Ήθελα να σου τραγουδήσω, μα... παράκουσα!

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Mόλις ανακάλυψα άλλο ένα μου παράκουσμα...
Χάζευα τους 'αγαπημένους' στίχους εδώ στο δίπλα Thread και ένας συμφορουμίτης έχει γράψει τους στίχους του "O δικός μου ο δρόμος" του Τερζή.

Ε, λοιπόν, κυρίες και κύριοι ο τραγουδιστής λέει
"Ο δικός μου ο δρόμος,
μ 'έχει χρόνια διαλέξει
στην οδό γράφει "μόνος",
επικίνδυνη λέξη"


Και όχι δεν προσπαθεί να μας προειδοποιήσει για καμιά επικίνδυνη λέξη/οδό "Γραφιώνος"!!!:P

:redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σήμερα θυμήθηκα ένα τραγουδάκι των παιδικών μας χρόνων, που από τότε μου διέφευγε μια λέξη και τη "μασούσα" όταν έφτανα εκεί... :P

Ένα λεπτό κρεμμύδι γέο βαγέο
Ένα λεπτό κρεμμύδι ****** βαγέο

Τι λέει εκεί; Εσείς ξέρετε; Εγώ άκουγα κάτι μεταξύ "κλάνσε" ή "κλάσε" :redface:

Τελικά λέει:
κράξε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Σήμερα θυμήθηκα ένα τραγουδάκι των παιδικών μας χρόνων, που από τότε μου διέφευγε μια λέξη και τη "μασούσα" όταν έφτανα εκεί... :P

Ένα λεπτό κρεμμύδι γέο βαγέο
Ένα λεπτό κρεμμύδι ****** βαγέο

Τι λέει εκεί; Εσείς ξέρετε; Εγώ άκουγα κάτι μεταξύ "κλάνσε" ή "κλάσε" :redface:

Τελικά λέει:
κράξε

νταξει, από το δικό μου "βγα σε βολέο" :confused: τουλ το δικό σου έβγαζε κάποιο ...στοιχειώδες νόημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Έχω κι άλλο...

Δεν ξανακάνω φυλακή
με τον Καπετανάκη
που 'χει ντούγκλα στο μουστάκι
τα μιλήσαμε, τα συμφωνήσαμε



Και ναι...το φαντασιωνόμουν κιόλας :P

Αλλά μόλις σήμερα ανακάλυψα τι είναι η ντούγκλα

ωχ! δηλαδη δεν εχει μπουκλα?? εγω αυτο νομιζα μεχρι τωρα... τι ειναι αυτη η ντουγκλα καλε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi_zoi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Εύη - Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 981 μηνύματα.
ωχ! δηλαδη δεν εχει μπουκλα?? εγω αυτο νομιζα μεχρι τωρα... τι ειναι αυτη η ντουγκλα καλε?


ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ???? Δεν έχει ο Καπετανάκης μπούκλα στο μουστάκη του???? Τι μου λέτε τωρα???? Πωωωωω..... Τόσες εικόνες καταστραφηκαν σαν πύργος απο τραπουλόχαρτα....
Τουλαχιστον εξηγήστε μου τι είναι η ντούγκλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Παιδιά, αποκλείεται! Μπούκλα πρέπει να έχει!!!! :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ολα αυτα που γραφετε ειναι κλασικα και αγαπημενα, καιρος ομως να σας πω και ενα δικο μου, φρεσκο παρακουσμα:

Το τραγουδι του Νινο, "Θεος", λεει:

Αν Θεος γινομουν για λιγο, θα αλλαζα πολλα δε σου κρυβω,
ενα ομως θα αφηνα ιδιο, εσενα αγαπη μου.
Απ' το Α ως και το Ω δημιουργημα εισαι μεγα,
αραγε ο Θεος τι να ειχε δει και τον εκανε να σε εμπνευστει.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Στο γνωστό τραγούδι του Δ. Μητροπάνου «Ρόζα» ο στίχο είναι:

«Φωνή εντόμου τώρα είν' η φωνή μου...»

Εγώ όμως για πολύ καιρό άκουγα...

«Φωνηεντό μου τώρα είν' η φωνή μου...»

Τώρα τελευταία όταν είδα τους στίχους γραμμένους το κατάλαβα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
τέλειο thread! :D


αρχές 90s πρέπει να ήταν όταν οι Πυξ Λαξ και ο Βασίλης Καρράς είχαν βγάλει το "ας την να λέει"

θυμάμαι που στο σημείο που λέει "σου ράγισε για λίγο καρδιά" εγώ άκουγα

"σφράγισε για λίγο την καρδιά".

ήμουν μικρός ακόμα, δεν ήξερα τι σημαίνει να ραγίζει μια καρδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Στο γνωστό τραγούδι του Δ. Μητροπάνου «Ρόζα» ο στίχο είναι:

«Φωνή εντόμου τώρα είν' η φωνή μου...»

Εγώ όμως για πολύ καιρό άκουγα...

«Φωνηεντό μου τώρα είν' η φωνή μου...»

