Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ρε παιδια ελεος μπειτε και οι αλλοι,τοσοι πια ανενεργοι λιγες ωρες πριν;;

Hallo. Χαίρομαι που βλέπω ότι αρχίζουμε να παίρνουμε μπρος σιγά σιγά, μιας και χθες κόντευε να με πάρει ο ύπνος κάθε φορά που έκανα refresh. :P Ηχηρές απουσίες όμως μέχρι στιγμής...



Ααα, δεν ξέρω, πρώτα οι αποδείξεις και μετά η εκεχειρία! :pfff:


Και εγώ αυτό ακριβώς σκέφτηκα με την Έλενα. Πολύ οργανωμένο ποστ για νέο παίκτη και υπερβολικά τυχαία ψήφος. Μπορεί βέβαια έτσι να είναι το στυλ του, οπότε θα φανεί στη συνέχεια... :hmm:

Καλό παιχνίδι και σε εσένα. :P
Μολονότι είναι λίγο παρακινδυνευμένο αυτό που θα πω, η aegloswen θεωρώ ότι έχει αρκετά ενεργή συμμετοχή για να είναι μαφιόζος και ούτε πιστεύω ότι θα ρίσκαρε να εκτεθεί νωρίς.

Γενικά οι καινούργιοι να ξέρετε ότι μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας, αν χρειαστεί. Δεν ξέρω τι να υποθέσω, αλλά αν εξαφανιστεί ο Cupid μετά από αυτή την ψήφο δεν νομίζω ότι θα είναι για καλό.


Από την αρχή με προβλημάτισε ο ενθουσιασμός σου, τώρα έβαλες και τη σφραγίδα του υπόπτου! "αν αλλάξω την τυχαία μου ψήφο"... πολλή τύχη ρε παιδιά. Και ψηφίζεις και μια παίκτρια που είναι γνωστό ότι δεν προβάλλει τόσο αντίσταση και γι' αυτό την ψήφιζαν κατά κόρον οι μαφιόζοι σε προηγούμενα παιχνίδια. Ε, OK, για πρώτο γυρο μου αρκούν, οπότε πάρε λοιπόν και μια τυχαία ψήφο από εμένα, να κινητοποιηθείς λίγο, αφού είσαι και διακοπές. :P Ψήφος στον Σπυρακο ^^.
Δεν θυμομουν καν οτι η Deutch εχει παιξει σε προηγουμενο παιχνιδι! Παντα εχω ενθουσιασμο! Επισης οπως ανεφερα μπορει να εφευγα αλλα απο τη στιγμη που θα μεινω λογικα θα αλλαξει η ψηφος,θα δω.Επισης λογικο να ψηφισω τυχαια στην πρωτη ψηφοφορια απο τη στιγμη που δε θα ξαναμπαινω και δη εναν παιχτη που δεν εχει γραψει μεχρι την ωρα που θα εφευγα.Relax!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν θυμομουν καν οτι η Deutch εχει παιξει σε προηγουμενο παιχνιδι! Παντα εχω ενθουσιασμο! Επισης οπως ανεφερα μπορει να εφευγα αλλα απο τη στιγμη που θα μεινω λογικα θα αλλαξει η ψηφος,θα δω.Επισης λογικο να ψηφισω τυχαια στην πρωτη ψηφοφορια απο τη στιγμη που δε θα ξαναμπαινω και δη εναν παιχτη που δεν εχει γραψει μεχρι την ωρα που θα εφευγα.Relax!
Με τη Deutsch έχετε παίξει μαζί σε άλλα 2 παιχνίδια και μάλιστα στο ένα βρισκόσασταν και στην ίδια ομάδα (των κακών). Γιατί μου λες relax; Πρώτος γύρος είναι, δεν σε έριξα και στην πυρά. Χρειάζεσαι για κάποιο λόγο αδρανή άτομα γύρω σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ασε μας ρε εμιλουκο, που θα εχεις μετεπειτα και επιχειρηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέρα!! :hello:

Γύρισα επιτέλους σπίτι μετά από 4 ώρες φροντιστήριο και κάποιες άλλες υποχρεώσεις στο κέντρο και γράφω τώρα ξεκουράζοντας το κορμί μου:P ( ε ναι. Έχουμε και ένα κορμί να ξεκουράσουμε ωρέ σύντεκνοι)

Αρχικά, να πω πως σκέφτηκα ότι ο ψήφος της aegloswen δεν μου φάνηκε ύποπτος. Ήθελε και έπρεπε κάποιος να ξεκινήσει κάπως για να αρχίσει το παιχνίδι. Μετά διάβασα όμως και την θερμή υποστήριξή της από τον mintin97 και ακόμα προβληματίζομαι για τον λόγο που τον υποστήριξε τόσο θερμά.

