Η τρέλα των αγγελιών εργασίας - Τι άλλο θα μας ζητήσουν;

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Αν και το θέμα είναι σοβαρό, το βάζω στις ιστορίες καθημερινής τρέλας γιατί τελικά σε τρελαίνουν...:P Είμαι κι εγώ μία ακόμα άνεργη που ψάχνει για δουλειά. Βλέπω λοιπόν οτι ο κόσμος δεν πάει καλά, πραγματικά. Βλέπω κάτι αγγελίες που ζητάνε κάποιο άτομο τόσο εξειδικευμένο κι έχουν τόσες απαιτήσεις που λες, δεν μπορεί, πλάκα μας κάνουν. Κι αυτό που με τσαντίζει είναι οτι θα βρεθεί κάποιος τέτοιος άνθρωπος με αυτά τα προσόντα μαζεμένα και θα του δίνουν 700 ευρώ και θα λέει κι ευχαριστώ. Πραγματικά, αν είχα άπειρα λεφτά θα πήγαινα έξω από αυτές τις εταιρείες και θα έπιανα τους υποψήφιους υπαλλήλους και θα τους έλεγα, πάρε τόσα λεφτά για να μην πας να δουλέψεις σε αυτόν τον εργοδότη που την έχει δει οτι μπορεί να εκμεταλλεύεται την απελπισία και τη φτώχεια κάποιων! Και για να μη λέτε οτι τα λέω στο βρόντο, δείτε ποια αγγελία με έκανε έξω φρενών:

Η ......... εταιρεία ζητεί κοπέλα έως 32 ετών για θέση Ιατρικού επισκέπτη-γραμματειακή υποστήριξη πωλήσεων. Η θέση απαιτεί μεικτή εξωτερική και εσωτερική εργασία.

Η υποψήφια για τη θέση θα πρέπει να διαθέτει:
Πτυχίο Ελληνικού ΑΕΙ ή ΤΕΙ ή Ξένου με αναγνώριση ΔΟΑΤΑΠ.
Απολύτως σχετική προϋπηρεσία
Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (επιπέδου proficiency)
Άριστη γνώση MS OFFICE
Ικανότητα αντιμετώπισης και χειρισμού δύσκολων θεμάτων.
Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα.
Εξαιρετική εμφάνιση.
Ερασιτεχνική άδεια οδήγησης αυτοκινήτου.
Δυνατότητα ταξιδιών.

θα ληφθεί σοβαρά, η καλή γνώση Γερμανικών καθώς και η γνώση προγράμματος CRM, ενώ απαραίτητες θεωρούνται οι συστάσεις προηγούμενων εργοδοτών.

Προσφέρονται ικανοποιητικές αποδοχές, αναλόγως προσόντων και προϋπηρεσίας, ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον, μεγάλες δυνατότητες εξέλιξης.

Βρε δεν πάτε στο διάολο;;;;;:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πόσα έδιναν τελικά για το μοντέλο-γραμματέα-ιατρικό επισκέπτη-πωλήτρια-κορίτσι για τους καφέδες?

A, θυμήθηκα που είχα δει μια αγγελία για γραμματέα μικρής εταιρίας security στην Ελευσίνα: ιδιεταίρα γραμματέυς διεθυντή, νέα 20-28 ετών, πολύ εμφανίσιμη, ευγενική, εχέμυθη, με καλή γνώση Αγγλικών-Η/Υ, giannhs021@gmail.com. :rofl:
Ετσι, για να τον κάνω ρεζίλι βάζω και email.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Δεν ξέρω, μου έλειπε...το skill του καφέ....:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Βάλε αυτό σε συνδυασμό με αυτούς που είπαν ναι στο θέμα αν θα δούλευαν χωρίς λεφτά μόνο για την εμπειρία και οι πιθανότητες να βρούμε μια δουλειά της προκοπής μειώνονται ακόμα περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Είστε υπερβολικοί!!!!

