Τι επάγγελμα θέλατε να ακολουθήσετε όταν ήσαστε μικροί;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Α καλάαα! Είμαι τελείως άστατος χαρακτήρας σε αυτό το θέμα και συνέχεια αλλάζω! Ακόμα και τώρα που είμαι 21 δεν μπορώ να καταλήξω!
Έχουμε και λέμε:
Τελευταίες τάξεις του δημοτικού: Κτηνίατρος
Πρώτη γυμνασίου: Αρχιτέκτονας
Δευτέρα γυμνασίου μέχρι τρίτη γυμνασίου: Προγραμματίστρια
Πρώτη λυκείου: Διαιτολόγος
Δευτέρα λυκείου μέχρι μέσα τρίτης: Μαθηματικός
Μέσα τρίτης μέχρι πρώτο έτος: Ηλεκτρολόγος μηχανικός
Δεύτερο έτος: Γραφίστρια
Φθινόπωρο που μας πέρασε μέχρι αρχές του 2007: Αρχιτέκτονας
Τώρα: Επιχειρηματίας με σπουδές αρχιτεκτονικής :P
Άντε να δουμε του χρόνου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.
Ούτε εγώ έχω κατασταλάξει πλήρως, don't worry, be fteky!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Εγώ ήθελα πολύ να γίνω ψυχίατρος (στο γυμνάσιο διάβαζα Φρόυντ :blink:) αλλά τελικά με κέρδισε το πολυτεχνείο:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

princess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η princess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Όταν ήμουνα μικρή, δεν σκεφτόμουνα καθόλου τι θα ήθελα να γίνω. Μου φαίνεται μάλιστα λίγο παράξενο εκ των υστέρων που το σκέφτομαι, το γεγονός αυτό :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ghelly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ghelly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,188 μηνύματα.
Νοσοκόμα ήθελα, αλλά δεν ξέρω πώς με κέρδισε η Νομικήηηηη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή, ήθελα να γίνω...... μεγάλη! :)

..πέρα από την πλάκα, είχαμε πάει ένα ταξίδι στους Δελφούς όταν ήμουν γύρω στα 8-9 και είδα τον Ηνίοχο και τον "ερωτεύτηκα". Κι από τότε έλεγα πως θα γίνω αρχαιολόγος... :redface:
Τελικά σπούδασα φωτογραφία ...και δουλεύω σε ένα λογιστήριο...άτιμη κενωνία! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
οδοντίατρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
καθηγητρια αγγλικων...λατρευα τα αγγλικα ηταν το ονειρο της ζωης μου. και στη συνεχεια ψυχολογος:P:P ισως καποτε το κανω πραγματικοτητα που ξερεις; ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Όσο κι αν δεν το πιστεύετε από μικρός ήθελα να ασχοληθώ με τα μαθηματικά,την πληροφορική και την μουσική.Δηλαδή...αυτά ακριβώς με τα οποία ασχολούμαι τώρα!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρός ήθελα πάση θυσία να φτάσω στ' αστέρια κι ακόμα καμιά φορά ελπίζω να ζήσω τόσο ώστε να δω τα διαπλανητικά ταξίδια να γίνονται πραγματικότητα, ξέρω ξέρω, ουτοπικό όνειρο ίσως, αλλά κάτι με τραβάει έντονα προς τα πάνω!:redface:

Έτσι στην αρχή έλεγα θα γίνω αστροναύτης...

μεγάλωσα, το σκέφτηκα καλύτερα και είπα πιλότος μαχητικού, όμως το πρόβλημα στα πόδια μου δε θα μου επέτρεπε ποτέ κανένα από τα 2 όνειρα. Εκεί πρέπει να είσαι αστέρι στο σώμα, για να φτάσεις δηλαδή στ' αστέρια ή έστω να τα δείς από πιό κοντά απ' ότι όταν είσαι στη Γη.

Λεω δεν πειράζει, αφού δε θα πάμε με το σώμα ας πάμε με το μυαλό και βάλθηκα να γίνω αστροφυσικός που αργότερα το "ξέχασα" γιατί η δουλειά δεν έχει μέλλον εδώ συν τον βαρβάτο δρόμο για να φτάσω να γίνω ένας τέτοιος επιστήμονας.

Επειδή όμως είχα φτάσει Γυμνάσιο ήδη και έπρεπε να αρχίσω να σκέφτομαι σοβαρά και επιπλέον είχα μια πολύ καλή επαφή με τους υπολογιστές, έλεγα να γίνω ΗΜΜΥτης.

