Ο/Η πρώην παντρεύεται!

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πως θα νιώθαμε αν μαθαίναμε ότι κάποιος/ α πρώην μας παντρεύεται;:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
Τι με νοιάζει μωρέ τι κάνει ο πρώην;
Αν νιώσω κάτι επειδή παντρεύεται ο πρώην σημαίνει ότι νιώθω ακόμη κάτι και για αυτόν άρα, ας πρόσεχα να ήταν νυν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
I don't care for her :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Πως θα νιώθαμε αν μαθαίναμε ότι κάποιος/ α πρώην μας παντρεύεται;:hmm::hmm:

Ασχημα γιαυτον γιατι θα τον πρηζει συνεχεια η γυναικα ... αν ειναι γυναικα.. μπραβο θα εχει ενα αβουλο πλασματακι μεσα στο σπιτι να το κανει κουμαντο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν είναι άτομο πολυγαμικό βέβαια δεν θα βρισκόμασταν στην δυσάρεστη θέση του κερατά!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πως θα νιώθαμε αν μαθαίναμε ότι κάποιος/ α πρώην μας παντρεύεται;:hmm::hmm:
Συμπόνια για τον σύζυγό της; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πως θα νιώθαμε αν μαθαίναμε ότι κάποιος/ α πρώην μας παντρεύεται;:hmm::hmm:

Μιας και μου συνέβη το καλοκαίρι :P, θα πω ότι δεν μου φάνηκε τραγικό. Από την άλλη την αμαρτία μου να την πω μια επίσκεψη στη σελίδα του στο fb την έκανα να δω αν είχε βάλει καμιά φωτό :redface: (είχε, καλός ήτανε :P).
Αλλά το πως θα νιώσεις υποθέτω ότι είναι και άμεση συνάρτηση του σε τι φάση είσαι. Εγώ είμαι σε καλή φάση στα προσωπικά μου οπότε δεν μπορώ να πω ότι πέρα από την περιέργεια που είχα να τον δω γαμπρό (και την επόμενη-την γνωρίζω- νύφη) δεν ένιωσα κάτι άλλο.
Αν πάλι με πετύχαινε σε κακή/αδιάφορη φάση στα προσωπικά μου πιθανόν να με επαίρνε από κάτω, ή να άρχιζα να σκεφτόμουν πράγματα του στυλ "πως θα ήταν αν είχαμε μείνει μαζί?" (καθότι ως γνωστόν έχουμε μια τάση να θυμόμαστε μόνο τα καλά ύστερα από καιρό και να ξεχνάμε κάπως τους λόγους που οδήγησαν το συγκεκριμένο άτομο να είναι πρώην)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν όμως είναι έτσι η φάση: https://https://www.youtube.com/watch?v=SUMcA--ejOc
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ποιος χέστηκε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Είναι πολύ συχνό φαινόμενο άντρες με πολύχρονη σχέση στην οποία έχουν βολευτεί τα μάλα και φυσικά δε θέλουν να επισημοποιήσουν να παντρεύονται στο πρώτο εξάμηνο της επόμενης σχέσης. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως ο άντρας πάει να διορθώσει τα λάθη της προηγούμενης σχέσης; Ή μήπως η επόμενη είναι πιο καπάτσα από την πρώην; Γι' αυτό λέω εγώ συνήθως, μια σχέση πρέπει κάποια στιγμή να λήγει ή να καταλήγει. Κι ας πέσουν να με φάνε οι φεμινίστριες που δε χρειάζονται άντρα για να είναι ολοκληρωμένες. Τι το παλεύετε βρε κορίτσια; Στα 40 μας όλες παντρεμένες θα είμαστε, φεμινίστριες και αντιφεμινίστριες, καριερίστες και νοικοκυρές, δυναμικές και αδύναμες, όλες στο ίδιο καζάνι θα βράζουμε...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sisoula

Νεοφερμένος

Η sisoula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Αν υπάρχει ευχή και κατάρα από πρώην λέγοντας : εύχομαι τον την επόμενο/η να μην τον/την πληγώσεις όπως και εμένα τότε ίσως να έβαλε μυαλό! :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Margaritisole

