[Εκτιμήσεις] Βάσεις 2016

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nihil.

Νεοφερμένος

Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Πάντως ίσως έχει και κάποια βάση αυτό με τα βαθμολογικά κέντρα. Είμαι λίγο biased αλλά σε 158 άτομα στην έκθεση, έχει 6 πάνω από 16, 5 πάνω από 15 και κανένα πάνω από 17. Δηλαδή πάνω από 15 είναι το 6,9%, ενώ θα έπρεπε να είναι το 26,19%.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
καλα να κανεις, εαν δεν εισαι αξιος να μιλας την γλωσσα σου σωστα και να εκφραζεσαι με αυτη τοτε δεν πας πουθενα.
Τραγική και λαθεμένη κατ'εμέ η άποψή σου. Η έκθεση είναι ένα μάθημα που δεν απαιτεί απλώς να χειρίζεσαι σωστά την ελληνική. Αν θες να γράψεις καλό βαθμό, πρέπει να έχεις δομημένη σκέψη και ισχυρή επιχειρηματολογία την οποία πρέπει και να τεκμηριώσεις. Ένας κακός βαθμός στην έκθεση, σε καμία περίπτωση δε σημαίνει αδυναμία στη γλώσσα. Μπορεί κάποιος να μη μπορεί να οργανώσει σωστά τη σκέψη του, να μην αναπτύξει μία παράγραφο όπως πρέπει, το γραπτό του να μην έχει συνοχή κλπ. Αυτό συνεπάγεται ότι δεν ξέρει καλά ελληνικά και ότι δεν αξίζει να γίνει π.χ. γιατρός; :no:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Με αυτά τα στοιχεία που έδωσε ο nihill έχουμε:

Σε 25 άτομα 2 σχολείων της θεσσαλονίκης που διαγωνίζονται στο πεδίο των επιστημών υγείας:

1 ) 19.101
2 ) 18.367
3 ) 18.115
4 ) 17.853
5 ) 17.826
6 ) 17.532
7 ) 17.430
8 ) 17.288
9 ) 16.935
10 ) 16.884

Όσοι άλλοι έχουν όρεξη, ας το κάνουν.

Μάλιστα στα ίδια σχολεία με 31 μαθητές που διαγωνίζονται για Θετικές και Τεχνολογικές Επιστήμες:

Μόνο 2 κατάφεραν να πιάσουν πάνω από 17.000 μόρια, που μάλιστα τον υψηλότερο βαθμό τον έχει με 17.968 αυτός που συγκέντρωσε στο 3ο πεδίο 18.367 και δεύτερος έχει 17.742!!!Άλλα 4 άτομα είναι στο 16-17 και άλλα 4 στο 15-16!

Χρήστο μ΄αυτά που είδα φοβάμε μη τυχόν πέσεις έξω χαχαχαχαχα και οι βάσεις είναι πιο κάτω απο αυτά που έλεγες.
Αυτοί οι "ειδικοί" που λένε οι βάσεις στο θεό νομίζουν πως όσοι εχουν γράψει εύκολα στα τρία κατευθυνσης ειναι βέβαιο ότι θα αριστευσουν και στην έκθεση. μόνο απο αυτό το σχολείο μείον εναμισης, γιατι αυτός με τα 18430 με όλα αυτά παιζεται.

Δε μελετάς καλά τις προβλέψεις μου.
Εγώ έχω δώσει Ιατρική ΔΠΘ 18.400-18.700 και Ιατρική Αθηνών ελάχιστα πάνω η κάτω από 19.000!
Και είμαι ο μόνος που δίνει τόσο χαμηλές βάσεις.

