Παλέρμο Extreme : Απορίες/Απαντήσεις και γνώμες!

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Στη μαφία ανήκουν οι μαφιόζοι που είναι μαφια και όχι πολίτες!
Μόνο η πόρνη και ο ΔΑ είναι πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Στη μαφία ανήκουν οι μαφιόζοι που είναι μαφια και όχι πολίτες!
Μόνο η πόρνη και ο ΔΑ είναι πολίτες.


Τέλεια, κατάλαβα ευχαριστώ πολύ <3 .....

Υγ: Δεν έχω άλλες απορίες :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Ωραία και στην μαφία, ποιοι ανήκουν; :P Εάν οι μαφιόζοι, πόρνη και ΔΑ είναι πολίτες που απλά είναι συνασπισμένοι με την μαφία;


Ρε συ Σόφη!!!!! :dash1:


Αρχική Δημοσίευση από ultraviolence:
Παίχτες συνασπισμένοι με την μαφία είναι οι εξής: Μαφιόζοι, πόρνη, ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τέλεια, κατάλαβα ευχαριστώ πολύ <3 .....

Υγ: Δεν έχω άλλες απορίες :P

Πάντως διάβασε κανένα παχνίδι και 3-4 φορές ακόμη τους κανόνες καλού κακού. :give_rose:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Σόφη, αν δεν διαβάσεις τους κανόνες θα πέσει παντόφλα. Και όχι μόνο απο εμένα :shifty:.

Τα περισσότερα πράγματα απο αυτά που ρωτάς βρίσκονται ήδη στους κανόνες και είναι αρκετά κατανοητά, απλά διάβαζε με προσοχή. Και όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, διάβαζε και τα προηγούμενα παιχνίδια για να πάρεις μια ιδέα για το πως παίζουμε :flowers:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Εντάξει είμαι σίγουρη ότι τώρα τα κατάλαβε και θα τα πάει μια χαρά. Ας θυμηθούμε πως ήμασταν όλοι την πρώτη μας φορά. Εξάλλου οι κανόνες με τα χρόνια έχουν γίνει και πιο περίπλοκοι. Θα τα πάει μια χαρά η Σόφη. (και λέει, μου ρίχνει τυμβωρυχια λολ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σόφη, αν δεν διαβάσεις τους κανόνες θα πέσει παντόφλα. Και όχι μόνο απο εμένα :shifty:.

Τα περισσότερα πράγματα απο αυτά που ρωτάς βρίσκονται ήδη στους κανόνες και είναι αρκετά κατανοητά, απλά διάβαζε με προσοχή. Και όπως είπαν και τα παιδιά παραπάνω, διάβαζε και τα προηγούμενα παιχνίδια για να πάρεις μια ιδέα για το πως παίζουμε :flowers:.

:bleh: :bleh: Μην ξεχνάς ότι σου χρωστάω και εσένα παντoφλίτσα

Υγ: Ναι ρε εννοείται

Εντάξει είμαι σίγουρη ότι τώρα τα κατάλαβε και θα τα πάει μια χαρά. Ας θυμηθούμε πως ήμασταν όλοι την πρώτη μας φορά. Εξάλλου οι κανόνες με τα χρόνια έχουν γίνει και πιο περίπλοκοι. Θα τα πάει μια χαρά η Σόφη. (και λέει, μου ρίχνει τυμβωρυχια λολ).
<3 <3 :inlove:


@tsarachaf :give_rose: ευχαριστώ για την υπομονή σου ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εντάξει είμαι σίγουρη ότι τώρα τα κατάλαβε και θα τα πάει μια χαρά. Ας θυμηθούμε πως ήμασταν όλοι την πρώτη μας φορά. Εξάλλου οι κανόνες με τα χρόνια έχουν γίνει και πιο περίπλοκοι. Θα τα πάει μια χαρά η Σόφη. (και λέει, μου ρίχνει τυμβωρυχια λολ).

Εμένα δε με συμφέρει να θυμηθώ πως ήμουν την πρώτη μου φορά, γιατί θα θυμηθώ μια και απαγορευμένη (πλέον) στο Παλέρμο λέξη: spam :P.
@tsarachaf :give_rose: ευχαριστώ για την υπομονή σου ..:P


Ο Τσαφτσούφ είναι τέρας υπομονής, και ρίχνει και πολύ ωραία παντόφλα :flowers:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ο Τσαφτσούφ είναι τέρας υπομονής, και ρίχνει και πολύ ωραία παντόφλα :flowers:.

:redface: Ωχ αγόρι είναι;

Εμένα δεν θα μου ρίξει παντόφλα πάντως :P


σου έχει ρίξει και εσένα, και το λες αυτό; :oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
:redface: Ωχ αγόρι είναι;

Εμένα δεν θα μου ρίξει παντόφλα πάντως :P


σου έχει ρίξει και εσένα, και το λες αυτό; :oops:


Ναι. Και κάπου εδώ η συζήτηση ξεκινάει να χαρακτηρίζεται ως σπαμ :bounce:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
:redface: Ωχ αγόρι είναι;
Ζω για την ώρα και την στιγμή που θα πέσεις μέσα στο φύλο του συνομιλητή σου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ζω για την ώρα και την στιγμή που θα πέσεις μέσα στο φύλο του συνομιλητή σου :hehe:


Εμένα απο την πρώτη στιγμή με κατάλαβε πως είμαι κοπέλα, και μετά έκανα αμάν να την πείσω οτι ΔΕΝ είμαι :hehe:.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
:redface: Ωχ αγόρι είναι;
Αχ δώστε στον Τσαφ την τυμβωρυχία. Τουλάχιστον δε θα τη ρίξει σε μένα!:crazy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Ζω για την ώρα και την στιγμή που θα πέσεις μέσα στο φύλο του συνομιλητή σου :hehe:

Τζιτζίκο, μα δεν φταίω εγώ :lol:
πλάκα πλάκα, έχω αλλάξει όλων τα φύλα εδώ μέσα :P

Αχ δώστε στον Τσαφ την τυμβωρυχία. Τουλάχιστον δε θα τη ρίξει σε μένα!

:loltooth: αμέ

Εμένα απο την πρώτη στιγμή με κατάλαβε πως είμαι κοπέλα, και μετά έκανα αμάν να την πείσω οτι ΔΕΝ είμαι

σιγά μαρή εσύ :bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Συγνώμη που σας χαλάω τη συζήτηση αλλά πρέπει να κλειδωθεί και το παρόν θέμα.
Για κάθε απορία ή ένσταση κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, παρακαλούμε να απευθύνεστε μόνο στη ΣΕ με προσωπικό μήνυμα.
Ευχαριστούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,103 μηνύματα.
Μια ιδέα παρμένη από το προσφάτως λήξαν παιχνίδι λοιπόν.

Μήπως να δίνεται μία παράταση στις ώρες δράσης νυχτερινών ρόλων όταν τυχαίνουν περιπτώσεις όπως αυτές που τέλειωσε η δημοσκόπηση 23:05;
Μου φαίνεται πολύ κοντά με τη λήξη δράσης της πόρνης πχ αυτή η ώρα. (Και αν έπρεπε να μετακινηθεί η πόρνη, σωστό θα φαινόταν να μετακινηθούν και οι υπόλοιποι ρόλοι).

Όσο για τους δοκιμαστικούς στο #46 κανόνες, εγώ παραμένω υπέρ της θέσπισης τους, αλλά καλύτερη γνώμη θα έχει και η τελευταία ΣΕ υποθέτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Μια ιδέα παρμένη από το προσφάτως λήξαν παιχνίδι λοιπόν.

Μήπως να δίνεται μία παράταση στις ώρες δράσης νυχτερινών ρόλων όταν τυχαίνουν περιπτώσεις όπως αυτές που τέλειωσε η δημοσκόπηση 23:05;
Μου φαίνεται πολύ κοντά με τη λήξη δράσης της πόρνης πχ αυτή η ώρα. (Και αν έπρεπε να μετακινηθεί η πόρνη, σωστό θα φαινόταν να μετακινηθούν και οι υπόλοιποι ρόλοι).

Όσο για τους δοκιμαστικούς στο #46 κανόνες, εγώ παραμένω υπέρ της θέσπισης τους, αλλά καλύτερη γνώμη θα έχει και η τελευταία ΣΕ υποθέτω.

Χαίρετε!

Εδώ Ηλία θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω από το perspective του μαφιόζου και της ΣΕ. Ναι μεν, έχει λίγα περιθώρια να δράσει η πόρνη μιας και μένει λίγος χρόνος, αλλά η αλλαγή των ωρών έγινε για να γίνει πιο ανθρώπινο το παιχνίδι και να μην περνάμε το μισό μας βράδυ πάνω από το πισι. Δηλαδή αν πάρουν όλοι οι ρόλοι παράταση θα πάμε πάλι 3-4 για να ξεμπερδεύουμε, τουλάχιστον για τον αρχιμαφιόζο, τη μάγισσα και τη ΣΕ.
Επιπλέον τέτοια συμβάντα είναι εξαιρετικά σπάνια, οπότε δεν είμαι σίγουρος ότι αξίζει να μπει μια τέτοια αλλαγή, η οποία εν τέλει θα παιδεύει περισσότερα άτομα απ' όσα βοηθάει. Επίσης όλοι οι ρόλοι έχουν μία ολόκληρη μέρα να πάρουν τις αποφάσεις τους, αυτό το διάστημα είναι πιο πολύ για να συγκεντρώσουν τα τελευταία δεδομένα, οπότε ακόμη και μία ώρα πιστεύω πως είναι αρκετή, αν παρακολουθεί η πόρνη το θέμα, όπως και θα έπρεπε σε τέτοιες περιπτώσεις.

Για τους δοκιμαστικούς κανόνες, πιστεύω κι εγώ πως δούλεψαν καλά. Η νύχτα έγινε πιο ξεκούραστη, καθώς υπήρχαν φορές που το 3 ήταν απάλευτο και ο περιορισμός των καρτών, ειδικά το ΣΚ, έδωσε το περιθώριο διαλείμματος, που ήταν πάρα πολύ χρήσιμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φινεύς

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Παιδιά το μίνιμουμ παικτών είναι 16;
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
:confused: Οι μαφιόζοι δεν συναποφασίζουν δημοκρατικά μαζί κάθε φορά ποιον θα σκοτώσουν; Απλώς o αρχιμαφιόζος αναθέτει τη δουλειά κάθε φορά σε άλλον;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 21 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top