Μην δείτε κάποιον εργοδότη να έχει απαιτήσεις για την εταιρία που ο ίδιος με τόσο κόπο έχει στήσει!!!!!:P:P
Εκεί να τον πείτε και κομπλεξικό!!
.... Και ότι δίνει και ψωρολέφτά!!! Μα δεν βγαίνει ο άνθρωπος!!!:D
Κανονικά εσείς θα πρέπει να ντρέπεστε που δεν τσακιστήκατε όταν ήσαστε μικρά να μάθετε συστήμaτα όπως το ERMIS + κάποια λογιστικά!!:spasiklas:
Γιατί άμα δεν ξέρεις λογιστικά (new trend in town) τι σόι γραμματέας έισαι ?? εεεε?? :crazy:

...... Και στην Κύπρο με λίγα αγγλικά και υπολογιστές παίρνεις ένα 1000ρικό!!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω να καταγγείλω τον ρατσισμό των επιχειρηματιών που διαθέτουν καφετέριες,και ζητάνε μόνο κοπέλες!!
Κάτσε ρε φίλε;; Άτομο να σερβίρει καφέδες-ποτά θέλεις ή γκόμενα να σου κάνει κονσομασιόν;;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Βρε δεν πάτε στο διάολο;;;;;:mad:
εγώ αναρωτιέμαι τι θα δίνουν σε αυτή την κοπέλα όταν βρεθεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

firefly13

Νεοφερμένος

Ο firefly13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω να καταγγείλω τον ρατσισμό των επιχειρηματιών που διαθέτουν καφετέριες,και ζητάνε μόνο κοπέλες!!
Κάτσε ρε φίλε;; Άτομο να σερβίρει καφέδες-ποτά θέλεις ή γκόμενα να σου κάνει κονσομασιόν;;:confused:

Έστω οτι εσύ και οι φίλοι σου θέλετε να πάτε για καφέ.Υπάρχουν 2 καφετέριες,οπου στη μία σερβίρουν μαντράχαλοι και στην άλλη πιπινάκια με μίνι..Που θα πάτε?:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Είχα δει μια αγγελία που ζητούσαν υπάλληλο για ναυτιλιακή.
Η αγγελία πήγαινε κάπως έτσι:

"Ζητείται ιδιαιτέρα γραμματέας για ναυτιλιακή Βορείων Προαστείων.
Αγγλικά, Office, ευχάριστη προσωπικότητα, απαραίτητη! Γιάννης, 69χχ χχχ χχχ"


Παίρνω τηλέφωνο, το σηκώνει ένας πιτσιρικάς.
Από εκεί αρχίζει να μου βρωμάει η δουλειά.
Και αρχίζει να μου λέει τα εξής. Ότι για να δω αν είσαι καλή θα πρέπει να σε δοκιμάσω, να συναντηθούμε για μια συνέντευξη κτλ. Του λέω εγώ "Να συναντηθουμε, πότε σας εξυπηρετεί?". Και μου απαντάει "Το βράδυ στο Κεφαλάρι!".
Παιδιά έκλεισα το τηλέφωνο και μα τη Παναγία, πήρα την αστυνομία.
Τους το είπα, τους έδωσα και το κινητό, μετά δεν ξέρω τί έγινε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
μαλλον δεν ταιριάζει στο θέμα αλλά το ζήτημα δεν περιορίζεται σε θέσεις γραμματειακής υποστήριξης.

Πχ. μεγάλη εταιρία σε χώρο πληροφορικής κάτω από τη γενική ομπρέλα "ζητείται systems engineer" ζητάει:
-άριστη ή τουλάχιστον advanced γνώση administration 5 (διαφορετικών) λειτουργικών συστημάτων
- άριστη γνώση διαχείρισης 4 διαφορετικών Βάσεων Δεδομένων
- άριστη γνώση διαχείρισης 5 διαφορετικών application server τεχνολογιών
-γνώση διαχείρισης πλατφόρμας Virtualization

Aπαραίτητο πτυχίο και 5ετής εμπειρία σε ανάλογη θέση (σσ. η οποία είναι ...τουλάχιστον 4 διακριτές θέσεις εργασίας) ενώ plus θεωρείται ένα ή περισσότερα certification σε κάποιο από τα παραπάνω...15 προϊόντα...

Η θέση απαιτεί ευελιξία ωραρίου και δυνατότητα ταξιδιών στο εξωτερικό.

Από πληροφορίες εκ των έσω από την λόγω εταιρία δεν προτίθεται να δώσει πάνω από 2000Ε (μεικτά). Και σε αυτή την τιμή περιλαμβάνονται οι (δεδομένες καθημερινές) υπερωρίες.

