Palermo #46 - Can you reverse the curse?

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (31/7)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 14)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Έλα να ξυπνάει το παλέρμο!!! Παίζουμε ένα παιχνίδι εδώ, για να είμαστε έτοιμοι για να παίξουμε την τυμβωρυχία στον Ντιουμ το απόγευμα!!!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Έλα να ξυπνάει το παλέρμο!!! Παίζουμε ένα παιχνίδι εδώ, για να είμαστε έτοιμοι για να παίξουμε την τυμβωρυχία στον Ντιουμ το απόγευμα!!!:thumbsup:


Καλημέρα Παλέρμο :flowers:


Είμαστε έτοιμοι <3 :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλημέρα και απο εμένα!

Είπα να αφήσω το Παλέρμο το Σάββατο για να ξεκουραστούμε λίγο αλλά απ'οτι βλέπω είχε κίνηση.
Θα ήθελα να ρωτήσω τους παρακάτω που ΔΕΝ ψήφισαν Μελανία, με ποιο σκεπτικό ΔΕΝ την ψήφισαν. Αν είναι πολίτες θα με βοηθήσει να ακούσω το σκεπτικό τους. Αν το έχετε ξαναπεί, παρακαλώ συνοψίστε ξανά.

bilire --> tsarachaf
Emilouko --> tsarachaf
JKaradakov --> tsarachaf
Wild_Boy --> tsarachaf
Ζαξρεμιος --> tsarachaf
Όπως λοιπόν είπα νομίζω 2 ή 3 φορές εχθες ο Τσαράχαφ έπρεπε να φύγει γιατί:
- Ήταν σίγουρα μαφιόζος, για την μελανία υπήρχε ακόμα και 1% υποψία ότι μπορεί να κανουμε βλακεία
- Αν μείνει μέσα ο τσαράχαφ μπορεί να δώσει δυο σήματα στην πόρνη και να μας πάνε τρένο 2 βράδια

Χοακίν θέλω να μιλήσω μόνο σε σένα. Το ότι το γιολαραμε τόσο ίσως να μη μας έχει βγει πάντα σε καλό. Θα ήθελα να σκεφτούμε και την πιθανότητα αυτό που φαίνεται μπροστά μας σίγουρο να μην είναι και τόσο. Αν καταλαβαίνεις τι εννοώ σκέψου το, δεν μπορώ να πω κάτι άλλο. Κι αυτό αν έγινε βέβαια δεν είναι τρομερά κακό. Απλά ας το έχουμε υπόψη μας.

Καλό ΣΚ καμάρια!:)

Χιμέλα έχεις δίκιο αλλά οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας.Προφανώς δεν είναι σίγουρο ότι κάθε φορά βγάλαμε ή θα βγάζουμε κακό. Αλλά τώρα προχωράμε με Τσαρα και βλέπουμε τι θα γίνει με τις κάρτες από Δευτέρα.Σίγουρα και η Μαφία θα είναι ανάλογα προετοιμασμένη για να μας την φέρει τη Δευτέρα οπότε ο καθένας να κανονίσει την πορεία του σε περίπτωση που πάρει χρήσιμη κάρτα.

Όσον αφορά το ποστ της Μελανίας, τώρα και του Κομφ που διαβάζω, αλλά και τα ενδεχόμενα που γράφει η Σοφία, θα τα σχολιάσω αργότερα το ΣΚ αλλά μην ψαρώνετε γενικά. Κάναμε μια καλή επιλογή δεδομένων των στοιχείων και προχωράμε.Οι πιθανότητες είναι με το μέρος μας.

Ψηφίζω Τσάρα.

Αααα καμάρια μου τώρα το καταλάβατε λοιπόν ότι καναμε παπαριά την Παρασκευή. Όταν εγώ έλεγα να βγάλουμε τον σίγουρο μαφιόζο με λέγατε ότι είμαι πλέον αμφιβόλου αθωότητας και ότι μπορεί να βοηθάω την μαφία.

Δεν έγινε κάτι τραγικό; Προφανώς και έγινε. Θα πάρουν μία παραπάνω κάρτα απ'ότι θα έπερναν και έχουν μια παραπάνω μέρα για να κάνουν κάρφωμα!

Δεν θα αναλωθώ άλλο όμως στο θέμα της Μελανίας. Όποιος δεν έχει καταλάβει τι ήταν ας ξαναδιαβάσει τα μηνύματά της.

Ψήφος στον tsarachaf.

Η Τυμβωρυχία πέφτει στον Dume, όχι στην Μελανία και το όνειρο προφανώς όχι σε φάντασμα, έχουμε βρει 4/6 το χρειαζόμαστε για πιο σημαντικά πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Τι ώρα παίρνουμε τις κάρτες;

@Καραντάκος
Πάντως εσύ έχεις μεγαλύτερη σιγουριά αθωότητας Μελανίας απ'ότι εμείς για την ενοχή της(ανεξάρτητα από Τσαρα, αυτό βγάζεις), και βιάζεσαι και να διώξεις Τσαρα.
Noted.


