Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κι όσον αφορά τον τρόπο που παίζω επειδή κι αυτή την καραμέλα δεν την αντέχω και έχει καταλήξει ένας πολύ εύκολος τρόπος για να με κατηγορήσει κάποιον, αυτός θα είναι ο τρόπος μου κι αν σ' αρέσει. Το παλέρμο είναι παιχνίδι που παίζεται με επιχειρήματα και αν είχες έστω μια ελαφριά επίγνωση του τι έχει συμβεί στα προηγούμενα θα καταλάβαινες το πόσο περισσότερο καταστρέφουν το παιχνίδι αυτοί που σιωπούν παρά αυτοί που μιλάνε. Αλλά δεν την έχεις. Κι αυτή είναι και η διαφορά μας. Εγώ ψηφίζω τυχαία την πρώτη μέρα για να κόψω αντιδράσεις αλλά έχω γράψει κι ένα σωρό άλλα πράγματα προσπαθώντας να καταλάβω τι συμβαίνει. Εσύ βάζεις κάτι στο μυαλό σου ακόμη και λόγω κόμπλεξ ή αντιπάθειας προς εμένα και κολλάς σ' αυτό. Δεν πρόκειται να μάθεις ποτέ να παίζεις παλέρμο. Ποια είναι η συνεισφορά σου στο παιχνίδι; Είπες τίποτα σοβαρό για οτιδήποτε άλλο πλην για μένα; Ασχολήθηκες με κάτι άλλο απ' όσο ειπώθηκαν; Τόσα πράγματα έχουν ειπωθεί και δεν έχεις σχολιάσει τίποτα. Επίτηδες θες να ξεχαστούν; Στο προηγούμενο παιχνίδι ήσουν ντετέκτιβ και δεν βοήθησες καθόλου τους πολίτες. Εγώ που δεν έπαιζα και παρακολουθούσα, έλυσα το μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού χωρίς να έχω τις πληροφορίες που είχε ο ρόλος σου. Κι εσύ με τέτοιον ρόλο δεν κατάφερες τίποτα. Κι αν συνεχίσεις να παίζεις έτσι, δεν θα καταφέρεις ποτέ. Αλλά έχω βαρεθεί να λένε για τον τρόπο παιχνιδιού μου. Ψήφιζε εσύ αυτούς που μιλούν κι όχι αυτούς που σιωπούν να δω πώς θα βρεις τους δολοφόνους.

Η Eileen αν δεν πει κάτι μέσα στην επόμενη ώρα θα φάει την ψήφο μου. Ανυπομονούσε πολύ να αρχίσει το παιχνίδι για να δικαιολογείται τέτοια σιωπή.

Ψηφίζω Guest 278211
:ropalo:

Δεν χρειάζεται να είναι medium κανείς για να καταλάβει ότι αυτό το παιχνίδι θα χαθεί σίγουρα λόγω καρφώματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Τα ίδια κι εσύ. Και του την μπουμπούνισες κιόλας την ψήφο.

Δεν θα κάνω αυτά που κοροϊδεύω και ν' αρχίσω να λέω ότι μήπως προστατεύεται ο ένας τον άλλον επειδή γνωρίζεται τους ρόλους σας, γιατί σας ξέρω καλύτερα νομίζω, αλλά ας σημειωθεί αυτό...

Δεν ξέρω για ποιους λες οτι προστατεύουμε ο ένας τον άλλον πάντως η ψήφος μου καθώς είδες "ανάγκασε" τον Ντιουμ να βγει από την αφάνεια και να συμμετάσχει, οπότε ακόμα κι άδικα να τον κατηγόρησα έγινε η αφορμή τουλάχιστον να δούμε και τη δική του γνώμη. Μπορεί κάλλιστα να με πείσει και να αλλάξω την ψήφο μου, ως τις 8 έχουμε πολλές ώρες.

Πρώτη-πρώτη ψήφος της πρώτης ημέρας.

