δεν σε ενδιαφέρει καθόλου ο άλλος.
Παιζόταν κάτι πριν ενάμιση χρόνο με ένα παιδί κι ενώ στην αρχή ήμουν ενθουσιασμένη όσο πιο συχνά βγαίναμε καταλάβαινα πως δεν ταιριάζουμε.Εκείνος δεν έδειχνε να το καταλαβαίνει και παρόλο που είχα αραιώσει τα τηλ.και τις εξόδους επέμενε.Τελικά με ρώτησε τι θα γίνει με μας κι εγώ του είπα πως"αυτή την περίοδο μετακομίζω(όντως μετακόμιζα)και δεν μπορώ να μπλεχτώ σε μια σχέση" :withstupid:.Ήταν ότι πιο ηλίθιο έχω πει γιατί με έπιασε εξ απροόπτου η ερώτηση και αυτό μου κατέβηκε.Ο άνθρωπος με πέρασε για εντελώς βλαμμένη και φυσικά δεν με ξαναπήρε.Μπορεί να ρεζιλεύτηκα αλλά μου ήταν δύσκολο να του πω είσαι καλό παιδί αλλά δεν μου κάνεις κλικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katerina21

Νεοφερμένος

Η katerina21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
ειμουν στα 19 με τον πρωτο μου ακομα μολις ειχαμε δοσει λογο :<3: στην μαμα μου και τα σχετικα (εμενα σε χωριο)και κανονιζουμε να φυγω απο εκει για να μεινω Αθηνα μαζι του(τρομαρα μου) :wall: μολις γινεται με πιανει και μου λει "πρεπει να χωρισουμε δεν σε θελει η γιαγια μου".................. :jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina21 :
ειμουν στα 19 με τον πρωτο μου ακομα μολις ειχαμε δοσει λογο :<3: στην μαμα μου και τα σχετικα (εμενα σε χωριο)και κανονιζουμε να φυγω απο εκει για να μεινω Αθηνα μαζι του(τρομαρα μου) :wall: μολις γινεται με πιανει και μου λει "πρεπει να χωρισουμε δεν σε θελει η γιαγια μου".................. :jumpy:
στουπ! τι βλακας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
:rofl: :rofl: :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Η γιαγιά του? ααααχα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina21 :
ειμουν στα 19 με τον πρωτο μου ακομα μολις ειχαμε δοσει λογο :<3: στην μαμα μου και τα σχετικα (εμενα σε χωριο)και κανονιζουμε να φυγω απο εκει για να μεινω Αθηνα μαζι του(τρομαρα μου) :wall: μολις γινεται με πιανει και μου λει "πρεπει να χωρισουμε δεν σε θελει η γιαγια μου".................. :jumpy:


:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: συγνώμη που γελάω αλλά είναι πολύ γελοία δικαιολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top