Το νυφικό των ονείρων σας....

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Κορίτσια θέλω τη γνώμη σας.
Βρήκα αυτό το νυφικό, και πιστεύω ότι είναι ότι πιο όμορφο έχω δει.
Είναι απλό, φινετσάτο, χωρίς χάντρες και μπιχλιμπίδια, με τη δαντέλα που του δίνει μια ρομαντική αίσθηση και όχι υπερβολικά απλό ώστε να μοιάζει με απλό φόρεμα.
Τι λέτε?

Είναι πολύ πολύ όμορφο. Από αυτά που ξεχώρισα κι εγώ..
Άντε πήγαινε να δοκιμάσεις και πες μας τιμές! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είναι πολύ πολύ όμορφο. Από αυτά που ξεχώρισα κι εγώ..
Άντε πήγαινε να δοκιμάσεις και πες μας τιμές! :D

Θα πάω άμεσα. Πανέμορφο δεν είναι το άτιμο? Λίγο Ισπανίδα Πριγκίπισσα μου θυμίζει.
Φαντάζεσαι να παντρευτούμε την ίδια μέρα, στην ίδια εκκλησία και να φοράμε το ίδιο??? :):):)
Είναι ακριβός αυτός ο οίκος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Θα πάω άμεσα. Πανέμορφο δεν είναι το άτιμο? Λίγο Ισπανίδα Πριγκίπισσα μου θυμίζει.
Φαντάζεσαι να παντρευτούμε την ίδια μέρα, στην ίδια εκκλησία και να φοράμε το ίδιο??? :):):)
Είναι ακριβός αυτός ο οίκος?

Στην ίδια εκκλησία πολύ δύσκολο, εγώ θα είμαι στα όρη τα άγρια βουνά :P
Διάβαζα ότι έχει λογικές τιμές, αλλά λογικές τιμές για ένα νυφικό εξαρτάται από τη λογική του καθενός. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Στην ίδια εκκλησία πολύ δύσκολο, εγώ θα είμαι στα όρη τα άγρια βουνά :P
Διάβαζα ότι έχει λογικές τιμές, αλλά λογικές τιμές για ένα νυφικό εξαρτάται από τη λογική του καθενός. :P

Έλα ντε, μπορεί να μας πουν 10.000 Ευρώ, λογικότατη τιμή!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Στην ίδια εκκλησία πολύ δύσκολο, εγώ θα είμαι στα όρη τα άγρια βουνά :P
Διάβαζα ότι έχει λογικές τιμές, αλλά λογικές τιμές για ένα νυφικό εξαρτάται από τη λογική του καθενός. :P

πρώτον: ΜΑΡΗ παντρεύεσαι?????? :D:D:D

δεύτερον: από τον pronovia αγόρασε μια φίλη πριν δυο χρόνια νυφικό τα περισσότερα που δοκίμασε ήταν στο εύρος 1500-2500 (βέβαια μια κοπελιά που δοκιμαζε δίπλα--είχα πάει μαζί της στην τελική επιλογή- έκλεισε εκείνη την ημέρα από το ίδιο μαγαζί ένα με ...9000Ε, οπότε φαντάζομαι ότι το εύρος τιμών είναι...τεράστιο...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
πρώτον: ΜΑΡΗ παντρεύεσαι?????? :D:D:D

δεύτερον: από τον pronovia αγόρασε μια φίλη πριν δυο χρόνια νυφικό τα περισσότερα που δοκίμασε ήταν στο εύρος 1500-2500 (βέβαια μια κοπελιά που δοκιμαζε δίπλα--είχα πάει μαζί της στην τελική επιλογή- έκλεισε εκείνη την ημέρα από το ίδιο μαγαζί ένα με ...9000Ε, οπότε φαντάζομαι ότι το εύρος τιμών είναι...τεράστιο...)

9.000 ? Παναγία μου, αγχώθηκα τώρα... :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
πρώτον: ΜΑΡΗ παντρεύεσαι?????? :D:D:D

δεύτερον: από τον pronovia αγόρασε μια φίλη πριν δυο χρόνια νυφικό τα περισσότερα που δοκίμασε ήταν στο εύρος 1500-2500 (βέβαια μια κοπελιά που δοκιμαζε δίπλα--είχα πάει μαζί της στην τελική επιλογή- έκλεισε εκείνη την ημέρα από το ίδιο μαγαζί ένα με ...9000Ε, οπότε φαντάζομαι ότι το εύρος τιμών είναι...τεράστιο...)


