21χρονος αλλοδαπός κακοποίησε την 15χρονη!

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Οτι προσλαβανε παρανομους μεταναστες χωρίς χαρτιά για να μην τους ασφαλίζουνε.
και φυσικα να τους δινουν ψιχουλα.
Αυτο μου εκανε και μενα εντυπωση οτι εδειξε η πολιτεια αντανακλαστικα εστω και καθυστερημενα...
τους σφραγισε τα ξενοδοχεια για καποιο διαστημα όπως εγραψε και παραπανω.

πρέπει να ναι μετανάστης χωρίς χαρτιά κάποιος για να τον πάρεις ανασφάλιστο;

μάλλον το ΣΔΟΕ μας δουλεύει μες στη μάπα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
πρέπει να ναι μετανάστης χωρίς χαρτιά κάποιος για να τον πάρεις ανασφάλιστο;

μάλλον το ΣΔΟΕ μας δουλεύει μες στη μάπα

Νομίζω ψηφιστηκε νόμος οτι όλες οι επιχειρησεις να πιάνονται να έχουν προσλάβει ανασφάλιστους θα τις κλείνουνε
μονιμα-για καποιο διαστημα δεν ξέρω.
Στην Παρο άπλα συνεπιψε με τα γεγονότα γιαυτο λεμε για παράνομους μεταναστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νταφι

Νεοφερμένος

Ο Νταφι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Μούγγα στη στρούγγα, η απάντηση-παράσταση του καραγκιό....εεεεε καραγκούνη, είναι για γέλια ή για κλάματα !
Διαλέγετε και παίρνετε

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Αντιμετωπιζω με λιγο σκεπτικισμο το ολο συμβαν και ριχνω μια υποθεση οτι επιτηδες προωθησαν εναν πακιστανο ως τον βιαστη του κοριτσιου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cosa Nostra

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cosa Nostra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Barman/Barwoman και μας γράφει απο Κοπανάκι (Μεσσηνία). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Αντιμετωπιζω με λιγο σκεπτικισμο το ολο συμβαν και ριχνω μια υποθεση οτι επιτηδες προωθησαν εναν πακιστανο ως τον βιαστη του κοριτσιου.

Υπερβολίκη σε βρίσκω,μην το αναγουμε το θεμα σε θεωρια συνωμοσίας γιατι θα σαλτάρουμε στο τέλος
και θα παρουμε τα βουνα..:D..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Τalking seriously here. >.<


Δεν το βρισκω υπερβολικο, μαλιστα αρκετα εφικτο θα το ελεγα.
Αλλα οπως και να χει τις αποδειξεις δεν τις εχουμε εμεις οπως και ουτε τα ηνια των ΜΜΕ.

Kαι τελος παντων ενας παρανομος μεταναστης που ισως ειχε διαπραξει καποιο μικρο εγκλημα πριν θα ηταν οτι πρεπει για να τον εκβιασουν και να του δωσουν λιγοτερα χρονια στη φυλακη απ'οσα θα επαιρνε.

Οπως και να χει, αν σας φαινεται τοοοσο παραξενο και δυσκολο να συμβει αυτο, η ειμαστε ολοι τοσο προβατα που δεν καταλαβαινουμε τιποτα η εγω βλεπω πολλες ταινιες φαντασιας.
Μπορει και να μην εγινε ετσι. Εφικτο ομως το θεωρω σιγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
Πάντως αν το έγκλημα αυτό το είχε διαπράξει Έλληνας, απλά τώρα θα είχε ξεχαστεί. Κάποιοι θέλουν ο ρατσισμός να είναι πάντα ζεστό πιάτο στην κοινωνία μας, μάλλον για να ξεχνάμε τις καυτές "πατάτες" που έρχονται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Πάντως αν το έγκλημα αυτό το είχε διαπράξει Έλληνας, απλά τώρα θα είχε ξεχαστεί. Κάποιοι θέλουν ο ρατσισμός να είναι πάντα ζεστό πιάτο στην κοινωνία μας, μάλλον για να ξεχνάμε τις καυτές "πατάτες" που έρχονται...

όπως το έτερο έγκλημα στην Πάρο? :whistle:

Μη γινόμαστε υπερβολικοί στη συνομωσιολογία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
όπως το έταιρο έγκλημα στην Πάρο? :whistle:

Μη γινόμαστε υπερβολικοί στη συνομωσιολογία...

