Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Βαλτε τα σε κατηγοριες
Π.χ
Η βια απορρεει απο τον ρατσισμο, φανατισμο και στην εκλυση της βοηθα η προπαγανδα
Σε αντιδιαστολη αξιες οπως η δημοκρατια, η ειρηνη, η ανθρωπια κλονιζονται
Στην καταπολεμηση της βιας βοηθουν οι φορεις κοινωνικοποιησης, το κρατος κ.α
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Ακριβώς το ίδιο έχω ξεκινήσει αλλά δεν ξέρω αν θα βγει χρονικά

Νομίζω δεν θα βγει σε εμένα τουλαχιστον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
μπορει καποιος να με εξηγησει? ειμαι ο μονος που δινω ιστορια γενικης απο την ταξη μου..θα με στειλουν σε αλλο σχολειο??

Όχι. Και εγώ μόνη μου είμαι θετική κατεύθυνση. Σε βάζουν να γράψεις στην ίδια αίθουσα με τους άλλους απλώς με άλλα θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Μιας και τέθηκε το ζήτημα (βλ. Θεία Ευτέρπη), είμαι η μονη που πιστεύω ότι αν δεν είχαμε γονείς, συγγενείς και καθηγητές να μας τα πρήζουν κάθε μέρα θα είχαμε ελάχιστο άγχος και μεγαλύτερη απόδοση; Ειδικά γονείς που δεν ειναι σχετικοί και πετάνε κάτι φράσεις του τύπου "μην αγχώνεσαι βρε παιδάκι μου, ας μη γράψεις 20, και το 19 καλό ειναι".

Τέλος πάντων, ο οργανισμός μου αρνείται να αγχωθεί πια (καλό) και να να διαβάσει (κακό).
Και μια πρόβλεψη (ή μάλλον προσδοκία): μάρμαρα του Παρθενώνα (εχω κάνει ήδη σχεδιάγραμμα στο μυαλό μου :P).

Καλή επιτυχία σε όλους μας! :)
Ελπίζω να μη με πάρει κανεις στα σοβαρά και κάτσει να διαβάσει μόνο αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
ΜΑΚΑΡΙ για τα μνημεία.....
Πραγματικά έχω αγχωθεί.... έχουν πάρει τηλέφωνο οι πάντες, δεν αντέχω άλλο. Τελείωσε, αύριο εγώ θα πω στη μαμά να μη μου δώσει να μιλήσω με κανέναν. Δε χρειάζεται να αγχωθώ, ούτε και να χάσω χρόνο από το διάβασμά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ρε σεις, αν γράφατε εκθέσεις κάθε εβδομάδα, τακτικά και περιλήψεις, τότε είστε μια χαρά. Ειδικά αν η βαθμολογία σας ήταν σταθερή.
Κοιτάξτε περισσότερο τις ασκήσεις, μην μπει τίποτα ''ιδιαίτερο'' και χάσουμε τζάμπα μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ρε σεις, αν γράφατε εκθέσεις κάθε εβδομάδα, τακτικά και περιλήψεις, τότε είστε μια χαρά. Ειδικά αν η βαθμολογία σας ήταν σταθερή.
Κοιτάξτε περισσότερο τις ασκήσεις, μην μπει τίποτα ''ιδιαίτερο'' και χάσουμε τζάμπα μόρια.
Όντως έγραφα εκθέσεις κάθε βδομάδα (είτε μόνο θέμα είτε μόνο ασκήσεις ή και τα 2 μαζί) γενικά ήμουν κάπου στο 15/20 όλη την χρονιά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
εδώ και λίγες ημέρες βλέπω παράξενα όνειρα.
Μη σε ανησυχεί αυτό. Συμβαίνει σε πολλούς. Όταν ήμουν υποψήφιος έλυνα στα όνειρά μου ασκήσεις. Μάλιστα μια φορά προσπαθούσα να αποδείξω αν τα μακαρόνια - βίδες εκτελούν απλή αρμονική ταλάντωση.
Όχι. Και εγώ μόνη μου είμαι θετική κατεύθυνση. Σε βάζουν να γράψεις στην ίδια αίθουσα με τους άλλους απλώς με άλλα θέματα.
Το ίδιο ισχύει και για τα μαθήματα γενικής παιδείας. Όταν έδινα πανελλήνιες στην αίθουσα ήμασταν 3 που δίναμε Φυσική γενικής, ενώ οι υπόλοιποι έδιναν μαθηματικά γενικής. Μετά το τέλος της εξέτασης, με πλησιάζει στην αυλή ο ...πισινός μου και ακολουθεί ο παρακάτω διάλογος:
ΑΥΤΟΣ: Ρε μαλάκα που το παίζεις και καλός μαθητής, αντέγραψα από σένα τα Σου-Λου και τα είχες λάθος και με πήρες στο λαιμό σου!
ΕΓΩ: Ποιος είναι μαλάκας ρε μαλάκα; Εγώ έγραφα Φυσική και εσύ Μαθηματικά!
ΑΥΤΟΣ: Εεεεεεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Εγω διαβασα καπου οτι με αφορμη το μεταναστευτικό κύμα που συρρέει στην Ελλαδα τον τελευταίο καιρό και που βάλλεται από ασθένειες, να αναφερθείτε στους λόγους διεξαγωγής τετοιων μεταναστεύσεων αλλά και την σημασία που έχει ο εθελοντισμός για την παροχή περίθαλψης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Έχω θέμα... Χρονοτριβώ ΣΥΝΕΧΩΣ!!! Δηλαδή όταν έχω μια διορία για κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να το τελειώσω μέχρι λίγο πριν λήξει η διορία. Κάθε φορά αγχώνομαι και καταριέμαι τον εαυτό μου που δεν το έκανα νωρίτερα, αλλά μετά κάνω πάλι το ίδιο. :(
I'm a procrastinator, yeah! :P