Πρώτον : Σςςςςςςςςςς :redface:

Δεύτερον : Καλά δεν περίμενα ότι δε θα ήταν. Πρέπει με κάποιον τρόπο να ικανοποιήσεις κι αυτές που έχουν λεφτά για πέταμα. Όχι τα 2.000 για νυφικό είναι λίγα, αλλά ντάξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτες που έχουν λεφτά για πέταμα, να πάνε στη Vera Wang να ψωνίσουν!
Ε μα τώρα και οι νορμάλ οίκοι να κοστίζουν τόσο.. :(:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Επειδη AN παντρευτω ποτε, δεν θελω θρησκευτικο γαμο και σε εκκλησια και τζερτζελα και παρτυ και δωστου, θελω κατι απλο με ελαχιστο κοσμο, πχ σε μια παραλια ή κατι τετοιο, ή σε δημαρχειο δεν ξερω, και το "νυφικο" δεν θελω να ναι νυφικο αλλα καποιο απλο ασπρο φορεμα..

Δεν τα λες και καρα απλά αυτά τα νυφικά. Ούτε είναι πιστεύω η κατηγορία του "φορέματος - νυφικού". Εκτός από την δεύτερη περίπτωση που ήταν απλό σαν φόρεμα (και κατά τη γνώμη μου το ομορφότερο). Τα άλλα την έχουν τη βαρύτητά τους. Εγώ στη θέση σου, αν παντρευόμουν σε Δημαρχείο, θα διάλεγα κάτι πολύ πιο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

φρι

Διάσημο μέλος

Η φρι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 2,022 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Δεν τα λες και καρα απλά αυτά τα νυφικά. Ούτε είναι πιστεύω η κατηγορία του "φορέματος - νυφικού". Εκτός από την δεύτερη περίπτωση που ήταν απλό σαν φόρεμα (και κατά τη γνώμη μου το ομορφότερο). Τα άλλα την έχουν τη βαρύτητά τους. Εγώ στη θέση σου, αν παντρευόμουν σε Δημαρχείο, θα διάλεγα κάτι πολύ πιο απλό.


Δεν φαινονται και απλα γιατι εχουν και καποια ποιοτητα, το υφασμα κτλ, αλλα σαν "κοψιμο" τα εβαλα εγω, το σχεδιο δηλαδη στο περιπου, ετσι και αλλιως δεν σκοπευω να ξοδεψω πολλα πανω σε γαμο (φανταζομαι και ελπιζω τουλαχιστον), οσο πιο φτηνα γινεται..

Ε κοιτα μην ειναι και φορεμα που βγαινω εξω και παω βολτα, να φαινεται νυφικο αλλα απλο, τιποτα το ιδιαιτερο ή πολυ φουσκωτο με πολλα πολλα πανω..

Παντως το 2ο μου αρεσε και μενα παρα πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Δεν φαινονται και απλα γιατι εχουν και καποια ποιοτητα, το υφασμα κτλ, αλλα σαν "κοψιμο" τα εβαλα εγω, το σχεδιο δηλαδη στο περιπου, ετσι και αλλιως δεν σκοπευω να ξοδεψω πολλα πανω σε γαμο (φανταζομαι και ελπιζω τουλαχιστον), οσο πιο φτηνα γινεται..

Ε κοιτα μην ειναι και φορεμα που βγαινω εξω και παω βολτα, να φαινεται νυφικο αλλα απλο, τιποτα το ιδιαιτερο ή πολυ φουσκωτο με πολλα πολλα πανω..

Παντως το 2ο μου αρεσε και μενα παρα πολυ.

Κι εγώ συμφωνώ. Να είναι απλό το νυφικό, σε στυλ φορέματος, αλλά όχι και σαν φόρεμα που βάζουμε για καφέ.
Το δεύτερο είναι πανέμορφο. Λιτό, φινετσάτο, "παιχνιδιάρικο".. Μια χαρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Didonia

Νεοφερμένος

Η Υπερτατη Ελληνιδα Θεα(ΕΓΩ ΕΣΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
γενικα ειμαι κατα του γαμου( δε θα αναλυσω τη δεδομενη χρονικη στιγμη τις αποψεις περι αυτου του θεματος ) αλλα μ αρεσουν τα νυφικα!!!!
https://www.google.gr/imgres?imgurl=...429,r:0,s:0,i:48&tx=59&ty=88&biw=1440&bih=726

https://www.google.gr/imgres?um=1&hl...429,r:3,s:0,i:75&tx=75&ty=96&biw=1440&bih=726
https://www.google.gr/imgres?um=1&hl...p=34&ved=1t:429,r:0,s:0,i:66&biw=1440&bih=726
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελλόγιμος λαγός

