[Αγόρια] Τι κοιτάτε σε ένα κορίτσι;

Elpi-da

Νεοφερμένος

Η Eλπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Συγγνωμη ρε παιδια να κανω μια ερωτηση...??
Κυριως στα αγορια...??
Τι κοιτατε σε ενα κοριτσι...δηλαδη τι σας αρεσει σε ενα κοριτσι πανω(εσωτερικα & εξωτερικα)...??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Εξαρτάται σε τι ηλικία αναφέρεσαι και γενικά δεν μπορώ να κάνω γενικεύσεις.
Εξαρτάται και πως το βλέπουν το κορίτσι, φιλικά; Κάτι παραπάνω;
Σε μία σχέση δεν μετράει μόνο η εξωτερική εμφάνιση, δηλαδή τι θα λέτε αν δεν ταιριάζετε σαν χαρακτήρες;

Υγ: Δεν είμαι αγόρι :( :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Τι κοιτατε σε ενα κοριτσι...δηλαδη τι σας αρεσει σε ενα κοριτσι πανω(εσωτερικα & εξωτερικα)...??

Η απάντηση που θα λάβεις είναι κυρίως υποκειμενική (προσωπική). Γενικά κοιτάω τα εξής:


  • εξωτερικά: η ομορφιά στα πλαίσια της θηλυκότητας (δεν μου αρέσουν οι υπερβολικές βαφές...διότι μετά από ένα σημείο χάνεται η ομορφιά και δείχνει σαν καρναβάλι :sick:). Για μένα δεν παίζει τόσο ρόλο η ομορφιά όσο το εσωτερικό προφίλ ενός ατόμου. Η ομορφιά του νέου είναι κάτι παροδικό και φεύγει με τα χρόνια. Ο εσωτερικός κόσμος δεν αλλάζει και καθορίζει όλη την ζωή. :hmm:


  • εσωτερικά: προσωπικότητα (κοινή χημεία στην επικοινωνία, κοινωνική άποψη για πολλά θέματα, υπευθυνότητα, εξυπνάδα, συντροφικότητα, λογική, συνεννόηση, κατανόηση, θετική ενέργεια, αυθεντική συμπεριφορά, ειλικρίνεια, ενδιαφέρον για ζωή και ποιότητα επιλογών, όχι καταναλωτική μανία και κουτσομπολιό - ψέματα - κακοπροαίρετα σχόλια, πνευματική κουλτούρα σε θέατρο και τέχνη με την ευρύτερη έννοια, αληθινά αισθήματα,...κτλ). Επίσης μου αρέσει να βλέπω και την άσχημη πλευρά μιας κοπέλας όταν γνωρίζω κάποια που μου αρέσει, δηλ., να ξέρω πως αντιδράει σε όλο το 24ωρο με όλες τις συναισθηματικές διακυμάνσεις. Δεν θέλω να έχω μόνο την εικόνα με τα χαμόγελα. Η ζωή δεν είναι μόνο χαμόγελα...
Εν ολίγοις, θέλω να μπορώ να αισθάνομαι καλά και άνετα μαζί της, με τα όποια ελαττώματα υπάρχουν. Εξάλλου κανένας δεν είναι τέλειος άνθρωπος. Νέοι είμαστε και βλακείες θα κάνουμε. Αλλά είναι ωραίες αυτές οι βλακείες...:laugh: Τα όσα είπα πιο πάνω είναι τελείως ενδεικτικά και φυσικά σε κάθε περίπτωση κρίνω αναλόγως. Σε γενικές γραμμές πορεύομαι με αυτήν την λογική, δηλ., να δίνω μεγάλη σημασία κυρίως στην προσωπικότητα του άλλου ανθρώπου. Συνήθως όσοι είναι όμορφοι εσωτερικά είναι και εξωτερικά...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Η ζωή δεν είναι μόνο χαμόγελα...