Τώρα τελευταία, βέβαια, το έχω βελτιώσει κάπως, αλλά και πάλι δυσκολεύομαι.
Εσείς έχετε τέτοιο πρόβλημα;


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 580a2fde20eece5622c60d9b60b9b6b6.jpg
    580a2fde20eece5622c60d9b60b9b6b6.jpg
    18 KB · Εμφανίσεις: 121

Angelos97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
Έχω θέμα... Χρονοτριβώ ΣΥΝΕΧΩΣ!!! Δηλαδή όταν έχω μια διορία για κάτι, δεν υπάρχει περίπτωση να το τελειώσω μέχρι λίγο πριν λήξει η διορία. Κάθε φορά αγχώνομαι και καταριέμαι τον εαυτό μου που δεν το έκανα νωρίτερα, αλλά μετά κάνω πάλι το ίδιο. :(
I'm a procrastinator, yeah! :P

Τώρα τελευταία, βέβαια, το έχω βελτιώσει κάπως, αλλά και πάλι δυσκολεύομαι.
Εσείς έχετε τέτοιο πρόβλημα;



Νομίζω ότι τη δεδομένη στιγμή όλοι το παθαίνουμε και ιδιαίτερα εγώ σε ΠΟΛΥ μεγάλο βαθμό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

never give up

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Νομίζω ότι τη δεδομένη στιγμή όλοι το παθαίνουμε και ιδιαίτερα εγώ σε ΠΟΛΥ μεγάλο βαθμό!
Άσε και είναι ανυπόφορη αυτή η κατάσταση. Αυτό το θέμα εγώ το είχα ανέκαθεν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Η θεωρία της διαφήμισης πως θα μπορούσε να ζητηθεί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
ασχετο.. υπαρχουν πουθενα ασκησεις για μετατροπη αλγοριθμου σε διαγραμμα ροης να κανω λιγο εξασκηση(ΑΕΠΠ) ; Ευχαριστω και καλο κουραγιο :) ;)
Ο κύριος Ζιούλας στο ομόνυμο site του έχει αρκετές ασκήσεις. Αν προσπαθήσεις να μπεις, ωστόσο, ζητάει κωδικό. Μπήκα στον κόπο να το χακάρω για πάρτι σου και θα σου επιτρέψω την πρόσβαση, αλλά δεν με ξέρεις, δεν με είδες, οκ;
Κάνε κλικ εδώ.
Hint:
Πλάκα κάνω. Αρκεί να ρίξεις μια ματιά στον πηγαίο κώδικα :P

