Πανελλήνιες 2015

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ειμαι η μονη που εχει βαρεθει απο τωρα το σχολειο?Δεν κανουμε τιποτα απολυτωςς τοσες ωρες χαμενες!Δεν ξερω εγω σκεφτομαι να αναπληρωνω ωρες υπνου μεσα στη χρονια αλλιως δεννν...

Και εγω ετσι ήμουν στην αρχή... Μετα θα το συνηθίσεις. Μην σου πω οτι θα σου αρέσει κιόλας γιατι θα ξεφύγεις απο το διάβασμα και τα φροντιστήρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εννοείται! Όταν διαβάζεις...διαβάζεις ;)
Πόσο έβγαλες αν επιτρέπεται? :redface:
Χαχαχα...κάπως έτσι με βλέπω και εμένα :P (Με την ιστορία πάντα :pfff: )

Κοίτα για τις ώρες που αφιέρωνα θα μπορούσα να βγάλω και παραπάνω αλλά είχα θέμα συγκέντρωσης. Διάβαζα για τον Τέλη και σκεφτόμουν πεταλουδίτσες :P 19.170 έβγαλα :redface: Πάντως δε χρειάζονται υπερβολές. Όταν βλέπεις ότι δεν πάει άλλο βάλε ένα στοπ και κάνε διάλειμμα. Μετά πάλι τα ίδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Laou_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Laou_95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 255 μηνύματα.
Κοίτα για τις ώρες που αφιέρωνα θα μπορούσα να βγάλω και παραπάνω αλλά είχα θέμα συγκέντρωσης. Διάβαζα για τον Τέλη και σκεφτόμουν πεταλουδίτσες :P 19.170 έβγαλα :redface: Πάντως δε χρειάζονται υπερβολές. Όταν βλέπεις ότι δεν πάει άλλο βάλε ένα στοπ και κάνε διάλειμμα. Μετά πάλι τα ίδια.

ΟοΟοοΟο :clapup: Συγχαρητήρια...αν και είναι πολλά! ;)
Που πέρασες?????
Αλλά, πόσο παραπάνω να βγάλεις? :worry: :P
Πόσες ώρες διάβαζες είπες? :hmm: Για πες..για πες!!!!!! :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Δια παρανθεση εγω κανω τοσες ωρες γιατι τοσο λεει ο συλογος φροντηστηριων να κανω.
1 ωρα για μενα=45 λεπτα
απλα μετραω με τις σχολικες τις ωρες εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
ΟοΟοοΟο :clapup: Συγχαρητήρια...αν και είναι λίγα! ;)
Που πέρασες?????
Αλλά, πόσο παραπάνω να βγάλεις? :worry: :P
Πόσες ώρες διάβαζες είπες? :hmm: Για πες..για πες!!!!!! :popcorn:

Πέρασα στη νομική όσο και αν το θεωρούσα ανέφικτο για μένα. Αλλά όλα γίνονται με πρόγραμμα και πειθαρχία. Αν διαβάζεις ένα 5ωρο γεμάτο τη μέρα και τα Σ/Κ- γιορτές ένα 8ωρο κατά μέσο όρο είσαι καλυμμένη. Θεωρητική είσαι ε; Τι θέλεις να περάσεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

orange crush

Δραστήριο μέλος

Η orange crush αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 518 μηνύματα.
Δια παρανθεση εγω κανω τοσες ωρες γιατι τοσο λεει ο συλογος φροντηστηριων να κανω.
1 ωρα για μενα=45 λεπτα
απλα μετραω με τις σχολικες τις ωρες εδω

κι εγώ φροντίστηριο πήγα , αλλά έκανα 14 ώρες την εβδομάδα....:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Ε ξεκολλήστε με τα φροντιστήρια, δε σας εγγυώνται την επιτυχία σας όσο ο ίδιος ο εαυτός σας και οι δυνατότητές του. Μην ακούω μαλακίες για 25ωρα. 10 έκανα και πολλές ήταν :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Εγώ είμαι θετική και κάνω 14 ώρες φροντιστήριο. Αλλά είναι ατόφιες, όχι 45'.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paracelsus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Paracelsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Ο τελικός απολογισμός θα γίνει βάσει του προσωπικού μόχθου που ο καθένας επέδειξε μέσα στη χρονιά και ποτέ με βάση τις φροντιστηριακές ώρες ! Αξιοποιήστε σωστά τον χρόνο σας με υπομονή και επιμονή στη μελέτη σας ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Χαλαρα,3η λυκειου φετος χαχα πιστευω οτι στο σχολειο ειναι η ποιο φλου χρονια!!
Δεν νομίζω να ναι και τόση χαλαρή χρονιά, θέλει διάβασμα. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Δεν νομίζω να ναι και τόση χαλαρή χρονιά, θέλει διάβασμα. :confused:

Aν εννοεί ότι στο σχολείο θα είναι χαλαρά,έχει δίκιο. Δεν κάνεις απολύτως τίποτα.Πηγαίνεις για να χαλαρώσεις ουσιαστικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα...