ΥΓ. και αν τα 2000 (μεικτά) ακούγονται πολλά να σας ενημερώσω ότι μια θέση εργασίας αυτής της μορφής απαιτεί ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ για τις 5 μέρες εργασία ή ενασχόληση (έστω και με remote connection) πάνω από 12 ώρες τη μέρα και κάτα πάσα πιθανότητα (ie. το σύνηθες είναι) και επιπλέον εργασία το σαββατοκύριακο. Επίσης απαιτεί νυχτερινή εργασία κατά καιρούς και ένα κινητό μονίμως ανοιχτό και μια ζωή στην οποία ανα πάσα στιγμή μπορεί να σε πάρουν τηλέφωνο και να πρέπει να τα παρατήσεις όλα και να τρέξεις να λύσεις το πρόβλημα που έχει εμφανιστει (i.e μηδενική ευελιξία για να κάνεις ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ τις ώρες που -υποτίθεται- δεν δουλεύεις)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Όπως προείπα αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι υπάρχουν άνθρωποι που είναι διατεθειμένοι να τα κάνουν όλα αυτά. Και τελικά φτάνουν 40 χρονών και τους πειράζει που δεν έχουν κάνει μια σχέση ή μια οικογένεια. Γιατί ο εργοδότης έχει δικαίωμα να ζητήσει τον ουρανό με τ' άστρα κι αν το βρει μαγκιά του. Το θέμα είναι οτι μας μπαίνει στο μυαλό οτι για να εργαστούμε πρέπει να έχουμε όλα αυτά τα προσόντα. Θέλουν με έναν άνθρωπο να εκπληρώνουν εργασία δύο ή τριών ανθρώπων.

Προσωπικό παράδειγμα, στην προηγούμενη δουλειά μου το αφεντικό μου είχε την απαίτηση να κάνω γραμματειακή υποστήριξη, λίγα λογιστικά (που βαριόταν να κάνει ο λογιστής που μοσχοπληρωνόταν), να βρίσκω πελάτες (που βαριόταν να κάνει ο πωλητής που μοσχοπληρωνόταν επίσης), να μου κατεβαίνουν καλές ιδέες για διαφήμιση, και εσχάτως να μάθω και πρόγραμμα για να κάνω τεχνικές στατιστικές, και φυσικά μεταφράσεις και τόσα άλλα που πλέον δε θυμάμαι. Τον παράτησα φυσικά και τώρα έχω ανεβάσει τα στάνταρ μου.

Χτες με πήρε ένας τύπος τηλέφωνο που ήθελε να κάνω πωλήσεις μέσω μέιλ και μετά συνάντηση με πελάτες, τη στιγμή που στο βιογραφικό μου ζητούσα εργασία σαν γραμματέας. Ήθελε δηλαδή να έχει πωλητή και να τον πληρώνει σαν γραμματέα.:mad:

Πρέπει να ξυπνήσουμε όλοι μας και να μη δεχόμαστε να κάνουμε δουλειά 2 και 3 ανθρώπων. Αν θέλει λογιστικά ο εργοδότης, ας προσλάβει λογιστή. Αν θέλει ιδέες για μάρκετινγκ ας προσλάβει διαφημιστή. Ξυπνήστε και μη δέχεστε την εκμετάλλευση. Αυτοί κερδίζουν εις βάρος μας.:mad:

Τα είπα και ξέσπασα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Όπως προείπα αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι υπάρχουν άνθρωποι που είναι διατεθειμένοι να τα κάνουν όλα αυτά. Και τελικά φτάνουν 40 χρονών και τους πειράζει που δεν έχουν κάνει μια σχέση ή μια οικογένεια. Γιατί ο εργοδότης έχει δικαίωμα να ζητήσει τον ουρανό με τ' άστρα κι αν το βρει μαγκιά του. Το θέμα είναι οτι μας μπαίνει στο μυαλό οτι για να εργαστούμε πρέπει να έχουμε όλα αυτά τα προσόντα. Θέλουν με έναν άνθρωπο να εκπληρώνουν εργασία δύο ή τριών ανθρώπων.

Προσωπικό παράδειγμα, στην προηγούμενη δουλειά μου το αφεντικό μου είχε την απαίτηση να κάνω γραμματειακή υποστήριξη, λίγα λογιστικά (που βαριόταν να κάνει ο λογιστής που μοσχοπληρωνόταν), να βρίσκω πελάτες (που βαριόταν να κάνει ο πωλητής που μοσχοπληρωνόταν επίσης), να μου κατεβαίνουν καλές ιδέες για διαφήμιση, και εσχάτως να μάθω και πρόγραμμα για να κάνω τεχνικές στατιστικές, και φυσικά μεταφράσεις και τόσα άλλα που πλέον δε θυμάμαι. Τον παράτησα φυσικά και τώρα έχω ανεβάσει τα στάνταρ μου.

