Γκάφες...

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό με το λαπτοπ το έχω πάθει κι εγώ. Πολύ απλή λύση: παραγγέλνεις πληκτρολόγιο από τον κατασκευαστή (30 ευρώ είχε η Toshiba) και το αλλάζεις. Εχουν μια μεταλλική πλακέτα τα πληκτρολόγια λαπτοπ ώστε τα υγρά να μην μπορούν να φτάσουν πιό μέσα και να καταστρέψουν το μηχανημα. Αν δεν μπορείς να το αλλάξεις εσύ (είναι εύκολο, μόνο μερικά μικρά κατσαβιδάκια θέλεις και έχει και οδηγίες αμα ψάξεις στο Google) το φτιάχνουν αυτοί με 20 ευρώ.
Στο θέμα τώρα... Ο πατέρας μου δεν ξέρει να μαγειρευει και συνήθως αυτοσχεδιάζει κι ο,τι βγει. Βέβαια τώρα μπορεί πια να κοιτάει στο ιντερνετ συνταγές, αλλά θυμάμαι διάφορα που έκανε προ δεκαετίας που δεν είχε τέτοιες πολυτέλειες. Μια φορά ήθελε να κάνει κέικ μαστίχα (για να τελειώνει η μαστίχα) και έβαλε 20% αλεύρι, 20% ζάχαρη, 20% γάλα και 40% μαστίχα. Το αποτέλεσμα ήταν ένα γλοιώδες μυξοκέικ που το έφαγε μόνος του, με το ζόρι προφανως, για να μας αποδείξει πόσο ώραιο είναι και να μας πείσει να φάμε κι εμείς.
Εχω όμως και δικά μου...αυτές τις μέρες είχα πάρει σβάρνα τα σπίτια για επισκέψεις και φαγητά. Χαμός γινόταν, σε κάθε σπίτι 20-30 άτομα (οικογένειες ολόκληρες), που τα περισσότερα δεν τα ήξερα καν. Ε, επειδή ψιλοβαρίομουν το είχα ρίξει στα κρασιά και χωρίς να το καταλάβω σε κάθε σπίτι έπινα και από 2 μπουκάλια. Το τι βλακείες έλεγα και έκανα δεν περιγράφονται. Να σημειώσω ότι γενικά δεν πίνω, ούτε και αντέχω το ποτό, οπότε κάποια στιγμή είχα κάτσει με μια γιαγια 92 και έναν παππού 85 και μιλάγαμε επί μια ώρα. Ούτε καν ξέρω τι λέγαμε. Μετά είχα κάτσει με κάτι 50άρηδες και τους έλεγα συμβουλές για ανατροφή παιδιών (άσχετο ότι δεν έχω παιδιά και ότι τα παιδιά αυτών ήταν στην ηλικία μου). Κάποια στιγμή έπαιζα με ένα μωρό και έλεγα σε όλους το πόσο μοιάζει με μια ηθοποιό ενώ αργότερα καθόμουν με συνομηλικους που είχαν καριέρες, ήταν πανέμορφοι και είχαν άπειρα λεφτά και προσπαθούσα να τους πείσω ότι η ζωή μου είναι πολύ καλύτερη από την δικιά τους. Ολοι πρέπει να κατάλαβαν πόσο ντίρλα ήμουν αλλά κανείς δεν είπε τίποτα... Αντε και του χρόνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ElinakiBlouBlou

Νεοφερμένος

Η ElinakiBlouBlou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Σέρβιρα σε πανηγύρι(ναι η επαρχία ακόμα τα τιμάει<3).
Μου λέει θαμώνας του μαγαζιού που είχε αναλάβει το ιβέντ :D να του φέρω ένα πλαστικό πιατάκι, την ώρα που γίνεται χαμός και 250 άτομα περιμένουν παραγγελία κλπ.
Σε 5 λεπτά ενώ εγώ φορτώνομαι τον τεράστιο δίσκο με τα ορεκτικά, έχω στην τσέπη της ποδιάς μπύρες και ανοιχτήρια και το μπλοκάκι μου, μου λέει η μάνα μου,'' Ευάκι μου το πιατάκι του κυρίου Ζ. να πάς'' και εγώ απαντάω ''Δε μας χέζει και αυτός με το πιατάκι του;'' (:redface:)
Περιττό να πω ότι ήταν πίσω μου ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Σημερινός διάλογος. (9:30 το πρωί)

