Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ναιιιιιιιιιιιι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Περιμένουμε και το ημερολόγιο της Άννας και το ημερολόγιο της πόρνης :D
Ειδικά αυτός ο πόρνος δεν έχει μιλήσει καθόλου τώρα στο τέλος
Πρέπει να έχει σκάψει μια τρύπα μερικά χιλιάδες χιλιόμετρα κάτω απ τη γη και να έχει κρυφτεί εκεί...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Μπα ο Πέτρος μας σνομπάρει. Θα τον κάνω ρεζίλι αύριο στη συνάντηση (θα τον κυνηγάω και θα τον φωνάζω πόρνη) και θα στρώσει.:pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μπα ο Πέτρος μας σνομπάρει. Θα τον κάνω ρεζίλι αύριο στη συνάντηση (θα τον κυνηγάω και θα τον φωνάζω πόρνη) και θα στρώσει.:pfff:

ΧΑΧΧΑΑΧΧΑΑΧΧΑ :hehe: :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ελπίζω να μην έχει κάποιος πρόβλημα που θα παραθέσω το προσωπικό του μήνυμα. Ωστόσο, αν κάποιος επιθυμεί να αφαιρεθεί, ας μου το πει με πιμι, να το σβήσω. :)

Στέλνω ρόλους λοιπόν κι αρχίζουν τα πιμι με απορίες κι ευχαριστίες...

Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa:
είμαι πολυ ενθουσιασμενος με τον ρολο μου:clapup::clapup: ευχαριστω την θεα τυχη...φυσικα οι πληροφοριες μου θα ειναι πικαντικες και οι δολοφονοι ηδη τρεμουνννννν..γατακιααααα
Αυτό το γατάκιαααα με τρέλανε εκείνο το βράδυ. :lol:

Κάποιοι δεν πήραν τις κάρτες τους μαζί με το ρόλο, γιατί τα πιμιζ τους ήταν μαζικά. Ο τίτλος του μηνύματος για τις κάρτες ήταν «Εδώ οι καλές οι κάρτες» (έμπνευση της στιγμής :P) Ο Σπυράκος λοιπόν μου απαντάει...
Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος (^^):
Ελααα σ λεωω babeee :P Μια χαρα μαναβισα εισαι για Παλερμο ;P

Ως συνήθως ένας πολίτης που τον πνίγει το δίκιο (κι ας μην είχε δίκιο :P) άρχισε να μαντεύει και μοιραζόταν τις σκέψεις του μαζί μας!
Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa:
λοιπον αν η χιμελα δεν ειναι δολοφονος κερναω την συντονιστικη μας επιτροπη ενα
https://www.absolutdrinks.com/en/drinks/palermo/
παλερμο κοκταιλλλλ
Αρχική Δημοσίευση από Johnnaousa:
1.χιμελα
2.πατρευς
3.φορεβερ
4.σινεφιλ
να το θυμασαι να δω ποσα θα πιασω..

Πρώτη μέρα έρευνας για τη Myrtle και κάνει μια ιδιαίτερη εμφάνιση!

Αρχική Δημοσίευση από Myrtle:
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αρχική Δημοσίευση από Myrtle:


Πρόβλημα, πρόβλημα, πρόβλημα, πρόβλημα... αστυνόμος Σαΐνης! :D


Εγώ δηλαδή... Για πείτε μου αγαπητή μου ΣΕ, είναι ο Τάσος97 μαφιόζος; :hmm:

Πρόβλημα, πρόβλημα, πρόβλημα...
Όταν προτιμάτε τις πόρνες απ εμάς τότε δεν μπορούμε να σας πούμε τίποτε... :P
Ιιιιιιι την κακούργα την πόρνη... Με μένα βρήκε να κοιμηθεί; Εντάξει, ξέρω ότι είμαι ομορφάντρας, αλλά όχι κι έτσι βρε αδελφέ... Φτου, να πάρει! Κι είχα προαίσθημα...

Τα λέμε αύριο αγαπημένη ΣΕ! :P

Επόμενη ημέρα και το θέμα του μηνύματος είναι το εξής : Ἔλα νὰ μάθῃς στὴν πλατεία Βάθης... κλπ
Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς:
Μιᾶς καὶ βλέπω ὅτι ἔχουμε κι αὔριο ψηφοφορία (νόμιζα ὅτι Σαββατοκύριακο δὲν ἔχουμε ψηφοφορίες), ἂς ἀσκήσω καὶ γιὰ σήμερα τὸ ἀρχαιότερο ἐπάγγελμα:P

