Τα πάντα για το ξύρισμα και τα γένια

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και εγω δεν το πιανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Ναυαγος και ετσι.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cancerman

Δραστήριο μέλος

Ο Cancerman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 407 μηνύματα.
παιδες αστειο κανει ο ανθρωπος θελοντας να πει οτι αν καποιος ξυριζεται μια φορα στα χιλια χρονια εχοντας ςω δικαιολογια οτι και καλα κανει συμπαρασταση στον ξαδερφο του που συμετεχει στο Σουρβαιβορ (:P ) και προφανως δεν ξυριζεται....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
Ωραια λοιπον η απαντηση ειναι οτι η μηχανη δεν κολωνει πουθενα,γιατι εχει σκαλες απο 1.5mm εως 18mm νομιζω.......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Ξέχασα τελείως τι είχα ρωτήσει.
Εννοώ το εξής.
Ξυριστικές μηχανές υπάρχουν δύο τύπων.
Οι Κουρευτικές και για τα γένια.

Οι κουρευτικές είναι αυτές που χρησιμοποιούν οι κουρείς και για τα γένια αυτές που διαφημίζονται στην τηλεόραση για ξύρισμα προσώπου. Από αυτές υπήρχαν μια εποχή οι τριών κεφαλών και αυτές που είναι πλάκα μπροστά.

Προσπερνάμε το κούρεμα και επικεντρώνομαι στο ξύρισμα.
Οι κουρευτικές δεν μπορούν να κάνουν ξύρισμα προσώπου παρά μόνο να σουλουπώσουν μούσι και να αφαιρέσουν την τρίχα κάγκελο που έχει μαζευτεί λόγω survivor-best friend-pal όπως το διεύκρινισε η ιο-ιο (εύγε).
Από την άλλη αυτό που ρώταγα είναι του κατά πόσο οι ξυριστικές μπουκώνουν στα πολλά γένια και ποιες από αυτές ναι ή όχι. Πχ τα ξυραφάκια ότι και να είναι αν έχει πολύ γέννι μπουκώνουν και θέλουν πίεση μάνικας πυρσοσβεστικής και πολύ κοπάνημα για να ξεμπουκώσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Denselene αυτη που εχω εγω (Μια philips φτηνη) δεν μπουκοσε οταν ειχε να ξεγενιασει τον πατερα μου που ειχε να ξυριστει για κανα δυο βδομαδες, σε πιο σκληρα δεν την εχω βαλει.


Μια ερωτιση τωρα παιδια, επειδη βαρεθικα τα γενια οπως τα εχω τωρα (χοντρη φαβοριτα μεχρι το τελος του κοκαλου, αμερικανο-νταβατζηδικη οπως την αποκαλω, μουστακι και μουσι κοντο ενωμενα με δυο λεπτες γραμες (οπως ειμαι στην φωτο του προφιλ αλλα με κοντο μουσι πλεων) και επειδη ειδα εχτες εναν με ξανθο μακρυ μαλλι και ιδιο ακριβος μουσακι με εμενα λεω να το αλλαξω, μην ειμαι ολοιδιος με εναν που δεν τον ξερω καν...
Το θεμα ειναι πως να τα κανω; Σκευτικα να κανω ενα τετραγωνακι το μουσακι που να μην ενωνετε με το μουστακι. Εσεις τι λετε; Μηπος θα ειμαι σκ@τ@; Καμια αλλη ιδεα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αν κατα την διαρκεια του ξυρισματος ξαποστειλουμε κανα σπυρακι αφεινει σημαδι; Σας ρωταω γιατι θελω να αλαξω σχεδιο στο μουσακι μου και προκειμενου να το ξανω θα πρεπει να ξεκλειρισω αρκετα σπυρακια, τουλαχιστων 4...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ε αμα κοπεις και ανοιξει το δερμα και βγαλει αιμα... εσυ τι λες... δεν θα αφήσει σημάδι? :P
αν ξαποστείλεις λοιπόν σπυράκι, ουσιαστικά ειναι σαν να κοβεσαι σε βάθος...
άσε που μπορεί να δημιουργήσεις μολύνσεις και να εξαπλωθει η ακμή...
για τι ειδους σπυρακια όμως λεμε?
απλα μικρα κοκκινα μπιμπικακια? ή ακμής με πύον? αν ειναι τα δευτερα, ΞΕΧΑΣΕ ΤΟ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ουτε το ενα ουτε το αλλο, ενδιαμεσα... Να το ξεχασω ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Καλύτερα ναι.... αν ειναι με πυον!
Βεβαια έχεις πάντα και την εκδοχή του να τα ανοιξεις πρωτα, να τα καυτηριασεις με οινοπνευμα μπενταντιν κλπ και μετα να κάνεις την ξουρα σου....
Μαλλον έτσι εισαι οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Και πως γινετε αυτη η διαδικασια που λες; βασικα απο μερικα εχει φυγει το πυον αλλα δεν εχουν φυγει τελιως ακομα, αλλα δεν εχουν βγαλει ακομα το πυο και αλλα ειναι στις καλες τους:P Αλλα αυτο που λες να τα καυτιριασω κλπ πρωτη φορα το ακουω:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Αν καταλαβα καλα εννοει να βαλεις οινοπμευμα και μπεταντιν απανω στα σπυρακια για να ξεραθουν.:hmm:
Απο την αλλη αν εννοει κατι διαφορετικο,εχοντας μαθει στη σχολη περι μολυνσεων,ασηπτης τεχνικης κλπ σου προτινω να μην τα πειραξεις και να τα αφησεις να ξεραθουν μονα τους και να φυγουν(ξερω...ειναι σπαστικο οταν μολις εχει φυγει το ενα να εμφανιζεται το αλλο).Και αυτο γιατι αν σπαζοντας ενα σπυρακι και μετα πας στο αλλο το μονο που καταφερνεις ειναι η λεγομενη διασταυρουμενη μολυνση....κοινως μεταφορα του μικρουβιου με αποτελεσμα περισσοτερα σπυρακια.Οσο λιγοτερο χερι βαζουμε στο προσωπο μας τοσο πιο καθαρο ειναι.
Το να ξυριστεις με προσοχη δε παιζει αποτι φανταζομαι εε...?:hmm:Στη θεση σου θα εκανα υπομονη:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το να ξυριστεις με προσοχη δε παιζει αποτι φανταζομαι εε...?:hmm:Στη θεση σου θα εκανα υπομονη:)

