Προτείνετε τραγούδια για ποικίλες δραστηριότητες

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους! Μεχρι την δευτερα πρεπει να εχω φτιαξει ενα cd με ελληνικα και ξενα τραγουδια. το θεμα ειναι οτι ψαχνω να βρω τα καλυτερα τραγουδια που μπορω να βαλω. μπορειτε να μου δωσετε καμια ιδεα;

Ευχαριστω εκ των προτερων.


:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Προσδιόρισέ μας λίγο ως προς το είδος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Προσδιόρισέ μας λίγο ως προς το είδος :P

συγνωμη... σωστα, δικαιο εχεις... θα ηθελα να ειναι σχετικα καινουργια, ελληνικα και ξενα τραγουδια, κυριως pop και house ή οτι αλλο ειναι ωραιο σημερα! ψαχνω τετοια τραγουδια, διασημα και να αρεσουν στους περισσοτερους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Καλησπερα σε ολους! Μεχρι την δευτερα πρεπει να εχω φτιαξει ενα cd με ελληνικα και ξενα τραγουδια. το θεμα ειναι οτι ψαχνω να βρω τα καλυτερα τραγουδια που μπορω να βαλω. μπορειτε να μου δωσετε καμια ιδεα;

Ευχαριστω εκ των προτερων.


:):)
Με σκοπο τι;
Για καποιο παρτυ;
Ή για να το χαρίσεις σε καποιο αγαπημένο προσωπο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Με σκοπο τι;
Για καποιο παρτυ;
Ή για να το χαρίσεις σε καποιο αγαπημένο προσωπο;

θα ειναι ενα cd που θα παιζει σε καποια διαλλειματα στο σχολειο μας οποτε θα ηθελα τραγουδια που να αρεσουν σε λυκειοπαιδα! :redface: ευχαριστω και συγνωμη που δεν το προσδιορησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
συγνωμη... σωστα, δικαιο εχεις... θα ηθελα να ειναι σχετικα καινουργια, ελληνικα και ξενα τραγουδια, κυριως pop και house ή οτι αλλο ειναι ωραιο σημερα! ψαχνω τετοια τραγουδια, διασημα και να αρεσουν στους περισσοτερους! :D
Α κατάλαβα για καμία σχολική εκδρομή θα τα θες :P

Εεε..στα συγκεκριμένα δε μπορώ να σε βοηθήσω :P
Δε ξέρω αν αυτά θα σε βοηθήσουν

https://www.billboard.com/charts/hot-100
https://www.radio1.gr/charts/greek.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Τα καγκέλια. :P

Ίσως σε βοηθήσει αυτό:
https://www.mad.tv/charts/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
θα ειναι ενα cd που θα παιζει σε καποια διαλλειματα στο σχολειο μας οποτε θα ηθελα τραγουδια που να αρεσουν σε λυκειοπαιδα! :redface: ευχαριστω και συγνωμη που δεν το προσδιορησα.
Ειδα ότι ενα παρομοιο θεμα απασχολει και το Γυμνασιο Καλαμωτής Χίου
Μουσικά Διαλείμματα

Η ομάδαMustΗχοι στο πλαίσιο των σχολικών δράσεων εγκατέστησε ηχεία στο διάδρομο του σχολείου από όπου ακούγεται μουσική στα διαλείμματα. Με σκοπό να ακούγονται όσο το δυνατόν περισσότερα είδη μουσικής η εβδομάδα χωρίστηκε σε ζώνες. Κάθε μέρα έχει δύο ζώνες: Από την 1η-3η ώρα και από την 4η-7η.


