Παλέρμο #29 - The game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Himela το όλο point του παιχνιδιού είναι να εντοπίσεις τις "κλίκες", γιατί κατά πάσα πιθανότητα εκεί κρύβονται οι δολοφόνοι. Στην αρχή αυτό είναι δύσκολο. Όσο προχωράει το παιχνίδι τα πράγματα γίνονται πιο ξεκάθαρα. Αυτό εξαρτάται πάντα κι από το πως παίζουν οι δολοφόνοι. :hmm: Οπότε το να ψηφίσεις κάποιον άσχετο χωρίς να έχουν μιλήσει πολύ δεν είναι και πολύ εξυπηρετικό.

Το ξέρω, απλά λέω οτι το να εντοπίσεις τις κλίκες μπορεί να αποβεί ένα ωραίο σχέδιο για τους δολοφόνους με σκοπό να σε μπερδέψουν, ον σημαίνει, ο δολοφόνος ψηφίζει το συνδολοφόνο του για να αποκτήσει την εμπιστοσύνη των πολιτών και μετά τους προσανατολίζει όπως τον συμφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Πάντα παίζει αυτό. :hmm: Αλλά συνήθως δεν πιάνει, γιατί στο τέλος καρφώνονται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
To πλήρωμα του χρόνου ήρθε και θα κάνω αυτό που υποσχέθηκα.

Ψηφίζω Χιμέλα
, (το χρώμα του αίματος, ξέρει γιατί)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
To πλήρωμα του χρόνου ήρθε και θα κάνω αυτό που υποσχέθηκα.

Ψηφίζω Χιμέλα
, (το χρώμα του αίματος, ξέρει γιατί)

Ε ναι, το κάνεις γιατί σε κατάλαβα... Αναμενόμενο, δε με εκπλήσσεις. Δε σου πέρασε το σχέδιο να ψηφίσεις το συνδολοφόνο σου.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Χαμούλης από την πρώτη ημέρα! Μου αρέσει..! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
γεια σας!τελικα αποφασισα και θα πιαξω!ενα μπερδεμα εχει αρχισει οπως φαινεται.αντε και χειροτερα!.λοιπον ψηφιζω edmund γιατι μου φαινεται περιεργος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,477 μηνύματα.
Σε λίγη ώρα θα πρέπει να πάω στα αγγλικά, οπότε θα ψηφίσω τώρα:)

Λοιπόν, αυτό το "ψηφίζω maria_lulu, για να μην σπαμμάρει", μου φαίνεται ότι είναι στάχτη στα μάτια.

Οπότε ψηφίζω tsarachaf

Μπορεί να αλλάξω την ψήφο μου, όταν γυρίσω από τα αγγλικά (κατά τις 6):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Πολλά ύποπτα ρε παιδιά... :hmm::hmm::hmm:


Edmund ψηφίζει Φοίμπς...Edmund αλλάζει και ψηφίζει Χιμέλα...Τυχαίο;Μπορεί...:hmm:

Athene, Jellyfish και tsarachaf φηφίζουν maria_lulu....Τυχαίο;Μπορεί... :hmm:


:hmm::hmm::hmm::hmm:

Δεν ψηφίζω ακόμα...Δεν έχω ιδέα τι γίνεται! :ropalo:



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Γιατί,εμείς έχουμε??:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Ναι αλλά την ψήφο σου την έδωσες.... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Μέχρι να δω κάτι που θα μου αλλάξει την γνώμη(αν υπάρξει..) :)
Αρχή είναι ακόμη μωρέ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Άκρη δεν έβγαλα!!!!Επειδή πιο ύποπτος μου φαίνεται ο Edmund κι είναι κι αρχή,

ψηφίζω EDMUND
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Mετα απο πολυ σκεψη:worry: και επειδη ειναι ακομα αρχη λεω να ψηφισω tsarachaf...

Eξυπνο παιξιμο...ψηφιζει το ατομο για το οποιο δεν θα τον υποψιαζοταν κανεις γιατι το εκανε..:hmm:
Πεταει και μια αληθεια (spamαρισμα:P) και κλεινει το θεματακι..:hmm:

Ακριβουλιλιλινο μου συγγνωμη...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athene

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 423 μηνύματα.
Εγώ λέω να βγάλουμε τον tsarachaf σε μέρα αποκάλυψης..!Όχι σήμερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
εφτασε η ωρα να ψηφισω και εγω πρωτα δεν μπορουσα γτ ειχα μερικες υποχρεωσεις... αγγλικα + σχολειο

θα ψηφισω τσαρατσαφ
εμενα μου φανηκε πολυ υποπτο που ψηφισε εμενα γτ την δικαιολογια <για να μην σπαμαρει>> αυτο μου φανηκε πολυ υποπτο...:(


