Αστείες στιγμές από τα μαθητικά και φοιτητικά μας χρόνια!

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Υπάρχουν κάποιες αστείες στιγμές, κάποια ευτράπελα από την σχολικη ή φοιτητική σας ζωή που ακόμα θυμάστε και γελάτε????:D :rofl: :hehe:


Μοιραστείτε τις μαζί μας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Λογο του οτι ειναι καθημερηνοτιτα ακομα για εμενα και λγο του οτι ειμαστε μια "τραλαλα ολε" και επειδη εγω ειμαι λιγο εως πολυ στον κοσμο μου και ειμαι πρωτος στο να δημιουργο γελιο χωρις να το θελω (αμα προσπαθω δεν μου βγαινει) δεν τα πολυ παρατιρω και δεν θυμαμε καπιο που να το ξεχωριζω εκτος απο μια συμπτωσει. Ενω ειχε περασει ολο το πρωτο τριμινο χωρις κανενα προβλημα στην ταξη οταν γυρισαμε απο τα χριστουγενα ενα παιδακι ειχε σπασει το ποδι του, μετα ακολουθισε σπασιμο αλλων 3 ποδιων και ενος χεριου μεσα σε 2 μηνες!!! Ο_Ο Καταφεραμε μονο σε μια ταξη να εχουμε 5 τραυματιες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
έσπασα το κεφάλι μου αλλά τελικά τη βρήκα την αστεία φάση!! (τώρα αστεία... τότε δεν ήταν και τόσο :P )

Είχα την πολύ μεγάλη τύχη να έχει προηγηθεί στις τάξεις του ίδιου σχολείου η κατά 5 χρόνια μεγαλύτερη αδερφή μου η οποία ήταν και ψιλοφύτουκλας και πολύ καλή μαθήτρια (18-19)χεχε!
Οπότε όλοι οι καθηγητές με ήξεραν ως την μικρή αδερφή της.... χεχε
Ιδιαίτερη συμπάθεια δε, της είχε ο Θρησκευτικός λόγω του ότι ανοίγαν μέσα στην τάξη μεγάλες κουβέντες δεδομένου ότι η αδερφή μου είχε αριστερές καταβολές και αντιδραστικές τάσεις αλλά... ΠΑΝΤΑ πολύ καλά διαβασμένη!!
Όταν λοιπόν ήρθε η ώρα και με είχε ο ίδιος καθηγητής το πρώτο πράγμα που με ρώτησε ήταν αν ήμουν η αδερφή της αδερφής μου :redface: και φυσικά είπα το περήφανο ΝΑΙ!
Δε με εξέταζε ποτέ και είχα πάντα 20άρια!!!
Έρχεται η ώρα για ένα ξαφνικό τεστάκι... βγάλτε μια κόλλα χαρτί και όλα τα σχετικά... κρύος ιδρώτας, είμαι αδιάβαστος/η κλπ :whistle:
Γυρνάει λοιπόν πίσω ο συμμαθητής μου που καθόταν ακριβώς μπροστά μου και μου λέει...
- ΒΟΗΘΑ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!!
- Ναι ρε... λες και έχω διαβάσει εγώ!
- Καλά, ότι ξέρεις...
- ΟΚ θα σου πω όλα όσα ξέρω αλλά η ευθύνη δική σου γιατί δεν ξέρω τίποτα!!
- ΟΚ!

Γράφουμε λοιπόν τα ίδια πράγματα με άλλες λέξεις... και έρχεται η ώρα που ο καθηγητής θα δώσει πίσω τα γραπτά...
Σκάει πρώτα το γραπτό του μπροστινού μου με ένα ξεγυρισμένο 7άρι!!!
Χλωμιάζει αυτός... χλωμιάζω και γω... αλλά οκ του το είχα πει ότι ήμουν αδιάβαστη!
Περιμένω το δικό μου γραπτό...
Μοιράζει όλα τα γραπτά ο καθηγητής εκτός απ το δικό μου...
Οπότε...
- (σηκώνω το χεράκι)
- Πες μου παιδί μου....
- Κύριε... το δικό μου γραπτό?... δε μου το δώσατε!
- εεεεε .... εσύ παιδί μου.... 20!!!!