εδώ και λίγες ημέρες βλέπω παράξενα όνειρα.
Την πρώτη φορά είδα μια καθηγήτρια του σχολείου μου να μου λέει πως πρέπει στις 18.30 να την πάρω τηλέφωνο στο σταθερό της. Μου έδωσε ένα νούμερο, το οποίο στην πραγματικότητα αντιστοιχεί στο τηλέφωνο του γραφείου της (είναι υποδιευθύντρια).
Μετά από δυο βράδια είδα πως είχα παει στο σχολείο. Τη βλέπω στο διάδρομο, με ρωτάει τι κάνω κι μετά της λέω: Κυρία το απόγευμα θα σας πάρω και μου απαντά μην το παραμελήσεις.
Περιττό να πω πως και τις δύο φορές ξύπνησα αναστατωμένη
σήμερα το μεσημέρι πήγα για ύπνο γιατί ήμουν πτώμα... βλέπω λοιπόν πως πάλι πήγα σχολείο και την έψαχνα παντού και δεν μπορούσα να τη βρω.... κάποια στιγμή σκέφτηκα να την πάρω τηλέφωνο -ήθελα να τη ρωτήσω κάτι για τα λατινικά. Τότε ξύπνησα κλαίγοντας......
Έχω το τηλέφωνό της, αλλά τί μπορώ να της πω? μήπως να στείλω κανένα μήνυμα? (σταθερό δεν έχω)... οποιος θέλει ας προτείνει κάτι!

Εγώ να δεις τι όνειρα έχω δει αυτόν τον καιρό, δεν περιγράφονται. Ευτυχώς τα ξεχνάω εύκολα.

Μη σε ανησυχεί αυτό. Συμβαίνει σε πολλούς. Όταν ήμουν υποψήφιος έλυνα στα όνειρά μου ασκήσεις. Μάλιστα μια φορά προσπαθούσα να αποδείξω αν τα μακαρόνια - βίδες εκτελούν απλή αρμονική ταλάντωση.
Έχω ξυπνήσει ορισμένες μέρες γνωρίζοντας τη λύση άσκσησης που πάλευα την προηγούμενη νύχτα, αλλά ομολογώ ότι ποτέ μου δεν "προσπάθησα" να λύσω ασκήσεις εκ νέου στο όνειρό μου :whistle:

Η θεωρία της διαφήμισης πως θα μπορούσε να ζητηθεί;
Και εγώ το ίδιο ρώτησα όταν πρωτοείδα πως αποτελεί ξεχωριστό κομμάτι θεωρίας. Η απάντηση που πήρα από την καθηγήτρια του σχολείο ήταν:
"Φυσικά. Μπορεί να σου ζητήσει να αναπτύξεις τα χαρακτηριστικά που διακρίνουν μια επιτυχημένη διαφήμηση"
Αφήνω τα συμπεράσματα πάνω σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εμένα με αντιπροσωπεύει πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • image.jpg
    image.jpg
    85.8 KB · Εμφανίσεις: 101

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Άντε και του χρόνου εδω είμαστε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Ρε σεις, αν γράφατε εκθέσεις κάθε εβδομάδα, τακτικά και περιλήψεις, τότε είστε μια χαρά. Ειδικά αν η βαθμολογία σας ήταν σταθερή.
Κοιτάξτε περισσότερο τις ασκήσεις, μην μπει τίποτα ''ιδιαίτερο'' και χάσουμε τζάμπα μόρια.

Εγώ έγραφα μία έκθεση και μία περίληψη το μήνα και τα πηγαίνω πολύ καλά...Δε νομίζω ότι η επιτυχία στην έκθεση προέρχεται από την εμπειρία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ έγραφα μία έκθεση και μία περίληψη το μήνα και τα πηγαίνω πολύ καλά...Δε νομίζω ότι η επιτυχία στην έκθεση προέρχεται από την εμπειρία.
Βασικά παίζει και αν έχεις επιχειρήματα για το θέμα που γράφεις ακόμα και πόσα βιβλία,εφημερίδες,άρθα έχεις διαβάσει στη ζωή σου εως τώρα για την ανάπτυξη της σκέψης. Δεν είναι μόνο γράφω εκθέση επίσης και η έκφραση θα παίξει μεγάλο ρόλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Όχι δεν γίνεται να μπει η διαφήμιση από μόνη της έτσι ξεκάρφωτα. Δεν πρόκειται για ξερή θεωρία αυτό το μάθημα.
Η διαφήμιση μπορεί να μπει μόνο εφόσον το ίδιο το κείμενο περιέχει διαφήμιση, ωστόσο είναι απίθανο αυτό το ενδεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Δε μπορω να βρω ορεξη για διαβασμα...απλα δε μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top