Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Άντε καλό παιχνίδι να έχουμε!
Πολλά μπράβο στη ΣΕ για την επιμέλεια του θέματος και των προσωπικών μηνυμάτων.
Ψήφος στον JKaradakov γιατί στο προηγούμενο δεν τον ψήφισε κανένας.

Δε θυμάμαι το τελευταίο παιχνίδι στο οποίο δεν ήσουν ΣΕ :P
σου έχει λείψει να ψηφίζεις, γρήγορος

Καλημέρα και από εμένα, νομίζω θα είναι ενδιαφέρον παιχνίδι

:kissing: καλό παιχνίδι!!

Και μιας και ψηφίζουν όλοι θα ψηφίσω και εγώ την αγαπητή Guest 278211 έτσι για να θυμόμαστε τα παλιά. :P

εεε σε έπρηξα λίγο :redface: ένα δίκιο το έχεις

Α και καλό θα είναι να γίνεται λίγη κουβέντα μέχρι να δοθεί αυτή η τάχα μου τυχαία ψήφος στον 1ο γύρο.Ακόμα δεν αρχίσαμε.

Σωστό αυτό

Γιατί βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα; :whistle:

Ας βγάλει κάποιος κανένα συμπέρασμα, μήπως ξεκινήσουμε να παίζουμε λίγο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ας βγάλει κάποιος κανένα συμπέρασμα, μήπως ξεκινήσουμε να παίζουμε λίγο :P

Εδώ έχεις point:P
Η πρώτη μέρα του παιχνιδιού είναι πάντα τόσο αμήχανη:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλά μωρέ, πρώτη μέρα είναι ακόμα, τι ψήφους δηλαδή ήθελες να δεις;:confused:
Καλημέρα κιόλας και καλό μήνα σε όλους. :D
Και ναι, εσύ ξύπνησες νωρίς.:mad:
καλά δεν είπα οτι περίμενα να δω σεντονάρες από τωρα αλλά το ότι πέσαν 3 ψηφοι σε διάστημα 2 ωρων μολις ανοιξε το θεμα δεν ειναι περιεργο;;;
Καλημερα και απο μενα!Ειμαι με τα βιβλια της πιθανοτητας αγκαλια,καθως ξεκινησα διαβασμα.Μπηκε ο Αυγουστος και αρχισα να προετοιμαζομαι.Βεβαια μια βαρεμαρα την εχω.Εδω ησυχια παιζει,αν και το βρισκω λογικο,αρχη ειναι ακομα.
ελα σε βοηθαει η ησυχια στο θεμα να διαβάσεις :P
Γιατί βιάζεσαι να βγάλεις συμπεράσματα; :whistle:[...]
οχι θα καθομαστε να κοιταζομαστε..
Τρία χρόνια πριν ήταν εκείνο το παιχνίδι. Μικρό χαζό παιδί ήμουν τότε.
Θέλω να ελπίζω ότι δεν είμαι πλέον :P
θα εξαρτηθει απο τη συμπεριφορα σου σε αυτο το παιχνιδι:P

μη ντρεπεστε ρε παιδια μιλήστε κιολας....

Εγώ θα ψηφίσω Eileen με όλη μου την ψυχή, την καρδιά, τα πάντα όλα:redface: αλλα επειδη δεν ειναι στο παιχνίδι μας και εκτελει καθηκοντα ΣΕ θα ψηφίσω Himela για να μην παραπονιεται κι αυτη :P

ειμαι με 5ωρες υπνο οποτε λεω να την πεσω για καμμια ωριτσα.. να χετε πει 2-3 κουβεντες εως τοτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Εντελώς τυχαία ψηφίζω την bilire βέβαια είναι αρκετά νωρίς για να ξέρουμε όμως όλα είναι πιθανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα! Όντως πολλή ησυχία έχει πέσει. Ίσως φταίει η ζέστη, θα είναι σε καμιά παραλία ο κόσμος, λογικό. :/:

Καλημέρα και απο εμένα στην όμορφη πόλη του Παλερμο! Όντως κάποιοι μπήκαν δυναμικά στο παιχνίδι... Αλλα ειναι πρώτη μερα ακομα όποτε εν μέρη τους δικαιολογώ. Για να δουμε :popcorn:

Συμφωνώ κι εγώ οτι πρώτη μέρα οι ψήφοι είναι τυχαίες. Δε θα ρίσκαρε κανείς να δείξει τις πραγματικές διαθέσεις του από τόσο νωρίς. Μάλλον το έκαναν για να ξεκινήσουν το παιχνίδι και να δουν αντιδράσεις.