Σίγουρα θα σου πρότεινα Γιάννη Χαρούλη
!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Σίγουρα θα σου πρότεινα Γιάννη Χαρούλη

Εχμ, πήγαινε σε ένα Λύκειο και ρώτα ποιοι ακούνε Χαρούλη, ή τουλάχιστον ποιοι τον ξέρουν. Αν βρεις 5 άτομα είναι ζήτημα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
Εχμ, πήγαινε σε ένα Λύκειο και ρώτα ποιοι ακούνε Χαρούλη, ή τουλάχιστον ποιοι τον ξέρουν. Αν βρεις 5 άτομα είναι ζήτημα.:P
Ευκαιρία να τον μαθουν... δεν ειναι κακο...και πιστεψε με πολλα παιδια ακουν τετοια μουσικη απλα στη παρεα για να μην τους παίρνουν στο μεζε απλα δεν το μοιραζονται...
Τα ανηψια μου τον ξερουν και σε οσες συναυλιες του εχω παει βλεπω πολλα 16 χρονα....:)
Οι μουσικες επιλογες ηταν παντοτε ποικιλες...
Κι εγω οταν ημουν 14 ετων ακουγα Κατσιμιχαίους....

Απο ξενα θα σου προτεινα να δεις τη λιστα του μουσικου ραδιοφωνου 89,2 FM ο πρώην energy:)
https://www.music892.gr/

Jason Derulo & 2 Chainz ...
Talk Dirty

Daft Punk ft.Pharrell Wi...
Get Lucky

Naughty Boy
La La La

David Guetta – Neyo & Ak...
Play Hard

Macklemore
Thrift Shop

Avicii
Wake Me Up
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λύκειο; Too easy...
1) Τα άπαντα του Παντελίδη
2) Κιάμο
3) Βάλε και κανα Πλούταρχο για τα καψούρια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ευκαιρία να τον μαθουν... δεν ειναι κακο...και πιστεψε με πολλα παιδια ακουν τετοια μουσικη απλα στη παρεα για να μην τους παίρνουν στο μεζε απλα δεν το μοιραζονται...
Τα ανηψια μου τον ξερουν και σε οσες συναυλιες του εχω παει βλεπω πολλα 16 χρονα....:)
Οι μουσικες επιλογες ηταν παντοτε ποικιλες...
Κι εγω οταν ημουν 14 ετων ακουγα Κατσιμιχαίους....

Απο ξενα θα σου προτεινα να δεις τη λιστα του μουσικου ραδιοφωνου 89,2 FM ο πρώην energy:)
https://www.music892.gr/

Μπορεί να έχεις και δίκιο. Εγώ μιλάω από προσωπική εμπειρία. Πέρα από την παρέα μου, σε όσους είπα ότι πήγα σε συναυλία του Χαρούλη, μου είπαν "ποιος είναι αυτός;;;;;". Εδώ δεν ξέρουν τον Σιδηρόπουλο.
Βέβαια είμαι σχεδόν σίγουρη ότι παίζει ρόλο πως μένω σε επαρχία και εδώ πολλά παιδιά, για να το πω έτσι ωμά, έχουν ένα βλαχοκαγκούρικο στυλ, και οι μουσικές τους προτιμήσεις είναι περιορισμένες.
Δεν έχω σκοπό να θίξω κανέναν με αυτά που λέω. Την άποψη μου εκφράζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nQQb