σ'αυτο συμφωνω απολυτα.... :):)

Συνήθως όσοι είναι όμορφοι εσωτερικά είναι και εξωτερικά...:redface:

σ'αυτο παλι δεν συμφωνω και τοσο.... :redface::redface::P

γενικα, κατα τη γνωμη μου παντα, πιστευω οτι αντρες - γυναικες πρωτα και αναποφευκτα κοιτανε την εξωτερικη εμφανιση του αλλου και αν τους κανει τοτε το μαγικο "κλικ" τοτε προχωρανε και στην προσωπικοτητα...
δυστυχως ετσι ειναι...:/::/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Συνήθως όσοι είναι όμορφοι εσωτερικά είναι και εξωτερικά...:redface:
nPb, η εσωτερική εμφάνιση είναι ανεξάρτηση από την εξωτερική. Το μόνο στο οποίο επηρεάζει η εξωτερική εμφάνιση στον εσωτερικό κόσμο είναι το πόσο κόμπλεξ ανωτερότητας ή κατωτερότητας έχει η άλλη/ος αν είναι εξωτερικά όμορφος ή όχι αντιστοίχως.

Πάντως ακόμη και να ισχύει αυτό που λες (δεν μπορώ να έχω άποψη), δεν ισχύει το ανστίστροφο, οπότε είναι μία άχρηστη πληροφορία.
Όπως, βέβαια, και αυτό που λέω εγώ αποτελεί άχρηστη πληροφορία, αφού τελικά οι περισσότεροι πάντα πρώτα την εξωτερική εμφανιση θα κοιτούν και αν έχουν σκ@τά χαρακτήρα θα νομίζουν ότι θα τους αλλάξουν (κυρίως οι γυναίκες έχουν τέτοιες φιλοδοξίες).

Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός. Το να θέτουν τα δύο φύλλα συγκεκριμένες προδιαγραφές για το αντίθετο φύλλο είναι βλακώδες.

ΥΓ: Αυτή είναι η πρώτη και τελευταία συνεισφορά μου στο θέμα αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
H ομορφιά ειναι κάτι καθαρά υποκειμενικό.Επισης υποκιμενική ειναι κι η εντύπωση που πιστευεις πως προκαλεις γενικότερα.Το πόσα βλεμματα τραβάς,δε νομίζω πως επηρεάζεται μόνο απο την εμφάνιση σου καθαρά.Για παράδειγμα,αν είσαι αρκετά ώριμη,ή κλειστή για την ηλικία σου(δεν ξερω ποσο είσαι)σε πλησιάζουν ισως λιγο δυσκολότερα.Αυτο που σε καμια περίπτωση δεν πρέπει να κάνεις,είναι να πέσεις στην παγίδα της "προσαρμογής στο σύνολο",ώστε να κολλας κάπου.Κρατησε το δικό σου χαρακτήρα,και τα δικά σου χαρακτηριστικά.Στην τελική δεν πιστευω πως υπαρχει άνθρωπος πάνω στον πλανήτη που να μην εχει τη δυνατότητα μονο και μονο για αυτό που ειναι να εντυπωσιασει έναν άλλο ανθρωπο.Εκτος απο τους εν συνειδησει αντικοινωνικους,καθενας αργα ή γρηγορα (ή πολύ αργά) τον βρισκει τον δρομο του.

ΥΓ)Αστειεύομαι αλλα και σοβαρα αν το δεις δεν πιστεύω πως θα τον χαλάσει:αν εισαι κατα Αχαϊα μεριά στειλε καμιά φώτο στον nPb,κι ίσως σταματήσουν οι αμφιβολίες σου:P:P(για σένα δουλευω παλι)

Όπως, βέβαια, και αυτό που λέω εγώ αποτελεί άχρηστη πληροφορία, αφού τελικά οι περισσότεροι πάντα πρώτα την εξωτερική εμφανιση θα κοιτούν και αν έχουν σκ@τά χαρακτήρα θα νομίζουν ότι θα τους αλλάξουν (κυρίως οι γυναίκες έχουν τέτοιες φιλοδοξίες).

Κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός. Το να θέτουν τα δύο φύλλα συγκεκριμένες προδιαγραφές για το αντίθετο φύλλο είναι βλακώδες.

.Καθε ανθρωπος ειναι ξεχωριστός indeed.Βασικά παντως πιστευω πως ολοι μας θετουμε τουλάχιστον υποσυνείδητα καποια γενικά κριτήρια,οχι απαραιτητα εμφανισιακα.Και το χαστουκι ερχεται οταν ερωτευτείς αυτόν/-ην που είναι εκ διαμέτρου αντιθετος με ό,τι θεωρούσες μεχρι τότε ιδανικό:PΟσο για τη σχέση εσωτερικής-εξωτερικής εμφανισης,γνωμη μου πως τελείως ασχετη υποθεση η μια με την αλλη.Και δε νομίζω τελικά οτι η εμφάνιση ειναι το κυριο ερεθισμα για μια σχεση.Σίγουρα είναι η αφορμή για την πρώτη ματιά,και την εντύπωση,αλλα η παρέα μου εχει αρχισει και "ανησυχει" για τη σεξουαλικοτητα μου,επειδη δεν παω να πεσω στο πρώτο ξανθό-μελαχρινό-κοκκινομαλλικο που θα κοιτάει στο club προς τα δω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
γενικα, κατα τη γνωμη μου παντα, πιστευω οτι αντρες - γυναικες πρωτα και αναποφευκτα κοιτανε την εξωτερικη εμφανιση του αλλου και αν τους κανει τοτε το μαγικο "κλικ" τοτε προχωρανε και στην προσωπικοτητα...
δυστυχως ετσι ειναι...:/::/:

Δυστυχώς έτσι είναι, αλλά υπάρχουν και οι εξαιρέσεις. Το μαγικό "κλίκ" δεν γίνεται πάντα με βάση με την εξωτερική εμφάνιση (για μένα τουλάχιστον). Μπορεί να κοιτάξω την εξωτερική εμφάνιση ή να ρίξω ένα βλέμμα αλλά για να πω ότι θα μου αρέσει μια κοπέλα ή όχι (ασχέτως πόσο όμορφη είναι αισθητικά) θα πρέπει να δω την προσωπικότητά της. Τώρα για τους άλλους δεν ξέρω...:hmm:

Αν ένας άνθρωπος είναι εσωτερικά όμορφος και το προβάλει προς τα έξω (όχι με ψωνισμένο ύφος αλλά με αυτοπεποίθηση), γίνεται ακόμη πιο όμορφος. Ομορφιά δεν είναι τι δείχνει μόνο από αισθητική πλευρά κάποιος αλλά και αν μπορείς να σταθείς δίπλα του. Δηλ., αν σε μαγνητίζει η συμπεριφορά του. Έτσι νομίζω...:hmm:

Αν κάνω κάπου λάθος, θα ήθελα να ακούσω μια άλλη άποψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
άμα έχει ωραίο πρόσωπο εγκρίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
αυτό είναι δεδομένο :D
Ας με πυροβολησει καποιος:P

Οn topic :οπως είπα,αργά ή γρήγορα,όλοι βρίσκουν το δρόμο τους.Απολαυστε τη ζωή σας και μην κατηγορείτε τον εαυτο σας γιατι ο ανθρωπος ζει μια φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Οn topic :οπως είπα,αργά ή γρήγορα,όλοι βρίσκουν το δρόμο τους.Απολαυστε τη ζωή σας και μην κατηγορείτε τον εαυτο σας γιατι ο ανθρωπος ζει μια φορά.

