Ιδιαίτερα και φροντιστήρια στη Β' Λυκείου

olgalicious97

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olgalicious97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 281 μηνύματα.
λες, ε; Μαθηματικά και φυσική οπότε. Σ' ευχαριστώ!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggressive

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aggressive αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 957 μηνύματα.
Όσοι θα πάτε θετική κατεύθυνση, τι φροντιστήρια/ιδιαίτερα θα κάνετε και σε ποια μαθήματα?
Τι προτείνετε για του χρόνου? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Μάλλον θα κάνω φροντιστήριο στα μαθηματικά. Ίσως και στην Άλγεβρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Θα παω θετικη.
H αποψη μου ειναι οτι στην Β΄ δεν χρειαζεται να αρχισει καποιος μαθηματα αν εχει καλους καθηγητες στο σχολειο οι οποιοι θα ειναι προθυμοι να τον βοηθησουν αν καπου υστερει. Σπαταλη χρονου και χρηματων. Θα προτεινα φετος να το παρουμε λιιιιιιιιιγο χαλαρα το θεμα και να κρατησουμε δυναμεις για του χρονου. Οχι βεβαια να το αφησουμε τελειως. Αν το θελει καποιος ντε και καλα να ξεκινησει μαθηματα θα ελεγα (για θετικοτεχνολογικους μιλαω παντα) να δωσει λιγο περισσοτερη βαση στα γενικης διοτι η υλη τους σχετιζεται περισσοτερο με την υλη της Γ΄ απ' οτι τα κατευθυνσης της Β΄. Θα ελεγα καλυτερα να παει καποιος φροντ γιατι και πιο φθηνα θα ειναι και θα μπει λιγο στο κλιμα της ανταγωνιστικοτητας που δυστυχως θα την αντιμετωπισει σε μεγαλυτερο βαθμο στην προετοιμασια των πανελλαδικων. Τα ιδιαιτερα θα τα προτεινα για την καλυψη ενδεχομενων κενων και στην περιπτωση που εχει καποιο "προβλημα" με καποιο μαθημα.
Εγω θα κανω ιδιαιτερα στην εκθεση.
Αυτα απο 'μενα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα.Να δω πως θα παω με την κάλυψη κενών(από Δευτέρα) και ενα δεκαήμερο του Αυγούστου να δω την ύλη της Β και αποφασίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Η άποψή μου είναι, ότι όποιος χρειάζεται βοήθεια σε κάποιο μάθημα και δε μπορεί να τον καλύψει ο καθηγητής, καλύτερα να πάει φροντιστήριο στο μάθημα που έχει ανάγκη. Γιατί αν δε καταπολεμήσει τα προβλήματα που έχει στο συγκεκριμένο μάθημα, θα του δημιουργηθούν κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα.Να δω πως θα παω με την κάλυψη κενών(από Δευτέρα) και ενα δεκαήμερο του Αυγούστου να δω την ύλη της Β και αποφασίζω.

Για την κατευθυνση δεν εχεις αποφασισει ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φροντιστήρια 100% αν δε κάνετε λίγο χαβαλέ στη β ποτε θα το κάνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.

ΕλευθεριⒶκος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΕλευθεριⒶκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 392 μηνύματα.
Εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται ν' αρχισω. Τι κατευθυνση θα πας ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stelios1997

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Stelios1997 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Κολυμβάρι (Χανιά). Έχει γράψει 369 μηνύματα.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εγώ έκανα από την α λυκείου φροντιστήριο (ιδιαίτερα) και με βοήθησε πάρα πολύ!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Εγω δεν νομιζω οτι χρειαζεται ν' αρχισω. Τι κατευθυνση θα πας ;