ΖΝΤΟΙΝΓ!!!!!!!!!!!
:D
αχ πόσο την αγαπούσα την αδερφούλα μου όταν πήγαινα σχολείο!!!
Βέβαια αυτά τα καλά κράτησαν μόνο στο Γυμνάσιο... μετά στο Λύκειο οι καθηγητές δεν κάναν τέτοιες διακρίσεις γμτ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Χαχαχαχαχαχχααχχααχχαχαχχαα Κακή Επιρροή έλιωσα!!! :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Βρέ τι μπέρδεμα με αυτούς τους Θρησκευτικούς...

οπως εχω αναφέρει και σε κάποιο άλλο ποστ... ποτέ δεν τα πήγενα καλά μαζί της και για να φανταστείτε τι προκατάληψη είχε μαζί μου, με είχε βγάλει έξω ημέρα που έλειπα γιατί είμουν άρρωστος... την επόμενη μέρα που το είδα βέβαια μπορείτε να καταλάβετε τι έγινε... πήγα στον λυκειάρχη και άρχισα τα δικά μου... "Θα σας βγάλω στα κανάλια, θα σας κάνω μήνυση" κτλ κτλ αποτέλεσμα ήταν να μην μου ξαναβάλει κανείς απουσία μεχρι το τέλος της χρονιάς... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Arty2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Arty2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Απο παράδοση μαθήματος:
"Έτσι λοιπόν, ο Αγγλογάλλος... μάλλον Γάλλος, ο σκωτσέζος Marrey..."
Άλλη φάση:
"Συγνώμη κυρία, αυτό το μνημείο είναι στο Λίβανο, άρα δέν είναι στην Αφρική" "Πως δεν είναι; Στην Αφρική είναι, απο τη μεριά της Ασίας"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Στην τάξη είχαμε την τάση να είμαστε σατανάδες, σεν λοιπόν το χειρότερο τμήμα κάναμε πολλά, άλλα υπάρχει και κάτι που μόλις θυμήθηκα, πήγε ο καθηγητής τσατησμένος ένα μαθητή στον λυκειάρχη, ακούγα λοιπόν μουσική σε γουόλκμαν, σε κάποια φάση με σκουντάει ο πίσω και μου βάζει στίχημα ότι δεν μπορώ να ανέβω στο θρανείο και να χωρέψω ότι ακούω, σηκώνομαστε όλοι λοιπόν και αρχήζουμε τον χωρό, εγώ με τα ακουστικά δεν άκουγα τίποτα:D

Ξαυνικά γυρίζω και βλέπω πανικό, βγάζω τα ακουστικά και ακούω τον πίσω να φωνάζει έρχετε έρχετε, πάω να κατέβω γλυστράω πάνω απο το θρανείο, πέυτω με μια βουτιά χάμω και εκείνη την στιγμή σφυνώνει το πόδι μου ανάμεσα καρέκλα θρανείου:whistle:

Με το μέσα που μπένει φωνάζει..

Γιώργος και Τάσος μένετε μέσα οι υπόλοιποι ωριαία αποβολή που δεν με φωνάξατε στο παρτάκι σας.....:mad:

Ακόμα το θυμούντε:hehe: :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Χμμ..Στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού μας έλεγαν την χειρότερη τάξη και έλεγαν μπροστά μας οτι δεν βλέπουν την ώρα να πάμε στο γυμνάσιο :P Μέχρι δευτέρα γυμνασίου ήμουν μέλος "της παρέας" :P Είχαμε ανοίξει έναν πυροσβεστήρα, ένας δάσκαλος αγγλικών είχε αλλάξει σχολείο εξ αιτίας μας, μας είχαν βγάλει πολλές φορές απο την τάξη παρόλο που δεν είχε αποβολές και απουσίες..Δε μου έρχονται άλλα :P

Στο γυμνάσιο επίσης πήγαμε πακέτο όλη η "παρέα". Ένας της παρέας είχε βγάλει μία πόρτα, μία καθηγήτρια μονίμως πριν μπει για το μάθημα των αρχαίων έπινε χάπια, ίσως ήταν της χοληστερίνης :P , το δικό μας τμήμα είχε γεμίσει δύο σελίδες στο ποινολόγιο και το έδειχνε ο διαυθυντής στην προσευχή :P , είχα μαζέψει στην πρώτη γυμνασίου 8 μονοήμερες αποβολές και συνολικά είχα γύρω στις 130 απουσίες αλλά μου τις είχαν σβήσει, όπως μου τις σβήνουν κάθε χρόνο που καταφέρνω να ξεπεράσω το όριο :P ...

