Γκαντεμιά

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μπορει να βρεχει ακαταπαυστα...αλλα καποια στιγμη θα σταματησει..
Εκεινη η στιγμη ειναι σημαντικη, η οποια παντα ερχεται...οταν βεβαια ειναι η ωρα της..
Αρκει μονο να την αναγνωρισεις και να εισαι αισιοδοξος μεχρι τοτε..
Ο τροχος γυριζει παντα..θετικη σκεψη χρειαζεται να εχουμε Kinder!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Πάντως τον τελευταίο καιρό πολύς κόσμος είναι κάπως, προφανώς είναι γενικότερο το κακό και γίνονται ξεκαθαρίσματα. Ναι, ξέρω, δεν θέλετε να ακούσετε για άλλη υπομονή, αλλά μπόρα είναι θα περάσει. Από τον καινούργιο χρόνο λογικά όλα θα στρώσουν (αυτό λέω και σε εμένα για να παρηγοριέμαι :D).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Θα πω το κλασσικό...ότι είναι απλά μια φάση που πάντα μα πάντα περνάει...απλά μέχρι να περάσει έχει #$$^%*^)% όλη η ζωή και ο Δίας :P... αλλά μετά από καιρό το σκέφτεσαι και γελάς κλασσικά!

Πάντα περνάει απλά μέχρι να περάσει φαίνεται σαν μια αιωνιότητα και μία μέρα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Από τον καινούργιο χρόνο λογικά όλα θα στρώσουν (αυτό λέω και σε εμένα για να παρηγοριέμαι :D).

παρεμπιπτοντως, το 2008 ειναι δισεκτο! :eek: :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ε προσωπικά δεν έχω κανένα σκοπό γάμου (που και να είχα, δεν θα με ένοιαζε, αλλά λέμε), οπότε δεν καταλαβαίνω προς τι η ..ανησυχητική διαπίστωση! :P:D Θα 'χει και Ολυμπιακούς! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ειθισται να λεγεται, οτι ενα δισεκτο ετος ειναι γενικως φουλ απο αναποδιες..!
Δεν εννοουσα μονο το θεμα γαμου!:P

(λες να κανω λαθος?!:eek:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Eμένα πάντως το 2004 ήταν από τις καλύτερες χρονιές μου! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εγω οταν παντρευτηκα ηταν δισεκτο ετος αλλα δεν ειχα ποτε αναποδιες οσον αφορα το ετος κλπ.:P δεν τα πιστευω βασικα αυτα...προκαταληψεις;)
και παντα μετα την καταιγιδα βγαινει ενα πανεμορφο ουρανιο τοξο:)
οτι κι αν συμβαινει στη ζωη μας... τρικυμιες φουρτουνες...αν κοιταξουμε πιο μακρια θα δουμε τον ηλιο να λαμπει και θα ανατειλει μια μερα διαφορετικη απ τις αλλες.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Καλα το ποσες φορες το εχω νιωσει αυτο... Αφου ειμαι η κυρια Μερφυ, what CAN go wrong WILL go wrong.. Αλλα δε βαριεσαι, εχω ιστοριες να λεω. Το μεγαλυτερο προβλημα που μπορεις να εχεις ειναι να αφησεις τα προβληματα σου να σε παρουν απο κατω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αυτο ακριβώς είναι το πρόβλημα... η φράση "μια μπόρα ειναι θα περάσει", "όλα θα φτιάξουν"...

Τι θα φτιάξει δλδ? ξαφνικά θα διορθωθούν όλες οι στραβωμένες σχέσεις μου με τους ανθρώπους? Ξαφνικά το αφεντικό μου θα εκτιμήσει τις προσπάθειες που κάνω και θα μου δώσει τρελό μπόνους και αύξηση? Ετσι απλά ως δια μαγείας ότι μπορεί να στραβώσει, απλά δεν θα στραβώσει και θα πηγαίνουν όλα κατ' ευχήν? Λέτε να με αποζημιώσει η ΔΕΗ για το καμμένο PC??? Μήπως παίζει να κερδίσουμε και κανα Joker ή κανα Lotto? Αρχή διαλόγου θα φτιάξουν... :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Θα πω το κλασσικό...ότι είναι απλά μια φάση που πάντα μα πάντα περνάει...απλά μέχρι να περάσει έχει #$$^%*^)% όλη η ζωή και ο Δίας :P... αλλά μετά από καιρό το σκέφτεσαι και γελάς κλασσικά!

Πάντα περνάει απλά μέχρι να περάσει φαίνεται σαν μια αιωνιότητα και μία μέρα :P

Μου θυμίζεις μια παλιά γελοιογραφία, που έδειχνε έναν τύπο δεμένο σαν σαλάμι στις γραμμές του τρένου, ενώ το τρένο κατέφθανε ακάθεκτο. Από κάτω έγραφε: "Θα περάσει κι αυτό...":P Μερικές φορές φαίνεται πως είναι νόμος του σύμπαντος, να περάσει από πάνω μας.

Χθες μου συνέβη το ακριβώς αντίθετο, απ' αυτά που λέει ο Φούνες. Διέφυγα απ' τη βροχή, ακριβώς την κατάλληλη στιγμή. Δεν μπορώ να πω ότι όλα μου πάνε καλά, ίσως το αντίθετο μάλιστα. Νιώθω όμως μια παράξενη γαλήνη, μες στο μάτι του κυκλώνα και ο συντονισμός μου με τις καταστάσεις με κάνει να ξέρω πότε είναι η κατάλληλη στιγμή. Η όλη ιστορία είναι να σκεφτείς αυτό που θέλεις μια φορά και μετά να το ξεχάσεις. Μόλις κάτι μέσα σου φωνάξει "Τώρα", πρέπει να κάνεις την κίνησή σου. Το Μέγα Χάος μας οδηγεί με στιβαρό χέρι προς το Θέλημά μας. Μάθετε να το ακούτε.

Δεν οφελεί αδέρφια να περιμένετε, ενώ σκέφτεστε διαρκώς αυτό που θέλετε να συμβεί. Η γκαντεμιά φίλε Φούνες είναι ένδειξη λανθασμένης αλληλεπίδρασης με τις καταστάσεις. Ας πούμε αρνητικού συντονισμού. Πράγματι, έχω πολλά στοιχεία ότι εμείς την προκαλούμε. Η πολλή σκέψη βλάπτει. Δες μόνο τι θέλει να σου πει η ζωή σου με τα χαστούκια που σου δίνει. Μάλλον σε κάτι έχεις προσωπική ευθύνη που αρνείσαι ν΄αποδεχτείς. Άσε το μυαλό σου ελεύθερο να συντονιστεί και θα λάβεις όλες σου τις απαντήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
+1 @ Χα-ούλης και να προσθέσω κάτι που έμαθα πρόσφατα:
Μην παίρνεις πολύ στα σοβαρά τον εαυτό σου... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Μεγάλη κουβέντα αυτή...! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Να παίρνεις τη ζωή στα σοβαρά, ποτέ όμως πολύ στα σοβαρά. Μάθε να γελάς με τον εαυτό σου. Το Χάος είναι παράξενος αφέντης και απαιτεί να γελάμε με τα χοντροκομμένα του αστεία. Όποιος γελάσει ανταμοίβεται, με μια απάντηση, μια διδασκαλία. Τελικά δεν είναι αφέντης, είναι όμως αυστηρός Διδάσκαλος, για τον καθένα μας χωριστά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έγινε συγχώνευση του θέματος
"Όταν νιώθεις το συννεφάκι να βρέχει από πάνω σου..."
με το παρόν θέμα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top