Για αρχή θα πω Ιkarionas. Ακόμη δεν αρχίσαμε και έχει ήδη σκοτώσει το 'λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν'. Προτείνω να εστιάζουμε στις χρήσιμες πληροφορίες και να πετάμε τα γύρω-γύρω, δηλαδή ζουμιά και σάλτσες. Ίσως πρόκειται για προσωπικό χαρακτηριστικό (έτσι εκφράζεται). Επειδή, όμως, ο συγκεκριμένος τρόπος έκφρασης αποτελεί ίδιον γνώρισμα όσων προσπαθούν μέσω του λόγου τους να καθοδηγήσουν τη σκέψη, μου έχει κινήσει υποψίες.

Η συνέχεια θα δείξει.

* Ενδέχεται να ακολουθήσει 'δεύτερη-πρώτη ψήφος'.

Δεν είναι το Παλέρμο παιχνίδι που παίζεται με το "λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν". Ή τουλάχιστον είναι έτσι για αυτούς που φοβούνται οτι λέγοντας πολλά θα κάνουν κάποιο λάθος. Εσύ που το υποστηρίζεις λοιπόν, σε ποια κατηγορία να υποθέσω οτι ανήκεις; Τροφή για σκέψη...

Εχμμ..η Emilouko δεν έχει να πει κάτι για το αναθεματισμένο avatar?

Νομίζω έχει απαντήσει.

Ψηφίζω Guest 278211
:ropalo:

Βρε καλώς τα μάτια μου τα δυο! Πώς από δω βρε συ; Τι τιμή ήταν αυτή που μας έκανες; Να σε τρατάρουμε κάτι ή δε θα κάτσεις; Μπα ε; Ψήφος κι έξω από την πόρτα. :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Εχμμ..η Emilouko δεν έχει να πει κάτι για το αναθεματισμένο avatar?

@Tsarachaf ισχύει ότι ψάχνομαι λίγο, περιμένω όμως να γράψει δω τι θα πει και ο Johnny15 .

Απάντησα για το avatar μου. Τώρα αν θέλουν άτομα να πιαστούν απ' αυτό εγώ το θεωρώ τουλάχιστον κακό παιχνίδι ακόμη και για πρώτο γύρο. Δεν είναι εντός παιχνιδιού το avatar μου. Για όνομα δηλαδή. Το βρήκα γλυκούλι, αστείο και το ανέβασα. Ευτυχώς δηλαδή που δεν έβαλα και τον Joker. Φαντάζομαι αντίστοιχα σχόλια.:P
Το να γράφεις ΠΟΛΛΑ δεν συνεπάγεται αυτόματα ότι συνεισφέρεις στο παιχνίδι.

Όσον αφορά τον Ikariona δεν θεωρώ ότι ο τρόπος που παίζει αυτή τη στιγμή είναι βλαβερός για το παιχνίδι.Μια χαρά μιλάει και σχολιάζει. Προτιμώ να έχω ένα παίκτη που λέει πολλά και "ταράζει" τα νερά όπως λες από το να κρύβονται όλοι στα βαθιά κάνοντας μακροβούτια. :whistle: Και ναι το να λες πολλά δεν σημαίνει ότι συνεισφέρεις στο παιχνίδι αλλά όταν μέσα στα πολλά έχεις δομημένο λόγο και επιχειρήματα ή ακόμη και ακραίες υποθέσεις δημιουργηθείς εναύσματα για συζήτηση και τοποθετήσεις από άλλους.

Ψηφίζω Guest 278211
:ropalo:

Care to elaborate?