Καλημέρα καλημέρα(για μένα).Δεν έχω pc και επίσης ξεχάστηκα που παίζουμε σήμερα ευτυχώς δεν έχασα πολλά:P Δε ρίχνω ακόμη ψήφο γιατί περιμένω λίγη παραπάνω ίντριγκα.Α και καλό θα είναι να γίνεται λίγη κουβέντα μέχρι να δοθεί αυτή η τάχα μου τυχαία ψήφος στον 1ο γύρο.Ακόμα δεν αρχίσαμε.

Σίγουρα τυχαία είναι η πρώτη ψήφος αφού οι κακοί δε θέλουν να καρφωθούν και οι πολίτες δε θέλουν να γίνουν στόχος. Δε νομίζω οτι η πρώτη ψήφος (και κατ' επέκταση αποχώρηση) θα μας δείξει τίποτα το σπουδαίο.

Ψηφίζω την Claire Rentfield γιατί ήταν διακοπές κι εγώ δεν έχω κάνει διακοπές ακόμα κι ούτε προβλέπεται! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ λοιπόν θα ψηφίσω τη Μάιρα. Δεν μπορούμε να ξέρουμε πολλά από την πρώτη μέρα και όλοι είναι ύποπτοι. Αλλα μιας και δεν μιλαει πολυ,λέει λίγα πράγματα στα ποστς της,κυρίως καλημέρες και είναι λιγομίλητη, ίσως φοβάται ότι κάτι θα της ξεφύγει ή θέλει να φανεί χαμηλών τόνων. Οπότε η ψήφος μου πάει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα! :flowers:

Εγώ ξεκάθαρα ψηφίζω tsarachaf, γιατί πολύ αθώος πάει να περάσει στα μάτια όλων μας, επειδή και καλά βγάζει λίστες! Σε εμάς νομίζεις ότι θα πιάσουν αυτά; :redface: Τάσο, σε ευχαριστώ πολύ για την ψήφο :kissing:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 01/08


  1. bilire
  2. Claire Rentfield -----> DumeNuke
  3. Deutsch… Lover
  4. dimjim -----> JKaradakov
  5. DumeNuke -----> dimijim
  6. Himela -----> Claire Rentfield
  7. JKaradakov -----> Guest 278211
  8. kleop
  9. Libertus
  10. methexys -----> Mάιρα
  11. Nefeli Graf
  12. Guest 278211
  13. Totaled -----> Σπυράκος(^^)
  14. ultraviolence
  15. Wild_Boy -----> ultraviolence
  16. Mάιρα -----> birile
  17. Σπυράκος (^^)
  18. Τάσος97 -----> Himela


Ψήφοι
1 dimijim
1 DumeNuke
1 JKaradakov
1 Σπυράκος (^^)
1 Guest 278211
1 ultraviolence
1 Himela
1 birile
1 Claire Rentfield
1 Mάιρα



Η Χώρα των Φαντασμάτων
-----



Οριστικές Αποχωρήσεις
-----



Λοιπές Ενέργειες Παικτών
-----
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Γεια σας και από εμένα! :flowers:

Εγώ ξεκάθαρα ψηφίζω tsarachaf, γιατί πολύ αθώος πάει να περάσει στα μάτια όλων μας, επειδή και καλά βγάζει λίστες! Σε εμάς νομίζεις ότι θα πιάσουν αυτά; :redface: Τάσο, σε ευχαριστώ πολύ για την ψήφο :kissing:

Απλά ζουλεύεις που είμαι πιο όμορφος :P. Πολιτάκια να ξέρετε την Ζωή να φάτε, είναι ύπουλη και θα σας πουλήσει επειδή η μαφία θα της τάξει πιο πολλά. Τυχαίο που τώρα έβγαλε πρώτη λίστα; Συνεννούνταν ξεκάθαρα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εγώ λοιπόν θα ψηφίσω τη Μάιρα. Δεν μπορούμε να ξέρουμε πολλά από την πρώτη μέρα και όλοι είναι ύποπτοι. Αλλα μιας και δεν μιλαει πολυ,λέει λίγα πράγματα στα ποστς της,κυρίως καλημέρες και είναι λιγομίλητη, ίσως φοβάται ότι κάτι θα της ξεφύγει ή θέλει να φανεί χαμηλών τόνων. Οπότε η ψήφος μου πάει εκεί.
ειλικρινα γιατι προσπαθησες να δικαιολογησεις την ψηφο σου; ο,τι ειπες για τη μαιρα ισχυουν για ολους. Προσπαθουμε να καλυφθουμε οσο γινεται;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεκινάμε σχεδόν όπως στο προηγούμενο παιχνίδι και δε μου αρέσει αυτό.

Για να σπάσω το σερί της μιας ψήφου, μήπως υπάρξει κάποια κινητικότητα και βγει κάποιο συμπέρασμα, ψηφίζω Himela χωρίς να είναι η τελική ψήφος, κατά πάσα πιθανότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
ειλικρινα γιατι προσπαθησες να δικαιολογησεις την ψηφο σου; ο,τι ειπες για τη μαιρα ισχυουν για ολους. Προσπαθουμε να καλυφθουμε οσο γινεται;;

Όλοι στα τυφλα βαδιζουμε τωρα στην αρχη, η ψηφος ηταν ξεκαθαρα τυχαια. Αλλά επιχειρηματα και συζητηση δεν θελετε? Παρετε να εχετε λοιπον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Καλημέρα κι από μένα! Όντως πολλή ησυχία έχει πέσει. Ίσως φταίει η ζέστη, θα είναι σε καμιά παραλία ο κόσμος, λογικό. :/:



Συμφωνώ κι εγώ οτι πρώτη μέρα οι ψήφοι είναι τυχαίες. Δε θα ρίσκαρε κανείς να δείξει τις πραγματικές διαθέσεις του από τόσο νωρίς. Μάλλον το έκαναν για να ξεκινήσουν το παιχνίδι και να δουν αντιδράσεις.



Σίγουρα τυχαία είναι η πρώτη ψήφος αφού οι κακοί δε θέλουν να καρφωθούν και οι πολίτες δε θέλουν να γίνουν στόχος. Δε νομίζω οτι η πρώτη ψήφος (και κατ' επέκταση αποχώρηση) θα μας δείξει τίποτα το σπουδαίο.

