Πόσο χρονών νιώθετε; Ποια είναι η ωραιότερη ηλικία κατά τη γνώμη σας;

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
σοφη η γιαγια σου νωε!!!!!!! :)

(τωρα ξαφνικα θυμηθηκα το ανεκδοτο με τον νωε... νωεεεεεεεεεεεεεεε τι θα φαμε σημερα???? :hehe:) ασχετο αλλα μου ηρθε και το πα, ελπιζω να ειναι οκ νωευς?:redface:


επι του θεματος..... καλυτερη ηλικια ειναι αυτη που περναμε καθε λεπτο και καθε στιγμη φτανει να την περναμε με υγεια και καλες εμπειριες... ολες οι ηλικιες εχουν τη χαρη τους , τα καλα τους τα κακα τους , απο το χερι μας εξαρταται ..... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

e-sofia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Designer και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,522 μηνύματα.
Καλύτερη ηλικία είναι 21-31.... λέω
μετά από 32-41 και πάει λέγοντας....
αλλά από τα 10-19 είναι όλα τα λεφτά/.///

Θα συμφωνήσω με την Φεγγαρόφωτη.. την από πάνω μου ντε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Age is an issue of mind over matter. If you don't mind, it doesn't matter. Mark Twain

Κοινώς, κάθε ηλικία είναι αναντικατάστατη για κάθε λόγο.
Όλοι λέμε ότι θα θέλαμε να ξαναζήσουμε τα φοιτητικά χρόνια, αλλά είναι τόσο επιλεκτικά αυτά που μας λείπουν... Αν συνειδητοποιούμε πώς αλλάζουμε, προς το καλύτερο, αν αγκαλιάζουμε αυτό το ιδιαίτερο που μας προσφέρει κάθε ηλικία, αν "διαβάζουμε" το εγώ μας με βάση την ηλικία μας και συνειδητοποιούμε τα καλά που μας προσφέρει, τότε η ηλικία δεν έχει σημασία.

Άλλες φάσεις έιναι καλές για την ανεμελιά τους, το χαρτζηλίκι που έρχεται αυτόματα και τις εκδομές με την παρέα, ή τα παιδιά που πλέον έφυγαν από το σπίτι και μπορείς ξανά να λογαριάζεις το χρόνο σου με βάση εσένα.
Άλλοτε είσαι "πια μεγάλος", μπορείς να κερδίσεις τα δικά σου χρήματα, να βάλεις μπρος για οικογένεια, να αλλάξεις δουλειά για κάτι πιο τολμηρό...

Βέβαια πολλές φορές δεν είναι καθόλου όπως στα στερεότυπα και τον κανόνα. Έρχονται όλα άνω κάτω. Τρως τα μούτρα σου, μένεις πίσω σε σχέση με τους συνομήλικούς σου, ή είναι αυτοί σε μία φάση που έχεις ξεπεράσει. Ωστόσο το μόνο σίγουρο είναι ότι τα πράγματα ΘΑ αλλάξουν, οπότε διασκέδασέ το. Γιατί εκ των υστέρων σίγουρα θα το θυμάσαι και θα χαμογελάς, ή θα κουνάς το κεφάλι με σοφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Πόσο χρονών νιώθετε;

Πέντε... :redface:


Ποια είναι η ωραιότερη ηλικία κατά τη γνώμη σας;

τα έξι... μα δεν γίνεται να τα φτάσω ποτέ :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
γιατι δεν γινεται??:hmm:
μπορει καποια στιγμη να νιωσεις οτι μεγαλωσες πια και εφτασες τα εξι που ξερεις??:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Και εγώ μικρότερος νιώθω...

