Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Έχουν αρχίσει και μου έρχονται ευχές για καλή επιτυχία και τα λοιπά και τα λοιπά .. το καλύτερο όμως είναι ότι όλα τα μηνύματα είναι ότι έχουν τον ίδιο επίλογο: "είμαστε σίγουροι ότι θα σκίσεις" εε αφού είστε σίγουροι εσείς παιδιά μου έτσι θα ναι :P :worry:
Mόλις με πήρε τηλεφωνο μια θεια μου και μου ειπε αυτο " αγορι μου βασιζομαστε σε σενα, και ας γραψεις κατω απο 18000 δε πειραζει"
*sitting on the floor, crying* ποια 18000 ρε? Ας πιασω τα 10 και βλέπουμε..
Αυτο που ολοι περιμενουν απο εσενα πολλά και εσυ δε μπορεις να δωσεις αυτα που θελουν ειναι τερμα ψυχοφθορο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wip97

Νεοφερμένος

Ο Wip97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Mόλις με πήρε τηλεφωνο μια θεια μου και μου ειπε αυτο " αγορι μου βασιζομαστε σε σενα, και ας γραψεις κατω απο 18000 δε πειραζει"
*sitting on the floor, crying* ποια 18000 ρε? Ας πιασω τα 10 και βλέπουμε..
Αυτο που ολοι περιμενουν απο εσενα πολλά και εσυ δε μπορεις να δωσεις αυτα που θελουν ειναι τερμα ψυχοφθορο..

Εγω μπορω να πω οτι δεν αντιμετωπιζω αυτο το προβλημα... Ολα στο σπιτι κυλουν σχετικα ηρεμα. Λιγο η μικροτερη αδερφη μου με πριζει με ερωτησεις και "προσπαθει" να με καθησυχασει (ισα ισα που με αγχωνει). Οι γονεις μου νομιζω οτι δεν θα τους πειραξει αν δεν τα παω τοσο καλα , οσο οι ιδιοι περιμενουν γιατι τους εχω διαβεβαιωσει οτι η Γ' λυκειου περα απο ολη αυτη την παπαγαλια μου εχει προσφερει αρκετα. Ο μονος λογος που θελω να γραψω καλα ειναι για τον εαυτο μου. Αν και στοχευω για ψυχολογια , αλλα θα συμβιβαζομουν καλιστα και με φιλολογια , θελω να ανταμειφθω για την προσπαθεια μου φετος. Αν το σκεφτεις ετσι ισως αποβαλλεις εστω και λιγο το αγχος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Mόλις με πήρε τηλεφωνο μια θεια μου και μου ειπε αυτο " αγορι μου βασιζομαστε σε σενα, και ας γραψεις κατω απο 18000 δε πειραζει"
*sitting on the floor, crying* ποια 18000 ρε? Ας πιασω τα 10 και βλέπουμε..
Αυτο που ολοι περιμενουν απο εσενα πολλά και εσυ δε μπορεις να δωσεις αυτα που θελουν ειναι τερμα ψυχοφθορο..

Απορώ, δεν καταλαβαίνουν τι κάνουν; Μάλλον όχι...
Κλασσικά αυτές οι γιαγιάδες-θείες που δεν έχουν ιδέα "πως πάει", απλά θέλουν μετά να έχουν να λένε ότι "πέρασε ν-στος στην χ σχολή" δεξιά και αριστερά. Μπορώ να πω ότι δεν αντιμετώπισα τέτοιες μέχρι τώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantina2033

Νεοφερμένος

Η konstantina2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Απορώ, δεν καταλαβαίνουν τι κάνουν; Μάλλον όχι...
Κλασσικά αυτές οι γιαγιάδες-θείες που δεν έχουν ιδέα "πως πάει", απλά θέλουν μετά να έχουν να λένε ότι "πέρασε ν-στος στην χ σχολή" δεξιά και αριστερά. Μπορώ να πω ότι δεν αντιμετώπισα τέτοιες μέχρι τώρα.