Ψηφίζω την Claire Rentfield γιατί ήταν διακοπές κι εγώ δεν έχω κάνει διακοπές ακόμα κι ούτε προβλέπεται! :(
Δεν με πείθεις επ' ουδενί. :P
Εσύ σε κάθε παιχνίδι που είσαι πολίτης, δεν μπαίνεις μέσα και ανακρίνεις τους πάντες; Τώρα δεν κατηγορείς κανέναν και δίνεις μια ψήφο στην τύχη.
ειλικρινα γιατι προσπαθησες να δικαιολογησεις την ψηφο σου; ο,τι ειπες για τη μαιρα ισχυουν για ολους. Προσπαθουμε να καλυφθουμε οσο γινεται;;
Θα συμφωνήσω απολύτως και ήταν αυτό που σχολίασα και στην πρώτη της δημοσίευση. Νέα παίκτρια και τόσες δικαιολογήσεις; Εξαιρετικά δασκαλεμένη η methexys. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Λοιπόν... Πολλή ησυχία έπεσε και ειδικά για πρώτο γύρο. Θα σχολιάσω ένα-δύο σημεία, χωρίς προφανώς να μπορώ να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα ακόμη. Αγνοώ οτιδήποτε είναι spam, συμπεριλαμβανομένες και τις τυχαίες ψήφους.
Βλέπω τον Τάσο να έχει διάθεση για το παιχνίδι. Βρίσκεται εδώ, γράφει και ζητάει να γράψουμε κι οι υπόλοιποι. Πιθανόν να του έχει αρέσει ο ρόλος, πιθανόν να έχει περισσότερη διάθεση γιατί το προηγούμενο δεν το ευχαριστήθηκε λόγω έλλειψης χρόνου. Το θεωρώ καλό ότι συμμετέχει κι ελπίζω το ίδιο να κάνετε κι οι υπόλοιποι που ακόμη δεν έχετε μιλήσει καν.
Βλέπω επίσης και τη Guest 278211 να έχει όρεξη. Έκανε το πρώτο μικρό σεντόνι, έστω κι αν αρκέστηκε σε σχόλια τυχαίων ψήφων. Δείχνει διάθεση να ψάξει κι είναι η πρώτη που δίνει δεύτερη ψήφο σε ένα άτομο για να ξεκολλήσουμε από τον πρώτο γύρο.
Βλέπω και τη methexys να ψηφίζει τη Μάιρα επειδή έχει λίγα ποστ και λέει μόνο καλημέρες. Όλοι όσοι έχουμε μιλήσει όμως έχουμε 2 ή 3 ποστ, εκ των οποίων το πρώτο είναι για να πούμε καλό παιχνίδι και τα συναφή. Άρα στην πραγματικότητα η ψήφος προς τη Μάιρα είναι τυχαία, αφού την επέλεξε μεταξύ πολλών ατόμων με το ίδιο προφιλ. Ίσως να έγινε λόγω απειρίας αυτό, ίσως να πιστεύει πως έτσι θα αρχίσει η συζήτηση και στην πραγματικότητα όντως μπορεί να αρχίσει έτσι η συζήτηση αλλά μ αυτήν στο προσκήνιο. Θα έβγαινε όμως να το κάνει αυτό ένας μαφιόζος ενώ η ψηφοφορία είναι ισορροπημένη κι η Μαφία δε θα έπρεπε θεωρητικά να ενοχλείται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ποιον να ανακρίνει όμως ρε συ, Libertus?
Αυτούς που ψήφισαν χωρίς να έχει γραφτεί τίποτα σχεδόν;
Ή εκείνους που έγραψαν μια ''καλή αρχή;''

Μόνο η methexys, δικαιολόγησε επαρκώς την ψήφο, πράγμα όχι τυχαίο, αλλά όχι και τόσο αξιόπιστο για να κατηγορηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Δεν με πείθεις επ' ουδενί. :P
Εσύ σε κάθε παιχνίδι που είσαι πολίτης, δεν μπαίνεις μέσα και ανακρίνεις τους πάντες; Τώρα δεν κατηγορείς κανέναν και δίνεις μια ψήφο στην τύχη.