ισως να μην μπορεσω να μπω μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
εφτασε η ωρα να ψηφισω και εγω πρωτα δεν μπορουσα γτ ειχα μερικες υποχρεωσεις... αγγλικα + σχολειο

θα ψηφισω τσαρατσαφ
εμενα μου φανηκε πολυ υποπτο που ψηφισε εμενα γτ την δικαιολογια <για να μην σπαμαρει>> αυτο μου φανηκε πολυ υποπτο...:(


ισως να μην μπορεσω να μπω μετα... αλλα εμενα αυτο μου φανηκε υποπτο...:/:

τελικα σου φανηκε υποπτος ε??:P το εμπεδωσαμε!:P:lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Λίστα για Παλέρμο #29 27-09-10
Ψηφίζετε μέχρι τις 20:00
Δεν υπάρχει δολοφονία τη Δευτέρα


  1. aporw tsarachaf
  2. athene - maria lulu
  3. bill13
  4. CiNeFiL
  5. Edmund - himela
  6. elenaki_arnea08 - CiNeFiL
  7. Eupatridis
  8. foreverfreak - tsarachaf
  9. Himela
  10. jj! tsarachaf
  11. JellyFish - maria_lulu
  12. Kleop edmun
  13. Κλεοπάτρα
  14. lacky
  15. love_angel
  16. maria_lulu tsarachaf
  17. Μάρω
  18. MissKit
  19. Myrtle
  20. Phoebe - aporw
  21. tsarachaf - maria_lulu
  22. Wild_Boy edmun
Ψήφοι
4 tsarachaf
3 maria_lulu
2 edmun
1 himela
1 aporw

1 CiNeFiL



Αποχωρήσεις

Αύριο Δευτέρα δεν θα μάθετε καμία ιδιότητα, έτσι για να σκάσετε. :P
Τρίτη
θα μάθετε την ταυτότητα του M.V.P.
Τετάρτη θα μάθετε την ταυτότητα του δολοφονηθέντος.

Αν δείτε λάθος ενημερώστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
εε συγνωμη το εχω σβησει! νομιζα οτι δεν την ειχα γραψει την λεξη!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Έχω μπερδευτεί. Αλλά λέω να ψηφίσω.
Ο Edmund είχε κάνει προγραμματικές δηλώσεις πριν ξεκινήσει το Παλέρμο και γενικά λειτουργεί παράξενα.
Η Himela από την άλλη, έλεγε πως θα μας πρήξει με ερωτήσεις ενώ κινείται σαν να έχει παίξει πολλές φορές και δεν έχει εκφράσει ως τώρα καμία απορία. Ποιος της έλυσε όλες αυτές τις απορίες που έλεγε πως είχε; Μήπως έχει συνεργούς που της εξήγησαν πως παίζεται το παιχνίδι;
Από την άλλη όλη η παρέα που έκανε επίθεση στη maria_lulu είναι ύποπτη. Μάλιστα όταν είδα τη χαρακτηριστική ατάκα "καμία κακία" οι υποψίες μου εκτινάχθηκαν στο ζενίθ. Ειδικά μετά τη δήλωση του φρικ που είχε ήταν πολύ λογική και πείθει.
Ψηφίζω athene για σήμερα αν και υποπτεύομαι και τους άλλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Έχω μπερδευτεί. Αλλά λέω να ψηφίσω.
Ο Edmund είχε κάνει προγραμματικές δηλώσεις πριν ξεκινήσει το Παλέρμο και γενικά λειτουργεί παράξενα.
Η Himela από την άλλη, έλεγε πως θα μας πρήξει με ερωτήσεις ενώ κινείται σαν να έχει παίξει πολλές φορές και δεν έχει εκφράσει ως τώρα καμία απορία. Ποιος της έλυσε όλες αυτές τις απορίες που έλεγε πως είχε; Μήπως έχει συνεργούς που της εξήγησαν πως παίζεται το παιχνίδι;
Από την άλλη όλη η παρέα που έκανε επίθεση στη maria_lulu είναι ύποπτη. Μάλιστα όταν είδα τη χαρακτηριστική ατάκα "καμία κακία" οι υποψίες μου εκτινάχθηκαν στο ζενίθ. Ειδικά μετά τη δήλωση του φρικ που είχε ήταν πολύ λογική και πείθει.
Ψηφίζω athene για σήμερα αν και υποπτεύομαι και τους άλλους.

Πολύ καλές οι σκέψεις σου. Για τον εαυτό μου μόνο μπορώ να απαντήσω οτι έχω διαβάσει σήμερα αρκετές φορές το θρεντ με την επεξήγηση του παιχνιδιού. Κατά τα άλλα έχω παίξει παλέρμο λάιβ (μπορείς να το επιβεβαιώσεις εδώ) και ξέρω γενικά τι γίνεται, στα μόνα που μπερδεύομαι είναι οι ώρες ψηφοφορίας κλπ.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top