Συμπολίτες, θέλω να σας πω κι ένα ακόμα πράγμα. Βλέπετε τώρα που φαγωθήκαμε όλοι να βγάλουμε Τσαρα γιατί είναι η "safe" επιλογή πλέον. Ποιοι είναι οι επόμενοι; Εγώ βλέπω τον Τσαρα να επιδιώκει να φύγει αφού δεν φαίνεται να την γλιτώνει για πολλούς γύρους ακόμα, κι εμείς σε ποια κατάσταση θα είμαστε την Δευτέρα το βράδυ; Ποιοι είναι οι επόμενοι; Έχουμε φτάσει σε ένα λίγο στάσιμο σημείο ομολογουμένως. Δεν θα σας προτρέψω να μην διώξουμε Τσαρα και σήμερα αλλά ήθελα να σας το πω κι αυτό. Έχουμε δρόμο ακόμα.

Επίσης, οι ψήφοι σε Τσαρα/Μελανία πρέπει να αναλυθούν. Πιστεύω ότι τουλάχιστον στην αρχή έγινε μια προσπάθεια να φύγει ο Τσαρα.Θυμάμαι χαρακτηριστικά 3 ψήφους απανωτές στον Τσαρα αλλά δεν είμαι μόνο αυτές. Μια εκ των ψήφων αυτών πχ. είναι ο κύριος ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ, ο οποίος όπως έχει αναφέρει κι άλλο μέλος πολύ εύστοχα, μπαίνει για να ρίξει τον χρησμό του και την αοριστία του κι έπειτα εξαφανίζεται. Όπως καταλαβαίνετε κάτι τέτοια άτομα από την προηγούμενη ψηφοφορία πρέπει να τα δούμε λίγο, γιατί βλέπω ότι ο Τσαρα πάει τρένο για διώξιμο αύριο οπότε μάλλον δεν θα μπορέσουμε να βγάλουμε και τίποτα απ'την ψηφοφορία του.

Πιο σοβαρή ανάλυση αργότερα, σας χαιρετώ προς το παρόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Παιδιά ο Ικαρίωνας έχει δίκιο. Μην τα γράφετε όλα τόσο ανοιχτά. Βοηθάμε τους μαφιόζους να δουν τι θέλουμε να κάνουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Πιο σοβαρή ανάλυση αργότερα, σας χαιρετώ προς το παρόν.


I'm back.
Προχθές πήραμε ένα μίνι ρίσκο με την Μελανία αλλά πιστεύω το πιθανό κέρδος ήταν μεγαλύτερο από την πιθανή χασούρα. Πλέον όπως είπα και πριν προχωράμε στον σίγουρο Τσάρα αλλά ταυτόχρονα με την κριμένη ήδη ψηφοφορία, πρέπει να δούμε τι θα κάνουμε με τους υπόλοιπους και με τις ΚΑΡΤΕΣ.

Όσον αφορά τους υπόλοιπους, ένα άτομο ξεχώρισε διαβάζοντας ξανά τα μηνύματα του, και το όνομα αυτού ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟΣ.
#272: Λέει ότι υποπτεύεται Σπυράκο και ΣΑΜΑΕΛ, ψηφίζει Σπυράκο. ΜΕΤΑ, στην δημοσκόπηση Τζόνι vs ΣΑΜΑΕΛ ρίχνει Τζόνι και όχι Σαμαελ. Τα άτομα που ψήφισαν Τζονι ήταν: ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ, ΤΣΑΡΑ, ΝΤΙΟΥΜ, ΣΑΜΑΕΛ. Τα παίξαν όλα για όλα για να σώσουν τον κρυφό Μαφιόζο τους μήπως;
#695: Ο ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΟΣ Ο ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΗΣ λέει ότι θεωρεί τον Ντιουμ κακό αλλά ρίχνει πρώτα την κακομοίρα την Μπλου(rip). Η οποία μας βγήκε γιατρός του έρωτα, σας θυμίζω. Πάλι ασυνέπεια ο κύριος, άλλα λέει, άλλα κάνει, κι άλλα εννοεί.

Μετά, στην τελευταία ψηφοφορία, ανάμεσα σε Τσαρα και Μελανία πάει και ρίχνει Τσαρα Μελανία. Ακόμα κι αν έχω κάνει ψιλολάθος και η Μελανία δεν μας βγει ακριβώς αυτό που πίστευα, παρατηρήσατε ότι ο ΑΓΓΕΛΟΓΙΑΝΝΑΡΑΣ πάει συνέχεια στο ΑΝΤΙΘΕΤΟ άτομο και ΟΧΙ στα 3 άτομα που βγάλαμε σχεδόν με consesus ως μαφιόζους - ΝΤΙΟΥΜ, ΤΣΑΡΑ, ΜΕΛΑΝΙΑ;

Έγιναν τυχαία αυτά; Εσείς πείτε μου.