Λοιπόν, ἀπόψε θὰ κοιμηθῶ μὲ τὴ Χιμέλα

Καληνύχτα!
Κι εδώ ξαναχτυπά. :P
Αρχική Δημοσίευση από Πατρεύς:
Καλησπέρα στὴν ἀξιότιμη ΣΕ. Ὡς μιὰ τίμια τροτέζα ποὺ εἶμα (:P), ἀπόψε ἀποφάσισα νὰ ἀποπλανήσω τὴ Phoebe.. Καλὸ βράδυ!
Για πες χρυσό μου τώρα που το θυμήθηκα, πώς θες να σε λέμε; :P
Αρχική Δημοσίευση από dimijim:
Αν δεν καρφωσουν το βραδυ τη myrtle εμενα να μη με λενε Δημητρη
Σε λιγο θα βγει η Μαρια και θα φωναξει "ΤΟ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΟΤΙ Ο ΧΑΡΗΣ ΕΙΝΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ"
Παμε εμεις τωρα να διαβασουμε τους κανονες περι καρφωματος γιατι υποψιαζομαι πως θα μας χρειαστουν αμεσα...

Αυτά πάνω κάτω ήταν τα highlights των backstage. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΤΗΣ ΑΝΝΑΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Pregame Show
20 παράξενοι ταξιδιώτες από το πουθενά ξεκίνησαν το ταξίδι τους για την πιο επικίνδυνη πόλη όλων των εποχών. Το Παλέρμο. Κανείς δεν ήξερε ποιος είναι τι, ούτε καν οι άνθρωποι που ανέλαβαν να τους πάνε εκεί. Κάπου εδώ ξεκίνησε κι η κλήρωση…

Υπήρχαν πολλές ενδιαφέρουσες παρουσίες σε αυτό το παιχνίδι. Ξαφνιαστήκαμε πολύ ευχάριστα βλέποντάς τους να παίρνουν μεγάλους ρόλους ήδη από πολύ νωρίς. Μέσα στους πρώτους ρόλους που δόθηκαν ήταν αυτοί του αρχιμαφιόζου και του πληροφοριοδότη. Αμέσως μετά η πόρνη που όμως δεν ήταν κοριτσάκι…

Στη συνέχεια ξεκίνησε η διανομή των καρτών, η οποία είχε ένα μοναδικό ευτράπελο. Σε κάποια στιγμή προς το τέλος συνειδητοποιώ πως δεν έχω τραβήξει ούτε μια φορά τη Phoebe κι αρχίζω να αναρωτιέμαι, αν έχασα το χαρτάκι της! Δεν το είχα χάσει, αλλά έμεινε τελευταίο χωρίς να έχει τραβηχτεί ούτε μία φορά σε 38 προσπάθειες!

Περνάμε τώρα στο δύσκολο part που ήταν τα προσωπικά σας μηνύματα. Είχα προετοιμάσει αρκετά από αυτά, γιατί ήξερα πως θα έπαιρνε χρόνο, αλλά χρειάζονταν μορφοποίηση. Πέρα από τις ώρες που ξόδεψα λοιπόν, ψάχνοντας τους χαρακτήρες, για τη δημιουργία και αποστολή των μηνυμάτων σας έκλεισα περί τις 2:30 ώρες γράφοντας με το Δημήτρη στο msn να κάνει paste την ίδια φράση συνέχεια: ΑΚΟΜΑ; =P

Day #1
Όλοι έχουν μπει με φόρα στο θέμα και ο ενθουσιασμός τους είναι μεγάλος. Ο δικός μου πάλι όχι, γιατί αισθάνομαι τρομερό άγχος μήπως κάτι πάει στραβά ή κάνω κάποιο σημαντικό λάθος. Τι νομίζατε, ότι το ημερολόγιο της ΣΕ είναι πάντα χαρούμενο; Θα σας αποδείξω πως όχι.

Στην αποχώρηση των οκτώ αποφασίζεται πως αποχωρεί ο Johnnaousa. Την ίδια στιγμή κι ενώ το παιχνίδι φαινομενικά κυλάει ομαλά λαμβάνω μήνυμα από μέλος της μαφίας πως έχει υπάρξει διαρροή. Αδυνατώ να περιγράψω τη φρίκη που έφαγα εκείνο το βράδυ και δε θέλω. Απλώς ήταν μεγάλη. Το thread έχει παγώσει, αλλά τελικά επιστρέφουμε στην ομαλή ροή του παιχνιδιού.

Day #2
Οι εντάσεις μεταξύ των παικτών έχουν φουντώσει. Μου είναι αδύνατο να παρακολουθήσω το θέμα, γιατί η μαμά φωνάζει να τη βοηθήσω στο σπίτι.
- Μαμάαα, είμαι ΣΕ!
- Παιδί μου, πού έχεις μπλέξει; Ο.Ο
Οπότε περιμένετε, θα το διαβάσω και θα σας ξαναγράψω. Το μόνο που θυμάμαι και μου χτύπησε είναι η παρέμβαση της Πουλάκι, για να πέσουν οι τόνοι.

