ΠΑΛΕΡΜΟ... γνώμες και απόψεις

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
εννοώ, να συνεχίζεται το παιχνίδι και τα ΣΚ. Σε αυτό δε θα μπορέσω να ανταπεξέλθω.

Θα συνεχιζεται ως εχει, χωρις να γινονται ψηφοφοριες και δολοφονιες, ωστε να μην αποκλειστουν ατομα που δεν μπορουν να γραψουν σ/κ....εννοειται αυτο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Μπορεί να αρχίζει Δευτερα, όπως οι πρώτοι γυροι που είχαμε παίξει. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
όχι ρε και να κλειδωθεί...έχει τη γοητεία του το ΣουΚου...
λες και καμια μαλακία να περνάει η ώρα :P
απλά... εεε... να μη φτάνει κι όλας το θέμα 10 σελίδες μέσα στο Σουκου... εκεί είναι πρόβλημα νομίζω :hmm:
μπορεί ας πούμε να κλειδώνει το θέμα Σάββατο μεσημεράκι (ώστε να μπορούν να ψιλοαπασχολούνται κάποιοι το πρωί του Σαββάτου με το καφεδάκι ή απ τη δουλειά τους) και να ανοίγει πάλι Κυριακή απόγευμα όταν πλέον θα έχουμε μαζευτεί σπίτια μας απ τη θάλασσα :P

ΚΕ, εδω θελουμε συμμετοχη στο παιχνιδι και εσυ πας να την περιορισεις?!
Ασε να γραφει ο καθενας οσο μπορει...απλα αυτοι που γραφουν παρα πολυ, μπορουν απο μονοι τους, εαν θελουν, να το περιορισουν...Μεγαλα παιδια ειναι:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Βασικά Νεραιδα όταν το έγραψα αυτό δεν είδα το ποστ που έλεγες ότι διαφωνείς ουσιαστικά με την ημέρα έναρξης...εκεί συμφωνώ και εγώ καλύτερα να αρχίζει Δευτέρα και όχι Παρασκεύη!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Ρε παιδιά σορυ κιόλας αλλά τι λέτε?
Να μιλάνε πιο πολύ αυτοί που μιλάνε λίγο και να μιλάνε πιο λίγο αυτοί που μιλάνε πολύ...:crazy:
Σορυ κιόλας αλλά τα εννοείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
ΚΕ, εδω θελουμε συμμετοχη στο παιχνιδι και εσυ πας να την περιορισεις?!
Ασε να γραφει ο καθενας οσο μπορει...απλα αυτοι που γραφουν παρα πολυ, μπορουν απο μονοι τους, εαν θελουν, να το περιορισουν...Μεγαλα παιδια ειναι:P


ναι αλλά κάποιοι έχουμε και μωρό παιδί και δεν προλαβαίνουμε να διαβάζουμε τα καμώματα του ΣουΚου σας με 10 σελίδες στο παλέρμο :pfff:


:P
ότι θέτε ρε... εγώ επειδή το αναφέρατε το είπα
εγώ θα παίξω όπως κι αν έχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ρε παιδιά σορυ κιόλας αλλά τι λέτε?
Να μιλάνε πιο πολύ αυτοί που μιλάνε λίγο και να μιλάνε πιο λίγο αυτοί που μιλάνε πολύ...:crazy:
Σορυ κιόλας αλλά τα εννοείτε?

Μπα...εγω προσωπικα σκεφτηκα, οτι μεσημερακι ειναι και πρεπει να σας ψυχαγωγησω και ειπα να σας κανω το χατηρι...
Θες και τα λες?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Για μένα το πρόβλημα του ρουφιάνου είναι πάντως εξίσου σημαντικό και δυσκολότερο να λυθεί. Είμαι της άποψης ότι ο ρουφιάνος κανονικά δεν νοείται να ξέρει πάνω από δύο δολοφόνους. Αν ο ρουφιάνος ξέρει από την αρχή 3 δολοφόνους, μπορεί απλώς να βγει και να πει "Γεια σας, πιστεύω ότι δολοφόνοι είναι αυτοί οι 3." Δεν βάζει κανένα επιχείρημα, όμως είναι αρκετά προφανές σε όλους ότι αυτός είναι ο ρουφιάνος, οπότε αυτοί οι 3 θα είναι δολοφόνοι. Και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να βρίσκονται ήδη οι δολοφόνοι με 2 άτομα.