Σωστή
;)


Να ανοίγουμε τα μάτια μας και να βλέπουμε τι γίνετε και όχι αυτό που μας συμφέρει μόνο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,001 μηνύματα.
όπως το έταιρο έγκλημα στην Πάρο? :whistle:

Μη γινόμαστε υπερβολικοί στη συνομωσιολογία...

Δεν ξέρω για ποιο λες (τυχαίο; δε νομίζω) αν και μάλλον εννοείς έτερο.:redface:

Γιατί συνωμοσιολογία, σου είναι άγνωστο οτι πολλές φορές (μην πω πάντα) τα ΜΜΕ πασάρουν ειδήσεις με πιο τραγικό ή δραματικό τρόπο από όσο χρειάζεται ή "με σάλτσες" και για περισσότερο καιρό από ό,τι χρειάζεται ώστε να απασχολούν το μυαλό μας με αυτές τις ειδήσεις και να ξεχνάμε τα σοβαρά;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Δεν ξέρω για ποιο λες (τυχαίο; δε νομίζω) αν και μάλλον εννοείς έτερο.:redface:

Γιατί συνωμοσιολογία, σου είναι άγνωστο οτι πολλές φορές (μην πω πάντα) τα ΜΜΕ πασάρουν ειδήσεις με πιο τραγικό ή δραματικό τρόπο από όσο χρειάζεται ή "με σάλτσες" και για περισσότερο καιρό από ό,τι χρειάζεται ώστε να απασχολούν το μυαλό μας με αυτές τις ειδήσεις και να ξεχνάμε τα σοβαρά;:hmm:

Δεν ξέρεις για τη ληστεία στην Alpha που σκοτωσαν έναν και πιάσαν εναν 30χρονο Έλληνα?

Καλά οκ, δεν βλέπεις tv έχεις κόψει και τη διαδικτυακή ενημέρωση και μόνο μέσω του e-steki ενημερώνεσαι?

Τα δε ΜΜΕ πάντως περισσότερο με τον ληστή/δολοφόνο της Πάρου ασχολούνται lately και πολύ λιγότερο με τον Πακιστανό βιαστή της Πάρου.


(ps. έτερος, έχεις δίκιο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Oυτε εγω εχω ενημερωθει για τον ληστη της Παρου.

Ισα ισα για τον βιαστη ακουσα μονο. :]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
και να πεις ότι δεν ακούστηκε!
About 3,960,000 results (0.38 seconds)


από την άλλη μεριά αρκετά λιγότερα
About 299,000 results (0.32 seconds)


Για να δούμε και το φυλετικό αποτελέσμα
About 537,000 results (0.27 seconds)

ο δολοφόνος πάλι
δεν τα πάει και τόσο καλά , αν και περναει στο "χαλαρό" τον βιαστη...
About 339,000 results (0.29 seconds)\


=====
Mε άλλα λόγια... ΔΕΝ φταίνε τα ΜΜΕ, τα έχουν (ξε)σκίσει κ τα 2 θέματα μπόλικα αυτο το καλοκαίρι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Knight.of.Creat

Νεοφερμένος

Ο Knight.of.Creat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Δεν πρέπει να επιτραπεί για κανένα λόγο η εισβολή του Ισλάμ στην περιοχή μας. Για κανένα λόγο δεν θα πρέπει να λειτουργήσει τζαμί στην χώρα, ούτε και να συνεχιστεί η ανοχή μας ,στην Μουσουλμανική θρησκεία . Όπως , ο χριστιανισμός, κάποτε ήταν μια θρησκεία καταπιεστική που προωθούσε τον φονταμεταλισμό και ευνούχιζε τον ψυχισμό των ανθρώπων, ετσι και το Ισλάμ σήμερα, θυμίζει τον Χριστιανισμό και μάλιστα τον δυτικό χριστιανισμό του 15-16 και 17ου αιώνα. Δεν εχουν θέση οι θρησκευτικές ανοησίες, να ρυθμίζουν την κοινωνία και τις συνειδήσεις, την εποχή της επιστημονικής εξέλιξης. Θα πρέπει κι αυτές, να εναρμονιστούν με τις εξελίξεις και να ενωθούν, σε μια νέα θρησκεία φιλοσοφικής θεώρησης και προσέγγισης του "ανώτερου" και του "Θεικού".