Η κατηγορία στον ultra θεωρώ πως είναι άτοπη και εγώ πάντως:P

Σπυράκο, ευχαριστώ για την ψήφο. Όμως Deutsch ρε φίλε. Deutsch... Αν και τελευταία άρχισα να μην πιστεύω τόσο στην ''τύχη''... Θα δείξει...

Δεν ψηφίζω ακόμα καθώς θέλω να διαβάσω άλλη μια τα μηνύματα και να αποφασίσω λογικά και με την ησυχία μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Καλησπέρα!! :hello:

Γύρισα επιτέλους σπίτι μετά από 4 ώρες φροντιστήριο και κάποιες άλλες υποχρεώσεις στο κέντρο και γράφω τώρα ξεκουράζοντας το κορμί μου:P ( ε ναι. Έχουμε και ένα κορμί να ξεκουράσουμε ωρέ σύντεκνοι)

Αρχικά, να πω πως σκέφτηκα ότι ο ψήφος της aegloswen δεν μου φάνηκε ύποπτος. Ήθελε και έπρεπε κάποιος να ξεκινήσει κάπως για να αρχίσει το παιχνίδι. Μετά διάβασα όμως και την θερμή υποστήριξή της από τον mintin97 και ακόμα προβληματίζομαι για τον λόγο που τον υποστήριξε τόσο θερμά.

Η κατηγορία στον ultra θεωρώ πως είναι άτοπη και εγώ πάντως:P

Σπυράκο, ευχαριστώ για την ψήφο. Όμως Deutsch ρε φίλε. Deutsch... Αν και τελευταία άρχισα να μην πιστεύω τόσο στην ''τύχη''... Θα δείξει...

Δεν ψηφίζω ακόμα καθώς θέλω να διαβάσω άλλη μια τα μηνύματα και να αποφασίσω λογικά και με την ησυχία μου!
Παρντον μι :P
Με τη Deutsch έχετε παίξει μαζί σε άλλα 2 παιχνίδια και μάλιστα στο ένα βρισκόσασταν και στην ίδια ομάδα (των κακών). Γιατί μου λες relax; Πρώτος γύρος είναι, δεν σε έριξα και στην πυρά. Χρειάζεσαι για κάποιο λόγο αδρανή άτομα γύρω σου;
Πολυ παλια το ενα λογικα που ειχα κανει και μια βλακεια και ειχα φυγει,παντως δε θυμαμαι για την Deutsch τιποτα ειλικρινα :P Δεν ειπα οτι με εριξες στην πυρα και γι΄αυτο επειδη ακριβως θα ελειπα ολη μερα απο τα τοσα ατομα που δεν μιλουσαν ακομα ψηφισα ενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Σπυράκο, ευχαριστώ για την ψήφο. Όμως Deutsch ρε φίλε. Deutsch...
Σκεφτόμουν να το γράψω κι εγώ, αλλά λέω άσ' το, θα γίνω κακός. Μα τι προσβολή. :redface:

ΥΓ: πώς πήγες με τις εξετάσεις; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
  1. Λοιπον, για να ξεκινησουμε και εμεις το παιχνιδι, εχω να πω (για να εχουν υποψιν και οι υπολοιποι παικτες) πως Ikarionas kai tzoum ξερουν να παιζουν πολυ καλα παλερμο και ,ισως,το μονο προβλημα που θα εχουν ειναι να προσαρμοστουν στο παιχνιδι μεσω διαδικτυου, οποτε θεμα απειριας δεν τιθεται.
  2. Η ψηφος του Τzoum αμφιβαλλω οτι ειναι ultra random, γιατι ψηφιζει ενα ατομο, που ξερει πως παιζει.
  3. Εγω θα ψηφισω EILEEN με το σκεπτικο πως αναμεσα στα νουμερα 7 ως 11 (δεν αποκλειω και τον εαυτο μου φυσικα, γιατι δε μπορω,ακομα, να σας αποδειξω πως ειμαι αθωος) υπαρχει τουλαχιστον 1 μαφιοζος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
  1. Λοιπον, για να ξεκινησουμε και εμεις το παιχνιδι, εχω να πω (για να εχουν υποψιν και οι υπολοιποι παικτες) πως Ikarionas kai tzoum ξερουν να παιζουν πολυ καλα παλερμο και ,ισως,το μονο προβλημα που θα εχουν ειναι να προσαρμοστουν στο παιχνιδι μεσω διαδικτυου, οποτε θεμα απειριας δεν τιθεται.
  2. Η ψηφος του Τzoum αμφιβαλλω οτι ειναι ultra random, γιατι ψηφιζει ενα ατομο, που ξερει πως παιζει.
  3. Εγω θα ψηφισω EILEEN με το σκεπτικο πως αναμεσα στα νουμερα 7 ως 11 (δεν αποκλειω και τον εαυτο μου φυσικα, γιατι δε μπορω,ακομα, να σας αποδειξω πως ειμαι αθωος) υπαρχει τουλαχιστον 1 μαφιοζος.