Εγώ προσωπικά σήμερα δεν πρόκειται να κινηθώ προς άτομα που γράφουν αξιόλογα πράγματα, συζητούν και έχουν μια λογική βάση στο πως κινούνται στο παιχνίδι.
Περιμένω πως και πως να μπει ο ComfortablySmug να δω τι άλλο έχει να μας πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Επειδή βλέπω την Himela να με υποστηρίζει αρκετά χωρίς να γνωρίζει ούτε τον ρόλο μου ούτε εγώ τον δικό της, απλώς να πω ότι σε περίπτωση που κάποιος πληροφοριοδότης ή αντίπαλος μαφιόζος ξέρει ότι είναι φανερή μαφιόζα, να ξέρει επίσης ότι δεν έχω καμία σχέση με όλο αυτό. Δεν ξέρω γιατί με υποστηρίζει. Μπορεί να το κάνει επίτηδες για να ρίξει τις υποψίες πάνω μου μπας και καρφωθεί κάνας ρόλος για κάρφωμα. Οπότε να προσέχετε. Επειδή έχω όμως μια φρικτή υποψία, αν τελικά ο λόγος που ο Dumenuke με κατηγορεί τόσο έντονα είναι επειδή έχει έναν τέτοιο ρόλο και η σκέψη του πάει κάπως έτσι ''ααα η Himela είναι φανερή μαφιόζος, υπερασπίζεται τον Ikariona άρα είναι σίγουρα μαζί οπότε ας ψηφίσω πρώτα αυτόν για να μην με καταλάβουν'', τότε παρακαλούνται οι μαφιόζοι να του κάνουν άμεσα κάρφωμα ή να δώσουν σε μένα τη δυνατότητα να του κάνω κάρφωμα για να απαλλαγούμε μια ώρα νωρίτερα. Θα τους ευγνωμονώ σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι και θα φροντίσω να ψηφίσω για τον επόμενο γύρο κάναν αθώο δίνοντάς τους έναν γύρο ως ένδειξη ευχαριστίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Επειδή βλέπω την Himela να με υποστηρίζει αρκετά χωρίς να γνωρίζει ούτε τον ρόλο μου ούτε εγώ τον δικό της, απλώς να πω ότι σε περίπτωση που κάποιος πληροφοριοδότης ή αντίπαλος μαφιόζος ξέρει ότι είναι φανερή μαφιόζα, να ξέρει επίσης ότι δεν έχω καμία σχέση με όλο αυτό. Δεν ξέρω γιατί με υποστηρίζει. Μπορεί να το κάνει επίτηδες για να ρίξει τις υποψίες πάνω μου μπας και καρφωθεί κάνας ρόλος για κάρφωμα. Οπότε να προσέχετε. Επειδή έχω όμως μια φρικτή υποψία, αν τελικά ο λόγος που ο Dumenuke με κατηγορεί τόσο έντονα είναι επειδή έχει έναν τέτοιο ρόλο και η σκέψη του πάει κάπως έτσι ''ααα η Himela είναι φανερή μαφιόζος, υπερασπίζεται τον Ikariona άρα είναι σίγουρα μαζί οπότε ας ψηφίσω πρώτα αυτόν για να μην με καταλάβουν'', τότε παρακαλούνται οι μαφιόζοι να του κάνουν άμεσα κάρφωμα ή να δώσουν σε μένα τη δυνατότητα να του κάνω κάρφωμα για να απαλλαγούμε μια ώρα νωρίτερα. Θα τους ευγνωμονώ σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι και θα φροντίσω να ψηφίσω για τον επόμενο γύρο κάναν αθώο δίνοντάς τους έναν γύρο ως ένδειξη ευχαριστίας.

Νομίζω δύσκολα παίζει τέτοιο σενάριο.
Κυρίως γιατί δεν νομίζω ο πληροφοριοδότης να έκανε τέτοιο play από τον 1ο γύρο. Θα καρφωνόταν κατευθείαν στον φανερό.Είναι σαν να λέει "Καρφώστε με". Οπότε για μένα σίγουρα δεν είναι δικός σου πληροφοριοδότης ή της Himela. Too obvious. Και έχει παίξει αρκετά games για να παίξει τόσο κακά στον 1ο γύρο ο DumeNuke.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Νομίζω δύσκολα παίζει τέτοιο σενάριο. Κυρίως γιατί δεν νομίζω ο πληροφοριοδότης να έκανε τέτοιο play από τον 1ο γύρο. Και έχει παίξει αρκετά games για να παίξει τόσο κακά στον 1ο γύρο ο DumeNuke.

Γελάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν είναι το Παλέρμο παιχνίδι που παίζεται με το "λακωνίζειν εστί φιλοσοφείν". Ή τουλάχιστον είναι έτσι για αυτούς που φοβούνται οτι λέγοντας πολλά θα κάνουν κάποιο λάθος. Εσύ που το υποστηρίζεις λοιπόν, σε ποια κατηγορία να υποθέσω οτι ανήκεις; Τροφή για σκέψη...
Σε αυτούς που δε μπορούν να διαβάζουν ολόκληρα κατεβατά, ΌΤΑΝ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΌΤΑΝ αυτά θα μπορούσαν να έχουν ειπωθεί με τουλάχιστον τα μισά λόγια. Και σχολίασα, ή πρόκειται για γενικότερο χαρακτηριστικό έκφρασης ή για ύποπτη κίνηση. Είμαι υπερ των επιχειρημάτων και της αναλυτικής σκέψης. Όλοι πρέπει να είμαστε, άλλωστε.