Για κανένα λόγο, δεν θα πρέπει να ανέχεσαι στα εδάφη σου ήθη και έθιμα τόσο ξεπερασμένα και τόσο επικίνδυνα, οπως αυτά που η θρησκεία του αλλάχ ευαγγελίζεται. Δεν θα πρέπει για κανένα λόγο να επιτρέπεται ο προσυλητισμός , απο οπου κι αν προέρχεται, αν θέλουμε να μεταβούμε σε κοινωνίες ανώτερων κραδασμών. Όσοι μιλάνε για ισα δικαιώματα με ανθρώπους που σε θεωρούν "άπιστο", την γυναίκα κατώτερη του άντρα, τον χριστιανό εχθρό, τον άθεο "Σατανιστή" και που δεν μπορούν να εναρμονιστούν με τις φιλοσοφικές, επιστημονικές ,τεχνολογικές εξελίξεις και πρόοδο των ημερών, το πιθανότερο να εχουν είτε άγνοια , είτε δόλο. Στον αντίποδα, θα πρέπει να γίνει επιτέλους και ο περιβόητος διαχωρισμός κράτους και εκκλησίας. Δεν εχει καμιά δουλειά η θρησκευτική αντίληψη και Ιεραρχία, να ασχολείται και να ενδιαφέρεται για ζητήματα της πολιτείας, πόσο μάλλον δε, να διαπαιδαγωγεί και να μορφώνει εκείνη, τον νέο άνθρωπο.

Κανένας μετανάστης δεν πρέπει να αντιμετωπίζεται ως "λαθραίος" η ως σκουπίδι. Είναι άνθρωποι, με ψυχή, γεννημένοι σε πολιτισμικά κατώτερες χώρες, που οι πόλεμοι και ο παρεμβατισμός των Η.Π.Α και του ΝΑΤΟ , τους ανάγκασαν να φύγουν απο τις εστίες τους για μια καλύτερη ζωή. Οφείλουμε να τους δώσουμε την ευκαιρία της προσαρμογής ,της επιμόρφωσης και εν τέλη της πλήρους ενταξης τους στις κοινωνίες μας, αλλά με βασική προυπόθεση να αλλάξει η δομή και η "λογική" της πολιτείας και των πολιτών μας. Υπο τις υπάρχουσες συνθήκες, οδηγούμαστε σε αιματοκύλισμα, το οποίο μόνο μαζικές εξορμήσεις ψυχολόγων ,κοινωνικών λειτουργών και επιστημόνων, θα μπορούσαν να αποτρέψουν. Το να επιβάλλεις σε εναν μετανάστη (ναι, να επιβάλλεις) πως εφόσον βρίσκεται στην χώρα σου, δεν εχει το δικαίωμα να ασπάζεται ιδεολογίες και θρησκευτικά συστήματα, που στον κόσμο σου θεωρούνται βάρβαρα και ισοπεδωτικά, με κώδικα αξιών τον χάρτη ανθρωπίνων δικαιωμάτων, δεν είναι φασισμός, αλλά πολιτισμικό καθήκον. Το να τον μορφώσεις επίσης, το να τον εντάξεις πλήρως προφανές. Αλλά όταν αυτό δεν γίνεται, ούτε στους κατοίκους της ιδιας σου της χώρας, πως γίνεται εν καιρώ να μην γεμίσεις Τζαμιά και Ιμάμιδες. Ανεξιθρησκεία σαφέστατα και θα πρέπει να υπάρχει. Αλλά υπάρχουν όρια και αξίες. Η μήπως οχι ; Δεν βρίσκω κάτι "κακό" στο να ομολογήσουμε πως νοητικά και ιδεολογικά, οι κάτοικοι της δύσης είμαστε σαφώς ανώτεροι απο κοινωνίες της ανατολής. Προασπιζόμαστε την αξία της ανθρώπινης ζωής και τα δικαιώματα του ανθρώπου σε τέτοιο βαθμό, που οι εκεί άνθρωποι "τρομάζουν" και σοκάρονται.