Για του λόγου το αληθές αυτός που λες έχει 18.367 και όχι 18.430 και έχω πει ότι τα άτομα που έχουν ελάχιστα κάτω από 18.400, μην το αποκλείουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ο Απορίας

Νεοφερμένος

Ο Ο Απορίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Με αυτά τα στοιχεία που έδωσε ο nihill έχουμε:

Σε 25 άτομα 2 σχολείων της θεσσαλονίκης που διαγωνίζονται στο πεδίο των επιστημών υγείας:

1 ) 19.101
2 ) 18.367
3 ) 18.115
4 ) 17.853
5 ) 17.826
6 ) 17.532
7 ) 17.430
8 ) 17.288
9 ) 16.935
10 ) 16.884

Όσοι άλλοι έχουν όρεξη, ας το κάνουν.

Μάλιστα στα ίδια σχολεία με 31 μαθητές που διαγωνίζονται για Θετικές και Τεχνολογικές Επιστήμες:

Μόνο 2 κατάφεραν να πιάσουν πάνω από 17.000 μόρια, που μάλιστα τον υψηλότερο βαθμό τον έχει με 17.968 αυτός που συγκέντρωσε στο 3ο πεδίο 18.367 και δεύτερος έχει 17.742!!!Άλλα 4 άτομα είναι στο 16-17 και άλλα 4 στο 15-16!



Δε μελετάς καλά τις προβλέψεις μου.
Εγώ έχω δώσει Ιατρική ΔΠΘ 18.400-18.700 και Ιατρική Αθηνών ελάχιστα πάνω η κάτω από 19.000!
Και είμαι ο μόνος που δίνει τόσο χαμηλές βάσεις.

Για του λόγου το αληθές αυτός που λες έχει 18.367 και όχι 18.430 και έχω πει ότι τα άτομα που έχουν ελάχιστα κάτω από 18.400, μην το αποκλείουν.

Ε καλά να πάθω, να μην αντιγράφω απο άλλους ο φίλος nihil το έγραψε και εγώ αντέγραψα.

Όπως εχείς δεί συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν σε μελετώ κιόλας, μελετώ μόνο τα μαθήματά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Chris οταν δινεις 300 μορια ευρος μορια προβλέψη μα φυσικα και θα πεσεις μεσα...το θεμα ειναι αντε μεχρι 150 μορια ..και επισης αν πχ παει 18.710..ενω εσυ λες νεχρι 18.700 θα πρεπει να το παρεις ως οτι η πρόβλεψη σ ηταν αχρηστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sulli

Νεοφερμένος

Η sulli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Για ΗΜ/ΜΥ ΕΜΠ πιστεύετε μπορούμε να υπολογίσουμε τι θα γίνει με τη βάση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tequifsa98

Νεοφερμένος

Ο Tequifsa98 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Ρε παιδια κοιταω ολα τα posts και βλεπω οτι το 80% θελει ιατρικη και πολυτεχνεια! Υπαρχει κανεις εδω που ενδιαφερεται για στρατιωτικες/πυροσβεστικης?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Αυτοί είναι οι βαθμοί των παιδιών από το δικό μου σχολείου που διαγωνίζονται στο πεδίο των επιστημών υγείας:












Οι καλύτεροι βαθμοι στην έκθεση.










Επομένως δεν σημαίνει ότι όποιος έγραψε καλά στη έκθεση, έγραψε άριστα και στα άλλα μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

TombRaiderLover

Νεοφερμένος

Ο TombRaiderLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
Εκπλήσσομαι! Οι βαθμοί στη φυσική είναι απογοητευτικοί!
Πού είναι το Λύκειό σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nihil.

Νεοφερμένος

Ο nihil. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολύ και για τα καλά νέα αλλά και για το 1000 φορές βολικότερο φορμάτ. Στην ουσία μια φωτογραφία της βαθμολογίας όσων έδωσαν βιολογία θέλει και μετά αφού έχεις κωδικό και αρχικά, τσεκάρεις 10-20 κωδικούς. Δεν είναι και πολύ δύσκολο και όσο περισσότεροι το κάνουν, τόσο πιο αξιόπιστα τα συμπεράσματα που θα βγουν.