Πιστεύω ότι για να έχει νόημα το παιχνίδι θα πρέπει να το οργανώσουμε έτσι ώστε το έργο του ρουφιάνου να μην είναι απλώς να δώσει 3 άτομα και να φύγει, αυτό δεν απαιτεί κάποια ιδιαίτερη σκέψη και χαντακώνει τους δολοφόνους. Πρέπει το έργο του ρουφιάνου να έχει αρκετό ρίσκο, ώστε να μην μπορεί να δώσει τα ονόματα στεγνά, και να πρέπει να παίξει επιδέξεια για να δώσει στους πολίτες να καταλαβουν, χωρίς να τον πάρει πρέφα κανείς, όπως γίνεται και στο live παλέρμο. Και μάλιστα εγώ θα πρότεινα ο ρουφιάνος να ξέρει δυο άτομα, εκ των οποίων ο ένας να είναι ιερόδουλη και ο άλλος δολοφόνος, αλλά ο ρουφιάνος να μην ξέρει ποιος είναι ποιος. Έτσι δεν θα μπορεί απλώς να τους καταδώσει, όπως γίνεται συνήθως, αλλά θα πρέπει να παίξει έξυπνα ώστε να καταλάβει ποιος είναι ποιος και να βγάλει τον σωστό, διαφορετικά θα τον υποπτευθούν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Α μαιστα...
Να το προσθέσουμε και σαν νέο όρο στο παιχνίδι τότε. Να πούμε ότι πχ κάθε παιχτης θα πρέπει να κάνει από 2 έως 5 ποστ ημερησίως και το καθένα πρέπει να είναι από 10 - 15 λεξεις. Και οσοι δεν το τηρούν να μην ξαναπαίζουν για 2 γύρους...για να μάθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Εαν εσυ για αλλη μια φορα καταλαβαινεις ο,τι θελεις, αυτο δεν ειναι δικο μου προβλημα....Κανεις δεν ανεφερε αυτα που εσυ πολυ ωραια πλασαρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Για μένα το πρόβλημα του ρουφιάνου είναι πάντως εξίσου σημαντικό και δυσκολότερο να λυθεί. Είμαι της άποψης ότι ο ρουφιάνος κανονικά δεν νοείται να ξέρει πάνω από δύο δολοφόνους. Αν ο ρουφιάνος ξέρει από την αρχή 3 δολοφόνους, μπορεί απλώς να βγει και να πει "Γεια σας, πιστεύω ότι δολοφόνοι είναι αυτοί οι 3." Δεν βάζει κανένα επιχείρημα, όμως είναι αρκετά προφανές σε όλους ότι αυτός είναι ο ρουφιάνος, οπότε αυτοί οι 3 θα είναι δολοφόνοι. Και αυτό έχει ως αποτέλεσμα να βρίσκονται ήδη οι δολοφόνοι με 2 άτομα.

Πιστεύω ότι για να έχει νόημα το παιχνίδι θα πρέπει να το οργανώσουμε έτσι ώστε το έργο του ρουφιάνου να μην είναι απλώς να δώσει 3 άτομα και να φύγει, αυτό δεν απαιτεί κάποια ιδιαίτερη σκέψη και χαντακώνει τους δολοφόνους. Πρέπει το έργο του ρουφιάνου να έχει αρκετό ρίσκο, ώστε να μην μπορεί να δώσει τα ονόματα στεγνά, και να πρέπει να παίξει επιδέξεια για να δώσει στους πολίτες να καταλαβουν, χωρίς να τον πάρει πρέφα κανείς, όπως γίνεται και στο live παλέρμο. Και μάλιστα εγώ θα πρότεινα ο ρουφιάνος να ξέρει δυο άτομα, εκ των οποίων ο ένας να είναι ιερόδουλη και ο άλλος δολοφόνος, αλλά ο ρουφιάνος να μην ξέρει ποιος είναι ποιος. Έτσι δεν θα μπορεί απλώς να τους καταδώσει, όπως γίνεται συνήθως, αλλά θα πρέπει να παίξει έξυπνα ώστε να καταλάβει ποιος είναι ποιος και να βγάλει τον σωστό, διαφορετικά θα τον υποπτευθούν όλοι.

