Marilyn Manson

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.
εχει γραψει ποιηματα στο βιβλοιο the long hard road out of hell
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Εχει κανει καλες διασκευες αλλα μεχρι εκει. Τη μουσικη του τη θεωρω γενικα μετρια. Το στυλ του ομορφο ειναι αλλα τι να το κανεις κι αυτο,απομιμηση του θεου Bowie ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

metalhead9121

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 263 μηνύματα.

δεν ειναι διασκευη.μου αρεσει πολυ αυτο το τραγουδι οπως και το mechanical animals ακουστε τουσ στιχουσ γιατι ειναι καταπληκτικοι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
απο μουσικη δεν μπορω να πω...πρσφερει ωραιο ηχο....διαφορετικο...με στελνει σε αλλο κοσμο...τωρα οτι αφορα την προσωπικοτητα του...και γενικως την ζωη του..πιστευω πως ειναι ενας απο τουσ πιο αηδιαστικουσ τυπους αυτου του κοσμου....εγω εχω ακουσει παλι οτι πανω στην σκηνη σε live επερνε αντικειμενα και τα εχωνε...πισωω.....:confused:διεστραμμενος ο εγκεφαλακος του...απορω πως τον παντρευτηκε η αλλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Απ'οτι μου φαίνεται, ξεθάβω ένα πολύ παλιό θέμα, οπότε παίζει να έχουν αλλάξει γνώμες κάποιοι, όπως ακριβώς προειδοποιεί και το ίδιο το e-steki :)
Ακούω Μanson εδώ και 3-4 χρόνια. Κατ'αρχήν, απευθύνομαι σε όσους αναφέροντα σ'αυτό με τα πλευρά του: ξέρετε ποιές γκόμενες είχε; Evan Rachel Wood, Vita Von Teese και Rose McGowan σας λένε κάτι;(I know, λάθος σειρά αλλά δεν μας ενδιαφέρει στη φάση αυτή). Προσωπικά, αν είχα τέτοιες γκόμενες πλαι μου, δε θα σκεφτόμουν να ευχαριστήσω τον εαυτό μου διαφορετικά απο το να τους δείξω το κρεβάτι μου. :D Anyway, ακόμη και αλήθεια να είναι, με αφήνει παγερά αδιάφορο. Έχω ακούσει και την ΥΠΕΡΤΑΤΗ μαλακία για γυάλινο μάτι. Σίγουρα, θα χρειαστώ εγώ γυάλινο μάτι αν διαβάσω κάτι τέτοιο ξανά(όχι εδώ μέσα, απότι είδα). Φακός είναι! Έλεος!
Να σημειωθεί, ότι ο Manson δεν είναι απλά performer/ερμηνευτής. Ολόκληρο κίνημα με αντι-χριστιανικό περιεχόμενο στην μουσική ξεκίνησε με επιρροές του Manson. Και οκ, δεν το στηρίζω (τελείως). Αλλά όπως έχει πει και ο ίδιος, δεν έχει κάτι με τους χριστιανούς, έχει πρόβλημα με τους χριστιανούς που είναι θρησκόληπτοι και κατηγορούν τα πάντα γύρω τους. Του αρέσει να τους "πειράζει". Όπως, επίσης αρέσκεται στο να "πειράζει" ομοφοβικούς(βλ. video clip του Long Hard Road Out Of Hell https://www.youtube.com/watch?v=THNEolxBmso&ob=av3e).
Είναι πολύ σκεπτόμενος και λεω συνειδητά πως η κοινωνία μας θα ήταν καλύτερη αν υπήρχαν περισσότεροι άνθρωποι σαν αυτόν. Ούτε προτρέπει στον Σατανισμό(έχει γίνει αιδεσιμότατος στην Εκκλησία του Σατανά απο τον Lavey. ΩΣΤΟΣΟ, ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΘΥΣΙΕΣ. Ο σατανισμός κατα τον Lavey είναι ο ατομικισμός και η κατανόηση της ανθρώπινης φύσης), ούτε λεει στα νεα παιδιά να αυτοκτονήσουν. ΕΛΕΟΣ.
Οι περισσότεροι έχετε δει συνεντεύξεις του απ'οτι είδα και απο μόνοι σας παρατηρήσατε πόσο στέκει σαν άνθρωπος.
Προσωπικά, λατρεύω τη μουσική του και σε συνδιασμό με άλλους καλλιτέχνες με έχει διδάξει να μην φοβάμαι να είμαι ο εαυτός μου. Α! Και τα live που έκανε όταν πρωτοδημιουργήθηκε το post ήταν ασύγκριτα. Όπως και ακραία.(έχω εξηγήσει παραπάνω γιατί)
Καταληκτικά, album όπως το Antichrist Superstar δε θα συνθεθούν ποτέ. Άψογα λυρικά και μουσικά. Στα δυο τελευταία album του, έχει αλλάξει πορεία εξ αιτίας ψυχολογικών αιτιών(ο χωρισμός με την Dita κτλ). Παρ'ολ'αυτά, ετοιμάζει καινούριο δίσκο που θα κυκλοφορήσει το 2012 και ο Twiggy είπε πως θα είναι απο τα καλύτερα του!