Το ότι βιάστηκες να τον υποστηρίξεις, πρέπει να θεωρηθεί περίεργη κίνηση; Ίσως έχετε κάτι που σας ενώνει. Το κρατάμε κι αυτό. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
@Emilouko, ναι με συγχωρείς είχα παραλείψει εκείνο το ποστ. Εγώ από την αρχή είπα ότι ειναι κάπως τραβηγμένο αλλα οκ δεν αποκλείεται.
Σχετικά με τον Ικαρίωνα, εγώ προσωπικά επικροτώ αυτό που κάνει γιατί κρατάει ζωντανό το παιχνίδι, σε αντίθεση με άλλους που μπαίνουν και λενε ψηφίζω αυτόν χωρίς σχόλιο, τουτέστιν ο Φαστ. Μπαίνει και πετάει ένα άκυρο σπαι ακ. Οκ είπαμε στην τύχη οι ψηφοι αλλά δεν θα πεις κάτιτις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Το ότι βιάστηκες να τον υποστηρίξεις, πρέπει να θεωρηθεί περίεργη κίνηση;

Διάβασε δύο σχόλια πιο πάνω τι λέω γι' αυτό.

Ίσως έχετε κάτι που σας ενώνει. :)

Ναι ψηφίζουμε κι οι δυο Πασόκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Επειδή βλέπω την Himela να με υποστηρίζει αρκετά χωρίς να γνωρίζει ούτε τον ρόλο μου ούτε εγώ τον δικό της, απλώς να πω ότι σε περίπτωση που κάποιος πληροφοριοδότης ή αντίπαλος μαφιόζος ξέρει ότι είναι φανερή μαφιόζα, να ξέρει επίσης ότι δεν έχω καμία σχέση με όλο αυτό. Δεν ξέρω γιατί με υποστηρίζει. Μπορεί να το κάνει επίτηδες για να ρίξει τις υποψίες πάνω μου μπας και καρφωθεί κάνας ρόλος για κάρφωμα. Οπότε να προσέχετε. Επειδή έχω όμως μια φρικτή υποψία, αν τελικά ο λόγος που ο Dumenuke με κατηγορεί τόσο έντονα είναι επειδή έχει έναν τέτοιο ρόλο και η σκέψη του πάει κάπως έτσι ''ααα η Himela είναι φανερή μαφιόζος, υπερασπίζεται τον Ikariona άρα είναι σίγουρα μαζί οπότε ας ψηφίσω πρώτα αυτόν για να μην με καταλάβουν'', τότε παρακαλούνται οι μαφιόζοι να του κάνουν άμεσα κάρφωμα ή να δώσουν σε μένα τη δυνατότητα να του κάνω κάρφωμα για να απαλλαγούμε μια ώρα νωρίτερα. Θα τους ευγνωμονώ σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι και θα φροντίσω να ψηφίσω για τον επόμενο γύρο κάναν αθώο δίνοντάς τους έναν γύρο ως ένδειξη ευχαριστίας.

Πρώτον, δεν υποστηρίζω εσένα. Υποστηρίζω οτι στο παλέρμο οι παίκτες πρέπει να μιλάνε, κάτι το οποίο υποστηρίζω από τότε που ξεκίνησα να παίζω παλέρμο. Υποστηρίζω τη λογική σου οτι συζητώντας βγαίνουν συμπεράσματα και κινείται το παιχνίδι. Είναι πολύ νωρίς να υποστηρίξω ή να κατηγορήσω τον οποιονδήποτε.