Έρχονται σε αντίθεση όλα αυτά με αυτά που έγραψα σχετικά με την προσχολική μου περίοδο. Η αλήθεια είναι οτι μου πήρε πολύ καιρό να βρω τα μέσα και να μην κινούμαι στα άκρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Χμμ..Στις τελευταίες τάξεις του δημοτικού μας έλεγαν την χειρότερη τάξη και έλεγαν μπροστά μας οτι δεν βλέπουν την ώρα να πάμε στο γυμνάσιο :P Μέχρι δευτέρα γυμνασίου ήμουν μέλος "της παρέας" :P Είχαμε ανοίξει έναν πυροσβεστήρα, ένας δάσκαλος αγγλικών είχε αλλάξει σχολείο εξ αιτίας μας, μας είχαν βγάλει πολλές φορές απο την τάξη παρόλο που δεν είχε αποβολές και απουσίες..Δε μου έρχονται άλλα :P

Στο γυμνάσιο επίσης πήγαμε πακέτο όλη η "παρέα". Ένας της παρέας είχε βγάλει μία πόρτα, μία καθηγήτρια μονίμως πριν μπει για το μάθημα των αρχαίων έπινε χάπια, ίσως ήταν της χοληστερίνης :P , το δικό μας τμήμα είχε γεμίσει δύο σελίδες στο ποινολόγιο και το έδειχνε ο διαυθυντής στην προσευχή :P , είχα μαζέψει στην πρώτη γυμνασίου 8 μονοήμερες αποβολές και συνολικά είχα γύρω στις 130 απουσίες αλλά μου τις είχαν σβήσει, όπως μου τις σβήνουν κάθε χρόνο που καταφέρνω να ξεπεράσω το όριο :P ...

Έρχονται σε αντίθεση όλα αυτά με αυτά που έγραψα σχετικά με την προσχολική μου περίοδο. Η αλήθεια είναι οτι μου πήρε πολύ καιρό να βρω τα μέσα και να μην κινούμαι στα άκρα...

δικός μας άνθρωπος είσαι κι εσύ ;) αλλά για να ξέρεις όλα όσα αναφέρεις και ακόμα μερικά τα είχα κάνει μόνος μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
δικός μας άνθρωπος είσαι κι εσύ ;) αλλά για να ξέρεις όλα όσα αναφέρεις και ακόμα μερικά τα είχα κάνει μόνος μου :P

