Low Bap

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Ένα αρκετά ενδιαφέρον αφιερωματάκι για τον [FONT=&quot]«[/FONT]Τόπο της φυγής[FONT=&quot]»[/FONT] , την "πατρίδα", αν θέλετε, του low bap.


...και μια μουσική κραυγή από το '96 για την εργατική πραγματικότητα των ναυπηγείων.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Ακυκλοφόρητο

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.


ψάξε στο τίποτα να βρεις , όλα τ' ανώφελα της γης

κράτα μαζί σου
κι όταν τον κόσμο καταπιείς και πάλι τίποτα δε δεις
στη χώνεψη σου
θα 'σαι ένας ήρωας διαφανής που ούτε ξέρεις
δεν μπορείς
και πας στον πάτο και παρακάτω

...

Δε φτάνει μια ζωή για να χορτάσεις μια στιγμή.
Τα θέλεις όλα, στ' άπειρο ποντάρεις γραμμή,
μα είναι άκυρο , κι εσύ βαριά κι ασήκωτα χάφτεις
τα πάντα για ένα τίποτα.



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Ενα κομματι που ερχεται απο αρκετα παλια(1993) οταν δεν τους ειχε παρει ολους η εμπορικη μπορα και αποτελει διασκευη του when the shit goes down των cypress hill.
στα χαμενα μονοπατια το μυαλο μου γυριζει και ξανα η αναζητηση μεσα μου αρχιζει:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepOnDreaming

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 246 μηνύματα.
https://www.youtube.com/watch?v=4WXpOZ7Uu8Q

Βάλε το γέλιο, λοιπόν, πάνω απ' το ψέμα
σαν μια βελόνα οχτάρα που κεντάει μελάνι στο δέρμα
αυτό που διάλεξες κόντρα στο ριζικό σου
και απ' την ασχήμια τους κράτα λίγη ομορφιά για μερτικό σου.
~Αν ονειρεύεσαι γι' αυτά....αν ονειιιρεεεύεσαι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sal Paradise

Δραστήριο μέλος

Ο Sal Paradise αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πιλότος. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
μπορει να μην θεωρειται low bap εξορισμου,αλλα απαιτειται το αναλογο tribute!



υ.γ.Ο λογος γινεται για τον <<ασωτο υιο>> κατα πολλους,για το <<υποτιμημενο παιδι>> κατα αλλους,του low bap,τον νικητα κλιντ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pop corn

Πολύ δραστήριο μέλος

Η pop corn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
τον νικητα κλιντ!
Πράγματι ο Νικήτας αποδείχθηκε μια αμφιλεγόμενη μορφή στην πορεία του low bap και βασικά των active member αφού ούτε λίγο ούτε πολύ έχει άτυπα καθιερωθεί στους κύκλους των low bappers μια διάκριση ανάμεσα σε "εποχή x-ray" και "εποχή μετά τον x-ray". Κάποιοι φανς νοσταλγούν την παρουσία του στο low bap , ίσως από άλλους θεωρήθηκε προδότης που ... "ποτέ δεν ήταν active member" (ουπς!:worry:) δεν ξέρω αν έχει σήμερα νόημα να μιλάμε για αυτή την φυγή και ίσως για μια σκοτεινή σελίδα στην μουσική αυτή , πάντως φαίνεται ο Νικήτας να έχει αφήσει το στίγμα του.

Θα ήθελα πάντως να συζητήσω για το μέλλον αυτού του μουσικού ιδιώματος. Δεν νομίζω να ήταν υπερβολή αν έλεγα ότι ουσιαστικά στηρίζεται από έναν πολύ μικρό κύκλο ανθρώπων με πολύ συγκεκριμένες εξέχουσες παρουσίες (αναμφίβολα ταλαντούχες). Μπορεί όμως το low bap να στηριχθεί μόνο σε αυτές ; Ή μήπως θα έπρεπε να επιχειρήσει ένα "άνοιγμα" δίνοντας την ευκαιρία σε περισσότερους μουσικούς να γράψουν στίχους, να επιμεληθούν παραγωγές και να δημιουργήσουν;

Άντε ωρέ να αναστήσουμε την θρεντάρα!




ΥΓ:
Νικήτας




 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έχουν ήδη αναφερθεί οι Υπόνοια, αλλά ο lowbaper92 δεν έβαλε ένα απ'τα αγαπημένα μου, οπότε.. ;)



Έχει νεκρώσει η λογική μου μα έχω ακόμα την καρδιά μου..

Α ρε Μικέ, λατρεμένος στίχος, όσες παραλλαγές κι αν γράψεις πάνω του, ο πρωταρχικός δεν πιάνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Μόλις έπεσα πάνω σε μια συνεργασία των Active Member με τον μπασκετμπολίστα Ron Artest, πρόσφατα μετονομασμένος σε Metta World Peace (εδώ κι εδώ τον βλέπουμε σε "στιγμές παγκόσμιας ειρήνης" :P )

Anyway, έγινε μια διασκευή του "Φύλακα Άγγελου"

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
R.I.P. Αντώνης

 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top