Το θεμα ειναι οτι τεσσερα σπυρακια εχουν ξεφυτρωσει μεσα στις τριχες.. Τα αλλα ειναι απλως κοντα και αμα προσεξω δεν θα παθουν τπτ αλλα τα τεσερα ειναι σε σειμιο που πρεπει να περασει το ξυραφακι.. Η υπομονη που λες θα πρεπει να ειναι κατι χρονια καθος λογο της τριχας μαζευονται πολλα βακτιρια μικροβια κλπ και βγαζω συνεχος σπυρακια σε αυτο το σημειο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
άσχετο... πολύ καλή κρέμα - αλοιφή για τα σπυρακια είναι η Ακουαζόλ...
παμφθηνη και κανει καλη δουλεια για όλους τους τυπους σπυριών σε όποιο σημείο κι αν ειναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Θα την δοκιμασω...
Btw το κολπακι με την μαλακτικη κρεμα το εκανε ο πατερας μου αλλα δεν εμεινε αρκετα ευχαριστιμενος, προτιμαει τον gel-αφρο. Εγω δεν τολμαω να το δοκιμασω ακομα γιατι εδω τρεμει το φιλοκαρδι μου καθε φορα μην χαλασω την γραμες, μην τρεμω και μην τυχων γεμισω πληγες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Να ρωτισω κατι ρε παιδια... Ειπα να δοκιμασω λιγη γενιαδα, οχι πολυ πραγμα, λιγο περισσοτερο απο το επιμελος απιμελιτο που αφηνουν οι περισσοτεροι, με πιανει ομως τρελη φαγουρα (φυσικο ειναι βεβαια και το περιμενα). Μεχρι να συνιθισει το δερμα εχετε κανενα κολπακι μηπος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Επειδη δεν υπαρχει αντιστοιχο θεμα και πολλες φορες θελω να ρωτισω διαφορα πραγματα, και φανταζομαι θα θελουν και αλλοι καπια στιγμη, και εχω σκευτει να ανοιξω ενα τετιο θεμα μια και το θυμιθικα τωρα το κανω.
Γιανα αρχιση η κουβεντα λοιπον οσπου να αρχισουν να πεταγονται ερωτισεις για πειτε μας εσυς πως ξυριζεστε; Με τι ξυριστικα;

Εγω προς το παρων με μια ξυριστικη της philips, εβγαλα που εβγαλα γρηγορα μπολικη, κληρη και πυκνη τριχα μην βαλω και ξυραφι και απογινει το κακο...


Όταν πας στρατό θα υποφέρεις με το καθημερινό πρωινό ξύρισμα,κι εγώ αυτή την βλακεία έκανα και ξυρίστηκα από 15 χρονών γιατί είχα πυκνό μουστάκι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Όταν πας στρατό θα υποφέρεις με το καθημερινό πρωινό ξύρισμα,κι εγώ αυτή την βλακεία έκανα και ξυρίστηκα από 15 χρονών γιατί είχα πυκνό μουστάκι

Εγω ειχα πυκνο μουστακι απο τα 12... Ξυριστικα με ξυραφακι για πρωτη φορα την παραμονη πρωτοχρονιας, αλλα απο καιρο πριν ειχα πληρη γενιαδα... Για να σου δωσω να καταλαβεις, με μια βδομαδα αξιρυσιας εχω την ιδια τριχα με τους ξαδερφους μου, ο ενας 26 και ο αλλος 30, και πιο πολυ τριχα απο τον ντραμερ του συγκροτιματος μου που ειναι 22...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εγω ειχα πυκνο μουστακι απο τα 12... Ξυριστικα με ξυραφακι για πρωτη φορα την παραμονη πρωτοχρονιας, αλλα απο καιρο πριν ειχα πληρη γενιαδα... Για να σου δωσω να καταλαβεις, με μια βδομαδα αξιρυσιας εχω την ιδια τριχα με τους ξαδερφους μου, ο ενας 26 και ο αλλος 30, και πιο πολυ τριχα απο τον ντραμερ του συγκροτιματος μου που ειναι 22...

Έπρεπε να περιμένεις κι άλλο πριν ξυριστείς...στο στρατό θα υποφέρεις και συνάμα θα βαρεθείς . Να ξυρίζεσαι όσο πιο αργότερα μπορείς,μία φορά το μήνα,το 2μήνο .... όσο ξυρίζεσαι τόσο αγριεύουν και βγαίνουν πιο γρήγορα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Το ξερω ρε φιλε αλλα τοσο καιρο ειμουν σαν τον παπα της ενοριας... Και παλι δλδ σαν τον παπα της ενοριας θελω να γινω γιατι βαριεμε το ξυρισμα, αλλα εχεις τους καθηγιτες πανω απο το κεφαλη σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top