Λοιπόν, σας διάβασα! Τα ποστς του Σπύρου και του Γιάννη έχουν μπει στο μικροσκόπιο και κυριολεκτικά ξεψαχνίζετε το ιστορικό τους. Στη διάρκεια αυτής της διαδικασίας φυσικά υπάρχουν συγκρούσεις. Η Χιμέλα αποφασίζει να χρησιμοποιήσει την κάρτα της άμεσης προφυλάκισης κι ο γύρος φαίνεται να έχει τελειώσει από νωρίς Εκεί σκάει νέα βόμβα για διπλή δολοφονία. Και τι δολοφονία… Η ομάδα των δολοφόνων χάνει ένα από τα δυνατά της χαρτιά κι εγώ μένω χήρα! Ωστόσο, το θύμα ήταν μόνο ένα, καθώς η Ριρί κρατούσε μια σωτήρια κάρτα: την ακύρωση δολοφονίας.

Παρόλο που κανείς δε φαίνεται να επιθυμεί να σώσει τον Τάσο, η ψηφοφορία συνεχίζεται κανονικά με τα επιχειρήματα των παικτών να κατατίθενται το ένα μετά το άλλο και τη Μαρία με το soter να είναι πρώτοι στις προτιμήσεις των παικτών. Τελικά ο Τάσος αποχωρεί, αλλά δε φεύγει μόνος. Μαζί του φεύγει και η JaneWin η οποία έμεινε από απουσίες! Στο παιχνίδι μπαίνει μια άνω τελεία, οι δολοφόνοι κρύβουν τα όπλα τους, οι πολίτες βγαίνουν στην πλατεία και όλοι μαζί ανταλλάσουμε ευχές για τη νέα χρονιά.

Ενθουσιασμένοι, εικάζω, από τους ρόλους τους οι καλοί μας παίκτες συνεχίζουν να τακτοποιούν τα της νύχτας κι ας είχαμε μια μέρα κενό. Είχα αφήσει το Δημήτρη υπεύθυνο να απαντήσει, αλλά έκανα το λάθος κι άνοιξα ένα μήνυμα της Myrtle. Αμέσως μόλις το άνοιξα μου ήρθε μήνυμα παράπονο – Άννα! Πού πας; Δε θα μου απαντήσεις;;; Χαχαχαχα, θα σου απαντήσει άλλος. =Ρ

Day #3
Εδώ πρέπει να ξεκινάει το ειδύλλιο του αυτοκράτορα και της Σύλβιας. Μα τι ρομαντική ιστορία. Τη βρήκε μικρή κι ανυπεράσπιστη(λέμε τώρα) και την προφυλάσσει για συνεχόμενη φορά από τη διαδικασία της ψηφοφορίας. Αξιοσημείωτη είναι η προσπάθεια της Φοιμπς να αφήσει ορθάνοιχτο το ενδεχόμενο ότι δεν ξέρουν ποιος είναι ο Αντίπαλος Μαφιόζος, υποθέτω, φοβούμενη μήπως ενοχοποιηθεί στα μάτια κάποιου που ρωτήσει με ποιανού το μέρος είναι. Ναι, όπως καταλάβατε, ο ρόλος της Φοιμπς ήταν αυτός του Αντίπαλου Μαφιόζου. =Ρ

Στο μεταξύ, η Μαρία (Myrtle) έχει μάθει για τον πραγματικό ρόλο του Χάρη και αρχίζει να πλέκει την καταδίκη του προσπαθώντας να τον κάνει να φανεί ένοχος στα μάτια των άλλων, χωρίς να προδώσει το ρόλο της. Έχουμε μπει στο μεσημέρι και η ανακοίνωση της δολοφονίας έρχεται. Το σημερινό θύμα είναι η Phoebe, η αντίπαλη μαφιόζος μας. Και κοίτα πώς τα φέρνει η τύχη και η Φοίμπς το γλεντούσε με την πόρνη και ο δολοφόνος την έπιασε …. στον ύπνο! Παράλληλα με αυτό έρχεται και η παραίτηση της love_angel, της δικηγόρου των κατοίκων του Παλέρμο. Έπειτα από μια μάχη στήθος με στήθος, αποχωρεί η maria… παρόλο το κύμα που αναπτύχθηκε απέναντι στη Νεφέλη. Τότε ο Δήμαρχος soter αποφασίζει να παίξει την κάρτα της Τυμβωρυχίας, για να δει τι ρόλο είχε η Μαρία. Ω λαλα, οποία έκπληξις! Η Μαρία όχι μόνο δεν ήταν μαφιόζος, αλλά ήταν η Μάγισσα!

