Tι δεν θα αλλάζατε πάνω σας;

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Την εργατικότητα και την ειλικρίνεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Διακρίνω αρκετή ματαιοδοξία από ορισμένες κοπέλες...για μάτια και μαλλιά. Αντί να είστε ευγνώμονες που είστε υγιείς, κάθεστε και λέτε σαχλαμάρες. Περισσότερο θα έπρεπε να σας νοιάζει να βελτιώσετε ποιοτικά στοιχεία του εαυτού σας, να γίνετε περισσότερο άνθρωποι και να διορθώσετε τις άσχημες στιγμές της καθημερινότητάς σας και της συμπεριφοράς σας.

Why not both?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Τα ρουχα μου. Γυρισα σπιτι απο μαθημα και βαριεμαι να βαλω πιτζαμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Την τελειομανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Την τελειομανια.

αυτό από την μια είναι καλό αλλά ταυτόχρονα και καταστροφικό :P αλλά πιστεύω πως ούτε κι εγώ θα άλλαζα την τελειομανία μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

justarandomgirl

Νεοφερμένος

Η justarandomgirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Μμμ, αυτό το θέμα απαιτεί πολύ σκέψη.

Το πρώτο πράγμα που μου ήρθε στο μυαλό, όταν είδα το θέμα ήταν ότι φυσικά και θα άλλαζα τα πάντα ή τουλάχιστον ό,τι μπορούσα να αλλάξω...
Καθώς το έγραφα αυτό, μου ήρθε αναλαμπή! Αυτά που έχουμε και πιθανών να μην μας αρέσουν ή να νομίζουμε πως δε μας αρέσουν, για κάποιους άλλους είναι σημαντικά. Μπορεί ακόμα και να τα ζηλεύουν! Και επειδή εμείς απλά είμαστε ή τουλάχιστον έχουμε τη τάση να θέλουμε και να αναζητούμε την τελειότητα μπορεί να "πετάξουμε" κάτι περιζήτητο, κάτι που για εμάς είναι αυτονόητο ότι θα το έχουμε πάντα, ενώ σε κάποιους άλλους λείπει...
Η μύτη μου είναι μεγάλη! Κάποιοι εξαιτίας κάποιας γενετικής ανωμαλίας γεννήθηκαν χωρίς μύτη, παραμορφωμένοι...
Τα δάχτυλα των χεριών μου είναι ελαφρώς στραβά και τα πόδια μου είναι χάλια! Πώς θα βγω στην παραλία έτσι; Μια βόλτα να κάνεις έξω, σίγουρα θα δεις κάποιον που έχει χάσει το χέρι του ή κάποιο άλλο άκρο του σώματός του...
Μπορεί να ακούγονται υπερβολικά αυτά που λέω, αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας και ας διαφωνείτε. ;)

Για αυτό, ναι! Ας προσπαθούμε να γινόμαστε καλύτεροι, αλλά όχι στο σημείο να αναζητούμε την τελειότητα και να οδηγούμαστε σε ακραίες καταστάσεις! Χάσε τα παραπανήσια κιλά που θέλεις, αλλά μόνο αυτά! Άλλαξε το τρόπο που ντύνεσαι, αλλά μην προσπαθήσεις να ενστερνιστείς ένα στιλ, ένα τρόπο ζωής που δε σε εκφράζει και δεν σε αντιπροσωπεύει, παρά μόνο επειδή το "επιβάλλει" η μόδα! ΚΑΙ ΑΓΑΠΗΣΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΌ ΣΟΥ! Από κει πρέπει να ξεκινήσουμε όλοι μας! Αυτή είναι μια αλλαγή που μόνο καλό μπορεί να κάνει! :thumbup:

Υ.Γ. Και για να μη μου κολλήσετε τη ρετσινιά του ξερόλα και της ψωνάρας, ΝΑΙ θα άλλαζα πολλά πράγματα πάνω μου, αλλά επειδή θα με κάνουν πιο υγιή και θα βελτιώσουν τη ζωή μου, όχι επειδή ΠΡΕΠΕΙ... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Helen1992

Νεοφερμένος

Η Helen1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Τα μάτια μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NastStorm

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η NastStorm αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 334 μηνύματα.
Σίγουρα δεν θα άλλαζα από εμφάνιση τα μάτια μου.... Γκρίζα μάτια γιατί να τα αλλάξω?
Επίσης δεν θα άλλαζα τον χαρακτήρα μου, όπως και οι περισσότεροι νομίζω εδώ.....
:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top