Δεύτερον, μόνο οι μαφιόζοι κάνουν κάρφωμα. Με το να λες, δώστε σε μένα τη δυνατότητα να κάνω κάρφωμα, βάζεις τον εαυτό σου μαζί με τους μαφιόζους ή είναι η ιδέα μου; :hmm:Και λες οτι θα ψηφίσεις και αθώο για να ευχαριστήσεις τους μαφιόζους; Εεεεεεε.... Βλέπουν κι άλλοι αυτό που βλέπω εγώ ή ξεκούτιανα; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δεύτερον, μόνο οι μαφιόζοι κάνουν κάρφωμα. Με το να λες, δώστε σε μένα τη δυνατότητα να κάνω κάρφωμα, βάζεις τον εαυτό σου μαζί με τους μαφιόζους ή είναι η ιδέα μου; :hmm:Και λες οτι θα ψηφίσεις και αθώο για να ευχαριστήσεις τους μαφιόζους; Εεεεεεε.... Βλέπουν κι άλλοι αυτό που βλέπω εγώ ή ξεκούτιανα; :eek:

Τώρα σοβαρά τα λες αυτά ή με κοροϊδεύεις;
Ειρωνικά τα λέω αγανακτισμένος με τις βλακείες που διαβάζω. Λες να είμαι μαφιόζος ή να έχω κακό ρόλο και να τα γράφω δημόσια αυτά; Ή μολύνθηκες απ' τον ιό Dumenuke όταν τον ψήφισες ή πολύ εύκολα ψάχνεις να βρεις πάτημα κι εσύ. Ξέρεις πολύ καλά τι παίκτης είμαι και πώς παίζω για να θεωρήσεις ότι θα έγραφα κάτι τέτοιο έτσι απλά δημόσια. Το να μου το έλεγε αυτό κάποιος καινούριος παίκτης οκ. Αλλά να το λες εσύ; Δεν ξέρεις ποιον να πρωτοψηφίσεις εδώ πέρα. Όλοι σαν κακοί ρόλοι παίζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
@Emilouko, ναι με συγχωρείς είχα παραλείψει εκείνο το ποστ. Εγώ από την αρχή είπα ότι ειναι κάπως τραβηγμένο αλλα οκ δεν αποκλείεται.
Σχετικά με τον Ικαρίωνα, εγώ προσωπικά επικροτώ αυτό που κάνει γιατί κρατάει ζωντανό το παιχνίδι, σε αντίθεση με άλλους που μπαίνουν και λενε ψηφίζω αυτόν χωρίς σχόλιο, τουτέστιν ο Φαστ. Μπαίνει και πετάει ένα άκυρο σπαι ακ. Οκ είπαμε στην τύχη οι ψηφοι αλλά δεν θα πεις κάτιτις;
Ε καλά τίποτα δεν αποκλείεται αλλά το θεωρώ τουλάχιστον κακό να μπεις να σχολιάσεις το avatar κάποιου και το αρχικό του post και να θες να δημιουργήσεις κύμα χωρίς ουσιαστικό λόγο.Θα μπορούσα και εγώ να κάνω κάτι αντίστοιχο. Όλα μπορούν να σχολιαστούν.Το θέμα είναι που επιλέγεις να σταθείς και τι θα είναι στερεό υπόβαθρο για να δημιουργηθούν σενάρια στη συνέχεια του παιχνιδιού.
Για ikariona και fast με βρίσκεις απολύτως σύμφωνη.
Ε μα basic skills είναι αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Πω πω τι έχει γίνει σήμερα και δεν έχω πιει καλά καλά ούτε καφε ακόμα :redface:

Λοιπόν... Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με το ποστ της Χιμελας. Αυτοί που δεν μιλάνε πολύ είτε έχουν ξενερώσει, είτε ειναι πολίτες που δεν ξέρουν πως να βοηθήσουν, είτε μαφιόζοι που θέλουν να κρυφτούν. Δεν θέλω να ψηφίσω ακόμα, θέλω να παρακολουθήσω λίγο το θέμα αλλά η ψήφος μου λογικά θα πάει σε κάποιο από τα λιγομιλητα άτομα ή αυτούς που πετάνε κάτι χωρίς πολλές πολλές εξηγήσεις, εκτός και αν με τη συζήτηση, μου κινήσει κάποιος άλλος τις υποψίες.

Θα σταθώ στο θέμα που προέκυψε με την Εμιλυ.
Δε νομίζω ότι ήταν άκυρο. Το ποστ της δε σας φαίνεται λίγο διαφορετικό από τα άλλα (όχι τόσο εύθυμος τόνος + το τελευταίο σχόλιό της)?