E και εμείς που τα κάναμε όλοι μαζί τι καταλάβαμε; Περιμέναμε να μοιραστεί η μονοήμερη και τελικά έδιναν μία για τον καθένα :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
σε καποια τριημερη κλεψαμε τα φαναρακια απο τα σωσιβια κ μας τα ζητησαν κ ειπαμε οτι δεν τα πηραμε... μεχρι που μας ειπαν οτι θα παει δικαστικος κ καλα κ κλασαμε μεντες κ τα δωσαμε :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Θυμάμαι στην πενταήμερη που την δεύτερη μέρα όλο το σχολείο μου μάζεψε ότι υπήρχε σε χαρτί υγείας, το έβρεξε, το έκανε μπάλες και άρχισε ο πόλεμος!Μπάλες από βρεγμένο κ...χαρτο να εκσφενδονίζονται από τα πάνω δωμάτια στα κάτω και τούμπαλιν!Ένας πανικός!Στο τέλος της πολιορκίας όλοι οι τοίχοι του ξενοδοχείου ήταν καλυμμένοι με άσπρες στάμπες(βλέπετε τα βρεγμένο χαρτί κολλάει στον τοίχο!!!):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
θυμαμε στο δημοτικο... μαλλον δεν ειχαμε καταλαβει τι ακρυβος ειναι η πρωταπριλια κ βγαζαμε ολα τα τραπεζια εξω στο προαυλιο τα στιναμε κ περιμεναμε τον δασκαλο για μαθημα ....αλλα κ αλλα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εμεις στο δημοτικο..την πρωταπριλια ειμασταν τοσο χαζα που κρυβομασταν πισω απο το κυλυκειο,η ερχομασταν με πιζαμες και στις τσαντες ειχαμε τα ρουχα μας(τα κανονικα).. και νομιζαμε οτι ο δασκαλος δεν 8α το καταλαβαινε...μονο περσυ στιν 6 (ζωηρεψαμε)και κλειδωσαμε την ταξη..αλλα μετα δεν φατναζεστε τι κυριγμα ακουσαμε!!!!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Επίσης τώρα που το θυμήθηκα, στο λύκειο βάλαμε στοίχημα με μια καθηγήτρια για τον αν μπορούσαμε να σκάσουμε στο σχολείο με πυτζάμες!Δέχτηκε και την άλλη μέρα όλη οι τάξη έκανε μάθημα μαζί της με τις πυτζάμες!Πολύ γέλιο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aristogata**

Νεοφερμένος

Η Αντριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
αχαχαχ φανταζομαι ολη την ημερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BadGuy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Έκτη δημοτικού: Είχαμε πάει εκδρομή κάπου κ κάναμε πολύ πολύ φασαρία πίσω στην γαλαρία.. Σηκώνεται ο δάσκαλος έρχεται πίσω για να μας μαλώσει και ξαφνικά πατάει φρένο ο οδηγός και έπεσε ο δάσκαλος κάτω!! Το τί γέλιο ρίξαμε δεν περιγράφεται!!! Αυτός σαν να μην έγινε τίποτα σηκώθηκε με ύφος σοβαρό κ πήγε μπροστά!!! χαχαχαχαχα

Γυμνάσιο: Τα χρόνια του γυμνασίου ήταν τα αγαπημένα μου.. Τί να πρωτοθυμηθώ?! Μερικά από αυτά που μου έρχονται είναι τα εξής:
1. Ο καθηγητής της μουσικής να γυρνάει τα θρανία παίζοντας φλογέρα κ από πίσω να τον ακολουθεί ένας συμαθητής μου κ να τον κοροϊδεύει.
2. Ο καθηγητής των καλλιτεχνικών χτύπαγε την έδρα με τα δάχτυλα του για να κάνουμε ησυχία... Το έκανε 1, 2, 3.. Ώσπου κάποια στιγμή το ξανακάνει κ λέει ένας συμμαθητής μου επίτηδες: "Εμπρός??" κοιτάζοντας την πόρτα και απαντάει ο καθηγητής με απόλογιτικό ύφος: "'Οχι, όχι!! Εγώ το έκανα!!" Πεθάναμε πάλι στα γέλια!!!

Λύκειο: Η κορυφαία στιγμή όλου του λυκείου!!!
Είχαμε μία φιλόλογο η οποία έμοιαζε με την Λουκά εμφανησιακά αλλά στο αδύνατο της!!! Είχαμε ένα συμαθητή πολύ πολύ ζιζάνιο!! Σε κάποια φάση λοιπόν έκανε μάθημα εκείνη κ αυτός μίλαγε, έκανε πλάκες κ γελάγαμε... Την βλέπουμε ξαφνικά να πηγαίνει προς το μέρος του και να μουρμουρίζει κάτι!! Πάει κοντά του κ αρχίζει κ τον ψέλνει... "Αν συνεχίσεις, θα βγείς έξω, θα πάρεις αποβολή, δεν είναι πράγματα αυτά" κ ότι λένε οι καθηγητές σε ένα χρόνο τεσπα, του τα έλεγε εκείνη την στιγμή... Εκείνος, ανέκφραστος έκανε οτι ζωγράφιζε κ τραγουδούσε! Απελπισμένη που δεν της έδωσε σημασία, ουρλιάζει το επώνυμο του, ώσπου ξαφνικά την κοιτάει με ένα γεμάτο απορία βλέμμα κ της λέει το θεϊκό: "Are you talking to me???" "Ααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα" κάνει η καθηγήτρια, τρέχει στην έδρα κ πετάει σαν φρισμπι το απουσιολόγιο στον απουσιολόγο!!! " Βααααααααααααλτου απουσίαααα!! Έξωωωωω! Έξωωωωωωωωωωωωωω" Για την υπόλοιπη ώρα γελάγαμε εμείς κ εκείνη μας έκανε πρατήρηση!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Από τα σχολικά μου χρόνια έχω να θυμηθώ ένα σωρό αστείες καταστάσεις.. και σε αυτό φυσικά έχουν συμβάλλει οι καθηγητές μας.. ένας - ένας ήταν όλοι τους!:P