Φυσικά και είναι ανώτερες οι αξίες μας και ο τρόπος σκέψης μας, συγκριτικά με εκείνους και το να λέμε το αντίθετο, με σαχλο-επιχειρήματα και ψευτο-ευαισθησίες είναι προδοσία, στις κατακτήσεις του σύγχρονου ανθρώπου. Το μόνο αγκάθι, το οποίο δυστυχώς είναι τεράστιο και απειλεί άμεσα την επιβίωση του πολιτισμού "μας",( το οποίο σταδιακά πρέπει και θα ξεπεραστεί), είναι το υπάρχον υλιστικό, βλακοκεντρικό και απάνθρωπο (με μοναδική "ηθική" την εκμετάλλευση"), οικονομικό και ενεργειακό μοντέλο. Η μετάβαση της κοινωνίας μας σε μια αχρήματη εποχή, οπου το μόνο που θα μετράει θα είναι η προσφορά στο κοινό καλό και οχι το bonus του πλουτισμού, καθώς και η μετάβαση μας σε μια κοινωνία ελεύθερης ενέργειας ανανεώσιμων (και ΜΟΝΟ) πηγών, θα γιατρέψουν , ολες τις παθογένειες, τις αδικίες και τα εγκλήματα που εχουν συμβεί ως τώρα στην προσπάθεια της ανθρωπότητας απο την ζωώδη ενστικτώδη της πρότερη κατάσταση , να μεταβεί σε πολιτισμό εξευγενισμένης και εκλεπτυσμένης όψης.

Προς το παρόν, οφείλουμε να παραμείνουμε στην δύση, στο ευρώ και να αλλάξουμε ριζικά ολες τις παθογένειες της Ελληνικής κοινωνίας, του κρατικού μηχανισμού και κυρίως, του τρόπου που σκεφτόμαστε και λειτουργούμε. Είναι ανεπίτρεπτο, η βία να εξαπλώνεται σε κάθε άκρο της επικράτειας και το επίσημο κράτος να κοιτάει αμήχανα επιτρέποντας σε μια νέου τύπου Cosa Nostra να αποκτά κοινωνική αποδοχή. Μετανάστες που δεν σέβονται, δεν εναρμονίζονται και δεν "μπορούν" να ενταχθούν στην δική μας κοινωνία, πρέπει να απελαθούνε άμεσα. Είναι γελοίο, προπαγάνδα και ιδεολογίες περασμένων αιώνων να μολύνουν ξανά, τις ψυχές και τα μυαλά των ανθρώπων, μετατρέποντας τους σε εχθρούς της εξέλιξης . Είναι επιτακτική ανάγκη η δικαιοσύνη στην χώρα να κάνει τα δέοντα και να φυλακίσει επιτέλους, ολους εκείνους που λήστεψαν, που εκμεταλλεύτηκαν και που πρόδοσαν, τις προσδοκίες των πολιτών, είτε αυτοί λέγονται πολιτικοί, είτε δημόσιοι λειτουργοί και υπάλληλοι κάθε βαθμίδας.

Η παιδεία και μόνο ηταν και πάντα θα είναι, η απάντηση, σε κάθε πρόβλημα, του βάρβαρου ζώου, που προσπαθεί να εξευγενιστεί. Του ζώου, που λέγεται άνθρωπος.
Απόσπασμα, απο προσωπικό μου άρθρο στην σελίδα μου .

Και Έλληνες εχουν βιάσει, εγκληματίσει, λεηλατήσει. Οφείλουμε να δούμε τα "προβλήματα" στην σωστή τους βάση

Να είστε καλά

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
και να πεις ότι δεν ακούστηκε!
About 3,960,000 results (0.38 seconds)


από την άλλη μεριά αρκετά λιγότερα
About 299,000 results (0.32 seconds)


Για να δούμε και το φυλετικό αποτελέσμα
About 537,000 results (0.27 seconds)

ο δολοφόνος πάλι
δεν τα πάει και τόσο καλά , αν και περναει στο "χαλαρό" τον βιαστη...
About 339,000 results (0.29 seconds)\


=====
Mε άλλα λόγια... ΔΕΝ φταίνε τα ΜΜΕ, τα έχουν (ξε)σκίσει κ τα 2 θέματα μπόλικα αυτο το καλοκαίρι...
Καλα, τα αποτελεσματα του google δεν αποδεικνυουν τιποτα.
Ποσες φορες εχει βιαστει κοπελα στη παρο και ποσες φορες εχει γινει ληστεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Καλα, τα αποτελεσματα του google δεν αποδεικνυουν τιποτα.
Ποσες φορες εχει βιαστει κοπελα στη παρο και ποσες φορες εχει γινει ληστεια.

what's your point?