Day #4
Είναι πρωί κι ενώ εγώ κοιμάμαι τον ύπνο του δικαίου, η Ριρίκα αποφασίζει να χρησιμοποιήσει την κάρτα της, για να μάθει την ταυτότητα του Φρικ. ΜΑΦΙΟΖΟΣ! Παράλληλα, το κύμα εναντίον της Νεφέλης είναι ασυγκράτητο και την καταψηφίζουν μέχρι και τα μέλη της μαφίας της. So long, Νεφέλη. Με συγκίνησε η ηρωική σου πράξη!

Μαζί της αποχωρεί και το Πουλάκι το οποίο μένει από απουσίες και με την αποκάλυψη του ρόλου της όλοι βγάζουν το συμπέρασμα πως το θύμα σώθηκε από τον ιατρό. Χα, θα ‘θελε! Απλώς η πόρνη απασχόλησε τον επίδοξο φονιά όλη τη νύχτα και δεν μπόρεσε να κάνει τη δουλειά του. Φαίνεται πως έχουμε ξεμπερδέψει με τις σημερινές αποχωρήσεις, αλλά η Κλεοπάτρα έρχεται να ταράξει τα νερά αποκαλύπτοντας το ρόλο της. -.-‘

Oh, God. Κι αυτό πώς το διαχειρίζεσαι; Λαμβάνοντας υπ’ όψιν τα όσα συνέβησαν μετά τον πρώτο γύρο, δε θέλαμε να της δώσουμε ίδια ποινή, γιατί δεν το έκανε με κακό σκοπό. Αποφασίσαμε λοιπόν να ανακοινώσουμε την άμεση προφυλάκιση της Κλεοπάτρας προσπαθώντας να μη θεωρηθεί πως όντως ήταν ο ρόλος της αυτός που ομολόγησε πως έχει (και ποιος μας πίστεψε; =Ρ).

Day #5
Έχουν μείνει 9 και σύντομα θα γίνουν 8. Ο κλοιός στενεύει και ο στόχος για σήμερα είναι ο Χάρης. Ο Τζωρτζ παίζει με την ιδιότητά του ψάχνοντας τον αυτοκράτορα και για πρώτη φορά εξετάζεται σοβαρά η πιθανότητα ενοχής της Eileen. Μην πιστεύοντας ότι η Ριρί είναι η αντίπαλη μαφιόζος, οι δολοφόνοι αποφασίζουν να τη σκοτώσουν ξανά. Νέα σενάρια για το τι συνέβη ξεπηδάνε. Η Ζωή σπεύδει να καταθέσει το δικό της ρίχνοντας τώρα το ρόλο του αντίπαλου μαφιόζου στη Μυρτλ. Οι τόνοι πλέον έχουν πέσει και το αποτέλεσμα έχει αρχίσει να φαίνεται. Από το παιχνίδι αποχωρεί ο Χάρης με 7 ψήφους.

Day #6
- Άννα, σε πειράζει να το τελειώσω;
- Όχι βέβαια, ωραίο ήταν! ^^
- Αν θέλεις να το κρατήσω λίγο ακόμη πες το μου…
- Δε θα σκοτώσεις σήμερα;
- Θα σκοτώσω τη Μυρτλ και θα τελειώσει. =)

Κάπως έτσι εξελίχθηκε ο διάλογός μου με τη Ζωή, η οποία πεπεισμένη πλέον και σίγουρη για το ρόλο της Μυρτλ, παίρνει την απόφαση να τη δολοφονήσει, ώστε να λήξει και το παιχνίδι (επιτέλους) υπέρ των πολιτών. Έλα όμως που τα σχέδιά της δεν ήταν τόσο καλά μελετημένα. Έπειτα από την ανακοίνωση της δολοφονίας της Μαρίας, η Ζωή με παρακαλούσε να πω πως πέθανε κι εκείνη, μα δεν είχαμε δεύτερο θύμα! Λυπάμαι, Ζωή… =Ρ

Η αλήθεια είναι πως δε λυπήθηκα καθόλου. Όχι γιατί έχω κάτι προσωπικό με τη Μαρία, αλλά τι να κάνω που υποστηρίζω μαφία; Με πλημμύρισαν τυφλές ελπίδες που λέει και το άσμα όσο κι αν το μέλλον ήταν ευοίωνο. Ο Δήμαρχος του Παλέρμο αποφάσισε να πάρει το παιχνίδι στα χέρια του, ζητώντας ισοψηφία των δύο, ώστε να φύγει φυσικά αυτός που επιθυμούσε. Αντίο Godfather! Αντίο Παλέρμο…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top