Πολύ σίγουρος ακούγεσαι για κάθε σου λέξη ε;:hmm:

Libertus: Καλά πήγα με τις εξετάσεις:D περιμένω τα αποτελέσματα τώρα! Αν όλα πάνε καλά θα έχω πανό γιατί θα έχω πάρει 2 πτυχία μέσα σε 1 χρόνο:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97
  17. Nefeli Graf
  18. PieMaker
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97

Ψήφοι
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 Giamou
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Σπυρακος (^^)
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
  1. Λοιπον, για να ξεκινησουμε και εμεις το παιχνιδι, εχω να πω (για να εχουν υποψιν και οι υπολοιποι παικτες) πως Ikarionas kai tzoum ξερουν να παιζουν πολυ καλα παλερμο και ,ισως,το μονο προβλημα που θα εχουν ειναι να προσαρμοστουν στο παιχνιδι μεσω διαδικτυου, οποτε θεμα απειριας δεν τιθεται.
  2. Η ψηφος του Τzoum αμφιβαλλω οτι ειναι ultra random, γιατι ψηφιζει ενα ατομο, που ξερει πως παιζει.
  3. Εγω θα ψηφισω EILEEN με το σκεπτικο πως αναμεσα στα νουμερα 7 ως 11 (δεν αποκλειω και τον εαυτο μου φυσικα, γιατι δε μπορω,ακομα, να σας αποδειξω πως ειμαι αθωος) υπαρχει τουλαχιστον 1 μαφιοζος.
Ναι με τη διαφορα που (για το 2 ) μπορει να παιζει πρωτη φορα και να μη ξερει πως παιζει ο καθενας.Επισης οπως και να παιζει ο καθενας η random ψηφος ειναι random ψηφος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Σαφώς και το επιχείρημα με το nickname δεν είναι σοβαρό αλλά τί σοβαρό λόγο περιμένετε να έχει κάποιος την πρώτη μέρα, χωρίς να έχει καμία πληροφορία; Έπρεπε να βρω έναν τρόπο να δικαιολογήσω την random ψήφο μου αλλά και για να κόψω αντιδράσεις. Για παράδειγμα, ενώ όλοι αναγνωρίζουν ότι ο πρώτος γύρος είναι πάντα random για τους περισσότερους παίκτες, μου φαίνεται πολύ ύποπτη η υποστήριξη του ultraviolence και η εστίαση/επίθεση στον τρόπο επιχειρηματολογίας μου. Λίγο πολύ όλοι με τον ίδιο τρόπο ψηφίζουν ή ψήφισαν. Μάλιστα κάποιοι απ' όσους εστίασαν στον δικό μου τρόπο ψήφου, ψήφισαν και οι ίδιοι με τον ίδιο τρόπο π.χ. η aegloswen τον tsarachaf. Μου φαίνεται περίεργο λοιπόν ότι τους φάνηκε περίεργος ο τρόπος ψήφου μου, όταν και εκείνοι έκαναν το ίδιο. Θα μπορούσε να σημαίνει αυτό ότι πέτυχα διάνα με τον ultraviolence και ότι οι 'συνεργάτες' του (aegloswen, kleop ή Σπυράκος) προσπαθούν να αποτρέψουν απ' το να βγει πρώτη γύρα κακός ρόλος; :) Για να πω την αλήθεια πιο ύποπτοι μου φαίνονται οι τρεις εντός παρενθέσεως παρά ο ultraviolence. Θα μπορούσε να συμβαίνει αυτό που είπα, ότι δηλαδή βρίσκονται όλοι στην ίδια ομάδα και προσπαθούν να προστατέψουν το μέλος τους αλλά θα μπορούσε να συμβαίνει και το άλλο, ο ultraviolence να είναι αθώος και κάποιοι απ' όσους έπεσαν σε μένα, ιδιαίτερα προσπαθώντας να με παρουσιάσουν εμμέσως ως πληροφοριοδότη, γνωρίζοντας οι ίδιοι την αθωότητα του ultraviolence, ίσως να θέλουν να ρίξουν τη βαρύτητα επίτηδες σε έναν αθώο (τον ultraviolence), ώστε αν τελικά βγει στην ψηφοφορία και είναι αθώος, έπειτα να έχουν πάτημα να με κατηγορήσουν, μιας και είμαι και εγώ αθώος. Όλο αυτό το σενάριο (ίσως επιστημονικής φαντασίας, ίσως όχι) με κάνει να θέλω πλέον πολύ περισσότερο να ψηφίσω κάποιον απ' τους aegloswen, kleop και Σπυράκο, με ιδιαίτερη έμφαση στην πρώτη, που πήγε να με παρουσιάσει ως πληροφοριοδότης. Έστω ότι είμαι πληροφοριοδότης (μπορούν οι μαφιόζοι να με καρφώσουν, αν θέλουν), με αυτό που είπες, ήταν σαν να ήθελες να το δείξεις στους 'κακούς'. Δεν βοηθάς τους πολίτες. Ίσως να αλλάξω λοιπόν τις ψήφους μου στην πορεία, αν και θα ήθελα να δω αν ισχύει το πρώτο σενάριο για τον ultraviolence. Πιο πιθανό μου φαίνεται όμως να θέλουν να πέσουν οι μαφιόζοι σε δύο αθώους, παρά να υποστηρίζουν τόσο ανοικτά έναν ένοχο. Επειδή μάλιστα ξέρουμε όλοι την γοητεία που ασκούν οι κακοί ρόλοι, και μιας και αρκετοί παίκτες ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, δεν θα μου φαινόταν περίεργο να υπάρχουν αρκετοί κακοί ρόλοι σε όσους έχουν ήδη μιλήσει ή μίλησαν απ' τους πρώτους (με μένα μέσα σ' αυτούς), καθώς η επιλογή του ρόλου τους ως μαφιόζοι είναι αρκετά δελεαστική και κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον για τους ίδιους, σε σχέση με όσους πήραν βαρετούς ρόλους π.χ. σαν τους πολίτες, τον δικηγόρο ή τον δήμαρχο, οι οποίοι σαφώς θα προτιμήσουν μπάνια στο Ποσείδι ή οπουδήποτε αλλού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ξερει πως παιζω εγω και αυτο μου αρκει για να πω πως η random ψηφος, δεν ειναι τοσο random.Μπορει να ειναι random οσον αφορα το οτι δεν εχει πληροφοριες, αλλα δεν ειναι random οσον αφορα την επιλογη του προσωπου, γιατι εξηγει το λογο που με ψηφιζει (οτι πιθανον δε θα παρω ψηφος). Βεβαια, αυτη ειναι απλα μια σκεψη μου και δε ψηφιζω με βαση αυτην(γιατι θα ειχα ανταποδωσει τη ψηφο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Επίσης αν η aegloswen είναι όντως ένοχη, αυτό κάνει αμέσως πιο ύποπτους τον Libertus που την υποστήριξε λέγοντας ότι αποκλείεται ένας κακός ρόλος να μιλούσε τόσο πολύ (προσωπικά πιστεύω το αντίθετο, πως όσοι θα είχαν ενδιαφέροντες ρόλους, ανάμεσα σ' αυτούς είναι και οι μαφιόζοι, θα ήταν πιο ομιλητικοί στο παιχνίδι τις πρώτες μέρες) αλλά και τoν/την Deutsch Lover. Συμφωνώ με Giamou ότι η ψήφος του Tzoum πάνω του είναι αρκετά ύποπτη αλλά δεν μπορώ να αθωώσω κανέναν απ' τους δύο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έδωσα μάθημα σήμερα. Δεν είμαστε όλοι παραλία... :(
Anyway, πάμε λίγο:

Καλό παιχνίδι να έχουμε. Πολύ ωραίο το ιατρικοφαρμακευτικό θέμα. Στον πρώτο γύρο θα ψηφίσω εντελώς random τον ultraviolence γιατί είμαι κατά της βίας. Μην το πάρεις προσωπικά φίλε/φίλη. Πρώτος γύρος πάντα είναι με μηδενικές έως ελάχιστες πληροφορίες.
Είπε να βάλει ένα κριτήριο ο Ικαρίωνας. Πιστεύω ότι είναι ψήφος στην τύχη, όπως δηλώνει κι ο ίδιος.

Χμμμ μόνο και μόνο επειδή μου φαίνεται ύποπτο που ψήφισε πρώτη, θα ψηφίσω την aegloswen
Αυτό το κριτήριο είναι καλύτερο δηλαδή :P Πρώτη ψηφοφορία, πάνω κάτω στην τύχη πάει. Εκτός ίσως από όσους ξέρουν αλλά ακόμα και αυτοί μπορεί να επιλέξουν να μη φανούν εξ αρχής. Μπορεί πάλι να επιλέξουν να αυτοθυσιαστούν, αν και αυτό είναι λιγότερο πιθανό.

Δεν ψηφίζω ακόμα, θέλω να δω τι θα πει και ο υπόλοιπος πληθυσμός που δεν έχει βγάλει άχνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σαφώς και το επιχείρημα με το nickname δεν είναι σοβαρό αλλά τί σοβαρό λόγο περιμένετε να έχει κάποιος την πρώτη μέρα, χωρίς να έχει καμία πληροφορία; Έπρεπε να βρω έναν τρόπο να δικαιολογήσω την random ψήφο μου αλλά και για να κόψω αντιδράσεις. Για παράδειγμα, ενώ όλοι αναγνωρίζουν ότι ο πρώτος γύρος είναι πάντα random για τους περισσότερους παίκτες, μου φαίνεται πολύ ύποπτη η υποστήριξη του ultraviolence και η εστίαση/επίθεση στον τρόπο επιχειρηματολογίας μου. Λίγο πολύ όλοι με τον ίδιο τρόπο ψηφίζουν ή ψήφισαν. Μάλιστα κάποιοι απ' όσους εστίασαν στον δικό μου τρόπο ψήφου, ψήφισαν και οι ίδιοι με τον ίδιο τρόπο π.χ. η aegloswen τον tsarachaf. Μου φαίνεται περίεργο λοιπόν ότι τους φάνηκε περίεργος ο τρόπος ψήφου μου, όταν και εκείνοι έκαναν το ίδιο. Θα μπορούσε να σημαίνει αυτό ότι πέτυχα διάνα με τον ultraviolence και ότι οι 'συνεργάτες' του (aegloswen, kleop ή Σπυράκος) προσπαθούν να αποτρέψουν απ' το να βγει πρώτη γύρα κακός ρόλος; :) Για να πω την αλήθεια πιο ύποπτοι μου φαίνονται οι τρεις εντός παρενθέσεως παρά ο ultraviolence. Θα μπορούσε να συμβαίνει αυτό που είπα, ότι δηλαδή βρίσκονται όλοι στην ίδια ομάδα και προσπαθούν να προστατέψουν το μέλος τους αλλά θα μπορούσε να συμβαίνει και το άλλο, ο ultraviolence να είναι αθώος και κάποιοι απ' όσους έπεσαν σε μένα, ιδιαίτερα προσπαθώντας να με παρουσιάσουν εμμέσως ως πληροφοριοδότη, γνωρίζοντας οι ίδιοι την αθωότητα του ultraviolence, ίσως να θέλουν να ρίξουν τη βαρύτητα επίτηδες σε έναν αθώο (τον ultraviolence), ώστε αν τελικά βγει στην ψηφοφορία και είναι αθώος, έπειτα να έχουν πάτημα να με κατηγορήσουν, μιας και είμαι και εγώ αθώος. Όλο