Προχωράμε στο θέμα των καρτών και σε ένα σοβαρό θέμα.
Είμαστε σίγουροι ότι θέλουμε να φέρουμε πίσω Ικαρίονα; Πριν είχα πει ότι φαινόταν ο πιο μεθοδικός πολίτης και έχω μπει σε υποψίες ότι αυτά που έγραφε τα έγραφε...εν γνώση και γι'αυτό του κόψαν το λαρύγγι.
Ο Ικαρίονας στο logbook του έχει : ψήφο σε Σαμ στην δημοσκόπηση, σιγουριά για ενοχή Τσαρα/Ντιουμ, μην πω και Μελανίας και μάλιστα από νωρίς σχετικά, πρώτο γύρο έχει ρίξει "τυχαία" Κομφ που τελικά μας βγήκε ΔΑ, είχε συμφωνήσει με Χιμελάρα για Μπλου/Τσαρα και αθώωσε την πρώτη, στο #48 έχει αναφέρει Ντιουμ χωρίς να τον κατηγορεί άμεσα, στο #79 λέει ότι οι περισσότεροι μαφιόζοι ΔΕΝ έχουν μιλήσει και ξανά μοιράζει αθωότητες σε Χιμελα, Σοφαρα και Τάσο, που όντως φαίνονται αθώοι μετά από μια βδομάδα μαχών, ήθελε να φέρει σε ισοψηφία Μελανία με Σπυράκο(μήπως η Μελανία είχε πει τίποτα στα πρώτα ποστ που να έκανε τον Ικαρίονα - ο οποίος είχε γνώση ίσως - να την βάλει στο στόχαστρο και να την ζορίσει; ), στο #108 λέει στη Μπλου ότι ξέρει περίπου που είναι ο Πληροφοριοδότης αλλά δεν θα το πει(σμελς λαικ μπλόφα του μι).

Επίσης, έχει γράψει πολλές φορές άτομα που δεν του αρέσουν, λίστες με καθάρματα.
Ενδεικτικά έχει πει για την τετράδα Εμιλούκο, Μπλου, Μελανία, ΑΛΜΑ ΛΙΜΠΡΕ(για την οποία επίσης βλέπω ότι επέμενε πολύ, και όταν η Άλμα άρχισε να χώνεται κι αυτή στην Σοφάρα, ο ικαρίονας αθώωσε Σοφάρα) ότι υπάρχει τουλάχιστον ένας κακός σε αυτές. Εκ των υστέρων, βλέπουμε Μελανία και Άλμα. Μετά στο #241 όταν έχουν μαζέψει ψήφους οι Τσαρα, Εμιλουκο, Ντοιτς, Μπλου, Τζονι λέει ότι του αρέσει και δεν θέλει να απομακρυνθούμε από αυτούς σ'εκείνο το γύρο.ΤΣΑΡΑ και ΕΜΙΛΟΥΚΟ κοινοί. Μετά απλά κράζει Τσαρα και επιμένει για πολλές σελίδες.
Και ρωτώ: αν ο Τσαρα είναι κανένας φανερός μαφιόζος, και λαμβάνοντας υπόψιν όλα αυτά που γράφω παραπάνω, θα μπορούσε ο Ικαρίονας να'ναι κάνας πληροφοριοδότης; Αξίζει να πάρουμε το ρίσκο να τον επαναφέρουμε και να τον εκθέσουμε σε κάρφωμα; Τι λέτε; ΕΠΙΣΗΣ, τυμβωρυχία δεν έχει παιχτεί ακόμα σε Ντιουμ Ικαρίονα. Αν την έχουν οι μαφιόζοι, δεν του έριξαν τυμβωρυχία ΓΙ'ΑΥΤΟ. Για να τον καρφώσουν αν τους έβγαινε πληροφοριοδότης.

Σήμερα θα τελειώσω δουλειά και για τον κύριο ΓΟΥΑΙΛΝΤ ΜΠΟΙ, ο οποίος έχει μπει στο μικροσκόπιο κι αυτός. Δεν τον έχω παρακολουθήσει σχεδόν καθόλου και σήμερα είναι η μέρα του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Έχω πει ήδη ότι πολίτης θα παίξει νεκροφάνεια ΜΕΤΑ τη δολοφονία της Δευτερας. Θα αποφασίσουμε τότε σε ποιον θα παιχτεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
ΡΕΕΕΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Κυρίες και κύριοι,
καλησπέρα σας.

Αρχικά, ήθελα να σας ενημερώσω για το πρόγραμμα της ημέρας. Όλοι περιμένετε με ανυπομονησία τις κάρτες σας, αν κατάλαβα καλά από την ανάγνωση του θέματος. Το θέμα θα κλειδωθεί στις 19:30 για να ξεκινήσει το μοίρασμα των καρτών και θα ανοίξει πάλι στις 20:00.
Επειδή αρκετοί από εσάς μας ρωτήσανε, όχι, δεν χρειάζεται να κάνετε κάποια κάρτα discard, όσες κάρτες και να έχετε. Μπορείτε να τις κρατάτε στο «χέρι» σας.