Είδατε τις "αλλαγές" στις σελίδες των βιβλίων της κατεύθυνσης; (εκτός λογοτεχνίας):hehe: Το χρωματάκι μάς μάρανε :P
Το κουλό είναι ότι στα αρχαία κατεύθυνσης η ύλη αρχίζει από τη σελ. 29 και όχι από τη σελ. 34 (όπως γράφει στο ΦΕΚ). Πάω στοίχημα ότι θα κάψει κόσμο :|

Οι θετικοί μπορούν να δουν το "χρωματάκι" και την "αλλαγή" στο βιβλίο της έκθεσης και οι τεχνολογικοί (επιπλέον της έκθεσης) στο ΑΟΔΕ. Για το ΑΕΠΠ δεν είδα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα...

Είδατε τις "αλλαγές" στις σελίδες των βιβλίων της κατεύθυνσης; (εκτός λογοτεχνίας):hehe: Το χρωματάκι μάς μάρανε :P
Το κουλό είναι ότι στα αρχαία κατεύθυνσης η ύλη αρχίζει από τη σελ. 29 και όχι από τη σελ. 34 (όπως γράφει στο ΦΕΚ). Πάω στοίχημα ότι θα κάψει κόσμο :|

Οι θετικοί μπορούν να δουν το "χρωματάκι" και την "αλλαγή" στο βιβλίο της έκθεσης και οι τεχνολογικοί (επιπλέον της έκθεσης) στο ΑΟΔΕ. Για το ΑΕΠΠ δεν είδα :P

Άλλαξαν και τη φυσική κατεύθυνσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Και στην βιολογια παιδια... πραγματικα πρεπει να γινει διευκρινιση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dum spiro spero

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dum spiro spero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα...

Είδατε τις "αλλαγές" στις σελίδες των βιβλίων της κατεύθυνσης; (εκτός λογοτεχνίας):hehe: Το χρωματάκι μάς μάρανε :P
Το κουλό είναι ότι στα αρχαία κατεύθυνσης η ύλη αρχίζει από τη σελ. 29 και όχι από τη σελ. 34 (όπως γράφει στο ΦΕΚ). Πάω στοίχημα ότι θα κάψει κόσμο :|

Οι θετικοί μπορούν να δουν το "χρωματάκι" και την "αλλαγή" στο βιβλίο της έκθεσης και οι τεχνολογικοί (επιπλέον της έκθεσης) στο ΑΟΔΕ. Για το ΑΕΠΠ δεν είδα :P

Παιδια για τι 'χρωματακι ' μιλαμε; αλλαξαν τα βιβλια;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα...

Είδατε τις "αλλαγές" στις σελίδες των βιβλίων της κατεύθυνσης; (εκτός λογοτεχνίας):hehe: Το χρωματάκι μάς μάρανε :P
Το κουλό είναι ότι στα αρχαία κατεύθυνσης η ύλη αρχίζει από τη σελ. 29 και όχι από τη σελ. 34 (όπως γράφει στο ΦΕΚ). Πάω στοίχημα ότι θα κάψει κόσμο :|

Οι θετικοί μπορούν να δουν το "χρωματάκι" και την "αλλαγή" στο βιβλίο της έκθεσης και οι τεχνολογικοί (επιπλέον της έκθεσης) στο ΑΟΔΕ. Για το ΑΕΠΠ δεν είδα :P

Παλι το αλλαξαν? Και σε μας περυσι το ειχαν αλλαξει. Μηχως το καλοκαιρι ειχες ενα πολυ παλιοτερο βιβλιο και τωρα στο σχολειο σου εδωσαν το ανανεωμενο, που ομως εκδοθηκε περυσι? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia_g

Νεοφερμένος

Η georgia_g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Θεωρητικόπουλα...