Όλοι οι άνθρωποι έχουν ένα άλλο μισό το οποίο κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα βρούν. :P :P

Δεν υπάρχει τίποτα πιο ωραίο από το αγνό συναίσθημα του έρωτα. :redface:

@ Akire: Να ανησυχώ που τώρα τελεύταία συμφωνώ σε πολλά μαζί σου; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
@ Akire: Να ανησυχώ που τώρα τελεύταία συμφωνώ σε πολλά μαζί σου; :D

πού αλλού συμφώνησες? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Θα μιλησω για τον focko (το κάθε αγοράκι κοιτάει διαφορετικά πράγματα) όπως και το κάθε κοριτσάκι

Πρώτα κοιτάω την εμφάνιση. Δε μου αρέσουν τα κορίτσια που το παίζουνε μεγαλύτερα από την ηλικία τους (πολύ βάψιμο, πολύ μικρή φούστα, ψηλοτάκουνα). Επίσης δε με νοιάζει τόσο το ύψος αυτό που μου αρέσει είναι να έχει συμμετρικό σώμα.
Προτιμώ απλό στυλάκι (και το βρίσκω πιο όμορφο) και να είναι περιποιημένη...

Μετά από την εμφάνιση βρίσκω το ίδιο σημαντικό ίσως και περισσότερο) την συμπεριφορά του κοριτσιού. Να μην ασχολείται μόνο με κρέμες και τι θα αγοράσει. Να μπορεί να ανοίξει μια συζήτηση να είναι κοινωνικη έξυπνη να της αρέσουν τα ταξίδια και να μην γκρινιάζει (το τελευταίο λίγο δύσκολο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Δε μπορώ να καταλάβω γιατί απογοητεύεσαι. Κατανοώ πλήρως ότι θέλεις να είσαι σε κάποια σχέση, αλλά δε σε πήραν και τα χρόνια πια!
Πρώτον: Γιατί πρέπει εκείνοι να σε κοιτάξουν? Κοίτα τους εσύ! Πάρε την πρωτοβουλία αν το θες πραγματικά. Δε πρέπει να τα κουράζουμε τα πράγματα! Αν περιμένεις τον πρίγκιπα με το άλογο, κατέβα αμέσως από το μπαλκόνι του πύργου σου! Πήγαινε και κυνήγησε τον εσύ!
Δεύτερον: Μην πιέζεις ντε και καλά τον εαυτό σου να μπει σε κάποια σχέση! Δοκίμασε με κάποιον που σου αρέσει, αλλά είναι κάτι που θα έρθει την ώρα που πρέπει. Αν δε θέλει τι θα κάνεις δηλαδή? Με το ζόρι? Τότε και τα συναισθήματα δε θα είναι αληθινά! Θες κάτι τέτοιο? Δεν νομίζω...
Τρίτον: Δε μου αρέσει η φράση "να γυρίσει να με κοιτάξει" που όπως μου φαίνεται τη χρησιμοποιείς συχνά. Είναι σαν να υποτιμάς τον εαυτό σου. Το πρώτο πράγμα που πρέπει να έχεις είναι ΑΥΤΟΠΕΠΟΙΘΗΣΗ!
Τέταρτον: Μην τολμήσεις να ξανακλάψεις για κάτι τέτοιο! Δεν αξίζει. Και μια συμβουλή: Αν μπεις σε κάποια σχέση τώρα, να την χαρείς ΑΛΛΑ να μην σου γίνει εμμονή! Μόλις αρχίζεις την προετοιμασία για τις πανελλαδικές! Και υγιείς σχέση που αφιερώνεται χρόνο ο ένας στον άλλον, μαζί με το απαιτούμενο διάβασμα της 3ης κυρίως λυκείου δε συμβαδίζουν!
:thumbsup::worship::worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
Θα μιλησω για τον focko (το κάθε αγοράκι κοιτάει διαφορετικά πράγματα) όπως και το κάθε κοριτσάκι

Πρώτα κοιτάω την εμφάνιση. Δε μου αρέσουν τα κορίτσια που το παίζουνε μεγαλύτερα από την ηλικία τους (πολύ βάψιμο, πολύ μικρή φούστα, ψηλοτάκουνα). Επίσης δε με νοιάζει τόσο το ύψος αυτό που μου αρέσει είναι να έχει συμμετρικό σώμα.
Προτιμώ απλό στυλάκι (και το βρίσκω πιο όμορφο) και να είναι περιποιημένη...