Δεύτερον, θα ήθελα να εφιστήσω την προσοχή σας σε ένα ζήτημα που μας προβλημάτισε. Το Παλέρμο #46 κατέχει πλέον το ρεκόρ προειδοποιήσεων για την πρώτη εβδομάδα του παιχνιδιού. Needless to say, δεν είναι μία πρωτιά για την οποία εγώ και ο Δημήτρης αισθανόμαστε υπερήφανοι, αν και αμφιβάλλω για το τι μπορεί να σημαίνει για εσάς αυτό το αίσθημα. Είμαστε σίγουροι ότι δεν είναι αυτό το επίπεδό σας, οπότε από εδώ και στο εξής θα είμαστε πιο αυστηροί μαζί σας, αφού εσείς δεν κάνετε την αυτοκριτική που είναι αναγκαία πριν δημοσιεύσετε κάτι.
Θεωρήστε λοιπόν πως αυτή είναι μία γενική προειδοποίηση πως ανεξαιρέτως σοβαρότητας οι αντικανονικές συμπεριφορές θα τιμωρούνται απ’ ευθείας με ποινή.
Προσωπικά, αυτό με λυπεί περισσότερο από όσο μπορεί να νομίζετε. Οι ποινές είναι με διαφορά το πιο άχαρο και άβολο κομμάτι του συντονισμού του παιχνιδιού και η δική μου φιλοσοφία ήταν πάντα πιο ανοικτή. Πίστευα, πως μέσω των σωστών παραδειγμάτων θα γινόμαστε όλοι καλύτεροι και οι ποινές θα εκλείψουν. Το πόσο λάθος έκανα, ας το αφήσουμε… :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Δεν έχω ακόμη 8αδα καθώς δεν βιάζομαι να βγάλω βιαστικά συμπεράσματα. Ως τώρα έχω τον τσαφ, τον dume για μαφιόζους, ερωτηματικό στον TasosZG( κάποια στιγμή θα ήθελα να τον ψάξω λίγο, μου'χει κάτσει απ'την τυμβωρυχία στον Samael) κι ακόμη ένα ερωτηματικό για κακό ρόλο ανάμεσα σε bilire/Ζαξρέμιος/Wild_Boy ο κομφ ΔΑ και την alma για πιθανή πόρνη. Aκόμη καλά-καλά δεν τελείωσε η πρώτη βδομάδα, δεν έχω την απαίτηση να έχω βρει ολόκληρη 8αδα και άλλωστε η εμπειρία μου με τους καλούς ρόλους είναι μόνο στο #42 που έπαιξα μια καταπληκτική -νοτ- μάγισσα. Noμίζω πως είναι αρκετά εμφανές το πόσο διαφορετικά παίζω απ'το 43 και 44.
Σε σκέφτομαι όλο το ΣΚ (όχι με τη ρομαντική έννοια λολ). Δε μου αρέσουν αυτά που λες. Ακόμα και οι πιο διστακτικοί παίκτες έχουν βρει τουλάχιστον την τριάδα, μη σου πω τετράδα των μαφιοζων. Εσύ λες ότι είναι νωρίς για να ξέρεις ποιοι είναι ύποπτοι αλλά τελικά δε βοηθάς ιδιαίτερα. Μιλάς για τον Τάσο ο οποίος έπαιξε τυμβωρυχία σε μαφιόζο αν έχεις τον Θεό σου και μας έκανε να καταλάβουμε τον Τσάρα και τον ντιουμ, ίσως και τον αγγελογιαννο. Πριν φανερωθεί ο ρόλος του Σαμαέλ έλεγες ότι μπορεί στα τελευταία του λόγια να έδωσε και μαφιόζο ενώ αυτό θα ήταν καταστροφικό ενώ φοβόταν ότι θα παιχτεί τυμβωρυχία πάνω του να δώσει μαφιόζους. Μιλάς για μπιλιρε - Ζαξ - Γουάιλντ που είναι οι άνθρωποι που συμμετέχουν λιγότερο και μάλλον δε θα δουν ποτέ το ποστ σου για να υπερασπιστούν τον εαυτό τους κι έτσι θα έχεις αφήσει πάνω τους μια ρετσινια. Μήπως βρε ουλτρα δεν είσαι η πόρνη αλλά είσαι ο μαφιόζος που ζητάμε; Γιατί όλο έλεγες θα βοηθήσεις , ποτέ δε βοήθησες και ακόμα μετα από τόσες αποκαλύψεις υποπτεύεσαι άτομα που είτε δεν έχουν συμμετάσχει πολύ είτε έχουν βοηθήσει πολύ. Κι όταν σε πιέζω για τη συμμετοχή σου παρεξηγείσαι. Πώς λοιπόν μπορείς να βοηθήσεις όταν την Παρασκευή μετά από 5 μέρες παιχνιδιού μού δίνεις άσχετους υπόπτους; Μήπως όταν έλεγες ότι μπορείς να βοηθήσεις στην πρώτη ψηφοφορία νόμιζες ότι είμαι μαφιοζα και μού έκανες σήμα ότι είσαι η πόρνη και μπορείς να βοηθήσεις;

Θα ήθελα και αυτά να τα σκεφτείτε οι πολίτες. Κάτι δε μου κολλάει στον αγαπητό ουλτρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Καλησπερα παλερμο! Ελπιζω να ειχατε καλο ΣΚ!

