[22/5/2015] Βιολογία Κατεύθυνσης

Πως πιστεύετε ότι τα πήγατε ;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 16 50.0%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 11 34.4%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 4 12.5%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Όχι καλά 5-10

    Ψήφοι: 1 3.1%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
δεν εβαλαν αντιγραφη οι περισσοτεροι(στο σχολειο μου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εκτίμηση θεμάτων βιολογίας θετικής 2015
Α ΘΕΜΑ : Γελοίο
Β ΘΕΜΑ : Να μην το συζητήσουμε καλύτερα (μέχρι εδώ 10/20 πανεύκολα) δεν ζητήθηκε καμία μεγάλη ερώτηση ανάπτυξης ούτε καν συνδυασμός θεωρίας από διάφορα κεφάλαια .
Γ ΘΕΜΑ: Κλασικό θέμα το έχουν δουλέψει όλοι οι υποψήφιοι καμία δυσκολία έχουν ξαναπέσει ( Θα το έβρισκα μεγάλο αν ζητούσαν να δικαιολογηθεί και με νόμους mendel ) εφόσον δεν ζητήθηκε να κάτσουν να γράψουν το νόμο αν δεν τον έλεγε θα έπρεπε να το έγραφαν για να δικαιολογηθεί η απάντηση Μεχρι εδώ οι υποψήφιοι πρέπει αν έκαναν πάρτι (15 μονάδες εύκολα)
Δ ΘΕΜΑ : Δ1 πανεύκολο υπάρχουν άπειρες ασκήσεις και έχει ξαναπέσει παρόμοιο το 2011 η αδερφή μου το σκέφτηκε όλο το θέμα σε 7 λεπτά και το έγραψε άλλα 15 γενικά δεν βρίσκω δυσκολία .. εγώ το έλυσα πρόχειρα όλο σε 5 min φυσικά ο υποψήφιος για να το αναλύσει ήθελε παραπάνω χρόνο !!! Το θετικό στο θέμα είναι ΄ότι δεν ήθελε κάποια ευστροφία μόνο να προλάβεις να γράψεις για εμένα 30 min max . Τ θέματα θεωρώ ότι βρίσκονται ένα κλικ πιο εύκολα από πέρυσι πχ πέρυσι υπήρχαν αμφισημίες και μικρά κομματάκια συνδυαστικά που ήθελαν κριτική ικανότητα . Καλά με του 13 μην τα συγκρίνω θα γελάμε . Γενικά το μάθημα είναι βαρύτητας και όπως μίλησα με καθηγητή και παιδιά τα βρήκαν εύκολα αν δεν δούμε έκπληξη φυσική μαθηματικά αναμένω σίγουρα ελάχιστη αύξηση βάσεων από πέρυσι .. Αυτά.. Α δεν ήθελαν πάντως τα θέματα αυτά πολύ γράψιμο από άποψης θεωρίας και γενικά κατεβατών όπως άλλων ετών !! Και μου άρεσαν σε σχέση με την μαλακία του 2013 Δ ΘΕΜΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ένα έχω να πω μας γ@μησ@ν. Παιδιά οκ ήταν δύσκολα θέματα. Δεν θα κάτσω να το αναλύσω. Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Υπολογίζω γύρω στο 15, 16 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
δεν εβαλαν αντιγραφη οι περισσοτεροι(στο σχολειο μου)

Με πια λογική δεν έβαλαν αντιγραφή τι έβαλαν δηλαδή?????

Ένα έχω να πω μας γ@μησ@ν. Παιδιά οκ ήταν δύσκολα θέματα. Δεν θα κάτσω να το αναλύσω. Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Υπολογίζω γύρω στο 15, 16 :(

Πιστεύω ήταν στο ίδιο επίπεδο με πέρυσι ,δεν νομίζω πως ήταν δύσκολα που δυσκολεύτηκες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Ένα έχω να πω μας γ@μησ@ν. Παιδιά οκ ήταν δύσκολα θέματα. Δεν θα κάτσω να το αναλύσω. Έκανα ότι καλύτερο μπορούσα. Υπολογίζω γύρω στο 15, 16 :(
Μια από τα ίδια! Σε εμάς όλη η θετική πάτωσε! Ακόμα και παιδιά που πήγαιναν για ιατρικές! Άτομα που έπαιζαν την βιολογία στα δάχτυλα έγραψαν γύρω στο 15...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Μια από τα ίδια! Σε εμάς όλη η θετική πάτωσε! Ακόμα και παιδιά που πήγαιναν για ιατρικές! Άτομα που έπαιζαν την βιολογία στα δάχτυλα έγραψαν γύρω στο 15...

Τι να πω μπορεί να κάνω λάθος εκτίμηση εγώ περίμενα να λέτε όλοι 90+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Παιδιά ήταν δύσκολα σήμερα τα θέματα, θύμιζαν οεφε ή επαναληπτικές. Το άσχημο είναι πως στο αοδε όλοι λένε πως ήταν εύκολα και αυτό είναι άδικο για τους υποψηφίους της θετικής που στοχεύουν σε πολυτεχνικές σχολές ή σχολές του 2ου πεδίου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Έκανα μόνο λάθος στο γ4 δεν σκέφτηκα. Θνησιγονο και έκανα λάθος στην αιτιολόγηση. Υπολογίζω 18 τόσο έγραψ και. Περσυ αλλά φέτος τα θέματα ήταν πολύ μεγαλύτερης δυσκολίας οπότε είμαι χαρούμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GiorgosBusbis

Νεοφερμένος

Ο GiorgosBusbis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
μεταγραφη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Με πια λογική δεν έβαλαν αντιγραφή τι έβαλαν δηλαδή?????