Μετά από την εμφάνιση βρίσκω το ίδιο σημαντικό ίσως και περισσότερο) την συμπεριφορά του κοριτσιού. Να μην ασχολείται μόνο με κρέμες και τι θα αγοράσει. Να μπορεί να ανοίξει μια συζήτηση να είναι κοινωνικη έξυπνη να της αρέσουν τα ταξίδια και να μην γκρινιάζει (το τελευταίο λίγο δύσκολο).

α ρε focko... ρεσιταλ εδωσες παλι... :clapup::clapup:
γι'αυτο σε συμπαθω... :redface::redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenico

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο domenico αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 123 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Βασικά οι ανθρώπινες σχέσεις είναι απαραίτητες, όσο επιφανειακές κι αν φαίνονται κι ας είναι σήμερα κι ας μην είναι αύριο. Θέλω να πω, ένα άτομο το οποίο τα έχει βρει με τον εαυτό του, την οικογένειά του, τους φίλους του και έχει και ασχολίες που τον γεμίζουν γιατί είναι κακό να θέλει να αισθάνεται ποθητό; Ή να θέλει κάποιον να μοιραστεί τα όσα νιώθει. Η γαλήνη μπορεί να εξαρτάται από το μέσα του ανθρώπου, όμως δεν ταυτίζεται με την ευτυχία/τις ευτυχισμένες στιγμές κτλ. Και δεν νομίζω πως είναι πολλοί αυτοί που είναι ολομόναχοι και ευτυχισμένοι (διαφορετικά standards ναι, blah blah, αλλά μιλάω για την πλειονότητα σαφώς).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θέλω να πω, ένα άτομο το οποίο τα έχει βρει με τον εαυτό του, την οικογένειά του, τους φίλους του και έχει και ασχολίες που τον γεμίζουν γιατί είναι κακό να θέλει να αισθάνεται ποθητό; Ή να θέλει κάποιον να μοιραστεί τα όσα νιώθει.
Αυτό, Χριστιάννα, είναι όλο το ζουμί. Το "αμόρε" είναι ένα άτομο με το οποίο μοιραζόμαστε την καθημερινότητά μας (κι αυτό με μας). Εδώ συμφωνούμε.

Αλλά αποτελεί απλώς το κερασάκι στην τούρτα. Δηλαδή ότι ναι, αφού τα 'χεις κατ' αρχάς καλά με σένα και με την οικογένειά σου (στενή και "ευρεία") μπορείς να μοιραστείς αυτή σου την καθημερινότητα με κάποιο άλλο άτομο. Δεν είπα ότι είναι κακό να ποθείς ή να θες να είσαι ποθητός (ξαναδιάβασε το μήνυμά μου). Αλλά το ότι δεν είναι το σημαντικότερο. Είναι απλά ένα συμπλήρωμα ή αν το θες μια γαρνιτούρα.

Αλλά για μένα το σημαντικότερο είναι πρώτα να τα 'χεις καλά με εσένα και να μην είσαι ψυχάκιας. Γιατί έτσι θα ταλαιπωρήσεις και τον δύσμοιρο που θα 'στε μαζί και θα γκρινιάζει μετά ότι οι γυναίκες είνα ψυχανώμαλες. :P
[ο β' ενικός εδώ δεν αναφέρεται σε σένα, αναφέρεται σε "ψυχασθενή" άτομα]


Κατά τα άλλα, μια βόλτα να βγεις έξω είναι γεμάτος ο τόπος από άλλα άτομα έτοιμα να τα ανακαλύψεις και να δεις αν ταιριάζετε. Βρίσκονται δηλαδή αυτά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
α μπράβο...βάζε και κανένα emoticon να γίνεσαι πιο φιλική :P (κάπως έτσι)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top