αυτό το σενάριο (ίσως επιστημονικής φαντασίας, ίσως όχι) με κάνει να θέλω πλέον πολύ περισσότερο να ψηφίσω κάποιον απ' τους aegloswen, kleop και Σπυράκο, με ιδιαίτερη έμφαση στην πρώτη, που πήγε να με παρουσιάσει ως πληροφοριοδότης. Έστω ότι είμαι πληροφοριοδότης (μπορούν οι μαφιόζοι να με καρφώσουν, αν θέλουν), με αυτό που είπες, ήταν σαν να ήθελες να το δείξεις στους 'κακούς'. Δεν βοηθάς τους πολίτες. Ίσως να αλλάξω λοιπόν τις ψήφους μου στην πορεία, αν και θα ήθελα να δω αν ισχύει το πρώτο σενάριο για τον ultraviolence. Πιο πιθανό μου φαίνεται όμως να θέλουν να πέσουν οι μαφιόζοι σε δύο αθώους, παρά να υποστηρίζουν τόσο ανοικτά έναν ένοχο. Επειδή μάλιστα ξέρουμε όλοι την γοητεία που ασκούν οι κακοί ρόλοι, και μιας και αρκετοί παίκτες ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, δεν θα μου φαινόταν περίεργο να υπάρχουν αρκετοί κακοί ρόλοι σε όσους έχουν ήδη μιλήσει ή μίλησαν απ' τους πρώτους (με μένα μέσα σ' αυτούς), καθώς η επιλογή του ρόλου τους ως μαφιόζοι είναι αρκετά δελεαστική και κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον για τους ίδιους, σε σχέση με όσους πήραν βαρετούς ρόλους π.χ. σαν τους πολίτες, τον δικηγόρο ή τον δήμαρχο, οι οποίοι σαφώς θα προτιμήσουν μπάνια στο Ποσείδι ή οπουδήποτε αλλού.
Γραφεις ενα ολοκληρο κατεβατο και επαναλαμβανεις τα ιδια.Οπως ειπε και η Εilleen και εσυ ισως υπερασπιστηκα παραπανω τον ultraviolence αλλα δεν το εκανα για αυτο που πιστευεις.Απλα μου φανηκε ατοπο επιχειρημα.Καλυτερα να ψηφισεις εντελως τυχαια χωρις να αιτιολογησεις παρα να βρεις τετοια δικαιολογια.Μια επιστημονικη φαντασια την εχεις δεν μπορω να πω,οπως και να λες στο τελος οτι ολοι οσοι βολταρουν στις παραλιες ανηκουν στην ομαδα των πολιτων.Μηπως εσυ προσπαθεις να ριξεις σταχτη στα ματια;
Επειδη θα λειψω απο το σπιτι και δεν γνωριζω αν θα ειμαι πισω μεχρι τις 20:00 πρεπει να ψηφισω τωρα.Λοιπον ριχνω την ψηφο μου στον Ιkariona ετσι για να αναψουν και λιγο τα αιματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Επίσης αν η aegloswen είναι όντως ένοχη, αυτό κάνει αμέσως πιο ύποπτους τον Libertus που την υποστήριξε λέγοντας ότι αποκλείεται ένας κακός ρόλος να μιλούσε τόσο πολύ (προσωπικά πιστεύω το αντίθετο, πως όσοι θα είχαν ενδιαφέροντες ρόλους, ανάμεσα σ' αυτούς είναι και οι μαφιόζοι, θα ήταν πιο ομιλητικοί στο παιχνίδι τις πρώτες μέρες) αλλά και τoν/την Deutsch Lover. Συμφωνώ με Giamou ότι η ψήφος του Tzoum πάνω του είναι αρκετά ύποπτη αλλά δεν μπορώ να αθωώσω κανέναν απ' τους δύο.