1) Και είδα πού με πήγε αυτή η τακτική. Με βγάζουν στον πρώτο δεύτερο γύρο και δεν παίζω καν. Μήπως, λέω μήπως, σκέφτηκα να παίξω λίγο πιο συντηρητικά μπας και δε γίνω από νωρίς το εξιλαστήριο θύμα; :/:
2) Νόμιζα οτι το παιχνίδι θα βασιστεί σε επιχειρήματα που δεν έχουν να κάνουν με το "έτσι έπαιζε παλιά, τώρα παίζει αλλιώς, άρα είναι κακός" κλπ. Αν θεωρείς εσύ κι οι υπόλοιποι αυτό σωστό επιχείρημα να το πεις δημόσια (άσχετα αν ο καθένας μόνος του μπορεί να σκεφτεί κάτι παρόμοιο τύπου, ο τάδε συνήθως είναι ομιλητικός, τώρα δεν είναι κλπ) και να χρησιμοποιηθεί υπέρ ή κατά κάποιου ανθρώπου, τότε οκ. ;)
3) Η πρώτη ψήφος είναι πάντα στην τύχη, είτε είναι κάποιος μαφιόζος είτε πολίτης. Και μαφιόζος να είσαι πού ξέρεις οτι δεν ψηφίζεις την πόρνη σου; Δεν είπα κάτι μη λογικό κι ούτε θεωρώ επιχείρημα εναντίον της αθωότητάς μου οτι ψήφισα στον πρώτο γύρο στην τύχη (κάτι το οποίο έκαναν και οι υπόλοιποι 17 παίκτες).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Όλοι στα τυφλα βαδιζουμε τωρα στην αρχη, η ψηφος ηταν ξεκαθαρα τυχαια. Αλλά επιχειρηματα και συζητηση δεν θελετε? Παρετε να εχετε λοιπον.
Οχι και ολοι..οι μαφιοζοι μια χαρα βαδιζουν..

Εγώ λοιπόν θα ψηφίσω τη Μάιρα. Δεν μπορούμε να ξέρουμε πολλά από την πρώτη μέρα και όλοι είναι ύποπτοι. Αλλα μιας και δεν μιλαει πολυ,λέει λίγα πράγματα στα ποστς της,κυρίως καλημέρες και είναι λιγομίλητη, ίσως φοβάται ότι κάτι θα της ξεφύγει ή θέλει να φανεί χαμηλών τόνων. Οπότε η ψήφος μου πάει εκεί.
Πλακα κανεις;Ολοι αυτο κανουμε και αλλοι ειδικα εγω τωρα κανω το δευτερο post μου.Επειδη ειμαι εξω και οντως η πρωτη ψηφος ειναι τυχαια και με προβληματισε αυτη η σταση παω για METHEXYS. Συγνωμη που δε μεγενθυνω ειμαι απο κινητο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Ποιον να ανακρίνει όμως ρε συ, Libertus?
Αυτούς που ψήφισαν χωρίς να έχει γραφτεί τίποτα σχεδόν;
Ή εκείνους που έγραψαν μια ''καλή αρχή;''
Υποτίθεται ότι ένας πολίτης προσπαθεί να πιέσει τους υπόλοιπους παίκτες, ούτως ώστε να βρει μια άκρη. Το να συμφωνείς απλά με παίκτες στον πρώτο γύρο εγώ το βρίσκω ύποπτο. Και είναι ακόμα πιο ύποπτο για τη Himela.

1) Και είδα πού με πήγε αυτή η τακτική. Με βγάζουν στον πρώτο δεύτερο γύρο και δεν παίζω καν. Μήπως, λέω μήπως, σκέφτηκα να παίξω λίγο πιο συντηρητικά μπας και δε γίνω από νωρίς το εξιλαστήριο θύμα; :/:
2) Νόμιζα οτι το παιχνίδι θα βασιστεί σε επιχειρήματα που δεν έχουν να κάνουν με το "έτσι έπαιζε παλιά, τώρα παίζει αλλιώς, άρα είναι κακός" κλπ. Αν θεωρείς εσύ κι οι υπόλοιποι αυτό σωστό επιχείρημα να το πεις δημόσια (άσχετα αν ο καθένας μόνος του μπορεί να σκεφτεί κάτι παρόμοιο τύπου, ο τάδε συνήθως είναι ομιλητικός, τώρα δεν είναι κλπ) και να χρησιμοποιηθεί υπέρ ή κατά κάποιου ανθρώπου, τότε οκ. ;)
3) Η πρώτη ψήφος είναι πάντα στην τύχη, είτε είναι κάποιος μαφιόζος είτε πολίτης. Και μαφιόζος να είσαι πού ξέρεις οτι δεν ψηφίζεις την πόρνη σου; Δεν είπα κάτι μη λογικό κι ούτε θεωρώ επιχείρημα εναντίον της αθωότητάς μου οτι ψήφισα στον πρώτο γύρο στην τύχη (κάτι το οποίο έκαναν και οι υπόλοιποι 17 παίκτες).
1) Δεν ξέρω Himela μου, αυτό θα το αποδείξεις. :)
2) Προσωπικά δηλώνω δημόσια ότι για εμένα είναι ένα εύλογο επιχείρημα. Εάν πείθει εμενα, γιατί να μην το χρησιμοποιήσω; Αν είναι τόσο ανεπαρκές επιχείρημα, τότε απλά δεν θα πειστούν οι συμπαίκτες μου. Απλό το βρίσκω.
3) Ναι, αλλά δεν κατηγορείς και κανέναν...

