Clubing!

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καθόλου! Δε τα μπορώ!

Μαζεύεται η μισή Βαβυλώνα και σαρδελοποιείται σε Χ τετραγωνικά με τη μουσική να μπουκώνει τα ηχεία, με ένα ποτάκι στο χέρι και το τσιγάρο στο άλλο. Πιό γρήγορα θα πήγαινες Κηφισιά - Βούλα, παρά από τη μια άκρη του κλάμπ στην άλλη. Συν τοις άλλοις στα κλαμπ παρατηρείται και το φαινόμενο domino, κουνιέται η μια σαρδέλα που θέλει ξαφνικά να λικνιστεί σαν φίδι, πέφτουν και οι παραδίπλα.

Το ποτό σου, από το μπαρ μέχρι τη θέση σου έχει μείνει το μισό (το άλλο μισό είναι σε ρούχα η στο πάτωμα), έχεις κάψει και πενήντα σακάκια στο δρόμο με τη γόπα σου, άσε δε που αν δεν είσαι καπνιστής, γίνεσαι καπνιστή τσιπούρα ετσιθελικά από τον μπάφο του άλλου. Έτσι ούτε μουσική απολαμβάνεις, ούτε για κατούρημα δεν προλαβαίνεις να πας, ούτε μια κουβέντα δε μπορείς να πεις και αρκείσαι στο ατέρμονο στρίμωγμα με την δίμετρη ξανθιά μπροστά σου ή τον πουλ-μουρ καλογυαλισμένο νεαρό πίσω σου, δεδομένου ότι μόνο αυτό μπορείς να απολαύσεις και προφανώς και γι αυτό πήγες εκεί -μεταξύ άλλων-, για γκομενικό shopping δηλαδή.

+10000 :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Και σε club πηγαινω, και στα μπουζουκια πηγαινω, και σε ρεμπεταδικα πηγαινω, και σε gothic/dark pubs και μερη πηγαινω και ποκαδικα-μεταλαδικα και δεν συμαζευεται το κακο...:P
Σε ολα υπαρχουν καλα και κακα.Τα παντα εξαρτονται απο τα γουστα και τις προτιμησεις του καθενα και του τι ειναι προθυμος να θυσιασει για αυτα.(Στριμωγμα,ορθοστασια,καπνος κτλ κτλ.)

Π.Χ. στα διαφορα μεταλλαδικα εχω συναντισει τα μεγαλυτερα ποζερια της ζωης μου.Να μην ξερεις να γελασεις ή να κλαψεις.Το καλο οτι συνηθως κοιτανε την παρτη τους και μονο.Καθαριοτητα στον χωρο ψιλοαισχος...αλλα...μουσικη απιθανη,καθαρα (σχετικα) ποτα,αφθονο νερο (πολυυυ σημαντικο) πιο καλες τιμες κτλ κτλ.
Στα διαφορα αλλα club εχει αλλου ειδιυς ποζερια αλλα σε αναλογιες πιοκαθαρο-περιποιημενο κοσμο.Μουσικη πιο δυνατη (αν αξιζει δεν παραπονιεμαι), εδω εχει περισσοτερους και περισσοτερες δηθεν οι οποιοι σε κοιτανε και στραβα...Υπαρχει περισσοτερο στριμγμα για να πετυχεις καλο ποτο θες "τσαμπουκα" κτλ κτλ.

Αν και δουλευα σε διαφορα τετοια και οσο να κανει η νυχτα καπου με εχει ψιλοκουρασει, οταν υπαρχει σωστη παρεα μπορω να παω οπου να ειναι και να περασω τελεια.Ετσι κι αλλιως στα διαφορα κλαμπ δεν πηγαινω απο τις 12 που μαζευεται ολη η πιτσιρικαρια και γινεται ενας ψιλοπανικος...κατα τις 3-4 και ειναι μια χαρα τα παντα!:D
Οπως και να εχει φανατικος δεν ειμαι για τιποτα...Ουτε ποτε προγραμματιζω κατι για την εξοδο μου.Ετσι αναλογα το πως κυλα η βραδια κανονιζουμε και που θα παμε και τι θα κανουμε.;)
Με λιγα λογια τιποτα δεν απορριπτω και με τιποτα δεν ειμαι "κολλημενος".;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Μια εποχη ειχα γυρισει και πλουτισει τα κλαμπς της παραλιακης αλλα και αλλων περιοχων... Μου αρεσαν πολυ και μπορω να πω τα εχω κατευχαριστηθει!

Τελ φορα που πηγα ηταν πριν καποιους μηνες και ποσο να αντεξα ορθια? Δυο ωρες? Πολυ θα λεω... Πλεον δεν τα μπορω, αλλα ανaμενομενο... Τα χρονια περνανε... αλλαζουν τα ενδιαφεροντα μας, τα γουστα μας, οι αντοχες μας... Παντως εχω να θυμαμαι... Φοιτητρια που δουλευα παραλληλα, περιμενα να σχολασω να παω σπιτι να φαω και να ετοιμαστω σχολαστικα. Φυσικα τηλεφωνο προηγουμενως με τις φιλεναδες για τα καθεκαστα (τι θα βαλεις? Ποιος θα ειναι εκει κοκ...) Ρουχα, μακιγιαζ, κινητο, λεφτα, κλειδια κι εξω απο την πορτα... Συνηθως γυρνουσα ξημερωματα, αλλοτε τρωγαμε κατι, αλλοτε οχι. Το σιγουρο ειναι οτι επεφτα για υπνο ζαλισμενη κι ευτυχισμενη. Δεν εχω μεθυσει ποτε σε υπερβολικο βαθμο που να μην θυμαμαι, ειχα αυτοελεγχο... Πολλες γνωριμιες... Μια ωραια εποχη που κρατα λιγο! Ειχα καποια συγκεκριμενα στεκια, κυριως ενα πασιγνωστο κλαμπ της παραλιας οπου ηξερα τους ντιτζει, τους πορτιερηδες κι εκει ηταν που παντα κλειναμε τραπεζι.
Αγαπησα κλαμπακια, αγαπησα mainstream μουσικη σαν πιο νεα...

Μετα το γυρισα στο πιο χαλαρο και εβγαινα στα μπαρακια, στα πιο ροκ και alternative μερη..

Ενα ειναι παντως το σιγουρο, πως εχω να θυμαμαι πολυ ομορφα πραγματα απο εκεινες τις εποχες και οτι το σπιτι δε με χωραγε, δεν ημουν με τιποτα τυπος σπιτογατος :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top