Άρχικά όταν είδα το ποστ της νόμιζα ότι ήταν η δικηγόρος ([/SIZE]JUSTICE league) Αλλά γιατί να προδώσει έναν ρόλο των καλών που δε μπορεί να προστατεύσει τον εαυτό της από δολοφονία (Άτοπο)

Όσο για το ότι άλλαξε τη φώτο της με αυτή του Robin έχω δύο περιπτώσεις

1. Της άρεσε η φώτο: Οκ,πιθανό αλλά δεν υπάρχουν και πιο ενδιαφέροντες ήρωες της DC που να της αρέσουν περισσότερο (λογικά είναι κοριτσάκι και δε ποντάρω να πολυασχολείται με super-ήρωες)

2. Θέλει να στείλει μήνυμα στη μαφία: Τι σας έρχεται πρώτα στο μυαλό όταν ακούτε Robin; Λογικά το ότι είναι το δεξί χέρι του batman (aka το δεύτερο βιολί).Υπάρχουν 3 ρόλοι που ταιριάζουν με τη λογική του 2ου βιολιού: ο ΑΜ(λογικά άτοπο,γιατί να πάρει από τώρα θέση και πόσο μάλλον υπέρ της μαφίας), ο ΔΑ (λογικά θα κάθονταν να περίμενε σήμα από τη mafia) + η πόρνη

Ίσως να με επηρρέασε και το Can I call you dad(dy)? που σε κάνει να σκέφτεσαι της συνωμοσίες θεωρίας που λένε ότι batman και robin είναι κρυφοί εραστές (καμμένο το τελευταίο, το ξέρω)

Κατ'εμέ ίσως είναι η πόρνη του παλέρμο η οποία με ένα σχετικά περίεργο ποστ ήθελε να τραβήξει την προσοχή των μαφιόζων για να κοιτάξουν τη φώτο και να σκεφτούν γιατί την άλλαξε

Ίσως (Πιθανότατα) λέω βλακείες αλλά ας μην ξεχνάμε υπονοούμενα από προηγούμενες πόρνες και ΔΑ του παλέρμο(π.χ attention-whore του ultra στο #43) κάποια βάζαν δήθεν αθώα τραγουδάκια, άλλοι μηνύματα στις λεζάντες κτλ κτλ κτλ
Η αλήθεια είναι ότι με την αλλαγή του αβαταρ θα μπορούσε να δώσει σήμα στη μαφία ότι είναι η πορνη. Αλλά μου φαίνεται αρκετά τραβηγμένο σενάριο. Και επίσης, αν ήταν στη μαφία η Εμιλυ, θα άλλαζε ετσι απροκάλυπτα το αβαταρ της με κίνδυνο να πέσουμε όλοι πάνω της να τη φάμε, όπως και έγινε; :P Στο παιχνίδι αυτό οι πολιτες πιανομαστε όλοι από μικρες λεπτομέρειες μερικές φορές, σε μια προσπάθεια να βοηθήσουμε την ομάδα μας. Γι'αυτο πιστεύω ότι ο Comfortably ίσως είναι πολίτης, ένα τόσο τραβηγμένο σενάριο δεν νομίζω ότι θα το έκανε η μαφία.

Καλό παιχνίδι να χουμε παιδιά.Λίγο αμήχανο το game στην αρχή γιατί είναι πολύ random( για τους περισσότερους τουλάχιστον) .Ψηφίζω για τώρα methexys
Θες να δικαιολογήσεις ή είναι τυχαία ψήφος; :hmm:

Οπότε σε αυτό το σημείο μπορούμε να συνοψίσουμε οτι αυτοί που δε μιλάνε είναι:
1. Μαφιόζοι που κρύβονται στη σιωπή.
2. Πολίτες που έχουν καλό ρόλο και φοβούνται να μην πουν κάτι λάθος.
3. Απλοί πολίτες που έχουν ξενερώσει με το ρόλο τους.
4. Παίκτες που βαριούνται να συμμετέχουν.
5. Παίκτες που δεν είχαν ακόμη το χρόνο να συμμετέχουν.

