Παλέρμο #30 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
...ενας αθωος πολιτης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ναι,όμως μπορεί να ήταν τσιράκι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
γιατι κατι μου λεει πως κανατε βλακεια?..:redface: εγω παντως δεν την ψηφισα:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #30

Δευτέρα 25/10

1.Wild_Boy
2.Κλεοπάτρα
3.vaios13
4.lacky
5.bill13
6.jj!
7.JaneWin
8.CiNeFiL

Ψήφοι:


Αποχωρήσεις[/COLOR][/SIZE]
elenaki_arnea08 mvp
δολοφονία (σωθηκε απο νοσοκομο/α)
phoebe μνρ (πολιτης)


Απουσίες (Στις 3 αποχωρηση)
2 lacky

Παρασκευή θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του Μ.V.P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ναι,όμως μπορεί να ήταν τσιράκι..
Πως γίνεται να ήταν τσιράκι;:confused:
Ο ρουφιάνος είναι με τους πολίτες και το τσιράκι με τους δολοφόνους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
το τσιρακι, τον ρουφιανο και την νοσοκομα πολιτες τους δειχνει:)
μονο τους 2 δολοφονους δειχνει τι ειναι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
κανονας του παιχνιδιου:
<<Όποιος παίκτης ΔΕΝ συμμετέχει 2 συνεχόμενες φορές ή 3 (όχι απαραίτητα συνεχόμενες) φορές σε ψηφοφορία των 20:00 βγαίνει αυτόματα από το παιχνίδι>>
αρα η lacky πρεπει να αποχωρησει:ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
κανονας του παιχνιδιου:
<<Όποιος παίκτης ΔΕΝ συμμετέχει 2 συνεχόμενες φορές ή 3 (όχι απαραίτητα συνεχόμενες) φορές σε ψηφοφορία των 20:00 βγαίνει αυτόματα από το παιχνίδι>>
αρα η lacky πρεπει να αποχωρησει:ropalo:
Ναι, όμως η Λουλού έκανε μία εξαίρεση, επειδή είμαστε λίγα άτομα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #30

Δευτέρα 25/10

1.Wild_Boy
2.Κλεοπάτρα
3.vaios13
4.lacky
5.bill13
6.jj!
7.JaneWin
8.CiNeFiL

Ψήφοι:


Αποχωρήσεις:
elenaki_arnea08 mvp (άγνωστη ιδιοτητα)
δολοφονία (σωθηκε απο νοσοκομο/α)
phoebe μνρ (πολιτης)


Απουσίες (Στις 3 αποχωρηση)

2 lacky


Δευτέρα θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
Τρίτη θα μάθετε την ταυτότητα του Μ.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ψηφίζω vaios13..Πολύ τον αφήσαμε...Θέλει να φύγει η lacky,για να καθαρίσει γρηγορότερα και προσπαθεί να μας πείσει πως είναι πολίτης για να τη βγάλει άνετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
παιδια συγγνωμη δεν το ξερα...απλα θελω ολοι οι παικτες να συμμετεχουν και η lacky εχει εξαφανιστει...ακομη κι αν αυτο δεν συμφερει πιθανοτατα τους πολιτες δεν εχει νοημα να παραμεινει στο παιχνιδι...αμφιβαλλω αν γνωριζει κιολας οτι αρχισε το παιχνιδι...wild_boy απο τα ποστ μου αυτο εχεις καταλαβει?οτι ειμαι δολοφονος?κριμα...
λοιπον...μετα την αποχωρηση της phoebe μπορω να πω οτι ταρακουνηθηκα λιγακι γιατι νομιζα πως ηταν δολοφονος:(
σε λιγο θα επανελθω με εκτενη αιτιολογηση της ψηφου μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν νομίζω ότι ο vaios13 είναι δολοφόνος...αυτό το συμπέρασμα έχω βγάλει.

Ψηφίζω τον bill13, γιατί θέλει να βγω από την αρχή του παιχνιδιού. Φαίνεται έτσι τον βολεύει. :worry:
Ίσως αλλάξω αργότερα την ψήφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
η lacky δεν εχει μπαι καθολου... δεν εχει λαβει το ρολο της... δεν ξερει καν οτι εχει αρχισει... αλλα μπορει την δευτερα να μπει. στις 3 απουσιες φευγει γτ ειναι πολυ λιγα ατομα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
μου φαίνεται ότι επειδή σε συνεχόμενα παιχνίδια ήμουν δολοφόνος με παρεξηγήσατε.... όμως, αν θέλουν οι πολίτες να σώσουν το τομάρι τους, ας με ακούσουν και δε θα χάσουν κι ο νοών....;) (ακόμη μια φορά το είχα πει αυτό και δεν ήμουν δολοφόνος) κατά τη γνώμη μου, κι ακούστε με καλά, τους δολοφόνους και το τσιράκι να τους αναζητήσετε σ' αυτούς που με ψήφισαν "για να σώσουν το τομάρι τους".... και δεν έχω πρόβλημα να αναφέρω ονόματα, όπως του ατόμου που ψήφισα και που το έπιασε κρύος ιδρώτας μήπως και χάσουν οι δολοφόνοι, διοτι αυτό τη συμφέρει... ακούστε με και δε θα χάσετε... μια φορά είπα να ξεμπλέξω απ' την παρανομία των προηγούμενων παλέρμο και με βγάλατε με τη μια!! καλά είπα εγώ ότι όταν δεν είμαι δολοφόνος βγαίνω απ' τους πρώτους (αν δε με πιστεύετε ψάξτε το)...:hmm:
κι επειδή δε θέλω να γράφω και δεύτερα τελευταία λόγια, να ξεκαθαρίσω ότι μιλάω πολύ σοβαρά, κι ότι οι δολοφόνοι κατάφεραν να βγάλουν σύμμαχο πολιτών...;) δε φοβάμαι να μιλήσω ξεκάθαρα;) μιας και δεν έχει σημασία πλέον, οπότε αγαπητοί μου συμπολίτες, σήμερα που έχει αποκάλυψη ψηφίστε όχι Κλεοπάτρα γιατί θα γραφεί ως πολίτης( ;) ), αλλά JaneWin, Vaios13... αυτοί προσπαθούν να σας παραπλανήσουν κι όχι εγώ!!!