Πηγα λοιπον και διαβασα πιο προσεκτικα μηνυματα και εχω να πω τα εξης :


1.Ειχα βαλει σε στοχαστρο αυτους που ελεγαν την blue μαφια καιι αυτους που ειχα βαλει ηταν
1.α.Sophie
1.β.Soukou
1.γ.Melania
1.δ.Alma

1.β. Για το soukou επεσα εξω γιατι δολοφονηθηκε
1.γ. Για την μελανια εχετε αμφιβολιες ισως ειναι αθωα εγω δεν θα πω οτι εχω ομως.Σε αυτο θεωρω οτι εχω πεσει μεσα και ενοχη.Θα ηθελα να φαει τυμβωρυχια αλλα το πλανο να φαει αντι γαι αυτη ο dume μαρεσε περισσοτερο μπορω να πω.
1.α.Υπαρχει περιπτωση να εχω πεσει και εδω εξω γιατι το λεω στο "γ."(εδωσε καλη εξηγηση στο πλανο"καλυτερα τυμβωρυχια στον dume αντι για μελανια").
1.δ.Αυτη εχει μεινει στο στοχαστρο και μπορει να ειναι και η επομενη ψηφος μου μετα τον tsarachaf

2.παει με την λιστα μου...τωρα θα αναφερω κατι αλλο που μου κινησε το ενδιαφερον και αυτο ειναι τα λογια του ικαριωνα.Εγω τον θεωρω αθωο και νμζω η νεκροφανεια πανω του θα ηταν καλο play.Ωρα να υπενθυμισω τα καποια πραγματα απο τα λογια του λοιπον.

2.αΣτο ποστ 1076 αναφερει:
"Συγκρινετε λιγο τα ονοματα και δειτε ποιοι εχουν αθωωθει περισσοτερο.Εχει αθωωθει απο κατι ο wild? o ultra? o karadakov? η alma?".Επισης γραφει "Τσαρα ψηφισαν:wild boy,zaxremios,ultra,karadakov,alma(κακια),deutch lover,soukou".Πανω που θα πηγαινα αλμα χαιρομαι περισσοτερο με τα λογια του ικαριωνα που το επιβεβαιωνει.Βεβαια απο την λιστα του δεν μαρεσε που εβαλε karadakov,σε αυτο μαλλον εχει πεσει εξω.Εγω τον θεωρω προς το παρον αθωο γτ αθωωνε blue

2.β Στο 2ο ποστ του στο 1124 αναφερει:

"Εναπομειναντες ενοχοι(οχι απαραιτητα μονο μαφιοζοι αλλα γενικοτερα ενοχοι):tsarachaf,alma,smug σιγουροι και μετα παμε για τους 2 αναμεσα σε wild boy,karadakov,aggelogiannos"

Με βαση ολα αυτα εγω (μετα τον tsaratsaf) θα κατευθυνθω σε alma και wild boy(πρωτα alma).


3.joaquin με βαση το ποστ σου στο 1166 :

Καλα τα fake news σου εχουν φτασει στ υψη,με το ζορι βλεπω την κορυφη.Λες με βαση το ποστ μου στο 272 οτι υποπτευομαι σπυρακο και σαμαελ και ψηφιζω σπυρακο?? wtf? που το ειδες αυτο?Στο ποστ αυτο υποψιαζομαι χιμελα και johnny και δινω την 1η μου ψηφο στον johnny.Ισως και να μπερδευτηκες βεβαια γιατι μπορει να μην καταλαβες οτι μετεφερνα(νμζω το σκοτωσα το ρημα αλλα κλαιν) τα λογια της χιμελα απο το ποστ της 236.

Οσο για το ποστ στο 695 που σχολιαζεις μαλλον δεν διαβαζεις ολοκληρωμενα τα μηνυματα.θεωρουσα κακο τον dumenuke αλλα δεν ανεφερες οτι ψηφισα blue γτ ηθελα ισοψηφια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Καλά ο Αγγελόγιαννος κάνει περισσότερη παραπληροφόρηση κι από τον Πορτοσάλτε λολ.

Μην ανησυχείς, θα έρθει η νεκροφάνεια στον Ικαρίονα που πολύ αγαπάς από όσο φαίνεται μετά την ανακοίνωση της δολοφονίας αύριο. Μην τον φέρουμε σήμερα και μας τον ξανασκοτώσετε τη νύχτα και χάσουμε την κάρτα! :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,778 μηνύματα.
Σε σκέφτομαι όλο το ΣΚ (όχι με τη ρομαντική έννοια λολ). Δε μου αρέσουν αυτά που λες. Ακόμα και οι πιο διστακτικοί παίκτες έχουν βρει τουλάχιστον την τριάδα, μη σου πω τετράδα των μαφιοζων. Εσύ λες ότι είναι νωρίς για να ξέρεις ποιοι είναι ύποπτοι αλλά τελικά δε βοηθάς ιδιαίτερα. Μιλάς για τον Τάσο ο οποίος έπαιξε τυμβωρυχία σε μαφιόζο αν έχεις τον Θεό σου και μας έκανε να καταλάβουμε τον Τσάρα και τον ντιουμ, ίσως και τον αγγελογιαννο. Πριν φανερωθεί ο ρόλος του Σαμαέλ έλεγες ότι μπορεί στα τελευταία του λόγια να έδωσε και μαφιόζο ενώ αυτό θα ήταν καταστροφικό ενώ φοβόταν ότι θα παιχτεί τυμβωρυχία πάνω του να δώσει μαφιόζους. Μιλάς για μπιλιρε - Ζαξ - Γουάιλντ που είναι οι άνθρωποι που συμμετέχουν λιγότερο και μάλλον δε θα δουν ποτέ το ποστ σου για να υπερασπιστούν τον εαυτό τους κι έτσι θα έχεις αφήσει πάνω τους μια ρετσινια. Μήπως βρε ουλτρα δεν είσαι η πόρνη αλλά είσαι ο μαφιόζος που ζητάμε; Γιατί όλο έλεγες θα βοηθήσεις , ποτέ δε βοήθησες και ακόμα μετα από τόσες αποκαλύψεις υποπτεύεσαι άτομα που είτε δεν έχουν συμμετάσχει πολύ είτε έχουν βοηθήσει πολύ. Κι όταν σε πιέζω για τη συμμετοχή σου παρεξηγείσαι. Πώς λοιπόν μπορείς να βοηθήσεις όταν την Παρασκευή μετά από 5 μέρες παιχνιδιού μού δίνεις άσχετους υπόπτους; Μήπως όταν έλεγες ότι μπορείς να βοηθήσεις στην πρώτη ψηφοφορία νόμιζες ότι είμαι μαφιοζα και μού έκανες σήμα ότι είσαι η πόρνη και μπορείς να βοηθήσεις;