Και για να λέμε και την αλήθεια:
1. Τι χαζός που δε το σκέφτηκα.
2. Στα μόρια πιο πάνω είχα βάλει 2ο μάθημα βαρύτητας την Φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

alanakos

Νεοφερμένος

Ο alanakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Ουτε εναν καλο δηλαδη δεν εχετε στο σχολειο σας..αυτα βλεπουν μερικοι και λενε οτι οι βασεις θα μεινουν οπως περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ευλιγιστούλης

Νεοφερμένος

Ο Ευλιγιστούλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
στο πρωτο πεδιο θα πεσουν οι βασεις. νομικη αθηνας γυρω στα 17750 θα παει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ian vas

Νεοφερμένος

Ο ian vas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
παντως και ενας φιλος μου που πηγαινε στην λεοντειο που εχει πολλοι καλους μαθητες μου ειπε πως πολλα παιδια που τα περιμεναν να αριστευσουν και να περασουν ιατρικη με καποια στραβοπατηματα οι περισσοτεροι εγραψαν 18100-18300....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
καλησπερα σας. Εχω διαβασει παρα πολλες εκτιμησεις , πολα site και τελικα αυτο που αποφασισα ειναι να σταματησω να αγχωνομαι γιατι κοντευω να σαλταρω. Καινουργιος στο φορουμ ( Ενας φιλος μου το συστησε ) και θα ηθελα να ρωτησω αν με 18908 (εκθ 17, χημ 19,5 ,φυσικ 19,7, βιολ 19,1)εχω την Ιατρικη Πατρας ( 18494 το 2015 ) . Ξερω οτι ειναι παρακινδυνευμενο να γινουν προβλεψεις λογω των ευκολων θεματων αλλα μια τελευταια γνωμη θα την ηθελα. Εχω τρομοκρατηθει με καποια site που λενε οτι θα ανεβουν ολες οι ιατρικες πανω απο τα 19,000 !! Ειναι το ονειρο μου και οπουδηποτε αλλου μπω θα ξαναδωσω.Σας ευχαριστω και ευχομαι καλη ξεκουραση σε ολους σας και καλη επιτυχια σε οτι διαλεξετε !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
καλησπερα σας. Εχω διαβασει παρα πολλες εκτιμησεις , πολα site και τελικα αυτο που αποφασισα ειναι να σταματησω να αγχωνομαι γιατι κοντευω να σαλταρω. Καινουργιος στο φορουμ ( Ενας φιλος μου το συστησε ) και θα ηθελα να ρωτησω αν με 18908 (εκθ 17, χημ 19,5 ,φυσικ 19,7, βιολ 19,1)εχω την Ιατρικη Πατρας ( 18494 το 2015 ) . Ξερω οτι ειναι παρακινδυνευμενο να γινουν προβλεψεις λογω των ευκολων θεματων αλλα μια τελευταια γνωμη θα την ηθελα. Εχω τρομοκρατηθει με καποια site που λενε οτι θα ανεβουν ολες οι ιατρικες πανω απο τα 19,000 !! Ειναι το ονειρο μου και οπουδηποτε αλλου μπω θα ξαναδωσω.Σας ευχαριστω και ευχομαι καλη ξεκουραση σε ολους σας και καλη επιτυχια σε οτι διαλεξετε !!