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ελλόγιμος λαγός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
γενικα ειμαι κατα του γαμου αλλα μ αρεσουν τα νυφικα!!!!
Η άγαμη νύφη :confused:
ΥΓ κεκτημένη ταχύτητα από σχολιασμό ....άεργου αεθνιστή, μη στραβώσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
είμαι 19. Αν παντρευτώ στο βαθύ μέλλον, θα ηθελα να είναι σε παραλία και θα προτιμούσα κάτι όμορφο και απλό. Δεν έχω όνειρα για εντυπωσιακά νυφικά, πολλούς καλεσμένους και φανταχτερά πανηγύρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Είμαι 19. Ο γάμος δεν είναι μέσα στους στόχους ζωής, ως θεσμός τουλχ με κουμπάρες, μπομπονιέρες και σόγια (ιιχχχ), αλλά μια φορά νυφικό σχεδιασμένο όπως το θέλω εγώ, θα φορέσω. Ακόμα κι αν είναι να ντυθώ για τις απόκριες.
Ευχαριστώ. :pfff:

πιεσ. αυτό με τη παραλία, το νησί, την άμμο και το όλο αυτό, έχει γίνει τόσο κλισέ πια, που δεν θεωρείται "απλός" γάμος. ΓΙΑΤΙ μπορεί να φαίνεται απλός, αλλά όπως όλοι οι γάμοι από πίσω χρειάζονται προετοιμασία, κι ειδικά άμα γίνεται σε παραλία, θα χρειάζεται πιο πολλές ετοιμασίες. οπότε σκεφτείτε το δεύτερη φορά το πώς εννοείται τον "απλό" γάμο, κι αν όντως είναι απλός.

πιεσ. ίσως τελικά γίνω σύμβουλος γάμων, ή πώς τους λένε αυτούς "υπεύθυνη οργάνωσης γάμου". ενδιαφέρον αλλά μάλλον χωρίς μέλλον.

πιεσ. ρε συ πολύ φυσάει έξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata_re

Νεοφερμένος

Η taratata_re αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Είμαι 19. Ο γάμος δεν είναι μέσα στους στόχους ζωής, ως θεσμός τουλχ με κουμπάρες, μπομπονιέρες και σόγια (ιιχχχ), αλλά μια φορά νυφικό σχεδιασμένο όπως το θέλω εγώ, θα φορέσω. Ακόμα κι αν είναι να ντυθώ για τις απόκριες.
Ευχαριστώ. :pfff:

πιεσ. αυτό με τη παραλία, το νησί, την άμμο και το όλο αυτό, έχει γίνει τόσο κλισέ πια, που δεν θεωρείται "απλός" γάμος. ΓΙΑΤΙ μπορεί να φαίνεται απλός, αλλά όπως όλοι οι γάμοι από πίσω χρειάζονται προετοιμασία, κι ειδικά άμα γίνεται σε παραλία, θα χρειάζεται πιο πολλές ετοιμασίες. οπότε σκεφτείτε το δεύτερη φορά το πώς εννοείται τον "απλό" γάμο, κι αν όντως είναι απλός.

πιεσ. ίσως τελικά γίνω σύμβουλος γάμων, ή πώς τους λένε αυτούς "υπεύθυνη οργάνωσης γάμου". ενδιαφέρον αλλά μάλλον χωρίς μέλλον.

πιεσ. ρε συ πολύ φυσάει έξω.



Δεν συμφωνω με το οτι ο γαμος σε παραλια επειδη εχει γινει κλισε οπως λες πρεπει να ναι ντε και καλα οχι απλος αλλα αντιθετα με πολυ βαβουρα και ετοιμασιες, θεωρω πως τον γαμο τον κανει απλο ο τροπος προετοιμασιας και οχι το μερος.. Δηλαδη και σε εκκλησια να πατρευτεις αλλα να χεις 3 ανθρωπους και ενα φορεμα και οχι γλεντια κτλ , λεγεται απλος. Σε παραλια να πας με εναν παπα και δυο φιλους και ενα φορεμα, παλι απλος λεγεται. Αρα εχει να κανει με την προετοιμασια και την διαδικασια στην οποια θα μπεις, οσο πιο περιπλοκη και πολλα τοσο πιο πολυπλοκος και οχι απλος ο γαμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Λοιπόν του Ζούλια τα νυφικά είναι πανέμορφα.
Αλλά πιστεύω ότι θα ναι πανάκριβα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βασικά είμαι κατά του γάμου εδώ και κάτι χρόνια.(συγκεκριμένα οχτώ!)Για το μέλλον δε ξέρω τι απόψεις θα έχω.
Τους γάμους τους βρίσκω άθλιους,βαρετούς και άθλιους :P
Είναι εκνευριστικοί,αλλά με βάση το χτεσινό γάμο της ξαδέρφης μου θα βάλω 1-2 ομορφούτσικα νυφικά :redface:




το δεύτερο με πεθαίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top