Νεοφερμένος

Ο nQQb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Γιάννης Αγγελάκας - Σαράβαλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γειά σας..!! :hello: Εγώ γενικά έχω ένα πρόβλημα... Παίζω κιθάρα πολύ καιρό και καλά πιστεύω, και πολλές φορές μαζευόμαστε παρέες και έχω πάντα την κιθάρα μαζί μου, οπότε λογικό είναι να αρχίσει να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, να ζητάει ότι θέλει... Εγώ μόνη μου όμως παίζω κυρίως σόλο ροκ τζαζ και τέτοια, και όταν μου ζητάνε έντεχνα ελληνικά λαικά κλπ, δεν ξέρω κανένα και γίνομαι ρεζίλι συνέχεια... Φυσικά δεν μπορώ να παίζω Metallica γύρω από την φωτιά..!! Γι'αυτο θέλω να με βοηθήσετε (ως άσχετη που είμαι:whistle:), και να μου πείτε ποιά είναι κυρίως τα ελληνικά τραγούδια που παίζονται πιο πολύ, να αρχίσω να οργανώνομαι1 Ότι σας έρχετε στο μυαλό, το πρώτο τραγούδι που θα ζητούσατε μόλις βλέπατε κάποιον με κιθάρα... Ευχαριστωω :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tickle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tickle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 181 μηνύματα.
Γειά σας..!! :hello: Εγώ γενικά έχω ένα πρόβλημα... Παίζω κιθάρα πολύ καιρό και καλά πιστεύω, και πολλές φορές μαζευόμαστε παρέες και έχω πάντα την κιθάρα μαζί μου, οπότε λογικό είναι να αρχίσει να λέει ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του, να ζητάει ότι θέλει... Εγώ μόνη μου όμως παίζω κυρίως σόλο ροκ τζαζ και τέτοια, και όταν μου ζητάνε έντεχνα ελληνικά λαικά κλπ, δεν ξέρω κανένα και γίνομαι ρεζίλι συνέχεια... Φυσικά δεν μπορώ να παίζω Metallica γύρω από την φωτιά..!! Γι'αυτο θέλω να με βοηθήσετε (ως άσχετη που είμαι:whistle:), και να μου πείτε ποιά είναι κυρίως τα ελληνικά τραγούδια που παίζονται πιο πολύ, να αρχίσω να οργανώνομαι1 Ότι σας έρχετε στο μυαλό, το πρώτο τραγούδι που θα ζητούσατε μόλις βλέπατε κάποιον με κιθάρα... Ευχαριστωω :worry:
Nα πεις τότε κάποιο ιταλικό!!:pfff:
Αν και πάλι δεν τους αρέσουν ούτε τα ιταλικά :Pτότε προτείνω αυτά
1.Λιωμένο παγωτό-Ξύλινα σπαθιά
2.το καλοκαιράκι -Φατμέ
3.Απόψε λέω να μην κοιμηθούμε
Αυτά είναι πάντως όσα έχω ακούσει άπειρες φορές σε παραλίες, ψάξ'τα να δεις πιο σας πάει πιο πολύ σαν παρέα και καλή διασκέδαση!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvinaki23

Νεοφερμένος

Η savvinaki23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα σε όλους. Είμαι η Σαββίνα και χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθεια σας. Στις 11 Ιουλίου η αδερφή μου θα κάνει beach party για τα γενέθλια της και εγώ έχω αναλάβει το κομμάτι της μουσική στο party. Τι τραγούδια (Ελληνικά και Ξένα) μου προτείνεται για το beach party και ποια νομίζετε ότι ταιριάζουν με το όλο πάρτι; (Στην θάλασσα, με αναμμένη φωτιά, 10 άτομα και χαβαλές)!!!:D:);)
Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε με!! Δεν έχω πολύ χρόνο μπροστά μου, έχω κατεβάσει κάποια τραγούδια σχετικά αλλά χρειάζομαι και άλλα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
no offence και χωρίς διάθεση τρολαρίσματος προσέχετε τα κουνούπια. Πέρσυ έκανε ο κολλητός μου και μας αλλάξανε τα φώτα. Κάναμε 2 μέρες να περπατήσουμε όλοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

savvinaki23

Νεοφερμένος

Η savvinaki23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
no offence και χωρίς διάθεση τρολαρίσματος προσέχετε τα κουνούπια. Πέρσυ έκανε ο κολλητός μου και μας αλλάξανε τα φώτα. Κάναμε 2 μέρες να περπατήσουμε όλοι!!!


Ωχχ!! Πρέπει να λάβουμε τα μέτρα μας!! Ευχαριστώ πολύ! Καμιά ιδέα για τραγούδια υπάρχει; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top