Καταρχήν καλώς ήρθες. Επίσης ηρέμησε, έχεις γράψει καταπληκτικά και μπράβο σου!!! :clapup: Εγώ πιστεύω ότι είσαι μέσα, δεν είμαι στατιστικολόγος, απλά λέω την άποψή μου φιλικά! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
καλησπερα σας. Εχω διαβασει παρα πολλες εκτιμησεις , πολα site και τελικα αυτο που αποφασισα ειναι να σταματησω να αγχωνομαι γιατι κοντευω να σαλταρω. Καινουργιος στο φορουμ ( Ενας φιλος μου το συστησε ) και θα ηθελα να ρωτησω αν με 18908 (εκθ 17, χημ 19,5 ,φυσικ 19,7, βιολ 19,1)εχω την Ιατρικη Πατρας ( 18494 το 2015 ) . Ξερω οτι ειναι παρακινδυνευμενο να γινουν προβλεψεις λογω των ευκολων θεματων αλλα μια τελευταια γνωμη θα την ηθελα. Εχω τρομοκρατηθει με καποια site που λενε οτι θα ανεβουν ολες οι ιατρικες πανω απο τα 19,000 !! Ειναι το ονειρο μου και οπουδηποτε αλλου μπω θα ξαναδωσω.Σας ευχαριστω και ευχομαι καλη ξεκουραση σε ολους σας και καλη επιτυχια σε οτι διαλεξετε !!
εισαι μεσα στην πατρα φιλε μην αγχωνεσαι..ειναι το μονο σιγουρο αυτο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
εισαι μεσα στην πατρα φιλε μην αγχωνεσαι..ειναι το μονο σιγουρο αυτο ;)

σου λεω οτι εχω χασει τον υπνο μου. Θελω Πατρα λογω οικονομικων κυριως. οπουδηποτε αλλου θα χρειαστει η να δουλεψω η να ξαναδωσω.....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrispap1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο chrispap1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
σου λεω οτι εχω χασει τον υπνο μου. Θελω Πατρα λογω οικονομικων κυριως. οπουδηποτε αλλου θα χρειαστει η να δουλεψω η να ξαναδωσω.....:/:
σε καταλαβαινω και εγω περσυ ετσι ημουν καθως βρισκομουν στο οριο της σχολης μου....εσυ δεν χρειαζεσαι να χασεις τον υπνο σου γιατι εχεις μπει και μαλιστα σε καλη σειρα...απολαυσε το καλοκαιρι σου και ανεμενε την "τυπικη" επιβεβαιωση της επιτυχιας σου ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ovelix

Νεοφερμένος

Ο ovelix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petmak97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο petmak97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 216 μηνύματα.
Λοιπόν.....
Προς ovelix: φίλε μ μπράβο αρχικά για τα μόρια Π συγκεντρωσες :D
Και εγώ πιστεύω ως είσαι μέσα ιατρική Πάτρας και εγω..όλα καλά θα πάνε Μην αγχώνεσαι!! ;)
Προς alanakos: άκου έκανες την πρόβλεψη σ έκανε και ο Chris τις δικές τ..το ίδιο πιθανές/απίθανες είναι... Μόνο ένας ξέρει αυτήν την στιγμή π μιλάμε ποιες θα ναι οι βάσεις.. Κοίτα ψηλά! :) ;)
Τέλος προς Chris: ξέρω γίνομαι εκνευριστικός πραγματικα αλλά δεν μπορώ να μην σε ρωτήσω έστω και τελευταία φορά γτ καταλαβαίνω πως αφού έδωσες και εσυ έχεις ακίνητο δικό σ άγχος και όλοι εδώ μέσα σε πριζουμε!! Λες ιατρική ΔΠΘ 18400-18700 νομίζω...άρα για οδοντιατρική ΑΠΘ με 18250 έχω πιθανότητες? Ίσως σε έχω ρωτήσει πιο παλια όπως σ είπα αλλά αν θυμάμαι σε είχα ρωτήσει για ιατρική..θα μ πεις γτ ρε φίλε δεν κοιτάς τις αναλυτικές προβλέψεις Π έκανα...απλά είναι αρκετά μυνήματα πίσω και δεν θυμάμαι σε πια σελιδα και μεχρι να τις βρωωωωωω....σορρυ κιόλας :) σε ευχαριστώ εκ των προτέρων και γενικα για το μακρόσυρτο κείμενο μ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top