Είδατε τις "αλλαγές" στις σελίδες των βιβλίων της κατεύθυνσης; (εκτός λογοτεχνίας):hehe: Το χρωματάκι μάς μάρανε :P
Το κουλό είναι ότι στα αρχαία κατεύθυνσης η ύλη αρχίζει από τη σελ. 29 και όχι από τη σελ. 34 (όπως γράφει στο ΦΕΚ). Πάω στοίχημα ότι θα κάψει κόσμο :|

Οι θετικοί μπορούν να δουν το "χρωματάκι" και την "αλλαγή" στο βιβλίο της έκθεσης και οι τεχνολογικοί (επιπλέον της έκθεσης) στο ΑΟΔΕ. Για το ΑΕΠΠ δεν είδα :P

Τι εννοεις αλλαξε η υλη για τις πανελληνιες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Παλι το αλλαξαν? Και σε μας περυσι το ειχαν αλλαξει. Μηχως το καλοκαιρι ειχες ενα πολυ παλιοτερο βιβλιο και τωρα στο σχολειο σου εδωσαν το ανανεωμενο, που ομως εκδοθηκε περυσι? :P
Όχι, όχι :P Εσάς άλλαξε μόνο το εξώφυλλο, οπότε klein :P Σε εμάς άλλαξε η διάταξη των σελίδων και προστέθηκαν χρώματα στο πάνω και το κάτω μέρος των βιβλίων για να ξεχωρίζεις τις ενότητες. Επίσης, άλλαξε και η γραμματοσειρά.

Το θέμα είναι ότι στην επίσημη ύλη οι σελίδες είναι δοσμένες σύμφωνα με τη διάταξη των βιβλίων του 2013 και πριν και όχι για τα δικά μας που εκτυπώθηκαν το 2014. (Όπως είπα πριν, το Δ2: Οι διαλεκτικές ιδέες του Σωκράτη [...], από το οποίο ξεκινά η ύλη των αρχαίων κατεύθυνσης, βρίσκεται στη σελ. 29 (αντί στη σελ. 34, όπως είναι στην επίσημη ύλη του σχολικού μας έτους, αλλά και των προηγούμενων βιβλίων που τυπώθηκαν από το 2013 και πριν).
Τι εννοεις αλλαξε η υλη για τις πανελληνιες??
Όχι, δεν άλλαξε.
Άλλαξε, όμως, η διάταξη των σελίδων στις εκδόσεις "2014" των βιβλίων, οπότε προσοχή μεγάλη. Μη το δένετε κόμπο ότι οι σελίδες του ΦΕΚ για την ύλη είναι σωστές:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariakl1

Νεοφερμένος

Η mariakl1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Και αν δίνει κανένας σχεδιο και θέλει συμβουλές, εδω ειμαι :slourp:
Βασικά, ο,τι και να θέλετε, εδω θα ειμαι, αραχτη σε καμια παραλία ή καφετερια :hehe: (σας πειράζω :P )
μια φίλη μου θελει να δωσει σχέδιο αλλα λογω οικονομικων δε μπορει να δωσει πολλά χρηματα. ποσες ωρες πιστευεις ειναι αναγκαιες ; χρειαζεται να κανει μαθηματα ολη τη χρονια (δεν εχει κανει ακομη κανενα μαθημα);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
μια φίλη μου θελει να δωσει σχέδιο αλλα λογω οικονομικων δε μπορει να δωσει πολλά χρηματα. ποσες ωρες πιστευεις ειναι αναγκαιες ; χρειαζεται να κανει μαθηματα ολη τη χρονια (δεν εχει κανει ακομη κανενα μαθημα);

Συνηθως κανουν 3 ώρες ελευθερο και 3 ώρες γραμμικο την εβδομάδα. Η φιλη σου θα μπορούσε να κανει μαθημα ανα δυο εβδομάδες. Δηλαδη την μια εβδομάδα να εχει έξι ώρες σχεδιο κανονικα και την άλλη εβδομάδα να μην κανει, αλλα να τις βάζουν οι καθηγητές δουλειά για το σπίτι και να δουλεύει μονη της. Και την άλλη εβδομάδα που θα κανει πάλι μαθημα να ελέγχουν αυτα που έκανε μονη της. Στο γραμμικο θα μπορούσε σίγουρα να το κανονίσει ετσι, για το ελευθερο όμως δεν ειμαι σίγουρη, αλλα ας το ψάξει. Τι τάξη ειναι; Αν ειναι Β λυκειου, μπορει να αρχίσει μετα τα Χριστούγεννα. Αν ειναι γ όμως καλο θα ηταν να ξεκινήσει οσο πιο γρήγορα γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top