Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
μετα το σωστο λαθος στην εκθεση..την αντιστοιχηση στο αοδε..θα μας βαλουν κανα σουντοκου στα μαθηματικα λετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως το θέμα Β δε θα έχει μιγαδικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elpinikh

Νεοφερμένος

Η Elpinikh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως το θέμα Β δε θα έχει μιγαδικους

και θα χει το θεμα Γ, το θεμα Δ ή καθολου;:(:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Οι μιγαδικοί στο Β θέμα πάνε συνήθως από όσο θυμάμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelostrelos

Νεοφερμένος

Ο trelostrelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Φοβαμαι πως θα μας καψουν ή στα Μαθηματικα Κατευθυνσης ή στον προγραμματισμό... Φυσική ειναι άφοβη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Φοβαμαι πως θα μας καψουν ή στα Μαθηματικα Κατευθυνσης ή στον προγραμματισμό... Φυσική ειναι άφοβη

Μπα στο αεππ δεν νομίζω στα μαθηματικά μπορεί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Στην τεχνολογικη Α εβαλαν πολυ δύσκολα θέματα βιοχημείας όπως και η βιολογία ηταν τσιμπημένη ενω αοδε ευκολα σχετικά. Άρα λογικά προγραμματισμό θα βάλουν δύσκολα σιγουρα. Μπορεί βέβαια να βάλουν και μαθηματικα δυσκολα, όπως και ακούγεται εξάλλο, αφού είναι και στις 3 κατευθύνσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Έχει πέσει ποτέ συνδυαστική μιγαδικοι και συναρτήσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Οι μιγαδικοί στο Β θέμα πάνε συνήθως από όσο θυμάμαι

Συνήθως... :whistle: Είδαμε Σ/Λ στην έκθεση, αντιστοίχηση στο ΑΟΔΕ,δεν θα ήταν απίθανο να βάλουν μιγαδικους στο τέταρτο θέμα. Το έχουν ξανακάνει νομίζω, είχαν βάλει ολοκληρώματα με μιγαδικους αν δεν κάνω λάθος. Ο καθηγητής μου το θεωρούσε πιθανό πέρσι, φέτος νομίζω ειναι ακόμα πιο πιθανό :P
ΑΕΠΠ θα μπορούσαν να βάλουν κάτι δύσκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Στην τεχνολογικη Α εβαλαν πολυ δύσκολα θέματα βιοχημείας όπως και η βιολογία ηταν τσιμπημένη ενω αοδε ευκολα σχετικά. Άρα λογικά προγραμματισμό θα βάλουν δύσκολα σιγουρα. Μπορεί βέβαια να βάλουν και μαθηματικα δυσκολα, όπως και ακούγεται εξάλλο, αφού είναι και στις 3 κατευθύνσεις.

Εγώ όταν έδινα το θεωρούσα βέβαιο ότι θα έβαζαν δύσκολα στα μαθηματικά (πάντα τα φοβόμουν)
Καλή επιτυχία!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Καλά, ΑΕΠΠ δεν θα είναι εύκολα, απλά δε θα είναι τόσο δύσκολα ώστε να καούμε. Άλλωστε το πάνω από 18 θέλει αρκετή φαντασία και αντίληψη τα τελευταία χρόνια. Ίσως γιατί το ΑΟΔΕ δε μπορούν να το δυσκολέψουν έχουν ανεβάσει τόσο το επίπεδο στο ΑΕΠΠ. Είναι έξυπνο μάθημα και προσφέρεται για πειραγμένα ερωτήματα. Ας περιμένουμε δύσκολα.

Μαθηματικά πάλι έχω χάσει την αίσθηση του δύσκολα - εύκολα, όλα δύσκολα μου φαίνονται, οπότε ας πέσει οτι θέλει :hehe:
Τώρα σοβαρά, το ζήτημα είναι να υπάρχουν κάποια νορμαλ ερωτήματα που θα πιάσουμε. Προφανεστατα θα χασουμε από το Δ, απλά ας μαζεψουμε μονάδες από όπου μπορούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μην πάτε με sos και αντιsos :P Είδατε πώς την πάτησε η θεωρητική κατεύθυνση :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Καλά, ΑΕΠΠ δεν θα είναι εύκολα, απλά δε θα είναι τόσο δύσκολα ώστε να καούμε. Άλλωστε το πάνω από 18 θέλει αρκετή φαντασία και αντίληψη τα τελευταία χρόνια. Ίσως γιατί το ΑΟΔΕ δε μπορούν να το δυσκολέψουν έχουν ανεβάσει τόσο το επίπεδο στο ΑΕΠΠ. Είναι έξυπνο μάθημα και προσφέρεται για πειραγμένα ερωτήματα. Ας περιμένουμε δύσκολα.