Τυχερός είσαι. Εμένα οι δικοί μου με συστήνουν ως τη "μέλλουσα βιολόγο" και έχουν τη πεποίθηση ότι θα γράψω περισσότερο από όλα τα παιδιά(!).Η αλήθεια είναι ότι θα γράψω περισσότερο από όλα τα παιδιά της κατεύθυνσης μου στο σχολείο μου(μόνο εγώ πάω θετική :D ). Ξέρω ότι οι δικοί μου το κάνουν για να με εμψυχώσουν αλλά έχει μάλλον το αντίθετο αποτέλεσμα. Από εκεί που δεν είχα άγχος απέκτησα. Επίσης είναι χειρότερο όταν μένεις σε κλειστές κοινωνίες(χωριά,μικρές πόλεις) γιατί έρχεται η κάθε άγνωστη γιαγιά και σου τη λέει για το τι έγραψες(Κλασική ατάκα αν δεν γράψεις καλά:Α έτς τα 'παιρνε τα εικουσάρια στου σχουλείου;).Στις μεγάλες πόλεις τουλάχιστον ο γείτονας δε νοιάζεται για το τι έγραψες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wip97

Νεοφερμένος

Ο Wip97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Απορώ, δεν καταλαβαίνουν τι κάνουν; Μάλλον όχι...
Κλασσικά αυτές οι γιαγιάδες-θείες που δεν έχουν ιδέα "πως πάει", απλά θέλουν μετά να έχουν να λένε ότι "πέρασε ν-στος στην χ σχολή" δεξιά και αριστερά. Μπορώ να πω ότι δεν αντιμετώπισα τέτοιες μέχρι τώρα.

Αυτο συμβαινει με τη μητερα μου... Θελει ντε και καλα να παω νομικη για να λεει απο δω κι απο κει οτι ο γιος της εινα δικηγορος(κλασικη μανα). Φταιω βεβαια εν μερει και εγω γιατι το ειχα βαλει στοχο απο το γυμνασιο , αλλα φετος διαβαζοντας πραγματα και βλεποντας την ολη κατασταση αλλαξα γνωμη. Μετα απο απειρους τσακωμους το εχει παρει πλεον αποφαση και δεν με ενοχλει. "Κανε ο,τι θες" μου λεει. Πραγματικα με ενοχλει το γεγονος οτι μας αναγκαζουν να επικεντρωνομαστε και να στοχευουμε σε επαγγελματα που προσδιδουν "κυρους" και να αγνωουμε επαγγελματα πολυ ενδιαφεροντα μονο και μονο επειδη δεν χρειαζονται τα αντιστοιχα μορια.

Τυχερός είσαι. Εμένα οι δικοί μου με συστήνουν ως τη "μέλλουσα βιολόγο" και έχουν τη πεποίθηση ότι θα γράψω περισσότερο από όλα τα παιδιά(!).Η αλήθεια είναι ότι θα γράψω περισσότερο από όλα τα παιδιά της κατεύθυνσης μου στο σχολείο μου(μόνο εγώ πάω θετική :D ). Ξέρω ότι οι δικοί μου το κάνουν για να με εμψυχώσουν αλλά έχει μάλλον το αντίθετο αποτέλεσμα. Από εκεί που δεν είχα άγχος απέκτησα. Επίσης είναι χειρότερο όταν μένεις σε κλειστές κοινωνίες(χωριά,μικρές πόλεις) γιατί έρχεται η κάθε άγνωστη γιαγιά και σου τι λέει για το τι έγραψες(Κλασική ατάκα αν δεν γράψεις καλά:Α έτς τα 'παιρνε τα εικουσάρια στου σχουλείου;).Στις μεγάλες πόλεις τουλάχιστον ο γείτονας δε νοιάζεται για το τι έγραψες.