αν και ...μπερδεύτηκα που το διάβασα, νομίζω ότι μου ακούγεται καλό.... +1 από μένα...

Αν και η άποψη που άκουσα εντός παιχνιδιού είναι ότι ο [καλός] ρουφιάνος πρέπει να δίνει στεγνά τα ονόματα και να φεύγει (όπως και έκανα τελικά)....

βέβαια με τον τρόπο αυτό (ένας δολοφόνος και ιερόδουλη χωρίς να ξέρουμε ποιός είναι ποιός) επαφίεται στον εαυτό του το πως θα το χειριστεί...

Αλλά, αν είναι έτσι είμαστε σίγουροι ότι τηρούνται οι ισορροπίες μεταξύ βοήθειας στους πολίτες-βοήθειας στους δολοφόνους?

Γιατί ναι μεν οι πολιτες είναι πιο πολλοί αλλά έχουν άγνοια και υποψιάζονται και τη ...σκιά τους αναγκαστικά ενώ οι δολοφόνοι παίζουν πιο εύκολα τα "σενάριά" τους. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
επίσης... ψυχραιμία από όλες τις μεριές :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Αν και η άποψη που άκουσα εντός παιχνιδιού είναι ότι ο [καλός] ρουφιάνος πρέπει να δίνει στεγνά τα ονόματα και να φεύγει (όπως και έκανα τελικά)....

Επ'αυτού: ο καλός ρουφιάνος όπως έχει το παιχνίδι τώρα αυτό κάνει. Αλλά εγώ δεν συμφωνώ με το γεγονός ότι του δίνεται η δυνατότητα να το κάνει και να φύγει έχοντας κάνει όλο το καθήκον του για το παιχνίδι χωρίς κόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Στο παιχνίδι δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανέναν και ο ρουφιάνος να στους δώσει έτσι όπως λες tetra δύσκολα μπορεί να τον πιστεψεις.. άλλωστε δεν είναι τυχαίο, που σε αυτό το γύρο, οι περισσότεροι έκαναν τη Resident για ιερόδουλη.

Επίσης στον προηγούμενο γύρο η ΚουΕ (ούσα ρουφιάνα) έφυγε και την έδιωξαν οι πολίτες (εγώ πρώτη-πρώτη:P), το ίδιο και στον προ-προηγούμενο, που έφυγε η έφυγε η Angie_Ann από ψηφοφορία..

Εγώ οκ.. έχω συμμετάσχει μόνο σε 4 γύρους.. και έχω δει μόνο στον έναν να κερδίζουν οι δολοφόνοι, γιαυτό θα ήθελα να μου πείτε αν έχει ξανασυμβεί, γιατί αν δεν έχει τότε είναι άδικο έτσι όπως είναι το παιχνίδι για τους δολοφόνους..:worry:

Αν έχει ξανασυμβεί, τότε ειλικρινά δε βρίσκω λόγο να αλλάξει κάτι.. εκτός ίσως από αυτό της Παρασκευής, αλλά και πάλι το βρίσκω καλό στην πρώτη ψηφοφορία να έχεις χρόνο να καταλάβεις 5 πράγματα παραπάνω (και νομίζω πως για αυτό το λόγο γίνεται, όχι?).. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Ρε συ Αποστόλη έτσι "χαντακώνεις" τον ρόλο του ρουφιάνου και ευνοείς την ιερόδουλη και κατ'επέκταση τους δολοφόνους!
Οκ συμφωνώ να μη ξέρει 3 στους 5 αλλά όχι και να ξέρει μόνο 1!!
και να σου πώ και κάτι άλλο θα μπορούσε και η ιερόδουλη να βγεί και να πεί
οι δολοφόνοι είναι αυτοί οι 3...να δώσει 3 ονόματα και να το παίξει ρουφιάνα...
ο τρόπος που θα "χειριστεί" ο καθένας τον ρόλο που του δίνεται εξαρτάται καθαρά από τον ίδιο...το σωστό πάντως κατ εμέ είναι ρουφιάνος και ιερόδουλη να ξέρουν ίδιο αριθμό δολοφόνων! είναι πιο δίκαιο!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Στο παιχνίδι δεν μπορείς να εμπιστεύεσαι κανέναν και ο ρουφιάνος να στους δώσει έτσι όπως λες tetra δύσκολα μπορεί να τον πιστεψεις.. άλλωστε δεν είναι τυχαίο, που σε αυτό το γύρο, οι περισσότεροι έκαναν τη Resident για ιερόδουλη.