μην κανεις φετοςστην β φροντιστηριο στα μαθηματα κατευθυνσης αν πας θετικη εστιασε μονοσ στην φυσικη γενικης αλγεβρα και χημεια ονοματολογια και αν θες κανε χημεια κατ γιατι κατι χρειαζεται και εγω που εκανα το μετανιωνσα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Γιατί ρε να μην κάνει μαθηματικά κατεύθυνσης πας καλα? Πότε θα μάθει γεωμετρικούς τόπους που χρειάζονται στους μιγαδικούς ..Και φυσική κατεύθυνσης είναι αναγκαίο για να μάθεις επαγωγή που είναι πολυ χρήσιμη. Επίσης χημεία κατεύθυνσης μπορεί η ύλη να μη χρειάζεται τόσο (μόνο η οξειδοαναγωγή) ,ωστόσο το πνεύμα των ασκήσεων μοιάζει πολύ με τις φετινές ασκήσεις. Χημεία όλη η οργανική όχι μόνο η ονοματολογία. Αλκάνια,αλκένια,αλκίνια παρασκευές και χημικές ιδιότητες ,καρβοξυλικά οξεά κλπ..Από την άλλη πλευρά οι κρούσεις και η κυκλική από φυσική γενικής .Έπειτα, είναι εποικοδομητικό να πηγαίνεις και έκθεση γιατί δεν πρόκειται αν δεν έχεις κάνει ποτέ να μάθεις στην τρίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
Γιατί ρε να μην κάνει μαθηματικά κατεύθυνσης πας καλα? Πότε θα μάθει γεωμετρικούς τόπους που χρειάζονται στους μιγαδικούς ..Και φυσική κατεύθυνσης είναι αναγκαίο για να μάθεις επαγωγή που είναι πολυ χρήσιμη. Επίσης χημεία κατεύθυνσης μπορεί η ύλη να μη χρειάζεται τόσο (μόνο η οξειδοαναγωγή) ,ωστόσο το πνεύμα των ασκήσεων μοιάζει πολύ με τις φετινές ασκήσεις. Χημεία όλη η οργανική όχι μόνο η ονοματολογία. Αλκάνια,αλκένια,αλκίνια παρασκευές και χημικές ιδιότητες ,καρβοξυλικά οξεά κλπ..Από την άλλη πλευρά οι κρούσεις και η κυκλική από φυσική γενικής .Έπειτα, είναι εποικοδομητικό να πηγαίνεις και έκθεση γιατί δεν πρόκειται αν δεν έχεις κάνει ποτέ να μάθεις στην τρίτη.
δεν χρειαζεται φυσικης κατευθυνσης της β λυκειου γι αυτο μπορει να κατσει να διαβασει και μονος του και να βρισκει ασκησεις απο το ιντερνετ μαθηματικα και χημεια κατευθυνσης να κανει ναι αλλα εγω πιστευω φυσικη γενικης αλγεβρα και χημεια γενικης που εχει ονοματολογια πρεπει να ξεσκιστει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikosDim

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο NikosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Είναι σημαντικό να είσαι στο πνεύμα των πανελληνίων ακόμα και αν δεν είσαι στην τρίτη..Στις ασκήσεις στο ηλεκτρικό πεδίο μπλέκεται το κεκλιμένο επίπεδο που θα το βλέπουμε κάθε μέρα στο κεφάλαιο της φυσικής στερεού της γ. Η λογική που χρησιμοποιείς εκεί είναι όμοια με την λογική που θα χρησιμοποιήσουμε στο κεφάλαιο της γ.Παρόλα αυτά ο καθένας έχει την δικιά του άποψη επί του θέματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
καλησπέρα σας καταρχάς μόλις έφτιαξα λογαριασμό στο iSchool και είμαι καινούριος εδώ παρ'όλα αυτά παρακολουθώ πολλά θέματα τον τελευταίο καιρό .....
Λοιπόν φέτος θα πάω Β Λυκείου και δεν είμαι και πολύ καλός μαθητής γενικά βγάζω γύρο στο 16 χωρίς φροντιστήρια ... μόλις βγήκανε τα αποτελέσματα του lower και ευτυχώς το πείρα .. και μιας και μας περισσεύουν κάποια χρήματα εφόσον ξεμπερδέψαμε με τα αγγλικά η μητέρα μου, μου είπε να ξεκινήσω φροντιστήριο ... το θέμα με το φροντιστήριο είναι όπως σας είπα επειδή δεν έχουμε και πολλά λεφτά γενικά είμαστε οικημομικά πεσμένη, πρέπει να διαλέξω πια μαθήματα θα κάνω στο φρονιστίριο διότι λογικά αν τα κάνω ολα θα είναι και πιο ακριβά οποτε ανάλογα με πια κατεύθυνση θα πάρω, πείτε μου και πια μαθήματα να κάνω στο φροντιστήριο και τέλος ... ανάλογα με τα μαθήματα που θα κάνω ποσα θα "πληρώνουμε" κάθε μηνα (περίπου).....
Ευχαριστώ οποιον δώσει έστω και λίγη προσοχή στο μήνυμα μου και ευχαριστώ και για της απάντησης εκ το προτερων ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Τωρα για τα φροντιστηρια, εγω στη 2α εκανα μονο μαθηματικα(κατ. και αλγεβρα) και φυσικη(μονο κατευθυνσης)και ξεκινησα στην 3η τα αλλα....
Πληρωνα γυρω στα 200 ευρω το μηνα, αλλα αυτο εξαρταται και απο το φροντιστηριο....
Παντως με αυτα τα μαθηματα πιστευω εισαι καλλυμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christos365

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Christos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
200Ε για 3 μαθήματα :/ ... και γενικά καλο φροντιστήριο? ... και πόσες ώρες την εβδομάδα έκανες για τα μαθήματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Κοιτα, οι τιμες εξαρτωνται απο τα φροντιστηρια...Στην επαρχια ουτως η αλλως δεν ειναι τοσο ακριβες οσο στις πιο μεγαλες πολεις...Εκανα 6 ωρες μαθηματικα(4 κατ. και 2 γενικης) και 4 ωρες φυσικη....Οσο για το επιπεδο της τεχνολογικης μην ανυσηχεις....Παντου ετσι ειναι....

Οσο, για το φροντιστηριο, μια χαρα ηταν...Εμενα δηλαδη με καλυπτε, και τωρα που τελειωσα και το ξανασκεφτομαι δεν εχω κανενα παραπονο....
Οτι αλλο θες να με ρωτησεις πες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top