Θα ψηφίσω τη methexys, γιατί θα έχει ενδιαφέρον να δούμε τι θα γίνει στην ισοψηφία Himela-methexys και επιφυλάσσομαι να αλλάξω την ψήφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
1) Δεν ξέρω Himela μου, αυτό θα το αποδείξεις. :)

Αν προλάβω...

2) Προσωπικά δηλώνω δημόσια ότι για εμένα είναι ένα εύλογο επιχείρημα. Εάν πείθει εμενα, γιατί να μην το χρησιμοποιήσω; Αν είναι τόσο ανεπαρκές επιχείρημα, τότε απλά δεν θα πειστούν οι συμπαίκτες μου. Απλό το βρίσκω.

Γιατί οι άνθρωποι αλλάζουν, μαθαίνουν από τα λάθη τους, έχουν σε άλλα παιχνίδια περισσότερη ή λιγότερη διάθεση / χρόνο, αποφασίζουν να αλλάξουν στρατηγική αν οι προηγούμενες δεν τους βγήκαν σε καλό κλπ. Τέλος πάντων, αφού αυτό πιστεύεις και παίρνεις την ευθύνη της δημόσιας τοποθέτησής σου, όλα καλά. Θα φανεί στην πορεία.

3) Ναι, αλλά δεν κατηγορείς και κανέναν...

Οπότε εγώ τώρα έπρεπε πρώτο γύρο του παιχνιδιού να πιάσω ένα ένα τα ποστ που έλεγαν καλημέρα και να τα σχολιάσω εκτενώς ώστε να βρουν οι μαφιόζοι το εύκολο εξιλαστήριο θύμα ΠΑΛΙ, να πείσουν και 2-3 πολίτες και να βγω στον πρώτο γύρο έτσι; :/:

Και στην τελική δείξε μου κάποιον που κατηγόρησε κάποιον στα σοβαρά και δεν ψήφισε τυχαία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
:popcorn:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 01/08


  1. bilire
  2. Claire Rentfield -----> DumeNuke
  3. Deutsch… Lover
  4. dimjim -----> JKaradakov
  5. DumeNuke -----> dimijim
  6. Himela -----> Claire Rentfield
  7. JKaradakov -----> Guest 278211
  8. kleop
  9. Libertus -----> methexys
  10. methexys -----> Mάιρα
  11. Nefeli Graf
  12. Guest 278211 -----> Himela
  13. Totaled -----> Σπυράκος(^^)
  14. ultraviolence
  15. Wild_Boy -----> ultraviolence
  16. Mάιρα -----> birile
  17. Σπυράκος (^^) -----> methexys
  18. Τάσος97 -----> Himela


Ψήφοι
2 Himela
2 methexys
1 dimijim
1 DumeNuke
1 JKaradakov
1 Σπυράκος (^^)
1 Guest 278211
1 ultraviolence
1 birile
1 Claire Rentfield
1 Mάιρα




Η Χώρα των Φαντασμάτων
-----



Οριστικές Αποχωρήσεις
-----



Λοιπές Ενέργειες Παικτών
-----
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ψηφίζω τυχαία την Nefeli Graf για να αποφύγω την κόντρα Himela vs Methexys.
Η Νεφέλη δεν έχει εμμφανιστεί ουσιαστικά, γι αυτό κι την επιλέγω.

Αν αργότερα αλλάξω γνώμη, θα αλλάξω και τη ψήφο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top