Επίσης στον προηγούμενο γύρο η ΚουΕ (ούσα ρουφιάνα) έφυγε και την έδιωξαν οι πολίτες (εγώ πρώτη-πρώτη:P), το ίδιο και στον προ-προηγούμενο, που έφυγε η έφυγε η Angie_Ann από ψηφοφορία..

Εγώ οκ.. έχω συμμετάσχει μόνο σε 4 γύρους.. και έχω δει μόνο στον έναν να κερδίζουν οι δολοφόνοι, γιαυτό θα ήθελα να μου πείτε αν έχει ξανασυμβεί, γιατί αν δεν έχει τότε είναι άδικο έτσι όπως είναι το παιχνίδι για τους δολοφόνους..:worry:

Αν έχει ξανασυμβεί, τότε ειλικρινά δε βρίσκω λόγο να αλλάξει κάτι.. εκτός ίσως από αυτό της Παρασκευής, αλλά και πάλι το βρίσκω καλό στην πρώτη ψηφοφορία να έχεις χρόνο να καταλάβεις 5 πράγματα παραπάνω (και νομίζω πως για αυτό το λόγο γίνεται, όχι?).. :)

Η Κουέ έπαιξε αισχρά, για αυτό δεν την άκουσε κανείς. (σόρυ κουέ:redface:)

Για τη Resident που λες ότι την υποψιάζονταν πολλοί για ιερόδουλη, είδες να ακολουθείται αυτή η πορεία; Γιατί εγώ είδα 3 δολοφόνους στις 3 πρώτες ψηφοφορίες. Μετά έφυγε το corpse και θα έφευγα και εγώ αν δεν είχε παίξει χαλια ο φαν (:devil:). Το οποίο πολύ απλά σημαίνει ότι αν ο fandago είχε παίξει καλά και δεν είχε κατηγορήσει corpse η οποία έκανε κρα ότι είναι αθώα, και αν δεν είχαν πάει όλοι σαν τα προβατα να τον ακολουθήσουν επειδή αντικειμενικά κατά κανόνα παίζει πολύ καλά, μέσα στις 4 πρώτες ψηφοφορίες θα είχαν βγει οι 4 δολοφόνοι που είχε κατηγορήσει η RE. Εσένα δεν σου αρκεί αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Ρε συ Αποστόλη έτσι "χαντακώνεις" τον ρόλο του ρουφιάνου και ευνοείς την ιερόδουλη και κατ'επέκταση τους δολοφόνους!
Οκ συμφωνώ να μη ξέρει 3 στους 5 αλλά όχι και να ξέρει μόνο 1!!
και να σου πώ και κάτι άλλο θα μπορούσε και η ιερόδουλη να βγεί και να πεί
οι δολοφόνοι είναι αυτοί οι 3...να δώσει 3 ονόματα και να το παίξει ρουφιάνα...
ο τρόπος που θα "χειριστεί" ο καθένας τον ρόλο που του δίνεται εξαρτάται καθαρά από τον ίδιο...το σωστό πάντως κατ εμέ είναι ρουφιάνος και ιερόδουλη να ξέρουν ίδιο αριθμό δολοφόνων! είναι πιο δίκαιο!:)