Μη πω καμια κουβεντα και γι'αυτους... Αν νοιαζονταν πραγματικα και εβλεπαν ολα αυτα που τραβαμε θα συμπεριφερονταν διαφορετικα. Το κουτσομπολιο τους νοιαζει. Εγω πλεον δεν ακουω κανεναν. Καποιες φορες ουτε και τους ιδιους μου τους γονεις. Ολον αυτον τον αγωνα τον εκανα για μενα και σε καμια περιπτωση δε θα βγω χαμενος. Δεν πρεπει να βλεπουμε μονο τις εξετασεις. Πρεπει να βλεπουμε τη Γ' λυκειου στο συνολο τις , γιατι εκτος απο τις "στειρες" γνωσεις μας εχει προσφερει ισως και χωρις οι ιδιοι να το καταλαβουμε πολλα αλλα (αναφερομαι κυριως στην εκθεση , αλλα και για τα υπολοιπα μαθηματα οσον αφορα τη θεωρητικη , στη θετικοτεχνολογικη δεν ξερω τι συμβαινει και δεν μπορω να εχω αποψη). Επομενως , μην τους ακους και προπαντων μην αγχωνεσαι , πηγαινει και γραψε για τον εαυτο σου και αυτα που ξερεις. Την προετοιμασια που εχεις κανει την ξερεις μονο εσυ και πιστευω οτι θα εχεις τα αντιστοιχα αποτελεσματα. :clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,052 μηνύματα.
Η θεία Ευτέρπη
Είναι κόρη της δεύτερης ξαδέρφης της γιαγιάς σας. Η τελευταία φορά που σας είδε ήταν στο μαιευτήριο. Τόσα χρόνια δεν ενδιαφέρθηκε αν ζείτε ή αν πεθάνατε. Τώρα όμως που έμαθε από τη συννυφάδα του μπατζανάκη της μητέρας σας ότι δίνετε πανελλήνιες, ξαφνικά σας αγάπησε. Σας παίρνει όλο και πιο τακτικά στο τηλέφωνο. Θέλει να μαθαίνει διαρκώς τα σχετικά με το διάβασμά σας νέα. Πώς αισθάνεσθε, πόσο διαβάζετε, αν τα βλέπετε δύσκολα, πόσο ψηλά είναι το ηθικό σας, τι βαθμούς λέτε να γράψετε, τι διατροφή κάνετε, αν έχετε άγχος, αν παχύνατε ή αδυνατίσατε, τι λέτε να βάλουν στην έκθεση. Εσείς της απαντάτε ευγενικά και κοφτά, ενώ θα θέλατε να της κλείσετε το τηλέφωνο. Ξέρετε όμως γιατί η θεία Ευτέρπη δείχνει τέτοιο ενδιαφέρον για σας και τις εξετάσεις σας; Φέτος δίνει πανελλήνιες και η κόρη της. Έτσι σας τηλεφωνεί με σκοπό να κάνει κουτσομπολίστικες συγκρίσεις. Φυσικά, ενώ τάχα μου ρωτάει για σας, πετάει σπόντες για το πόσο άριστη είναι η κορούλα της και πόσο σίγουρη για την επιτυχία της. Προσπαθεί να ψαρέψει από σας υλικό, ώστε αν η κόρη της γράψει μεγαλύτερους βαθμούς, να σας κάνει ρόμπα σε όλο το συγγενολόι. Αν πάλι πάτε εσείς καλύτερα, πάλι κάτι θα βρει να λέει σχετικά με το ότι άδικα ευνοηθήκατε. Έτσι, καλύτερα είναι όταν βλέπετε τον αριθμό της στην αναγνώριση, να μην απαντάτε καν. Διαφορετικά θα πρέπει να την στείλετε στο διάολο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα δικαιωθω μάλλον (δυστυχώς) για αυτό που λέω αυτο που λεω οτι δεν θα τα πάω καλά ,όταν θα βγουν τα αποτελέσματα και θα αποδειχθεί ότι τόσο καιρό δεν υπερεβαλα καθόλου:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PiDefiner

Δραστήριο μέλος

Ο PiDefiner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 443 μηνύματα.
Εγώ πάντως θα δικαιωθω μάλλον (δυστυχώς) για αυτό που λέω αυτο που λεω οτι δεν θα τα πάω καλά ,όταν θα βγουν τα αποτελέσματα και θα αποδειχθεί ότι τόσο καιρό δεν υπερεβαλα καθόλου:P