Εγώ θα θεωρούμουν ύποπτη για τον ίδιο λόγο με τον Libertus ή έχεις κάποια καλύτερη δικαιολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλησπέρα!! :hello:

Γύρισα επιτέλους σπίτι μετά από 4 ώρες φροντιστήριο και κάποιες άλλες υποχρεώσεις στο κέντρο και γράφω τώρα ξεκουράζοντας το κορμί μου:P ( ε ναι. Έχουμε και ένα κορμί να ξεκουράσουμε ωρέ σύντεκνοι)

Αρχικά, να πω πως σκέφτηκα ότι ο ψήφος της aegloswen δεν μου φάνηκε ύποπτος. Ήθελε και έπρεπε κάποιος να ξεκινήσει κάπως για να αρχίσει το παιχνίδι. Μετά διάβασα όμως και την θερμή υποστήριξή της από τον mintin97 και ακόμα προβληματίζομαι για τον λόγο που τον υποστήριξε τόσο θερμά.

Η κατηγορία στον ultra θεωρώ πως είναι άτοπη και εγώ πάντως:P

Σπυράκο, ευχαριστώ για την ψήφο. Όμως Deutsch ρε φίλε. Deutsch... Αν και τελευταία άρχισα να μην πιστεύω τόσο στην ''τύχη''... Θα δείξει...

Δεν ψηφίζω ακόμα καθώς θέλω να διαβάσω άλλη μια τα μηνύματα και να αποφασίσω λογικά και με την ησυχία μου!
Σε καμία περίπτωση δεν υποστήριξα aegloswen.
Θεώρησα ότι το να τον/την ψηφίσει κάποιος λόγω του ότι
ψήφισε πρώτος/η (βοήθεια με το φύλο!) δε βγάζει νόημα, δηλαδή κάποιος πρέπει να
κάνει την αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 4/7
  1. aegloswen --> tsarachaf
  2. Claire Rentfield
  3. [COLOR=#d1j69c]Cupid --> aegloswen [/COLOR]
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou --> Eileen
  10. Ikarionas --> ultraviolence
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop --> Ikarionas
  15. Libertus --> Σπυρακος (^^)
  16. mintin97
  17. Nefeli Graf
  18. PieMaker
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf
  21. Tzoum --> Giamou
  22. ultraviolence
  23. vassilis498
  24. Mάιρα --> Τάσος97
  25. Σπυρακος (^^) --> Deutsch... Lover
  26. Τάσος97

Ψήφοι
[COLOR=#d1j69c]1 aegloswen [/COLOR]
1 Deutsch... Lover
1 Eileen
1 Giamou
1 Ikarionas
1 tsarachaf
1 ultraviolence
1 Σπυρακος (^^)
1 Τάσος97