Βασικά νιώθω ένα με το πάτωμα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
Πέντε... :redface:




τα έξι... μα δεν γίνεται να τα φτάσω ποτέ :mad:


ο πίτερ παν ζει ανάμεσα μας :worry:

αισθάνομαι πάλι 21 (αιώνων)

Η καλύτερη ηλικία είναι τα 30 - έχεις κάνει πολύ δρόμο για να θέλεις να γυρίσεις πάλι στην αρχή και είσαι πολύ μακρυά από το τέρμα για να νιώθεις ρουτίνα για την ρουτίνα σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antara6079

Νεοφερμένος

Η antara6079 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Νοιώθω κάπου εκεί στα 20-21.
Εκεί μ' αρέσει και εκεί θα μείνω.
Πιστεύω ότι είναι η καλύτερη ηλικία.
Δεν ξέρεις τι σε περιμένει :P και περνάς καλά;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Νιώθω ακριβώς όσο είμαι! Ίσως επειδή αντιμετωπίζω και τα γνωστά προβλήματα της ηλικίας (γενικότερη αναζήτηση και προβληματισμός).
Καμία ηλικία δεν μπορώ να χαρακτηρίσω ωραιότερη. Όλες έχουν τα θετικά και τα αρνητικά τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Γεννιέμαι, κάθε φορά που κάνω λάθος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Γεννιέμαι, κάθε φορά που κάνω λάθος...


αν γεννιομουνα καθε φορα που κανω λαθος τοτε νομιζω οτι θα εμενα στην κοιλια της μαμας μου μια ζωη:redface::P:P



πς. το πιασα το νοημα μη νομιζεις απλα λεμε κανα κρυο αστειο να περασει η ωρα:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
...ζήτω τα λάθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Η καλύτερη ηλικία έιναι αυτή που είσαι σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αυτή τη στιγμή νιώθω 15.
Η παρόρμηση με παρασύρει, και θέλω να σφαλιαρίσω κόσμο :happy:
Και να μην έχει αυτό συνέπειες οφ κορς (ακα να το μετανιώσω ενθυμούμενη ότι είμαι μεγάααλη πια, και ότι οι διαφορές δε λύνονται με το ..ξύλο, αλλά μόνο με το διάλογο. αμέ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Burp

Δραστήριο μέλος

Η Burp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 786 μηνύματα.
κάθε φορά που τον βλέπω αισθάνομαι..όλο και πιο νεότερη..:inlove::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
κάθε φορά που τον βλέπω αισθάνομαι..όλο και πιο νεότερη..:inlove::redface:

Φαντάσου να δει εμένα! Θα γίνει βρέφος, Θεούλη μου:huglove::inlove::angelnot::devil:!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
Φαντάσου να δει εμένα! Θα γίνει βρέφος, Θεούλη μου:huglove::inlove::angelnot::devil:!


νωευς φρονιμα παιδι μου, μην εχουμε ξιφομαχιες εις το στεκιον δια τα ματια μιας κορασιδος:hehe::hehe::hehe:


πς. εγω μπορει να αλλαξω ηλικιες μεσα σε δευτερολεπτα...αμεεε:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
νωευς φρονιμα παιδι μου, μην εχουμε ξιφομαχιες εις το στεκιον δια τα ματια μιας κορασιδος:hehe::hehe::hehe:


πς. εγω μπορει να αλλαξω ηλικιες μεσα σε δευτερολεπτα...αμεεε:P:P


Των φρονίμων τα παιδιά, πριν την δούνε την παθαίνουν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitral

Δραστήριο μέλος

Η dimitral αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 413 μηνύματα.
αλλοτε νιωθω 12 ,αλλοτε 20, αλλοτε 25 ,αλλοτε 70.μονο οσο ειμαι δεν νιωθω.
ολες οι ηλικιες εχουν την χαρη τους μωρε.απλως νομιζω οτι η 10ετια που διανυω τωρα ,ναι αυτη των 30,ειναι η πιο δημιουργικη και μαλλον αυτη που παιρνεις και τις πιο σοβαρες αποφασεις.αλλα δεν ειμαι και απολυτη σε αυτο που λεω . :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top