Το γελοίο είναι ότι μερικές φορές δεν σε πιστεύουν κι' όλας. Αυτόν τον καιρό που έγραφα ΟΕΦΕ και με ρωτούσαν "τι έγινε;", όταν έλεγα ότι αν έπιασα βάση θα είμαι ευχαριστημένος έπαιρνα την κλασσική απάντηση "Γιατί, ήταν δύσκολα;" και φυσικά ακολουθούσαν ψαρέματα του τύπου "Έλα τώρα, ξέρουμε ότι έγραψες παραπάνω". Όταν δε, πήρα τους βαθμούς από τα διαγωνίσματα, σειρά είχε το "Εντάξει, αυτοί βάζουν δύσκολα για να είστε προετοιμασμένοι σε κάθε περίπτωση...". Ότι εγώ, ας πούμε, που είμαι και ο άμεσα ενδιαφέρομενος, δεν ξέρω αν ισχύει ή όχι αυτό.
Τέλος πάντων, προσπαθώντας πάλι να δω τη θετική πλευρά, τουλάχιστον αν τελικά γράψω χάλια (γιατί αν δεν δω θέματα δεν μπορώ ούτε θέλω να αποφανθώ - καλά το είπα αυτό; :P ) θα μπορώ να τους πω "Σας το 'λεγα". Αν και σίγουρα θα υπάρχει ο ανάλογος αντίλογος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
Η θεία Ευτέρπη
Είναι κόρη της δεύτερης ξαδέρφης της γιαγιάς σας. Η τελευταία φορά που σας είδε ήταν στο μαιευτήριο. Τόσα χρόνια δεν ενδιαφέρθηκε αν ζείτε ή αν πεθάνατε. Τώρα όμως που έμαθε από τη συννυφάδα του μπατζανάκη της μητέρας σας ότι δίνετε πανελλήνιες, ξαφνικά σας αγάπησε. Σας παίρνει όλο και πιο τακτικά στο τηλέφωνο. Θέλει να μαθαίνει διαρκώς τα σχετικά με το διάβασμά σας νέα. Πώς αισθάνεσθε, πόσο διαβάζετε, αν τα βλέπετε δύσκολα, πόσο ψηλά είναι το ηθικό σας, τι βαθμούς λέτε να γράψετε, τι διατροφή κάνετε, αν έχετε άγχος, αν παχύνατε ή αδυνατίσατε, τι λέτε να βάλουν στην έκθεση. Εσείς της απαντάτε ευγενικά και κοφτά, ενώ θα θέλατε να της κλείσετε το τηλέφωνο. Ξέρετε όμως γιατί η θεία Ευτέρπη δείχνει τέτοιο ενδιαφέρον για σας και τις εξετάσεις σας; Φέτος δίνει πανελλήνιες και η κόρη της. Έτσι σας τηλεφωνεί με σκοπό να κάνει κουτσομπολίστικες συγκρίσεις. Φυσικά, ενώ τάχα μου ρωτάει για σας, πετάει σπόντες για το πόσο άριστη είναι η κορούλα της και πόσο σίγουρη για την επιτυχία της. Προσπαθεί να ψαρέψει από σας υλικό, ώστε αν η κόρη της γράψει μεγαλύτερους βαθμούς, να σας κάνει ρόμπα σε όλο το συγγενολόι. Αν πάλι πάτε εσείς καλύτερα, πάλι κάτι θα βρει να λέει σχετικά με το ότι άδικα ευνοηθήκατε. Έτσι, καλύτερα είναι όταν βλέπετε τον αριθμό της στην αναγνώριση, να μην απαντάτε καν. Διαφορετικά θα πρέπει να την στείλετε στο διάολο.


Θεός :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Στις βιολογίες μαθαίνετε και τις ημερομηνίες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Στις βιολογίες μαθαίνετε και τις ημερομηνίες;

Ναι δεν έχει δα και τόσες πολλές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Με ποια σειρά θα ξεκινήσετε να γράφετε τα ερωτήματα στο μάθημά της έκθεσης;
Βασικά τι είναι καλύτερο, να γράψω πρώτα την έκθεση ή στο τέλος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Με ποια σειρά θα ξεκινήσετε να γράφετε τα ερωτήματα στο μάθημά της έκθεσης;
Βασικά τι είναι καλύτερο, να γράψω πρώτα την έκθεση ή στο τέλος;
1ο που θα γράψω θα είναιπερίληψη αφού πρώτα διαβάσω το κείμενο όσο χρειαστεί.
Μετά παραγραφοποιήση και μετά γραμματική τέλος έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Με ποια σειρά θα ξεκινήσετε να γράφετε τα ερωτήματα στο μάθημά της έκθεσης;
Βασικά τι είναι καλύτερο, να γράψω πρώτα την έκθεση ή στο τέλος;

Καλύτερα να τα γράψεις με την σειρά που τα λέει το κριτήριο γιατί στην πορεία μπορεί να σου ρθουν διάφορες ιδέες να προσθέσεις στην έκθεση σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VoTheGreat

Νεοφερμένος

Ο VoTheGreat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Με ποια σειρά θα ξεκινήσετε να γράφετε τα ερωτήματα στο μάθημά της έκθεσης;
Βασικά τι είναι καλύτερο, να γράψω πρώτα την έκθεση ή στο τέλος;

το κειμενο που θα δωθει για εξεταση (περιληψη,νοηματικη κ.α.) θα αποτελει πηγη εμπενευσης για τα ερωτηματα της εκθεσης....οποτε συνιστατε να ξεκινησουμε απο το κειμενο και την περιληψη....τωρα αν εσυ νιωθεις οτι μπορεις να ξεκινησεις απο την εκθεση και θα κερδισεις με αυτην την κινηση περισσοτερα τοτε ξεκινα με την εκθεση ;) δεν ισχυει ομως το ιδιο και για το μαθημα της αοδε και φανταζομαι και της βιολογιας...εκει τι προτεινετε να ξεκινησεις απο τις ερωτησεις αναπτυξης ή απο τα Σ Λ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

somebody!