Νεοφερμένος

Ο Μαργαρίτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Είναι πολύ συχνό φαινόμενο άντρες με πολύχρονη σχέση στην οποία έχουν βολευτεί τα μάλα και φυσικά δε θέλουν να επισημοποιήσουν να παντρεύονται στο πρώτο εξάμηνο της επόμενης σχέσης. Γιατί συμβαίνει αυτό; Μήπως ο άντρας πάει να διορθώσει τα λάθη της προηγούμενης σχέσης; Ή μήπως η επόμενη είναι πιο καπάτσα από την πρώην; Γι' αυτό λέω εγώ συνήθως, μια σχέση πρέπει κάποια στιγμή να λήγει ή να καταλήγει. Κι ας πέσουν να με φάνε οι φεμινίστριες που δε χρειάζονται άντρα για να είναι ολοκληρωμένες. Τι το παλεύετε βρε κορίτσια; Στα 40 μας όλες παντρεμένες θα είμαστε, φεμινίστριες και αντιφεμινίστριες, καριερίστες και νοικοκυρές, δυναμικές και αδύναμες, όλες στο ίδιο καζάνι θα βράζουμε...;)

Υποκλίνομαι! :worship: Συμφωνώ απολύτως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Mε την ευχή μου.Φυσικά και θα με πειράξει και αυτό επειδή όταν χωρίζουμε τείνουμε συνήθως να κρατάμε μόνο τις καλές στιγμές και μετά αναρωτιόμαστε πως θα μπορούσε να εξελιχθεί. Βάσει αυτού του σκεπτικού θα ήθελα να είναι ευτυχισμένος με την οικογένεια που θα κτίσει και να είναι καλά. Πικρία μπορεί να έχω κρατήσει αλλά όχι κακία. Θα προσπαθήσω να είμαι λογική στο πως θα το αντιμετωπίσω και να μην πω κάτι που θα μετανιώσω.
Στα λόγια όλα είναι τέλεια βέβαια, είναι μέχρι να σου συμβεί και όταν γίνει κάτι τέτοιο σίγουρα θα μου κοπούν τα ποδάρια αλλά θα του ευχηθώ και θα το εννοώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Υποθέτω πως εξαρτάται απο τα κατάλοιπα που έχει αφήσει στον καθένα η προηγούμενη σχέση..

Προσωπικά θα μου ήταν μια άχρηστη πληροφορία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Ομγκ.

Και μόνο το γεγονός ότι το αναφέρεις/το σκέφτεσαι δείχνει πως νοιάζεσαι ακόμα, I surmise.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenini

Νεοφερμένος

Η lenini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εμένα παντρεύτηκαν 2 πρώην μου! Με τον πρώτο τα είχαμε 2 χρόνια... ήταν καλό παιδί αλλά δεν ταιριάζαμε. Παντρεύτηκε 6 μήνες αφότου χωρίσαμε... ένοιωσα μεγάλη ανακούφιση... κάτι σαν "φίου! τη γλίτωσα". Με τον δεύτερο είμασταν και δεν είμασταν μαζί κανα δυο χρονάκια, ήθελε χρόνο να σκεφτεί, δεν μπορούσε τις δεσμεύσεις. Μετά εξαφανίστηκε και έμαθα απο κοινούς φίλους οτι παντρεύτηκε! Μου έκανε εντύπωση, αλλά πάλι ένοιωσα οτι δεν θα ήθελα να ήμουν στη θέση της νυφούλας! Δυστυχώς, μετα απο κανα-δυο χρόνια την παράτησε (με το μωρό)!!!

Αν παντρευεται ο/η πρώην και νοιώθεται κάτι περίεργο, τις περισσότερες φορές είναι απλά και μόνο ο εγωισμός σας που δεν είσασταν εσείς οι... "εκλεκτοί". Σκεφτήτε όμως πως υπάρχουν λόγοι που οι πρώην σας είναι πρώην!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Ακριβώς αυτό. Και στην τελική, το ότι παντρεύεται κάποιος, δεν σημαίνει και απαραίτητα ότι κάνει ένα βήμα προς την ευτυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
ας παντρευτεί!!!!ας προχωρήσει και αυτός τη ζωή του όπως θα την προχωρήσω μετέπειτα και εγώ..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lenini

Νεοφερμένος

Η lenini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ας παντρευτεί!!!!ας προχωρήσει και αυτός τη ζωή του όπως θα την προχωρήσω μετέπειτα και εγώ..:P

μετέπειτα? γιατί μετέπειτα? Και νωρίτερα αν σου κάτσει... εεεμ αν σου τύχει εννοώ!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Εξαρτάται ποιός "πρώην" και τι συναισθήματα τρέφω απέναντί του. Αν τον αγαπώ, "η ώρα η καλή", αν ήταν σκάρτος και σκατόψυχος, θα καγχάσω. Σίγουρα πάντως δεν θα νοιώσω το δάγκωμα της ζήλειας στην καρδιά, διότι ο έρωτάς μου για τον κάθε "πρώην", λήγει πολύ πριν τη λήξη της σχέσης μου μ'εκείνον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top