Πιστεύω ήταν στο ίδιο επίπεδο με πέρυσι ,δεν νομίζω πως ήταν δύσκολα που δυσκολεύτηκες???
Στο περσινό 19 έγραψα που μας το έβαλαν στο φροντιστήριο. Έκανα μια βλακεια στο α έβαλα ένα άλλο πολλαπλής . Το γ είναι σωστό, ξέχασα δύο ενζυμα. Στο δ δε πήρα δύο περιπτώσεις και στο Δ4 έγραψα αμοιβαία μετατόπιση,και τα άλλα δύο ότι θα φανούν ως προσθήκη και έλλειψη.
Μια από τα ίδια! Σε εμάς όλη η θετική πάτωσε! Ακόμα και παιδιά που πήγαιναν για ιατρικές! Άτομα που έπαιζαν την βιολογία στα δάχτυλα έγραψαν γύρω στο 15...
Άστα να πάνε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Παιδιά επίσης οσοι τα είδατε και τα λύσατε (και εγώ τα είδα τα θέματα παρόλο που δε δίνω) και θεωρείτε πως ήταν εύκολα (αυτό θεωρώ κι εγώ) οφείλουμε παντα να σκεφτόμαστε και τηνψυχολογική κατάσταση των υποψηφίων. Δυστυχώς, όπως και να το κάνουμε, όσο διαβασμένος κι αν είσαι αν έχεις άγχος/φόβο τότε πολύ πιθανό να πνιγείς μέσα σε αυτό και να ξεχάσεις κυριολεκτικά ό,τι έχεις μάθει.
Έλενα, μη φοβάσαι γιατί από όσα μου ε΄χουν πει έως τώρα κάπου εκεί έχουν γράψει οι περισσότεροι. Μπερδεύτηκαν πολλοί στο Δ θέμα και αρκετοί ακόμη και στο Γ. Αλλά μην πτοείστε ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τα θέματα ήταν πιο δύσκολα από τα φετινά της οεφε! Πολλοι την πάτησαν στο γ θέμα. Εγώ όμως έχασα σχεδόν όλο το δ...
Αυτά τα θέματα δεν εξεταζαν καθόλου θεωρία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
θεωρία βάζουν στην ΘΕΩΡΙτική στην βιολογία μαθαίνεις θεωρία για να την εφαρμόσεις στην πράξη μακάρι να έβαζαν και σε μας μόνο ασκήσεις θεωρώ τα φετινά θέματα από άποψη λογικής τέλεια μπράβο τους που δεν βασίστηκαν στην παπαγαλία όπως έκαιγαν άλλες χρονιές !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kpap12

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kpap12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Εγώ στο γ4 λόγω υπερβολικής σιγουριάς..στο δ γέλασα και πήγα με καλή ψυχολογία Γτ ρώτησα τη βιολογο μου χθες για άσκηση με μετατόπιση.. Γενικά πιστεύω ότι αν πάρω 17-18 θα έχει μεγαλύτερη αξία από το περσινό μου 17.6..Γτ όσα άτομα ξέρω έχουν γράψει γύρω στο 15
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalebarbie

Νεοφερμένος

Ο dalebarbie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Επίσης αυτοί που βάλατε γ1 μεταγραφή πως το κανατε αυτο; αφου έλεηε ΞΕΚΘΑΡΑ ΤΟ ΔΙΚΛΩΝΟ ΜΟΡΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PeterTheGreat

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Staphylococcus aureus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 923 μηνύματα.
Επίσης αυτοί που βάλατε γ1 μεταγραφή πως το κανατε αυτο; αφου έλεηε ΞΕΚΘΑΡΑ ΤΟ ΔΙΚΛΩΝΟ ΜΟΡΙΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΕΤΑΙ !!!

+ οι θυμίνες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Αν έχουν γράψει όντος χάλια όλοι τότε μην αγχώνεστε απλά θα πέσουν οι βάσεις στο 3ο
Ένα στραβοπάτημα δεν είναι καθοριστικό γράψτε καλά στα άλλα και δεν θα έχετε πρόβλημα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 856924

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εγω εκανα λαθος την ερωτηση με το ανασυνδυασμενο dna οτι να ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αν έχουν γράψει όντος χάλια όλοι τότε μην αγχώνεστε απλά θα πέσουν οι βάσεις στο 3ο
Ένα στραβοπάτημα δεν είναι καθοριστικό γράψτε καλά στα άλλα και δεν θα έχετε πρόβλημα;)

Απλά η βιολογία ήταν μια βάση, περίμενα να γράψω καλά. Πιο σίγουρο ήταν να γράψουμε καλά βιολογία πάρα μαθηματικά, χημεία, φυσική.Σ ευχαριστούμε πάντως :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Απλά η βιολογία ήταν μια βάση, περίμενα να γράψω καλά. Πιο σίγουρο ήταν να γράψουμε καλά βιολογία πάρα μαθηματικά, χημεία, φυσική.Σ ευχαριστούμε πάντως :)

Η χημεία δεν σου φαίνεται πιο εύκολο από βιολογία????
Στα άλλα συμφωνώ αλλά μπορεί να βάλουν εύκολα θέματα μαθηματικά και είσαι μια χαρά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top