Νεοφερμένος

Η somebody! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ουφ.... δεν αντέχω άλλο, μου' χουν σπάσει τα νεύρα κυριολεκτικά. Κουράστηκα. Δηλαδή εντάξει έλεος πια.
Βασικά έχω μια πολύ περίεργη ψυχολογία. Δεν μπορώ να κατανοήσω τί συμβαίνει. ένα θα πω: Μέσα από τη διαδικασία αυτή των Πανελληνίων, εγώ έχασα τον εαυτό μου. Όλη μέρα κλεισμένη μέσα, φωνές, κλάματα, τσακωμοί. Ελευθερο χρόνο δεν είχα, έβγαινα ελάχιστα, αθλητισμό δεν έκανα... Και όλα αυτά για να διαβάσω. Και διάβασα και κουράστηκα, και αγχώθηκα και συγχύστηκα και εκνευρίστηκα..... Και τώρα όμως δεν νιώθω έτοιμη. Δεν ξέρω, πάντως το ηθικό μου δεν είναι πολύ ακμαίο σε αυτή τη φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαρακι Μ.

Νεοφερμένος

Η Μαρακι Μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ουφ.... δεν αντέχω άλλο, μου' χουν σπάσει τα νεύρα κυριολεκτικά. Κουράστηκα. Δηλαδή εντάξει έλεος πια.
Βασικά έχω μια πολύ περίεργη ψυχολογία. Δεν μπορώ να κατανοήσω τί συμβαίνει. ένα θα πω: Μέσα από τη διαδικασία αυτή των Πανελληνίων, εγώ έχασα τον εαυτό μου. Όλη μέρα κλεισμένη μέσα, φωνές, κλάματα, τσακωμοί. Ελευθερο χρόνο δεν είχα, έβγαινα ελάχιστα, αθλητισμό δεν έκανα... Και όλα αυτά για να διαβάσω. Και διάβασα και κουράστηκα, και αγχώθηκα και συγχύστηκα και εκνευρίστηκα..... Και τώρα όμως δεν νιώθω έτοιμη. Δεν ξέρω, πάντως το ηθικό μου δεν είναι πολύ ακμαίο σε αυτή τη φάση.

Σε καταλαβαινω απολυτα. Κι εγω ετσι ειμαι και νιωθω οτι χρειαζομαι κι αλλο χρονο και οτι δε μου φτανει για να βγαλω τα μαθηματα οπως θελω αλλα σε οποιον το πω μου λεει "Ε καθε φορα το ιδιο θα λες οτι θελεις κι αλλο χρονο ποτε δε θα σου φτανει" Δεν ξερω τι θα γινει ελπιζω για το καλυτερο :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bkar1997

Νεοφερμένος

Ο bkar1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Μόνο εμένα δεν με έχει πάρει κανένας από το σόι;Δε με αγαπάνε;

ΥΓ Πλάκα κάνω.Τα βαριέμαι αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Έχεις δηλαδή να παραγωγίσεις την (x+1)/ (x^2 - 4) ..
Έχουμε δηλαδή παραγώγιση πηλίκου. Γενικότερα, για την παράγωγο του πηλίκου f(x) / g(x) ισχύει
( f(x) / g(x) ) ' = ( f'(x)*g(x)- f(x)*g'(x) ) / (g(x)^2)

Στην συγκεκριμένη περίπτωση έχεις στη θέση της f(x) το x+1 και στη θέση της g(x) το x^2 - 4
Επομένως ( (x+1) / ( x^2 - 4 ) ) ' = ( (x+1)' * (x^2 - 4) - (x+1) * (x^2 - 4)' ) / ((x^2 - 4) ^2)
= (x^2 - 4 - (x+1) * ( 2x) ) / ( (x^2 - 4) ^2)
= ( x^2 - 4 - 2x^2 -2x ) / ( (x^2 - 4 ) ^2)
= ( -x^2 - 2x - 4 ) / ( x^2 - 4) ^ 2)

Δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να το προχωρήσεις μετά από αυτό το σημείο:/ . Εγώ εκεί θα το άφηνα I guess.
Έχω παραλείψει τους αστερίσκους του πολ/σμού σε σημεία που εννοείται εύκολα, για να σου είναι ευκολότερο στο μάτι :P
Ευχαριστω πολυ για τον χρονο σου. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ctee_m

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ctee_m αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Παιδιά μεθαύριο. Δεν μπορώ να το συνειδητοποιησω και για αυτόν τον λόγο δεν έχω αγχωθεί καθόλου παρόλο που δεν έχω τελιωσει επανάληψη πουθενά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top