Θα ήθελα και αυτά να τα σκεφτείτε οι πολίτες. Κάτι δε μου κολλάει στον αγαπητό ουλτρα.
Διάλεξε, πόρνη είμαι ή μαφιόζος; Γιατί δεν φαίνεται να το'χεις ξεκαθαρίσει ιδιαίτερα μ'αυτό που γράφεις.

Καταρχήν, το θεωρώ από πλευράς μου ανήθικο να παρακαλάω στον πρώτο γύρο να με κρατήσετε στο παιχνίδι ενώ έχω κακό ρόλο. Άλλο να στήσω μια μπλοφίτσα (βλ μέντιουμ) κι άλλο να ζητιανεύω λιγότερες ψήφους για να μείνω στο παιχνίδι.

Αν δεν σου κολλάει κάτι στον αγαπητό ούλτρα, πραγματικά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο γι'αυτό. Δεν έχω άλλα επιχειρήματα και ούτε νόημα έχει πλέον. Το γιατί δεν έχω κατηγορήσει άτομα, θα φανεί πολύ καλά στο post-game. Όπως και να'χει, τα τινά απ'την πλευρά μου είναι τα εξής.

  • tsarachaf μαφιόζος

  • Dume φαντάζομαι μαφιόζος

  • Alma πιθανή πόρνη, αν όχι πολίτης.



Στους άλλους που έγραψα, όπως είπα, έβαλα απλά ένα ερωτηματικό. Δεν έχω καταλάβει κάτι συγκεκριμένο καθώς δεν τους ερεύνησα όπως θα ήθελα, κάποια στιγμή θα διαβάσω τα ποστς τους.
Δεν είμαι μαφιόζος, δεν μπορώ να ξέρω από τώρα τα μέλη της μαφίας. Αν εσύ και οι υπόλοιποι μπορείτε κονγκρατς και κλαπ-κλαπ. Εγώ θέλω τον χρόνο μου.
Η βοήθεια είναι κάτι υποκειμενικό , για μένα ποτέ δεν ήταν το να κάνω σεντόνια και σεντόνια λέγοντας αμπελοφιλοσοφίες ούτε να μην αφήνω να πέφτει τίποτα κάτω, αλλά κάτι που'χει να κάνει με τον ρόλο του καθένα.
Δεν έχω παίξει τόσο συντηρητικά όσο θέλεις να νομίζεις και εσύ ειδικά σου ξανατονίζω θα έπρεπε να το είχες καταλάβει. Εκτός κι αν εν τέλει δεν σε συμφέρει να καταλάβεις και χαλάω άδικα την ζαχαρένια μου στο παιχνίδι.

Οι -πραγματικοί- πολίτες, θέλω να ξέρετε ότι με την όρεξη που είχα, με τον χρόνο που είχα αλλά και με την διάθεση που έχω, θεωρώ πως έχω παίξει όσο καλύτερα μπορούσα. I stayed true to myself και δεν πουλάω φούμαρα.


Αυτά από'μένα, ανυπομονώ για κάρτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Λοιπόν, βασιζόμενη σε αυτό που είπε πριν ο Χουακίν παραπάνω ότι πρέπει να αναλυθούν οι ψήφοι Μελάνιας και Τσάρα και που με βρίσκει σύμφωνη, έχουμε τα εξής (ως δεδομένα):

Ψήφισαν Μελανία: (14)

Aggelogiannos, ComfortablySmug , Deutsch... Lover, DumeNuke, Himela, Ikarionas, i_lie_us, Joaquin, Johnny15, sophie_96(εγώ), Soukouu, TasosZG, tsarachaf, ultraviolence.

Ψήφισαν Τσάρα: (7)

Alma Libre, bilire, Emilouko , JKaradakov, ~Melania~ , Wild_Boy, Ζαξρεμιος


και για του λόγου αληθές ορίστε και η τελική λίστα κατάταξη της ψηφοφορίας της Παρασκευής, εδώ ώστε να σχολιαστεί στην συνέχεια!