Μαθηματικά πάλι έχω χάσει την αίσθηση του δύσκολα - εύκολα, όλα δύσκολα μου φαίνονται, οπότε ας πέσει οτι θέλει :hehe:
Τώρα σοβαρά, το ζήτημα είναι να υπάρχουν κάποια νορμαλ ερωτήματα που θα πιάσουμε. Προφανεστατα θα χασουμε από το Δ, απλά ας μαζεψουμε μονάδες από όπου μπορούμε.

Μην πηγαίνετε βρε και λέτε τις ίδιες βλακείες που έλεγα και εγώ "ότι κάνω μέχρι το Γ το Δ δεν είναι για μένα"και τελικά το είχα κάνει στο φροντιστήριο και το έλυσα εσείς να λέτε πάω για 95+/100 εάν λέτε πάω για 80 θα πάρετε πιο λίγο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Μην πάτε με sos και αντιsos :P Είδατε πώς την πάτησε η θεωρητική κατεύθυνση :hehe:
Ε λογικά από θεωρία δεν έχει αφήσει κανείς κομμάτια. Στις ασκήσεις ΣΟΣ δεν υπάρχουν έτσι κι αλλιώς. Είναι άπειροι οι συνδυασμοί θεωρηματων, μεθόδων και δε ξέρω τι άλλο. Απλά είναι λίγα σημεία που πρέπει να προσέξεις.
Μην πηγαίνετε βρε και λέτε τις ίδιες βλακείες που έλεγα και εγώ "ότι κάνω μέχρι το Γ το Δ δεν είναι για μένα"και τελικά το είχα κάνει στο φροντιστήριο και το έλυσα εσείς να λέτε πάω για 95+/100 εάν λέτε πάω για 80 θα πάρετε πιο λίγο
Το ζήτημα είναι να γράψουμε ότι ξέρουμε, να μαζεψουμε οτι μονάδες μπορούμε και στο χρόνο που μένει δοκιμαζωντας παντα, να παλεψουμε αυτά που δε ξέρουμε. Απλά δε πιστεύω οτι είναι δυνατόν να γράψουμε καλύτερα από οτι γραψαμε στα επαναληπτικά του φροντιστηριου, ή Οεφε, να είμαστε λίγο προσγειωμένοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Ε λογικά από θεωρία δεν έχει αφήσει κανείς κομμάτια. Στις ασκήσεις ΣΟΣ δεν υπάρχουν έτσι κι αλλιώς. Είναι άπειροι οι συνδυασμοί θεωρηματων, μεθόδων και δε ξέρω τι άλλο. Απλά είναι λίγα σημεία που πρέπει να προσέξεις.

Το ζήτημα είναι να γράψουμε ότι ξέρουμε, να μαζεψουμε οτι μονάδες μπορούμε και στο χρόνο που μένει δοκιμαζωντας παντα, να παλεψουμε αυτά που δε ξέρουμε. Απλά δε πιστεύω οτι είναι δυνατόν να γράψουμε καλύτερα από οτι γραψαμε στα επαναληπτικά του φροντιστηριου, ή Οεφε, να είμαστε λίγο προσγειωμένοι.

Καλά λογικό να το λες αυτό αλλά και εγώ μαθηματικά δεν περίμενα για κανέναν λόγο πάνω πάνω από 70 και γράφω 85:clapup:
Να είστε αισιόδοξοι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Εγω εβγαλα το τριτο και μαλλον ειναι σωστο καμμια διατυπωση φοβαμαι
Απο δ εκτος του δ1 και το δ4 αλλα απο την λογικη μου ( ε κατι θα εχω παρει) το πολυ να εχω πιασει 10 μοναδες
Με εχει πιασει μια απογοητευση να πω την αληθεια
Με τα χιλια ζορια εχω παρει κοντα ενα 15-16.5 ενω ηθελα πανω απο 18
Το δ2 εντομεταξυ ζητουσε γαμετες και δεν ηξερα τι να κανω και αντεγραψα το τμημα και εγραψα οτι ειναι το α:whistle:

Άστα βλέπω να διαλύονται και μένα τα όνειρά μου για ένα 16..Το θέμα Δ σύμφωνα με κάποιους βιολόγους το έχω σωστό σύμφωνα με άλλους λάθος...Ούτε αυτοί δεν ξέρουν πως να το λύσουν. Βλέπω σε μια ιστοσελίδα που λένε έπρεπε να πάρουμε 6 γαμέτες εγώ πήρα 4 νομίζω στην περίπτωση που είναι στα αυτοσωμικά χρωμοσώματα.Μετά πήρα περίπτωση το ένα χρωμόσωμα να είναι φυλετικό και το άλλο όχι και βρήκα κι άλλους γαμέτες. Πήρα και άλλη μια περίπτωση το άλλο χρωμόσωμα να είναι φυλετικό. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί να απορρίψουμε την πιθανότητα το ένα από τα δύο να είναι φυλετικό. Ο συμβολισμός που μας δώθηκε(α,β) κάλλιστα θα μπορούσε να μπει ως εκθέτης στο χ αν το πέρναμε φυλετικό. Έτσι θα είχαμε και γαμέτες τύπου Αχβ(το β εκθέτης) ή βχα κλπ.Με αυτή τη λογική για τον φυσιολογικό γαμέτη με τον οποίο γινόταν η διασταύρωση έπρεπε να πάρουμε περίπτωση να είναι ΑΒ ή ΑχΒ ή Αy ή ΒχΑ ή Βy...και αυτές οι περιπτώσεις θα έπρεπε να συνδυαστούν με τις αντίστοιχες 16 από τους γαμέτες του ατόμου...Νομίζω ότι είναι λάθος αυτά που λέω αλλά αυτά έγραψα. Πήγα και σαν ηλίθια και έπεσα μέσα σε όλες τις παγίδες του Γ ερωτήματος...Άλλες μονάδες και από εκεί. Το μόνο που ξέρω είναι bye bye βιολογικό δεν υπάρχει πια καμιά ελπίδα να περάσω χάρη σε αυτούς που έβαλαν τούτες τις ***...Ευχαριστώ
Υ/Γ Και να πεις ότι δε διάβαζα;Είχα κάνει πάνω από 15 φορές επανάληψη. Και γενικότερα αγαπώ τη βιολογία και διαβάζω και εξωσχολικά γι' αυτήν... Νοιώθω απογοητευμένη και μισώ το σύστημα των πανελληνίων που μου στερεί τη δυνατότητα να πάω να σπουδάσω στη μόνη σχολή που θέλω. Δε θέλω πια ούτε να πάω να δώσω μαθηματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Συμπασχουμε κωνσταντινα
Εσυ το 3ο εγω το 4ο που το μονο νορμαλ ηταν το δ1
Πραγματικα δεν θελω να δωσω μαθηματικα
Θελω να τα παρατησω ολα και να μην με νιαξει τιποτα
Αν ακουσετε στις ειδησεις οτι καποιος λιποθυμησε στα μαθ κατ. Αυτος θα ειμαι εγω:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ βλέπω ότι κανείς δεν έγραψε καλά βιολογία οπότε γιατί τόσο άγχος??
Δεν αξίζει να τα παρατήσει κανείς τώρα ακόμα και αν δεν έχει καμία ελπίδα να μπει εκεί που θέλει,σκεφτείτε ότι διαβάζατε όλο τον χρόνο για αυτές τις 2 εβδομάδες
Αφήστε με να κάνω μία πρόβλεψη αν μπουν δύσκολα και στα μαθηματικά->κατακόρυφη πτώση βάσεων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lovermusic

Νεοφερμένος

Ο Lovermusic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Παιδιά υπάρχει περίπτωση να μην κατλάβουμε ποια θεωρία ζητάει αύριο και να χάσουμε και από εκεί? Για Μαθηματικά Κατ. μιλάω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xkorko

Νεοφερμένος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καρδίτσα (Καρδίτσα). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Απο την αρχή της σχολικής χρονιάς πίστευα ότι θα πέσει Πολιτεία, αλλά πλέον φοβάμαι και Ηθικά με αυτά που έχω δει
πρωταγόρας να μην πέσει, 5-6, και πολιτικά οι ενότητες του 2013. όλα τ'αλλα...
μπορεί κάποιος να μου πει τα σος εισαγωγές, με παίρνει να το πάω μόνο επιλεκτικά δεδομένου ότι θέλω να κάνω και επανάληψη γραμματική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top