Στο Γυμνάσιο είμασταν το πιο ατίθασο τμήμα.. είχαμε ανοίξει μέχρι και τρύπα στον τοίχο για να επικοινωνούμε με τη διπλανή αίθουσα και πολλές φορές, ενώ κάναμε μάθημα, οι καθηγητές χαιρετιόνταν μεταξύ τους! :D
Είχαμε μια φιλόλογο που το "πριν" το έλεγε "μπριν". Έτσι ενώ μια μέρα μας υπαγόρευε λέει:
"Μπριν την άλωση της Κωνσταντινούπολης" πχ
Και γυρνάει το πιο ζωηρό παιδί της τάξης και λέει: " Κυρία πριν ή μπριν να γράψουμε;" :lol:

Στο λύκειο έχω να θυμάμαι κάτι αποχές, γιατί δε μας πήγαιναν περίπατο, ενώ είχαμε πάει την προηγούμενη μέρα.. μια τσικνοπέμπτη που είχαμε φέρει σουβλάκια και ψήναμε στην αυλή.. :D
και το απίστευτο δίδυμο : η λυκειάρχης με τον άντρα της, καθηγητή της φυσικής.

Τον είχα στην κατέυθυνση και κάποια στιγμή γυρίζει και λέει σε μια συμμαθήτρια μου:
"Πες μας μάθημα εσύ παιδί μου (δείχνοντας τη) ηηηηη... πρόστΟΙχη"
Μείναμε όλοι έτσι :eek:
Λέει αυτλη κατακόκκινη: " Μα τι λέτε κύριε;"
Και απαντάει: " Τι λέω παιδί μου... προς τον τοίχο δεν κάθεσαι;"
:lol:

Αυτοί οι δυο τους είχαν συνοδεύσει κάποτε το σχολείο για μια εκδρομή στην Κέρκυρα και είχαν πάρει και τα παιδιά τους μαζί..
Εεεε ήρθε η ώρα να επιστρέψουν και πήραν το φερρυ για Ηγουμενίτσα, αφού επιβιβάζονται όλοι.. και αρχίζουν να κλείνουν οι πόρτες γυρνάει ο φυσικός και λέει στη λυκειάρχη:
" Το Χριστό σου Χριστίνα, τα παιδιά!"
:lol:
Πάνω στον πανικό τους να μετρήσουν τους μαθητές να μην ξεχάσσουν κανένα, είχαν ξεχάσει τα παιδιά τους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
(ΤΟ ΧΡΙΣΤΟ ΣΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ!! χαχχαχχα.. :lol: )

Το μονο γελοιο με καθηγητες που μου ρχεται, ηταν στο λυκειο, που η φιλολογος ηθελε να παμε οπωσδηποτε μια μερα εκκλησια(κολλημενη μεχρι αηδιας με τα θρησκευτικα..) ενω ο μαθηματικος ειχε προγραμματισει διαγωνισμα την πρωτη ωρα.. Και τι πιο φυσικο απ'το να βγουν στο διαδρομο, ν'αρχισουν να πετανε βιβλια και να ανταλλασουν ευγενεις χαρακτηρισμους τυπου "αντιχριστε", "βλαμμενη" κτλ κτλ.. σκηνικα απειρου καλου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top