Νομίζω συνοψίσαμε όλους τους παίκτες. Μάλλον ήρθε η ώρα να προχωρήσουμε παρακάτω και να δούμε τι λένε κι αυτοί που μιλάνε!
Πάντως σκεφτείτε ότι για διαφορα, θα μπορούσαν να βγουν όλοι οι μαφιόζοι στη φορα και να είναι όλοι πολύ ομιλητικοι, ώστε να μας κάνουν να διώξουμε τους άλλους που δεν μιλάνε και στην πραγματικότητα είναι απλοί ξενερωμενοι πολίτες :P

Ψηφίζω Guest 278211
:ropalo:
Ετσι απλά ρίχνεις μια ψήφο και φεύγεις; :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου στην Eileen γιατί με εκνευρίζει η σιωπή της ενώ ανυπομονούσε πώς και πώς για το παιχνίδι και πέφτω για ύπνο γιατί ακόμη δεν κοιμήθηκα μετά που σχόλασα απ' τη δουλειά. Θα ξυπνήσω λογικά πριν το τέλος της ψηφοφορίας και ίσως ξαναλλάξω ψήφο. Αν δεν ξυπνήσω και βγω εγώ, οι υπόλοιποι αθώοι βγάλτε άμεσα τον Dumenuke μετά ό,τι κι αν είναι. Ό,τι ρόλο κι αν έχει θα σας δημιουργήσει μόνο προβλήματα. Δεν διαβάζει τίποτε απ' όσα λέγονται και δεν χρησιμοποιεί επιχειρήματα. Είτε καλός είτε κακός, κέρδος θα είναι. Τους μαφιόζους θα τους βρείτε πιο εύκολα μετά. Αυτά θα είναι τα τελευταία μου λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Τώρα σοβαρά τα λες αυτά ή με κοροϊδεύεις;
Ειρωνικά τα λέω αγανακτισμένος με τις βλακείες που διαβάζω. Λες να είμαι μαφιόζος ή να έχω κακό ρόλο και να τα γράφω δημόσια αυτά; Ή μολύνθηκες απ' τον ιό Dumenuke όταν τον ψήφισες ή πολύ εύκολα ψάχνεις να βρεις πάτημα κι εσύ. Ξέρεις πολύ καλά τι παίκτης είμαι και πώς παίζω για να θεωρήσεις ότι θα έγραφα κάτι τέτοιο έτσι απλά δημόσια. Το να μου το έλεγε αυτό κάποιος καινούριος παίκτης οκ. Αλλά να το λες εσύ; Δεν ξέρεις ποιον να πρωτοψηφίσεις εδώ πέρα. Όλοι σαν κακοί ρόλοι παίζουν.

Δεν ξέρω, εσύ λες πάντα οτι συζητώντας οι παίκτες μπορεί να κάνουν λάθη...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δεν ξέρω, εσύ λες πάντα οτι συζητώντας οι παίκτες μπορεί να κάνουν λάθη...:/:

Ναι λάθη του στυλ να πουν δημόσια σε όλους ότι είναι με τη μαφία. Σοβαρά ρε Himela; Kαι το απευθύνεις αυτό σε μένα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 24/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. DumeNuke --> Ikarionas
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Emmanouilmyrgia --> Fast
  10. Fast --> Guest 278211
  11. Himela --> DumeNuke
  12. Ikarionas --> Eileen
  13. JKaradakov
  14. Johnny15
  15. ~Melania~ --> Emilouko
  16. methexys
  17. Nefeli Graf
  18. PolGR1509 --> Johnny15
  19. Soukouu
  20. Guest 278211
  21. tsarachaf
  22. Wild_Boy --> DumeNuke
  23. Ερις --> Ikarionas
  24. Σπυρακος (^^)
  25. Τάσος97

Ψήφοι
2 DumeNuke
2 Ikarionas
1 Eileen
1 Emilouko
1 Fast
1 Johnny15
1 methexys
1 Guest 278211

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Διάβασε δύο σχόλια πιο πάνω τι λέω γι' αυτό.
Γράφαμε παράλληλα.