Χτες με πήρε ένας τύπος τηλέφωνο που ήθελε να κάνω πωλήσεις μέσω μέιλ και μετά συνάντηση με πελάτες, τη στιγμή που στο βιογραφικό μου ζητούσα εργασία σαν γραμματέας. Ήθελε δηλαδή να έχει πωλητή και να τον πληρώνει σαν γραμματέα.:mad:

Πρέπει να ξυπνήσουμε όλοι μας και να μη δεχόμαστε να κάνουμε δουλειά 2 και 3 ανθρώπων. Αν θέλει λογιστικά ο εργοδότης, ας προσλάβει λογιστή. Αν θέλει ιδέες για μάρκετινγκ ας προσλάβει διαφημιστή. Ξυπνήστε και μη δέχεστε την εκμετάλλευση. Αυτοί κερδίζουν εις βάρος μας.:mad:

Τα είπα και ξέσπασα.:redface:

Πολύ σωστά τα είπες. Πάρα πολύ σωστά. Συμφωνώ απόλυτα.
Κι εγώ στην εργασία μου κάνω δουλειά δύο ατόμων και φοβάμαι να μιλήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Όπως προείπα αυτό που με εκνευρίζει είναι οτι υπάρχουν άνθρωποι που είναι διατεθειμένοι να τα κάνουν όλα αυτά.

το χειρότερο είναι, οτι ξέρω ανθρώπους που μεσα στην απελπισία τους που δεν έχουν δουλειά,τα κάνουν όλα αυτά εθελοντικά, σε τομείς που δεν έχουν καμία σχέση με αυτό που σπούδασαν ή που θέλουν έστω να ακολουθήσουν..
δηλαδή κοπέλα, που έχει να κάνει με ιατρικά επαγγέλματα, εργάζεται χωρίς χρήματα ως σεκιούριτι... γιατί?? για να έχει προυπηρεσία σε κάτι! :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Οσο στην αγορα εργασιας θα επικρατει ζουγκλα θα βλεπουμε παρα πολλα περιεργα και εξωπραγματικα.
Και αυτο ισχυει και απο την μερια των ανεργων αλλα και απο την μερια αυτων που εχουν ακομα εργασια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Καλά δεν έχει σχέση με τις αγγελίες, αλλά σε μία φίλη μου ζήτησαν να πηγαίνει να καθαρίζει το σπίτι του εργοδότη της, τις μέρες που δεν έχει αρκετή δουλειά στο γραφείο. Η κοπέλα εργάζεται ως μεταφράστρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Καλά δεν έχει σχέση με τις αγγελίες, αλλά σε μία φίλη μου ζήτησαν να πηγαίνει να καθαρίζει το σπίτι του εργοδότη της, τις μέρες που δεν έχει αρκετή δουλειά στο γραφείο. Η κοπέλα εργάζεται ως μεταφράστρια.

:|

Ωραίες σπουδές διάλεξα. /Αυτομουτζώνεται.

Μου φαίνεται θα το λιώσω μπας και χωθώ στη Διερμηνεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
:|

Ωραίες σπουδές διάλεξα. /Αυτομουτζώνεται.

Μου φαίνεται θα το λιώσω μπας και χωθώ στη Διερμηνεία.


Μεταφράστρια??? :whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Si.

Και υποτίθεται ότι υπάρχει μόνο ένα τμήμα στην Ελλάδα που βγάζει μεταφραστές (Τ.Ξ.Γ.Μ.Δ.), άρα έπρεπε να μας έχουν και σε εκτίμηση!

:laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Αυτό της Κέρκυρας?
Κι όμως, την εκτίμησε πολύ την κοπέλα.
Λϊγο είναι να σε βάλει στο σπίτι του, να σου επιτρέψει να ξεσκονίσεις τα έπιπλά του?

Πλάκα πλάκα, μου ερχόταν να τον δείρω μόλις το έμαθα.
Εκμετάλλευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Σ'αυτό, ναι.

Έλα μου ντε, μπορεί να προσθέσει στο βιογραφικό της και προϋπηρεσία σαν καθαρίστρια! Τι άλλο θ'ακούσουμε; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top