Τώρα τελευταία όταν είδα τους στίχους γραμμένους το κατάλαβα :redface:

Σοβαρά το λες αυτό; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αν μου έλεγε κανείς ότι λέει φωνή εντόμου θα έβαζα τα γέλια. :redface: Mythbuster. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Με τους στίχους του Άλκη Αλκαίου δε βγάζεις άκρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bopajgo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Bopajgo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 327 μηνύματα.
Στίχοι (πολυακουσμένου, αλλά παρόλα αυτά αγαπημένου) τραγουδιού:

We're getting away with it all messed up
Getting away with it all messed up
That's the living​

Η δικιά μου εκδοχή (μέχρι πριν από λίγα χρόνια, όταν είχα την εκπληκτική έμπνευση να ψάξω τους στίχους για να σιγουρευτώ :redface:)

Are you getting away with it all mister?
Getting away with it all mister?
That's the limit!!!!!!....​

:P

υγ: το τραγούδι φυσικά είναι αυτό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

tzenaki_m

Νεοφερμένος

Η τζενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
οταν ημουν μικρη..: Δεν αντεχω..!! Θα τη σφαξω...!!! (απο Satisfaction των Rolling Stones) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Mόλις ανακάλυψα άλλο ένα μου παράκουσμα...
Χάζευα τους 'αγαπημένους' στίχους εδώ στο δίπλα Thread και ένας συμφορουμίτης έχει γράψει τους στίχους του "O δικός μου ο δρόμος" του Τερζή.

Ε, λοιπόν, κυρίες και κύριοι ο τραγουδιστής λέει
"Ο δικός μου ο δρόμος,
μ 'έχει χρόνια διαλέξει
στην οδό γράφει "μόνος",
επικίνδυνη λέξη"


Και όχι δεν προσπαθεί να μας προειδοποιήσει για καμιά επικίνδυνη λέξη/οδό "Γραφιώνος"!!!:P

:redface::redface::redface::redface:


πλάκα κάνεις?!?!
εγώ άκουγα ¨στην οδό Κλαυθυμώνος¨... (απ΄την πλατεία Κλαυθμώνος??)
έπεσα απ τα σύννεφα τώρα :worry:

όταν ήμουν μικρή, είχε βγεί ένα τραγούδι της Γαρμπή

"και αν ξυπόλητη χορεύω με σημαία μου μια φούστα
είναι γιατι σε λατρεύω και σου κάνω όλα τα γούστα.."

εγώ άκουγα "και σου κάνω λακαπούστα"... φανταζόμουν οτι είναι κάποια χορευτική φιγούρα :fool:

ενώ το άλλο που λέει

"κάθε μου σκέψη, κάθε ανάσα φωτιά.."

εγώ άκουγα ¨κάθε μουσκέψει..¨ και αναρωτιόμουν τι μούσκεψε..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

free_dom

Δραστήριο μέλος

Η ταξιδιάρα ζωή.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 637 μηνύματα.
Στο γνωστό τραγούδι του Δ. Μητροπάνου «Ρόζα» ο στίχο είναι:

«Φωνή εντόμου τώρα είν' η φωνή μου...»

Εγώ όμως για πολύ καιρό άκουγα...

«Φωνηεντό μου τώρα είν' η φωνή μου...»

Τώρα τελευταία όταν είδα τους στίχους γραμμένους το κατάλαβα :redface:

Ρεζιλι ! Ναι μόλις τωρα το καταλαβα και γω απο το ποστ σου! δε το ξερα:redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

granita

Δραστήριο μέλος

Η Φανή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 444 μηνύματα.
τραγούδι Μ.Χατζηγιάννη και συγκεκριμένα το "αν μου τηλεφωνούσες" το οποίο λέει:
"σαν να'πες σ'όλα ναι" κι εγώ ακούω επί χρόοοονια σαν να παίζω λανέ, νομίζοντας ότι πρόκειται για κάποιο μουσικό όργανο με περίεργο όνομα τύπου όμποε π.χ., που απλά δεν είχα ξανακούσει!! και το ανακάλυψα πριν λίγους μήνες όταν το τραγουδούσαμε με τις φίλες μου και είπα λάθος τους στίχους!! (μπορείτε να φανταστείτε το δούλεμα που ακολούθησε!!:P:P:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aris1412

Νεοφερμένος

Ο Aris1412 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Εγώ της eurovision το "όπα" :P το άκουγα αντί για "βαζω μια φωτιά σε όλα τα παλια "

"βάζω μια φωτιά σε όλα τα πανιά" :crazy: :whistle: :knife:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
μια φιλη μου στο τραγουδι που λεει: σ'αγαπαω κοιτα!μπροστα σου λιωνω σαν το χιονι κλπ κλπ
ακουγε: σ'αγαπαω κοιτα!μπροστα σου λιωνω σαν τ'αηδονι!!!το τι γελιο επεσε μολις την ακουσα να το λεει!δεν μπορειτε να φανταστειτε:P

τωρα για μενα υπηρχαν απειρα τραγουδια που απλα ελεγα οτι ακουγα(μπορει να μην υπηρχαν καν τετοιες λεξεις,απλα εβγαζα ηχους:redface::P)αλλα δεν μου'ρχεται αυτη τη στιγμη κατι συγκεκριμενο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top