Το παιχνίδι δεν είναι φτιαγμένο για να υπάρχουν 5 δολοφόνοι... Δεν σου είπα ότι πρότεινα την τέλεια λύση, αλλά σίγουρα όπως είναι τώρα δεν το βρίσκω λειτουργικό. Αυτό που πρότεινα είνα λειτουργήσιμο με 4 δολοφόνους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ενδεχόμενο να μην υπάρχει ρουφιάνος - ιερόδουλη και να είναι λιγότεροι οι δολοφόνοι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Η Κουέ έπαιξε αισχρά, για αυτό δεν την άκουσε κανείς. (σόρυ κουέ:redface:)

Για τη Resident που λες ότι την υποψιάζονταν πολλοί για ιερόδουλη, είδες να ακολουθείται αυτή η πορεία; Γιατί εγώ είδα 3 δολοφόνους στις 3 πρώτες ψηφοφορίες. Μετά έφυγε το corpse και θα έφευγα και εγώ αν δεν είχε παίξει χαλια ο φαν (:devil:). Το οποίο πολύ απλά σημαίνει ότι αν ο fandago είχε παίξει καλά και δεν είχε κατηγορήσει corpse η οποία έκανε κρα ότι είναι αθώα, και αν δεν είχαν πάει όλοι σαν τα προβατα να τον ακολουθήσουν επειδή αντικειμενικά κατά κανόνα παίζει πολύ καλά, μέσα στις 4 πρώτες ψηφοφορίες θα είχαν βγει οι 4 δολοφόνοι που είχε κατηγορήσει η RE. Εσένα δεν σου αρκεί αυτό;


Όχι δε μου αρκεί Αποστόλη.
Διαφωνώ, η ΚουΕ δεν έπαιξε αισχρά, εγώ έπαιξα. Αλλά είναι λογικό όπως σου είπα και πριν.. κάποιοι να περλάσουν το ρουφιάνο για ιερόδουλη ή δολοφόνο.
Σόρρυ, αλλά απορώ πως τον κάνατε για ιερόδουλη τον fandago και τον αφήσατε να μείνει μέσα, από τη στιγμή που είχε βγάλει 3 δολοφόνους έξω.. καποιος άλλος ίσως δεν έπαιξε καλά..;)
Ας μην αναλύσουμε ομως εδώ το πως έπαιξε ο καθένας, νομίζω πως δεν υπάρχει λόγος.

Δεν μπορούμε γενικά να κρίνουμε ένα παιχνίδι από έναν γύρο.Εγώ σου λέω πως θυμάμαι άλλα 3 που έγινε το ακριβώς αντίθετο.

Αυτό που λες με τα πρόβατα είναι υποτιμητικό. Εγώ ή εσύ που γουστάρουμε το παιχνίδι και το νιώθουμε πραγματικά και έχουμε περισσότερο χρόνο που μπορούμε να αναλύσουμε τη σκέψη μας και να εξηγούμαι με στοιχεία ακριβώς ποιον ψηφίζουμε.. είναι λογικό να παρασύρουμε κάποιους σε λάνθασμένες ή σωστές επιλογές.

Δεν καταλαβαίνω που είναι το λάθος σε αυτό και ακόμα τι θα μπορούσε να γίνει.. για να αποφευχθεί.. να αποκλείσουμε στον fandago και σε κάθε καλό παίκτη να συμμετέχει για να κερδίσουν οι δολοφόνοι;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tetragrammaton

Διάσημο μέλος

Ο Site Bot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω που είναι το λάθος σε αυτό και ακόμα τι θα μπορούσε να γίνει.. για να αποφευχθεί.. να αποκλείσουμε στον fandago και σε κάθε καλό παίκτη να συμμετέχει για να κερδίσουν οι δολοφόνοι;:confused:

Αυτό το συμπέρασμα από που το έβγαλες; Και όταν είπα για πρόβατα, μπορεί να ακούστηκε υποτιμητικό, αλλά είναι γεγονός ότι ο fandago επηρεάζει πολύ κόσμο. Και πιθανώς να είχε επηρεάσει και μένα αν ήμουν πολίτης, δεν το αρνούμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top