Έχει ΒΟΥΪΞΕΙ το internet και τα ΜΜΕ ΚΑΙ για τα 2 περιστατικά και το γεγονός ότι εσύ και η Himela δεν το είχατε ακούσει σημαίνει ότι τα κατευθυνόμενα μέσα συγκαλύπτουν τον Έλληνα δολοφόνο/ληστή και έχουν "σταυρώσει" τον Πακιστανό βιαστή/που αποπειράθηκε να δολοφονήσει?

Μπήκαν και φωτιές στη Χίο δεν ξέρω αν τα μάθατε γιατί δεν έγινε ξεχωριστό θέμα στο στέκι...


:worry:

ps. το "ληστής της Πάρου" την τελευταία ΕΒΔΟΜΑΔΑ δίνει 131.000 αποτελέσματα ενώ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΆΣΤΗΜΑ το "βιαστής της Πάρου" 30.000

΄Μάλλον θα γίναν ΑΠΕΙΡΕΣ ληστείες μέσα στην τελευταία εβδομάδα στην Πάρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
what's your point?

Έχει ΒΟΥΪΞΕΙ το internet και τα ΜΜΕ ΚΑΙ για τα 2 περιστατικά και το γεγονός ότι εσύ και η Himela δεν το είχατε ακούσει σημαίνει ότι τα κατευθυνόμενα μέσα συγκαλύπτουν τον Έλληνα δολοφόνο/ληστή και έχουν "σταυρώσει" τον Πακιστανό βιαστή/που αποπειράθηκε να δολοφονήσει?

Μπήκαν και φωτιές στη Χίο δεν ξέρω αν τα μάθατε γιατί δεν έγινε ξεχωριστό θέμα στο στέκι...


:worry:

ps. το "ληστής της Πάρου" την τελευταία ΕΒΔΟΜΑΔΑ δίνει 131.000 αποτελέσματα ενώ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΔΙΆΣΤΗΜΑ το "βιαστής της Πάρου" 30.000

΄Μάλλον θα γίναν ΑΠΕΙΡΕΣ ληστείες μέσα στην τελευταία εβδομάδα στην Πάρο...

Ω ΘΕΕ ΜΟΥ.

Αρχισα εγω να λεω κατι τετοιο;
Ειπα απλα οτι τα αποτελεσματα του google δεν ειναι αξιοπιστα.

Τα ΜΜΕ ειναι γενικα κατευθυνομενα. Το θεμα με τον βιαστη ελειξε οταν "βρεθηκε" ο μεταναστης και προωθηθηκε ως τον εγκληματια.
Βρεθηκε. Ομολογησε. Λιγοτερη ποινη φυλακισης. Ελειξε η υποθεση. Δηλαδη τι θα μπορουσε καποιος να πει; Ποσο πιο εκτενεστερα να σχολιασει ενα τετοιο γεγονος;

Τωρα για τον ληστη δεν γνωριζω και πολλα. Πιο προσφατο γεγονος και μαλιστα απ'οσο διαβασα στο ιντερνετ που τα ξερει "ολα" αναζητουν καποιο κρησφυγετο. Εχει δηλαδη ακομα ψαξιμο η υποθεση. :]

Γι αυτο ακριβως το ποσα αποτελεσματα βγαζει το google την τελευταια εβδομαδα δεν ειναι αξιοπιστο πειστηριο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Ω ΘΕΕ ΜΟΥ

Δεν προσπάθησα να συσχετίσω εγώ τα "κακά κατευθυνόμενα ΜΜΕ που προβάλουν μόνο ρατσιστικά θέματα" με την άγνοια μου γύρω από την "καυτή πατάτα" του 15νθημέρου με την ονομασία "ληστής της Πάρου".

Τα αποτελέσματα του google ΦΥΣΙΚΑ και δεν είναι εγκυκλοπαίδεια, είναι όμως μια ενδιαφέρουσα ένδειξη του αν κάτι είναι γνωστό ή όχι.


Δεν με πιστεύεις?

google it!

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ω ΘΕΕ ΜΟΥ

Δεν προσπάθησα να συσχετίσω εγώ τα "κακά κατευθυνόμενα ΜΜΕ που προβάλουν μόνο ρατσιστικά θέματα" με την άγνοια μου γύρω από την "καυτή πατάτα" του 15νθημέρου με την ονομασία "ληστής της Πάρου".

Τα αποτελέσματα του google ΦΥΣΙΚΑ και δεν είναι εγκυκλοπαίδεια, είναι όμως μια ενδιαφέρουσα ένδειξη του αν κάτι είναι γνωστό ή όχι.