Έγινα και το μετάνιωσα στα 3 χρόνια σπουδών! Και ξέρετε ποιό είναι το τραγικό;

Έχω έναν παππού που παλιά ήταν καταξιωμένο άτομο στον οικονομικό τομέα και μου έλεγε από παλιά "Επιθυμία μου είναι κάποιος να ακολουθήσει το δρόμο το δικό μου" αφηγούμενος συνέχεια ιστορίες του για τράπεζες και περιστατικά κλπ, όπως επίσης και για το πως ξεκίνησε και που έφτασε.

Ο ίδιος άνθρωπος που θεωρητικά φέρει μεγάλη ευθύνη για το ότι έμεινα στη Γη, ο ίδιος άνθρωπος που περπάτησε βαρβάτο δρόμο στη ζωή του και πέτυχε, αυτός ο ίδιος άνθρωπος με αγαπάει πάρα πολύ και μου έδειξε πως ο δρόμος για την επιτυχία, δεν είναι μόνο στ' αστέρια αλλά και στη Γη, ίσως σε κάποια μεγάλη τράπεζα! Τώρα πια το όνειρό του (να δεί κάποιον διάδοχο στο δρόμο του), έγινε και δικό μου εντελώς ξαφνικά. Είμαι στην ΑΣΟΕΕ, κοντεύω να τελειώσω και τα πάω πολύ καλά, ελπίζω μόνο να με δεί σε τράπεζα πρίν το τέλος!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Γιάννης Ωνάσης, το χαμένο παιδί! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,502 μηνύματα.
Γιάννης Ωνάσης, το χαμένο παιδί! :)

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Γιαννάκη καλά τα πας τώρα τελευταία με τα αστεία! Μπράβο!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών και επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
πιλότος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chica_loca

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chica_loca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Χμ...αχμ...

Εγω ηθελα να γινω δασκαλα, αγαπαω γενικα τα παιδια και ακομα και τωρα εχω πολυ καλες σχεσεις μαζι τους :) !!

Κατελειξα ομως στα μπουτρουμια:P του πολυτεχνειου και τελειωνω με το καλο Πολιτικος Μηχανικος :D!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ ήθελα κάτι πολύ πρωτότυπο... Αστροναύτης :P

Αλλά μετά κατάλαβα ότι δεν πρόκειται να γίνω ποτέ και σκεφτόμουν να γίνω αρχαιολόγος (ήμουν σε μια φάση στο γυμνάσιο που είχα ψιλοκολλήσει με την παλαιοντολογία συγκεκριμένα).

Στο Λύκειο όμως τα πράγματα άλλαξαν. Ήθελα είτε να ασχοληθώ με Η/Υ, είτε να κάνω κάτι που να μπορώ να βοηθώ κόσμο να αντιμετωπίζει τα προβλήματά του. Σκεφτόμουν ειδικός παιδαγωγός, ψυχολόγος ή κοινωνικός λειτουργός.

Ε, από όλα αυτά κατέληξα ψυχολόγος. Είναι αβέβαιο όμως αν τελικά θα γίνω εφαρμοσμένος ψυχολόγος με γραφείο, καθώς με βλέπω για ακαδημαϊκή καριέρα, αν τελικά πάω στο μεταπτυχιακό που με πήραν...

Ότι να 'ναι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Γιαννάκη καλά τα πας τώρα τελευταία με τα αστεία! Μπράβο!:clapup:

Να' σαι καλά! Σε ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stupid bitch

Πολύ δραστήριο μέλος

Η stupid bitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,983 μηνύματα.
μμμ.. αστροναύτης ή αρχαιολόγος...βέβαια,μόλις συνειδητοποίησα ότι δεν σκαμπάζω μία από μαθηματικά/φυσική,αναγκάστηκα να αποχωριστώ το πρώτο όνειρο.. τώρα ως προς το αρχαιολόγος,πάντα ξυστά πήγαινα,αλλά απ'ό,τι φαίνεται αυτό το επάγγελμα δεν με ήθελε και τόσο... :P :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anyparktos

Νεοφερμένος

Ο anyparktos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
...πλούσιος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Παντα ηθελα να γινω πιλοτος! Απο πριν καν να θυμαμε τον ευατο μου! Σαν παιδι βεβαια ηθελα να γινω και πολλα αλλα, παντοτε ομως ηθελα να ειμαι κατι αλλο και πιλτος, πχ πιλοτος και καπετανιος, πιλοτος και εστιατωρας, πιλοτος και μπογιατζης. κλπ...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tralala

Νεοφερμένος

Η tralala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή ήθελα να γίνω κάτι που δε θα το κάνουν πολλοί! Δεν το είχα μορφοποιήσει, δε με ένοιαζει τι ακριβώς θα ήταν αρκεί να ένιωθα ότι είμαι μία από τους λίγους!

Πλέον, αυτό που λέω κάθε μέρα είναι : Θεε μου, μακάρι να με είχες κάνει μέτρια. Και προσπαθώ να γίνω όσο πιο πολύ μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top