Η Χώρα των Φαντασμάτων
---

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
---
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Γραφεις ενα ολοκληρο κατεβατο και επαναλαμβανεις τα ιδια.Οπως ειπε και η Εilleen και εσυ ισως υπερασπιστηκα παραπανω τον ultraviolence αλλα δεν το εκανα για αυτο που πιστευεις.Απλα μου φανηκε ατοπο επιχειρημα.Καλυτερα να ψηφισεις εντελως τυχαια χωρις να αιτιολογησεις παρα να βρεις τετοια δικαιολογια.Μια επιστημονικη φαντασια την εχεις δεν μπορω να πω,οπως και να λες στο τελος οτι ολοι οσοι βολταρουν στις παραλιες ανηκουν στην ομαδα των πολιτων.Μηπως εσυ προσπαθεις να ριξεις σταχτη στα ματια;
Επειδη θα λειψω απο το σπιτι και δεν γνωριζω αν θα ειμαι πισω μεχρι τις 20:00 πρεπει να ψηφισω τωρα.Λοιπον ριχνω την ψηφο μου στον Ιkariona ετσι για να αναψουν και λιγο τα αιματα.

Έχεις θέσει τον εαυτό σου σε υπερβολική άμυνα. Μόλις δέχτηκες κατηγορία, κατευθείαν αντέδρασες λέγοντας άτοπα πράγματα και μάλιστα με ψήφισες. Είτε λοιπόν είσαι όντως κακός ρόλος είτε είσαι κακός παίκτης. Με δελεάζεις όμως να θέλω να δω τον ρόλο σου. Η μόνη επιχειρηματολογία σου σε όσα είπα ήταν πως επαναλαμβάνω τα ίδια (ποια ίδια; είπα ένα σωρό πράγματα που δεν είχα ξαναγράψει), ότι το επιχείρημά μου σου φάνηκε άτοπο (ενώ ας πούμε το επιχείρημα του Cupid για την ψήφο του στην aegloswen ήταν μάλλον πιο πειστικό ή το επιχείρημα του Tzoum για την ψήφο στον Giamou) και ότι ο λόγος που υπερασπίστηκες τον ultraviolence ήταν άλλος απ' αυτόν που υπέθεσα (αν θέλω το πιστεύω αυτό). Είσαι top ύποπτη για μένα λόγο της αντίδρασής σου αλλά δεν ξέρω αν θα σου ανταποδώσω την ψήφο. Θα δω στην πορεία, με βάση το τι θα ειπωθούν κι απ' τους υπόλοιπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Σ
Σαφώς και το επιχείρημα με το nickname δεν είναι σοβαρό αλλά τί σοβαρό λόγο περιμένετε να έχει κάποιος την πρώτη μέρα, χωρίς να έχει καμία πληροφορία; Έπρεπε να βρω έναν τρόπο να δικαιολογήσω την random ψήφο μου αλλά και για να κόψω αντιδράσεις. Για παράδειγμα, ενώ όλοι αναγνωρίζουν ότι ο πρώτος γύρος είναι πάντα random για τους περισσότερους παίκτες, μου φαίνεται πολύ ύποπτη η υποστήριξη του ultraviolence και η εστίαση/επίθεση στον τρόπο επιχειρηματολογίας μου. Λίγο πολύ όλοι με τον ίδιο τρόπο ψηφίζουν ή ψήφισαν. Μάλιστα κάποιοι απ' όσους εστίασαν στον δικό μου τρόπο ψήφου, ψήφισαν και οι ίδιοι με τον ίδιο τρόπο π.χ. η aegloswen τον tsarachaf. Μου φαίνεται περίεργο λοιπόν ότι τους φάνηκε περίεργος ο τρόπος ψήφου μου, όταν και εκείνοι έκαναν το ίδιο. Θα μπορούσε να σημαίνει αυτό ότι πέτυχα διάνα με τον ultraviolence και ότι οι 'συνεργάτες' του (aegloswen, kleop ή Σπυράκος) προσπαθούν να αποτρέψουν απ' το να βγει πρώτη γύρα κακός ρόλος; :) Για να πω την αλήθεια πιο ύποπτοι μου φαίνονται οι τρεις εντός παρενθέσεως παρά ο ultraviolence. Θα μπορούσε να συμβαίνει αυτό που είπα, ότι δηλαδή βρίσκονται όλοι στην ίδια ομάδα και προσπαθούν να προστατέψουν το μέλος τους αλλά θα μπορούσε να συμβαίνει και το άλλο, ο ultraviolence να είναι αθώος και κάποιοι απ' όσους έπεσαν σε μένα, ιδιαίτερα προσπαθώντας να με παρουσιάσουν εμμέσως ως πληροφοριοδότη, γνωρίζοντας οι ίδιοι την αθωότητα του ultraviolence, ίσως να θέλουν να ρίξουν τη βαρύτητα επίτηδες σε έναν αθώο (τον ultraviolence), ώστε αν τελικά βγει στην ψηφοφορία και είναι αθώος, έπειτα να έχουν πάτημα να με κατηγορήσουν, μιας και είμαι και εγώ αθώος. Όλο αυτό το σενάριο (ίσως επιστημονικής φαντασίας, ίσως όχι) με κάνει να θέλω πλέον πολύ περισσότερο να ψηφίσω κάποιον απ' τους aegloswen, kleop και Σπυράκο, με ιδιαίτερη έμφαση στην πρώτη, που πήγε να με παρουσιάσει ως πληροφοριοδότης. Έστω ότι είμαι πληροφοριοδότης (μπορούν οι μαφιόζοι να με καρφώσουν, αν θέλουν), με αυτό που είπες, ήταν σαν να ήθελες να το δείξεις στους 'κακούς'. Δεν βοηθάς τους πολίτες. Ίσως να αλλάξω λοιπόν τις ψήφους μου στην πορεία, αν και θα ήθελα να δω αν ισχύει το πρώτο σενάριο για τον ultraviolence. Πιο πιθανό μου φαίνεται όμως να θέλουν να πέσουν οι μαφιόζοι σε δύο αθώους, παρά να υποστηρίζουν τόσο ανοικτά έναν ένοχο. Επειδή μάλιστα ξέρουμε όλοι την γοητεία που ασκούν οι κακοί ρόλοι, και μιας και αρκετοί παίκτες ακόμη δεν έχουν μιλήσει καθόλου, δεν θα μου φαινόταν περίεργο να υπάρχουν αρκετοί κακοί ρόλοι σε όσους έχουν ήδη μιλήσει ή μίλησαν απ' τους πρώτους (με μένα μέσα σ' αυτούς), καθώς η επιλογή του ρόλου τους ως μαφιόζοι είναι αρκετά δελεαστική και κάνει το παιχνίδι πιο ενδιαφέρον για τους ίδιους, σε σχέση με όσους πήραν βαρετούς ρόλους π.χ. σαν τους πολίτες, τον δικηγόρο ή τον δήμαρχο, οι οποίοι σαφώς θα προτιμήσουν μπάνια στο Ποσείδι ή οπουδήποτε αλλού.
Που εγω ειπα οτι λογικο να ψηφισες random απο τη στιγμη που ειναι πρωτη ψηφοφορια.Μαλιστα.Επισης το τελευταιο δεν ισχυει,πολλες φορες ειναι αρκετα δυναμικοι πολιτες ακομα και χωρις ιδιαιτερο ρολο και δολοφονοι καθυστερουν ή το αντιθετο ή αναμιχτα.Και αν και καπου φαινεται να το πας δε το πας πουθενα με τοσα σεναρια.;)