Α. - Τι ώρα είναι;

Εγώ.- Δες! (και δείχνω το ρολόι)

Α. *λίγη σιωπή*

Εγώ- Αυτοί οι δείκτες είδες; Στο είπα... Μπερδεύουν! :confused:

Α. - Γιατί δείχνει 10:30; Μαρή το 'χεις μία ώρα μπροστά!

Εγώ. - Τι λες; Όχι!

Α. - Ναι! Δε το πιστεύω, αν είναι δυνατόν! Και τόσες μέρες λέει ότι φταίει το ρολόι! Γύρνα το τώρα!

Εγώ. - Τι ώρα είναι είπαμε; :redface:

Α- 9:30!!!!!!!

Περιττό να πω ότι σκάσαμε στο γέλιο όλοι.:redface:



...Και λίγο αργότερα. Ήμασταν σε μια καφετέρια, κοριτσοπαρέα.
Ε και παρήγγειλαν όλες και εγώ έναν καπουτσίνο με σαντιγύ. Έρχονται οι καφέδες...

Εγώ: Γιατί είναι ζεστός; Δεν ήταν κρύος; Εγώ νόμιζα ότι ήταν κρύος καφές! Εσείς το ξέρατε;
Και η απάντηση...: Που θες να ξέραμε ότι δεν ήθελες ζεστό;:P
Εγώ. Ααα:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
πω πω πω! με ρωταει μια φιλη ο μαθητης ( αγορι) στα γερμανικα πως ειναι; και εγω της λεω Schülerin παει και εκεινη η εξυπνη και το λεει σε μια φιλη της που εγραφε γερμανικα εκεινη φυσικα το πιστεψε και τωρα.... γμτ μπερδευτηκα και τωρα θα την παρω στο λαιμο μου!:wall::sorry::oops::beating::mpinelik::rant::smartass::xtipao::'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Έτεινα το χέρι μου για χειραψία σε τυφλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Εξεταστικη,γραφεις Ιστορια τεχνης και το βιβλιο ηταν ενα τουβλο των 800 σελιδων..Ναι ειχες να μαθεις τις 400 (!)
Περιγραφεις ενα μαλακοπινακα με το Χριστο,τους μαθητες και κατι ψαρια
Βριζεις απο μεσα σου "Πουστη Τζιζους μας πετσοκοψες με τον σιθρου χιτωνα σου"
Μετα την εξεταστικη βλεπεις τον καθηγητη να συζητησετε το διαγωνισμα
Σε κοιτα με βλεμμα που γελαει και σου λεει σοβαρα: "Ρε Χατζηνικολαιδη*,Τζιζους σου τον εμαθα εγω;"

Ναι.
Το εκανα.

πς. Μου εφαγε μια μοναδα αυτη η παπαρια





*not at all
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babo0ska

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Unikorn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Καλυτερη μου πατατα --> πριν δυο τρεις μερες ζητησα απο την μπροστινη μου το προγραμμα και βλεπω ενα σε φαση μπαφιαρης ε λιωνω κ φυσικα εγω κωλοχαιρομαι και αρχιζω να λεω Δ. ο μπαφιαρης σαν κλασσικη χαζη και να ελαω και μαντεψτε ποιος εμφανιζεται μαγικα διπλα μ ναι ο μπαφιαρος ! Παρε τωρα χαζο Ειρηνη απουσια να 'χεις !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
^ ε;

Ρίχνω μια πρόταση στο τραπέζι.
Όποιος καταφέρει να βγάλει νόημα από τη γκάφα της Μπαμπούσκας,να περάσει απο το ταμείο του Χοντος σεντερ,για να παραλάβει μια επιταγή των 1.500 γιούρος .


Υπέροχο ταξίδι ομορφιάς
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top