Παλέρμο #27 - The Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Το παιχνίδι αρχίζει από σήμερα Τρίτη 24/08/2010

Μπορείτε να postάρετε από τώρα.


Περιγραφή του παιχνιδιού

Το παιχνίδι είναι μια από τις πολλές παραλλαγές του γνωστού "Παλέρμο", οπότε ως παραλλαγή έχει ιδιαιτερότητες που πρέπει να προσέξουν και όσοι ξέρουν το κλασσικό παιχνίδι. ;)

Μετά την δήλωση των συμμετοχών, η Συντονιστική Επιτροπή (στο εξής ΣΕ) που απαρτίζεται από τους Γιώργος, fockos, JaneWin, jj, marialuluf1 ορίζει τέσσερις από τους συμμετέχοντες ως δολοφόνους, έναν ως ρουφιάνο, ένα τσιράκι, μία νοσοκόμα και τους υπόλοιπους ως πολίτες.

Σε αυτόν το γύρο έχουμε 22 συμμετέχοντες, εκ των οποίων:

  • 15 πολίτες
  • 4 δολοφόνοι
  • 1 ρουφιάνος
  • 1 τσιράκι/ιερόδουλη
  • 1 νοσοκόμα
Οδηγίες και λοιπές διευκρινήσεις θα τις βρείτε >>>εδώ<<<.


Εάν κάποιος δεν έλαβε pm με το ρόλο του, να στείλει Pm στην ΣΕ. Μην γράψετε μήνυμα στο δημόσιο εάν δεν λάβατε pm με τον ρόλο σας.

Λίστα για Παλέρμο #27


  1. elenaki_arnea08
  2. marialuluf1
  3. MissKit
  4. Wild_Boy
  5. jj!
  6. maria....
  7. roseberry
  8. tsarachaf
  9. aporw
  10. rewial
  11. z0itCa
  12. kleop
  13. mariza_93
  14. morelo
  15. Noulou94
  16. gianniskeeper
  17. foreverfreak
  18. Hlianna
  19. Eupatridis
  20. Bill
  21. yozerehs
  22. Κλεοπάτρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Αρχίσαμε επιτέλους!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.



Όταν ο Θεός ανακάλυψε το Μπλιο (κρυμμένο σε μια άλλη διάσταση) αποφάσισε να το μοιράσει σε ούλους τους ανθρώπους.
Όμως δεν υπήρχε αρκετό Μπλιο για όλα τα κοπέλια της γης για αυτόν τον λόγο αποφάσισε να το δώσει σε ένα νησί της γη και αν κάποτε βρει και άλλο Μπλιο να το δώσει και στους άλλους ανθρώπους. Έτσι μετά από κλήρωση ο Θεός αποφάσισε να δώσει το Μπλιο επαέ στην Κρήτη.
Έτσι όλοι οι κάτοικοι της Κρήτης απόκτησαν και από ένα Μπλιο και ζούσαν όλοι ευτυχισμένοι.
Πέμπτη



By fockos at 2010-08-29

Nα και ο θάνατος της Κleop
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Αρχίσαμε επιτέλους!!!!!!!!!!!!!:clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:

:D Να δούμε πως θα την παλέψουμε όμως εμείς που είμαστε και στο Survivor!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria....

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 1,970 μηνύματα.
:D Να δούμε πως θα την παλέψουμε όμως εμείς που είμαστε και στο Survivor!:P

Υπομονή!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τι υπομονή;! Θα βγάλουμε κάλλους στα χέρια από τα πολλά post:P:P

@z0itCa: δεν παίρνω χαμπάρι εγώ, μου αρέσει να κάνω πολλά πράγματα ταυτόχρονα:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Τους κάλλους σκέφτεσαι???
Εγώ σκέφτομαι το τζετ λακ από τις πτήσεις... Ερημικό νησί του ειρηνικού και κρήτη... Θα τα παίξουμε!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Τους κάλλους σκέφτεσαι???
Εγώ σκέφτομαι το τζετ λακ από τις πτήσεις... Ερημικό νησί του ειρηνικού και κρήτη... Θα τα παίξουμε!!:P
Σωστά, θα ξεπαραδιαστεί η fockos productions, για να μας πηγαινο-φέρνει:P:P:P

edit: Θα χάνουμε και τον ύπνο μας, κάθε φορά, λόγω της αλλαγής ώρας:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Αντε καλή αρχή και από μενα. Καληνύχτα τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σωστά, θα ξεπαραδιαστεί η fockos productions, για να μας πηγαινο-φέρνει:P:P:P