λοιπον...πολιτες ακουστε...σας μιλαει ενας πολιτης που μονο να σας παραπλανησει δεν θελει.:hmm::hmm::hmm:τεινω να πιστεψω τελικα το elenaki και γι' αυτο θα την ακουσω...κι αν εχει δικιο τοτε ειμαστε κοντα στην νικη!το elenaki στα τελευταια της λογια μας λεει οτι ηταν ρουφιανος.αρα γνωριζε εναν δολοφονο και το τσιρακι και μας τους αποκαλυπτει: τσιρακι=κλεοπατρα και 1 δολοφονος=janewin.με εμενα μπερδευτηκε προσπαθωντας να βρει τον 2ο δολοφονο επειδη στηριξα την κλεοπατρα.αν αποκρυπτογραφησα σωστα το μηνυμα της και αν οντως λεει αληθεια??

επειδη για την κλεοπατρα δεν ειμαι ακομα απολυτα σιγουρος,θα της δωσω αλλη μια ευκαιρια:redface:ψηφιζω JaneWin την υποπτευομουν απο την αρχη γιατι δεν μιλαει πολυ και θελει οπως φαινεται να μεινει στην αφανια...οσο περνα η ωρα,τοσο πιο πολυ πιστευω οτι ειναι δολοφονος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Και γιατί να μην πούμε ότι είσαι δολοφόνος και η Κλεοπάτρα το τσιράκι σου?
Εγώ πιστεύω πως εσένα ήξερε κι όχι την JaneWin..
Α ρε Κλεοπάτρα τσιράκι...
Πολίτες!Να βγάλουμε σήμερα vaios13 και αύριο κλεοπάτρα!αν δεν είναι αυτοί κακοί ρόλοι τότε ποιοι είναι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Και γιατί να μην πούμε ότι είσαι δολοφόνος και η JaneWin το τσιράκι σου?
Εγώ πιστεύω πως εσένα ήξερε κι όχι την JaneWin..
Α ρε Κλεοπάτρα τσιράκι...
Πολίτες!Να βγάλουμε σήμερα vaios13 και αύριο κλεοπάτρα!αν δεν είναι αυτοί κακοί ρόλοι τότε ποιοι είναι!!!

γιατι ο συλλογισμος σου ειναι τελειως αβασιμος...και ακυρος:whistle:
εγω την ψηφο μου την δικαιολογησα εστω κι αν κανω λαθος...
μονο αν μου εξηγησεις γιατι το λες αυτο,θα το παρω στα σοβαρα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Κατ'αρχάς το άλλαξα: είπα ότι η Κλεοπάτρα είναι το τσιράκι σου,αλλά ας αφήσουμε τα πιθανά τσιράκια στην άκρη κι ας σου πω γιατί σε θεωρώ δολοφόνο.
Από την αρχή του παιχνιδιού προσπαθείς να μας πείσεις ότι είσαι πολίτης και ψηφίζεις στο άκυρο!!!Γτ?Για να μας παραπλανήσεις!
Βέβαια,αν η Κλεοπάτρα είναι τσιράκι,υπάρχει κι ένας λόγος(που δεν το λέω γιατί θα δείτε ότι σας ξεσκέπασα και θα με σκοτώσετε),όλη μου η θεωρία επαληθεύεται!
Από την αρχή ήθελα να σε βγάλω..Γλίτωσες 1,2 3 και φαρμακερή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
εγω ψηφιζω στο ακυρο?καλο ανεκδοτο κι αυτο:whistle:
τι θεωρεις ακυρο αγαπητε μου?το οτι αιτιολογω την καθε μου ψηφο απο το 1ο βραδυ και προσπαθω να βρω μια ακρη στο μπαχαλο που προσπαθεις να δημιουργησεις???

ολη σου η θεωρια ειναι ενας χαρτινος πυργος...και συντομα θα καταρρευσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μα γιατί ψήφισες JaneWin???
Επειδή το είπε η elenaki???
Ποια είναι η θεωρία σου?
Ότι πει η Ελένη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Μήπως η Ελένη ήταν δολοφόνος και ο vaios13 είναι το τσιράκι της;;;

Μήπως η Ελένη ήθελε να ρίξει στάχτη στα μάτια μας, βάζωντας το συνδολοφόνο της στη λίστα της;;

Δεν ξέρω, φέρεται ύποπτα ο Βάιος. Στην αρχή μου έριξε το φταίξιμο, επειδή είπα ότι δε με ενδιαφέρει τι θα κάνουν οι δολοφόνοι, ενώ και ο ίδιος έκανε κάτι παρόμοιο στο πρώτο του post στο παιχνίδι:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top