Βασιζόμενη τώρα, σε αυτό που είπε η Himela για τον ούλτρα ότι πρώτον αυτός έχει υποψίες για τον Τάσο ο οποίος την προηγούμενη εβδομάδα έριξε τύμβω στον Samael και την Παρασκευή την ηχώ στα φαντάσματα που και στις 2 περιπτώσεις θεωρώ ότι βοήθησε στο να εξάγουμε συμπεράσματα, και δεύτερον ότι ο Ούλτρα είπε ότι ο Samael στα τελευταία του λόγια έδωσε και καλά μαφιόζο παράλληλα με ότι αναφέρεται στους παίχτες που έχουν την λιγότερη συμμετοχή την οποία την τόνισα εγώ χθες αλλά και πολλοί άλλοι τις προηγούμενες μέρες, έχω να σημειώσω τα εξής:

1) Εκτός από τον Ούλτρα τις περισσότερες υποψίες αν μπορώ να το πω έτσι για τον Τάσο για μετά την τύμβω πάντα, τις είχε και η Μελανία η οποία είχε γράψει σε ποστ της, να μην είμαστε τόσο σίγουροι καθώς εκείνη και καλά είπε ότι δεν βιάζεται να αθωώνει κόσμο γρήγορα. Από ότι βλέπω σχεδόν το ίδιο λέει και ο Ούλτρα αρχικά πρώτον για τον Τάσο και ύστερα έγραψε και αυτός δεν έχει την απαίτηση από την πρώτη εβδομάδα να βγάλει ενόχους . Ούτε η Μελανία αν θυμάμαι καλά είχε βγάλει λίστα (αν θυμάμαι λάθος ζητώ συγγνώμη) αλλά είχε προσκολλήσει σε συγκεκριμένα άτομα εκ των οποίων το ένα ήμουν και εγώ. Να σημειώσω ότι και εγώ στην αρχή του παιχνιδιού, τον Τάσο τον είχα για κακό για τους λόγους που είχα εξηγήσει, μετά την τύμβο ήμουν κάπως πιο ουδέτερη όπως και μέχρι την Παρασκευή, αλλά ξαναδιαβάζοντας τα ποστ του σήμερα και βλέποντας την γενική εικόνα τον πάω στους αθώους όχι στους τοπ αθώους για την ώρα αλλά τον τοποθετώ εκεί πλέον. Όσον αφορά αυτό της Σύλβιας θέλω να πω τουλάχιστον για το θέμα του Τάσου, ότι Ούλτρα και Μελάνια δεν δήλωναν πιο έντονα την πιθανή ενοχή του Τάσου παρά οι υπόλοιποι μετά την τύμβω στον Samael; Επίσης όντως δεν είναι παράξενο που κατηγορεί bilire και Ζαχ που η συμμετοχή τους για ένα λόγο είναι μικρότερη σαφώς από τους υπόλοιπους; Καταλήγω ότι ίσως οι υποψίες της Himela για τον Ούλτρα να έχουν κάποια λογική!

(Πάντως δεν μπορώ να καταλήξω κάπου με λογικά επιχειρήματα για την bilire, εάν όντως είναι συγκάτοικος με τον Τάσο και να είπε ότι είναι αθώα ή συμβαίνει κάτι άλλο, αφήνω ένα ερωτηματικό πάνω της).

2) Ο Karadakov, όπως λέει σωστά ο Χουακίν, φαίνεται πράγματι ότι δηλώνει πιο σίγουρος για την αθωότητα της Μελανίας από ότι όσοι την ψηφίσαμε για την ενοχή της και αυτό αληθεύει όντως! Σήμερα το πρωί φαίνεται σε εμένα τουλάχιστον, σαν να φάσκει και να αντιφάσκει (αναφέρομαι όταν επεμβαίνει στον διάλογο Himela και Χουακίν). Από την μία λέει δεν ψήφισε Μελανία γιατί υπήρχε το 1% για υποψία ότι μπορεί να κάναμε βλακεία, και μετά κάνει ρητορική ερώτηση με σιγουριά κιόλας, του τύπου καταλάβατε ότι κάναμε λάθος που βγάλαμε Μελανία, καταλήγοντας στο συμπέρασμα ότι αυτό είναι τραγικό κάτι το οποίο το δικαιολογεί με την κάρτα και στο τέλος, λέγοντας εάν δεν έχουμε καταλάβει τι ήταν η Μελανία να ξαναδιάβασουμε τα μηνύματά της. εδώ Και ρωτάω πώς τόσα άτομα δεν έχουμε καταλήξει σίγουρα το τι ήταν τελικά και εκείνος από ότι κατάλαβα ξέρει και ακριβώς τι ρόλο έπαιζε; Επίσης δεν θυμάμαι ποια μέρα ήταν, παρότι άλλαξε την ψήφο του, είχε αρχικά ψηφίσει εμένα και ένα στοιχείο της επιχειρηματολογίας του αν θυμάστε είχε βασιστεί σε αυτό που έλεγε ο Samael μετά βέβαια αν θυμάμαι καλά το αναίρεσε και είπε αν δεν κάνω λάθος θα συμφωνήσω εγώ με ένα μαφιόζο εάν είναι δυνατόν, απλά το καταθέτω και αυτό! Εγώ προτού αλλάξω την ψήφο μου προς τον DumeNuke τον είχα ψηφίσει με την δικαιολογία ότι είχε στηριχτεί στο να με ψηφίσει ΚΑΙ στην επιχειρηματολογία του Samael και αντέδρασε ο tsarachaf ότι ψηφίζω όσους με ψηφίζουν χωρίς να έχει διαβάσει γιατί το κάνω, τεσπα.