Εγώ προσωπικά είμαι και απαιτητική....
Δεν είμαι καμία Χακούνα εγώ..:P:P Είμαι Χρυσό Γκαζάκι και επιθυμώ business class εισητήριο.. Τι να κάνω? Είμαι βολικός άνθρωπος και υποχωρώ μεσούσης της κρίσης...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
πφφ δεν θα σας προλαβαινω στα διαλα!
αντε καλο παιχνιδι να εχουμε και παιδια σιγα σιγα μην βιαζομαστε....να προλαβουμε ολοι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά είμαι και απαιτητική....
Δεν είμαι καμία Χακούνα εγώ..:P:P Είμαι Χρυσό Γκαζάκι και επιθυμώ business class εισητήριο.. Τι να κάνω? Είμαι βολικός άνθρωπος και υποχωρώ μεσούσης της κρίσης...:whistle:
Εγώ πάλι, δε θα πληρώσω δραχμούλα:P:P Ας ξεπαραδιαστούν άλλοι, εγώ θα μαζέψω λεφτά και θα βάλω κάποιους, να μου χτίσουν βίλλα στην Κρήτη, για να κοιμάμαι πριν τις πτήσεις:pfff::pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Καλη αρχη να εχουμε παιδακια, αν και με τετοια ζαλαδα δεν το βλεπω... Ερημικο νησι του Ειρηνικου - Κρητη, προβλεπω να γινεται παγκρατι-κολιατσου:P!! Εχω βαρεθει να αλλαζω την ωρα στο ρολοι και το κινητο μου... Και ειναι και μεγαλη η διαφορα παναθεμα την:P!!

Αντε, τουλαχιστον στο παιχνιδι αυτο να μιλατε περισσοτερο, μπας και μπορεσουμε να βγαλουμε καμια ακρη και εμεις που ειμαστε ΚΑΙ στο Survivor.

Υ.Γ: Αν μας δολοφονησουν στο παλερμο, η ψυχη μας τηλεμεταφερεται στον Ειρηνικο:P??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχω να σας πω ότι εδώ είναι Παλέρμο και όχι σερβάιβορ, άντε :pfff:
Πλάκα σας κάνω! Καλό παιχνίδι να έχουμε, προσοχή με τα ταξίδια και τα γκαζάκια παιδιά! Καληνύχτα, τα λέμε αύριο πάλι! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Kαλημερα Παλερμιοτες!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
καλημερα σε ολους και καλο παιχνιδι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει επίσημα την Πέμπτη (ο λόγος που το κάνω εγώ είναι ότι αυτό το διήμερο δε θα έχω πολύ χρόνο και δε θα ήθελα να τα φωρτώσω όλα στην janewin. Την Πέμπτη θα αρχίσουμε. Θα παρακολούσα επειδή είμαστε λίγα άτομα στην ΣΕ (και τα άτομα που παίζουν είναι είδη 22). (Εφόσον λείπουν τα άτομα στην ΣΕ ανά χρονικό διάστημα μιας σελίδας να φτιάχνει την καρτέλα ψηφοφορίας. Επίσης όταν ψηφίζεται να τα γράφεται με μεγάλα κόκκινα γράμματα για να αποφευχθούν τα λάθη (ειδικά τώρα που είναι πολλά τα άτομα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μην μπερδευτούμε ρε παιδιά και μπερδέψουμε το survivor με το παλέρμο κι απαντάμε εδώ στους γρίφους του survivor και στο θέμα του survivor να ψηφίζουμε για παλέρμο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το παιχνίδι θα αρχίσει επίσημα την Πέμπτη (ο λόγος που το κάνω εγώ είναι ότι αυτό το διήμερο δε θα έχω πολύ χρόνο και δε θα ήθελα να τα φωρτώσω όλα στην janewin. Την Πέμπτη θα αρχίσουμε. Θα παρακολούσα επειδή είμαστε λίγα άτομα στην ΣΕ (και τα άτομα που παίζουν είναι είδη 22). (Εφόσον λείπουν τα άτομα στην ΣΕ ανά χρονικό διάστημα μιας σελίδας να φτιάχνει την καρτέλα ψηφοφορίας. Επίσης όταν ψηφίζεται να τα γράφεται με μεγάλα κόκκινα γράμματα για να αποφευχθούν τα λάθη (ειδικά τώρα που είναι πολλά τα άτομα).
Αφου είναι και ο Γιώργος στη ΣΕ!! Ή μηπως τον βάλατε εκεί για ομορφιά;:P:P:P:P

Καλό παιχνίδι να 'χουμε:clapup::clapup: Marialuluf1, αφού είσαι ειδική στις καρτέλες με τα ονόματα, πιστευω είσαι η ιδανική για τη δουλειά του Φόκου:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Καλέ για αρχές Σεπτέμβρη δεν ήταν να αρχίσουμε?? Τέλος των πάντων, επαε στην Κρήτη είναι πολύ όμορφα και θα χαρούμε και δεύτερες διακοπές!!! :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top