Όσο για το τι ισχύει: Ο χρόνος θα δείξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ο συγκεκριμένος νομίζω πως σχολίασε σχεδόν ταυτόχρονα με μένα. Δεν είχα δει ακόμη το post του τότε. Δεν νομίζω δηλαδή να το έκανε από αντίδραση στο post μου αλλά δεν είμαι εντελώς σίγουρος. Ωστόσο αν δεν σχολίασε ταυτόχρονα με μένα κι έχεις δίκιο, αυτό σημαίνει ότι εσύ παρακολουθούσες το παιχνίδι και τα post όταν γίνονταν. Γιατί δεν συμμετείχες τότε στη συζήτηση; Περίμενες το οκ απ' τον Τhano;



Η σιωπή τους με προβληματίζει κι εμένα κάπως. Ακριβώς επειδή περίμεναν πώς και πώς το παιχνίδι. Αλλά νομίζω δεν χρειάζεται να ασχοληθούμε ακόμη μαζί τους. Είναι παίκτες που θα συμμετέχουν κι αν έχουν καλό ρόλο θα βοηθήσουν.
Καλά όσον αφορά το ποστ μου χτες νόμιζα ότι λέμε απλώς γεια, δεν κοίταξα καν τι γράφετε και δεν είδα ότι με είχες κατηγορήσει καν :confused: Περίμενα να γράψει κάποιος κάτι και να έμπαινα σήμερα να δω τι έχει ειπωθεί ώστε να σχηματίσω άποψη γιατί δεν ξέρω που παν τα 4.


ή να δώσουν σε μένα τη δυνατότητα να του κάνω κάρφωμα για να απαλλαγούμε μια ώρα νωρίτερα. Θα τους ευγνωμονώ σε όλο το υπόλοιπο παιχνίδι και θα φροντίσω να ψηφίσω για τον επόμενο γύρο κάναν αθώο δίνοντάς τους έναν γύρο ως ένδειξη ευχαριστίας.
wtf am I reading

Σχετικά με τον Ικαρίωνα, εγώ προσωπικά επικροτώ αυτό που κάνει γιατί κρατάει ζωντανό το παιχνίδι, σε αντίθεση με άλλους που μπαίνουν και λενε ψηφίζω αυτόν χωρίς σχόλιο, τουτέστιν ο Φαστ. Μπαίνει και πετάει ένα άκυρο σπαι ακ. Οκ είπαμε στην τύχη οι ψηφοι αλλά δεν θα πεις κάτιτις;

Από τη μια παίκτες σαν τον Ικαρίωνα είναι καλοί επειδή μιλάνε πολύ και οι υπόλοιποι αντιδρούν σε αυτά που λένε. Όμως είμαι σίγουρος ότι τουλάχιστον ένας που μιλάει πολύ και που βιάστηκε να ψηφίσει είναι μαφιόζος ώστε να ταράζει τα νερά.

Τέλος πάντων, προσπαθώ να βγάλω μια άκρη και γω αλλά μάλλον θα είναι κάπως ρανδον η ψήφος μου. Θα περιμένω λίγο ακόμα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Λοιπόν να ενημερωσω οτι προλαβαίνω να τα διαβασω αλλα δε προλαβαινω να γραφω σε ολά τα σχολια σας. Σε αλλους δεν εχω κατο να σχολιασω σε αλλους εχω. Θα πω πρώτον οτι η ψηφος του φαστ ειναι υπερβολικα περιεργη και επιβεβαιωνει την ψηφο μου πανω του. Μπορει να ειναι ειτε χαφιες της σπαι ειτε μαφιοζος αλλα δυσκολα το δευτερο.
Οποτε αναγκαστικα παιρνω την ψηφο μου απο πανω του και θα ψηφισω τον κυριο ντουμνουκ. Ο τελευταίος απο ολα τα ατομα τα οποια παιζουν αποφασισε να ψηφισει τον ικαριωνα που επειδη μιλαει προς το παρον δε θα επρεπε να ειναι στα υποψιν. Πρωτοι θα πρεπε να ειναι υποπτοι οι μη ομιλούντες.
Αλλο μια ψηφος στη τυχη στα τυφλα αλλο η ψηφος σου για μενα ντουμνουκ.
Επισης δυστυχως με προλαβε και του ριξε δευτερη αλλος γιατι μεχει να τα διαβασω ολα μου πηρε λιγη ωρα????????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top