3) Όσο για το WildBoy θα συμφωνήσω με όσα λέει ο Τάσος στο ποστ του εδώ. Και προτείνω αφού βγάλουμε τον Τσάρα αύριο να ασχοληθούμε λίγο και με αυτόν αλλά και πιο με τον Aggelogianno αλλά και με την alma γιατί έχω μπερδευτεί και με τους 2.
Αλλά πιο πολύ με τον Aggelosgiannos ο οποίος με είχε κατηγορήσει μάλιστα ότι αναφέρω τον Ικαρίωνα ως ΔΑ (που δεν το θυμάμαι) και ότι μπερδεύω καταστάσεις όταν τόνιζα την επιθυμία μου να επανέλθει με νεκροφάνεια αλλά και στο ότι είχα στην λίστα που είχα κάνει αρχικά ένοχη την μπλου και για αυτόν τον λόγο ψηφίζει Μελάνια επειδή και εκείνη όπως λέει είχε στην λίστα της την Μπλου! Και ξαναλέω πόσο τυχαίο που έφυγε Σούκου και Ικαρίωνας από δολοφονία μετά τα τελευταία;

Αυτά σκέφτηκα για την ώρα !
Μπορεί το σκεπτικό μου να μην στέκει αλλά εγώ με αυτά προς το παρόν προβληματίζομαι σχωράτε με :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Τη ζέστη επικρατεί σε όλη τη χώρα του Παλέρμο. Ελπίζω να πήγατε σε παραλίες.

Λοιπόν ξεκινώ απαντώντας στο παλιό το σχόλιο της Χιμελας #1136
Εξηγησα ότι δισταζα με τη Μελανια και δε τη ψήφισα γιατί φοβήθηκα μήπως τη κατηγορουσαμε άδικα όπως τη blue butterfly. Οπότε ψήφισα τον σίγουρο μαφιοζο γιατί όσο είναι μέσα μπορεί να κάνει ζημιά και μπορεί να δίνει σήματα η να μπερδεύει.
Για αυτό βάζω ξανά τη ψήφο μου στο tsarachaf .
Και αν μπορέσω αργότερα να βοηθησω με κάποιο τρόπο(πχ με κάρτα) θα το κανω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Hello there :happy:

Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. Emilouko

  7. Himela --> tsarachaf

  8. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  9. i_lie_us -->tsarachaf

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> tsarachaf

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  14. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. TasosZG --> tsarachaf

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
14 tsarachaf
1 Alma Libre

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
DumeNuke - Δολοφονία 3/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Παίζω τυμβωρυχία στον Dumenuke
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 6/8

  1. aggelogiannos --> tsarachaf

  2. Alma Libre

  3. bilire --> tsarachaf

  4. ComfortablySmug --> tsarachaf

  5. Deutsch... Lover --> tsarachaf

  6. Emilouko

  7. Himela --> tsarachaf

  8. Ikarionas --> tsarachaf (φάντασμα)

  9. i_lie_us -->tsarachaf

  10. JKaradakov --> tsarachaf

  11. Joaquin --> tsarachaf

  12. Johnny15 --> tsarachaf

  13. ~Melania~ --> Alma Libre (φάντασμα)

  14. Soukouu --> tsarachaf (φάντασμα)

  15. sophie_96 --> tsarachaf

  16. TasosZG --> tsarachaf

  17. tsarachaf

  18. ultraviolence

  19. Wild_Boy --> tsarachaf

  20. Ζαξρεμιος



Ψήφοι
14 tsarachaf
1 Alma Libre

Η χώρα των φαντασμάτων
Σπυράκος (^^) - Ψηφοφορία 30/7
Ikarionas - Δολοφονία 2/8
Soukouu - Δολοφονία 3/8
~Melania~ - Ψηφοφορία 3/8

Οριστικές αποχωρήσεις
Samael [Κρυφός Μαφιόζος Ε] - Ψηφοφορία 31/7 & Τυμβωρυχία 1/8
blue_butterfly [Ιατρός] - Άμεση Προφυλάκιση 2/8 & Τυμβωρυχία 2/8
DumeNuke [Φανερός Μαφιόζος Α] - Δολοφονία 3/8 & Τυμβωρυχία 5/8

Απουσίες
Σπυράκος (^^) #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από sophie_96
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Deutsch... Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από TasosZG
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Alma Libre
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από TasosZG
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Himela
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Μάλιστα... Σιγή στο ακροατήριο... 4 μαφιόζοι έμειναν, πάμε να τους βρούμε για να νικήσουν οι πολίτες επιτέλους!!!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top