Δεν με πιστεύεις?

google it!

:P
Ουτε εγω προσπαθησα να συσχετισω τα "κακά κατευθυνόμενα ΜΜΕ που προβάλουν μόνο ρατσιστικά θέματα" με την άγνοια μου γύρω από την "καυτή πατάτα" του 15νθημέρου με την ονομασία "ληστής της Πάρου"΄.

Ειπα απλα οτι ουτε εγω το ειχα ακουσει. Δε σημαινει ουτε οτι τα ΜΜΕ προβαλλουν μονο ρατσιστικα θεματα επειδη εγω ετυχε να μην το γνωριζω, αν ειναι δυνατον.
Ειναι γεγονος πως δεν παρακολουθω ιδιαιτερα τηλεοραση ουτε εφημεριδες κτλ.

Θα μπορουσε καλλιστα να συμβει και το αντιθετο, να θελουν να αποκρυψουν το γεγονος με τον βιαστη. Να θελουν να κλεισει γρηγορα το θεμα ωστε να μην υπαρξει ταραχη για τον "αγνοουμενο δολοφονο".
Δεν ειπα ποτε οτι ετσι ακριβως εγιναν τα γεγονοτα, οπως προανεφερα.
Απλα, εδωσα μια αλλη οψη του νομισματος την οποια αγνοουμε γενικα σε πολλα ζητηματα.

Και συγνωμη για το "Ω ΘΕΕ ΜΟΥ" αλλα ενιωσα λιγο παρεξηγημενη.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
Σημάδια βελτίωσης φαίνεται πως παρουσιάζει η κατάσταση της υγείας της 15χρονης κοπέλας που δέχτηκε επίθεση στη Χρυσή Ακτή της Πάρου στις 22 Ιουλίου.

Η μητέρα της, μιλώντας στην εφημερίδα Real News αναφέρει ότι το κορίτσι άνοιξε για πρώτη φορά τα μάτια του, πριν από λίγες ημέρες, της έσφιξε το χέρι και προσπάθησε να γνέψει ότι την ακούει.

Οι δικοί της άνθρωποι της βάζουν ακουστικά με την αγαπημένη της μουσική, της διαβάζουν συνεχώς παραμύθια και της μιλούν ασταμάτητα όταν τους επιτρέπεται η είσοδος στην εντατική.

"Προσπαθώ να της λέω πράγματα που της αρέσουν, όπως πως θα πάμε μαζί στην Κορέα, ένα ταξίδι που πάντα ονειρευόταν και μάζευε χρήματα γι' αυτό. Με κοιτάζει και κλαίει, σα να έχει αρχίσει να συνειδητοποιεί την κατάσταση της και σα να μου ζητάει βοήθεια. Αλλά δε μπορώ να τη βοηθήσω..", λέει η μητέρα της Μυρτούς.

Τις τελευταίες ημέρες η Μυρτώ αρχίζει να εστιάζει το βλέμμα της στις κινήσεις που βλέπει.

Η κα Κοτρώτσου στα τέλη Αυγούστου αντιλήφθηκε ότι η Μυρτώ αντέδρασε για πρώτη φορά, στη φωνή της. Οι γιατροί γνωρίζοντας πως το κορίτσι βρίσκεται σε βαθύ κώμα, αρχικά πίστεψαν πως είναι ιδέα της αλλά σύντομα διαπίστωσαν πως η μικρή όπως λέει και η μαμά της"είχε πάντα μέσα της μεγάλη δύναμη".

Στο ιατρικό συμβούλιο οι γιατροί έκριναν ότι η μικρή σε δυο εβδομάδες θα βγει από την εντατική και θα μεταφερθεί σε κέντρο αποκατάστασης στο Ρίο ή την Λάρισα για να υποβάλλεται συστηματικά σε φυσικοθεραπείες.

Κατόπιν θα πρέπει να επιστρέψει στο "Αττικόν" για να υποβληθεί εκ νέου σε χειρουργείο στο κεφάλι ενώ στη συνέχεια ο νευροχειρουργός κος Σακκάς συνέστησε στους γονείς της να τη μεταφέρουν σε ειδικό κέντρο αποκατάστασης στη Γερμανία.

Η κατάσταση της μικρής παραμένει πολύ σοβαρή και ο δρόμος για την ανάρρωση της μακρύς, ωστόσο οι δικοί της άνθρωποι είναι πλέον περισσότερο αισιόδοξοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top