Τι είδους μαγαζί θα σας άρεσε να έχετε;

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Ας υποθέσουμε ότι είχατε τη δυνατότητα να ανοίξετε ένα μαγαζί, και να ζήσετε από αυτό, τί είδους θα επιλέγατε να είναι? Θα κοιτάγατε μόνο το οικονομικό ή θα προσπαθούσατε να συνδυάσετε οικονομικο με διασκέδαση ή έστω κάτι που σας ευχαριστεί? :hmm:

Προσωπικά θα μου άρεσε να έχω μαγαζί με ηλεκτρονικά παιχνίδια, κονσόλες, περιφερειακά, αναλώσιμα και όλα τα σχετικά. Όχι πολύ μικρό αλλά ούτε πολύ μεγάλο. Θα με ευχαρηστούσε κάτι τέτοιο αν και υπάρχει κορεσμός στο χώρο αυτόν και είναι ρίσκο να ανοίξεις ένα τέτοιο μαγαζί. ;) Έχω δει να ανοίγουν και να κλείνουν 1-2 στη γειτονιά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Φαντάζομαι το γραφείο ή κάποια εταιρεία δεν περιλαμβάνεται, οπότε μάλλον ένα εστιατόριο με international κουζίνα. Πήξαμε στις ταβέρνες και τα παραδοσιακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.
Μια καφετέρια central perk ή friends!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,507 μηνύματα.
Οίκο ανοχής!:clapup:

Εντάξει εντάξει.... Μμμμ τι μαγαζί θα μου άρεσε... δεν ξέρω, μια ντισκοτέκ θα είχε φάση αλλά είναι κατάλοιπο άλλων δεκαετιών και δε θα έμπαζα πελάτη για πελάτη.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Skoulikadera---

Δραστήριο μέλος

Η Skoulikadera--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Θα ήθελα να έχω πολύ "ατμοσφαιρικό" μπαράκι (άντε καφέ-μπαρ!) με ξένη καλή μουσικούλα..............α! και θα το προτιμούσα στην επαρχία....
Αχ...πόσες φορές το έχουμε ονειρευτεί αυτό με τα φιλαράκια μου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
Βιβλιοπωλείο μάλλον...:hmm:
(χωρίς να σκέφτομαι τα λεφτά, γιατί αλλιώς θα ήθελα μια καφετέρεια :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Βιβλιοπωλείο ρούλζ! :happy:

Αλλά και κάνα μαγαζάκι μεταχειρισμένων δίσκων δε θα με πείραζε... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αν δεν με ενδιέφερε το κέρδος και το έκανα απλως ως κάτι που με ευχαριστεί τότε κανένα μπαράκι! Φυσικά θα κοίταγα την ποιότητα και μόνο αυτή.

Αν τώρα έπρεπε να ανοιξώ κάτι που θα ζούσα από αυτό που θα έδεινα όλες μου τις δυνάμεις ... τότε θα ήθελα μια εταιρία που να ασχολείτε με τις τηλεπικοινωνίες. Φυσικά και εκεί θα με ενδιέφερε οι ποιότητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Κάτι σε εστιατόριο κάπως πιο πρωτότυπο από τα υπόλοιπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
είναι διάφορες οι επιλογές που έχω.....

1)
Θυμάστε το όνειρο που είχα δει κάποια στιγμή?
ένα μαγαζάκι που θα σερβίριζε μόνο διάφορα είδη σοκολάτας και καφέ καθώς και δικής του παραγωγής γλυκά που θα είχαν βάση τη σοκολάτα....
επιπλέον, θα είχες τη δυνατότητα, είτε να πάρεις τα γλυκάκια σου και να φύγεις είτε να το φας εκεί και να διαβάσεις κι ένα βιβλίο απ τα ράφια του σε σχέση πάντα με τη σοκολάτα ;)


2)
ένα εστιατόριο πολυτελείας.... ακριβό, κλασάτο και μουράτο :redface:
(οκ είμαι ψώνιο :P)

(ήρθαν επισκέψεις :P άσχετο... θα συνεχίσω αργότερα :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsus

Δραστήριο μέλος

Ο tsus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 436 μηνύματα.
ενα παραδοσιακο καφενιο για νεολαια!!!!!!!ξερετε ολοι τον κουκο ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ένα αυτοδιοικούμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
εμένα θα μου άρεσε να πουλάω προστασία στα μαγαζιά σας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Ψηφίζω dooooo χρυσές δουλειές θα κάναμε!!! :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Ένα συνοικιακό ταβερνάκι με μαγειρευτά φαγητά, φτιαγμένα με τα πιο φρέσκα υλικά (σαν να μαγείρευα για μένα), κάθε μέρα άλλα (ανάλογα με τα κέφια μου), μοντέρνο όμως και με μουσική φοβερή..

..ή ένα κομμωτήριο - κέντρο αισθητικής με διάφορες υπηρεσίες (βασικά τα πάντα που αφορούν την ομορφιά μιας γυναίκας: αποτρίχωση, μακιγιάζ, νύχια, μαλλιά, πρόσωπο και σώμα), με ειδική αίθουσα για όσες ήθελαν να μην τους δουν οι υπόλοιποι, με μπαράκι μέσα και μικρό παιδότοπο για όσες έχουν παιδάκια και δεν ξέρουν τι να τα κάνουν.. Θα δούλευε και όλο το κανονικό ωράριο, αλλά Παρασκευές, Σάββατα θα λειτουργούσε ως τις 11 την νύχτα με πιο δυνατά την μουσική και ποτά, ώστε να έρχονται και να ετοιμάζονται για την έξοδό τους! (ναι, ναι, ξέρω, μιλάμε για τρελά λεφτά!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
ένα εργαστήρι εκμάθησης παραδοσιακών τεχνών!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Π Α Ι Δ Ο Τ Ο Π Ο ...!!!!

με πολλά παιδιά, πολλά μπαλόνια και πολλές τούρτες

και φουσκωτα για να παίζουμε όοοοοολη μέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Είπα κι εγώ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nantia

Νεοφερμένος

Η Nantia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ενα τεραστιο καταστημα με επωνυμα ρουχα,παπουτσια και τσαντες....!!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
βιβλιοπωλείο οπως+δήποτε!!!! αλλα προσεγμένο, οχι κανενα της πλακας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 9 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top