Αφιερωμένο στους haters:
https://www.youtube.com/watch?v=gTYbwuyZYgA

Υ.Γ. Να σημειωθεί πως ό,τι τραγούδι έχει διασκευάσει, έχει γίνει τόσο(ή και περισσότερο) γνωστό οσο το original.
Συγγνώμη αν κούρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ποπο τι αφελείς άνθρωποι...
Δεν είναι ποζεριλίκια ffs...
Να σας γνωρίσω 2 κυρίες..ΔΣ τις λένε.
Και με το Manson κάνουν πολύ καλά τη δουλειά τους.
Και όχι μόνο για τα φράγκα αλλά και γι'αυτά που έχει να πει.

Θα συμφωνήσω με το σονγκ για τους haters.Καλή επιλογή για αφιέρωση ;p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Έχει φαει πολύ κράξιμο απο άτομα που δεν τον έχουν ψάξει ούτε στο ελάχιστο. Κολλάνε, ξέρω γω, στο γεγονός οτι ο φακός είναι κλεμμένο απο τον Bowie. ΟΚΑΥ, SO WHAT? Βγήκε ποτέ να πει "Κοιτάξτε με πόσο γαμάτος είμαι με τον φακό στο μάτι! Εγώ το σκέφτηκα!". Ε όχι, δεν βγήκε! Και αν αρχίσουμε την κουβέντα για το ποιος στη μουσική είναι πρωτότυπος και ποιος όχι, δεν θα τελειώσουμε! :crazy::crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ο Manson ειναι ενας καλος καλιτεχνης, εχει καλα τραγουδια. Απο εκει και περα ειναι καραγκιοζης.... Δεν νομιζω να ειναι Σατανιστης, το κανει γι ανα ακουστει και να πουλεισει.

Απ'οτι μου φαίνεται, ξεθάβω ένα πολύ παλιό θέμα, οπότε παίζει να έχουν αλλάξει γνώμες κάποιοι, όπως ακριβώς προειδοποιεί και το ίδιο το e-steki :)

Λολ! Πως περνουν τα χρονια και πως αλλαζει ο ανθρωπος...!

Καραγκιοζη σιγουρα δεν τον θεωρο, γενικα θα συμφωνισω μαζι σου...!
Σε σχεση με το πρωτο μου ποστ σε αυτο το θεμα, δεν ξερω που ακριβος διαχωριζετε το marketing με την καλητεχνικη φυση του ολου μυθου γυρο απο το ονομα του, και την εμφανιση του. Σιγουρα υπαρχουν και τα δυο, αλλα δεν ξερω που ακριβος υπερτερει ενα απο τα δυο, που συμβαδιζουν και που ειναι καθαρα marketing η καπια "δηλωση".
(Α, και σατανιστης με την ενοια καπιου που λατρευει εναν κακο πεσμενο αγκελο με τριενα και κερατα και κανει θυσιες, σιγουρα δεν ειναι.. :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Καταπληκτικοί στίχοι!
Ωραία μουσική!
Ενδιαφέρουσα σκηνική παρουσία κ ενδυματολογία!
Σατανιστής από πο'υ κ ως πού? Καταπληκτικός performer είναι κ πολύ χαίρομαι που είχα την ευκαιρία να παρευρεθώ κ στη μοναδική συναυλία που έκανε στην Ελλάδα (Terravibe, 2005?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top