Έχεις θέσει τον εαυτό σου σε υπερβολική άμυνα. Μόλις δέχτηκες κατηγορία, κατευθείαν αντέδρασες λέγοντας άτοπα πράγματα και μάλιστα με ψήφισες. Είτε λοιπόν είσαι όντως κακός ρόλος είτε είσαι κακός παίκτης. Με δελεάζεις όμως να θέλω να δω τον ρόλο σου. Η μόνη επιχειρηματολογία σου σε όσα είπα ήταν πως επαναλαμβάνω τα ίδια (ποια ίδια; είπα ένα σωρό πράγματα που δεν είχα ξαναγράψει), ότι το επιχείρημά μου σου φάνηκε άτοπο (ενώ ας πούμε το επιχείρημα του Cupid για την ψήφο του στην aegloswen ήταν μάλλον πιο πειστικό ή το επιχείρημα του Tzoum για την ψήφο στον Giamou) και ότι ο λόγος που υπερασπίστηκες τον ultraviolence ήταν άλλος απ' αυτόν που υπέθεσα (αν θέλω το πιστεύω αυτό). Είσαι top ύποπτη για μένα λόγο της αντίδρασής σου αλλά δεν ξέρω αν θα σου ανταποδώσω την ψήφο. Θα δω στην πορεία, με βάση το τι θα ειπωθούν κι απ' τους υπόλοιπους.
Lol,ετσι για να αναψουν τα αιματα ειπε.Και κακος παιχτης ουτε καν εχω ξαναπαιξει με kleop.Μη πας να πεις οτι παω να υπερασπιστω δεν ξερω τι ειναι απλα το αναφερω.Μην ακουσω οτι συνασπιζομαστε με kleop επειδη κατηγορηθηκαμε απο σενα.Τωρα top υποπτη επειδη βλεπει να γραφεις εναν τεραστιο λογο που δε καταληγει πουθενα και να ψηφιζει εσενα για να παρει λιγο μπρος στο παιχνιδι,ε οχι και top.Και οχι υπερβολικη αμυνα αλλα η αμυνα ειναι αναγκαια σε αυτο το παιχνιδι.Εσυ εχεις αρχισει και με προβληματιζεις παντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top